Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 00:20   #1521
Arash's friend -
"buduci da je izjava o vise ledica krenula od mene, samo da podsjetim da sam rekao da se to odnosi na jeftinije modele (znaci kao model 2), sto koliko sam razumio postavljac pitanja i trazi."

Upravo tako i zahvalan sam ti na tome.

Meni treba "jeftina" lampa na biciklu za trenutke kada me mrak uhvati.
Mora izdržati 1-2 sata rada na maximumu i osvijetliti mi put dovoljno dobro da mogu balansirati između rupa na Zagrebačkim cestama pri brzini od 20 - 30 km/h
Ok, ovo 30km/h i "jeftine lampe" nisu baš spojivi pojmovi, ali
stvar je više manje, da te drugi sudionici u prometu vide, a i da tebi malo pomogne u izbjegavanju rupa.

Glede bljeskalica.

Ne kužim u čemu je fora s tim bljeskalicama i zašto su tako popularne (na forumu)?
Meni jake bljeskalice samo dižu tlak.
Ovako iz glave:
Kako ti one mogu pomoći? Samim bljeskanjem ti smanjuju kvalitetu noćnog vida, a cestu ispred tebe ne osvjetljavaju (ok, osvjetljavaju na 1/10 sekunde pa tako puno puta)
Slabe bljeskalice koje ljudi stave djeci na bicikliće razumijem. Vidljiviji su, a i klincima je to fora.
Međutim ne kužim zašto bi netko stavio bljeskalice umjesto ili uz "normalno" svjetlo?
Zbog uštede na baterijama?
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 00:43   #1522
Bljeskalice
1. u 90% slučajeva kad se vozim i treba mi bljeskalica, vidim pred sobom, ostalih 10% koje ne vidim, vozim sporije,
bitnije mi je da me vide nego da ja vidim, jer kao sto rekoh, vidim di vozim, i ugl. se vozim po gradu (zg) koji je osvjetljen
2. lagane su za koristenje i spremanje, kad idem van (izlazak, pijanke) il na neko drugo druzenje vrlo cesto samo skinem bljeskalice i stavim u dzpe, ovecu lampu mi se bas i neda nosit okolo, pogotovo po klubovima jeld

Slazem se da su iole ozbiljnije koristenje beskorisne, zato kada idem na otvorenu cestu(ili znam da ce voznja potrajat dugo) il nocnu voznju(cestovnu, brdsku) uvijek imam onu cree t6 lampu sa veliko baterijom pa svjetlim ko čovjek
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 01:15   #1523
Rebbit, zahvaljujem.
Shvatio sam.
logično je i svrsishodno u gradu na (više manje) osvjetljenim mjestima.
U trenutku sam pomislio da se troše velike pare na bljeskalice, ali ako su to one male jeftine naprave, sasvim ok.

p.s.
Bio sam u (kako ćemo pisati IKEJI IKEI IKEA-i ?
hmmm IKEA centru (ha!)
Kupio sam AA punjive bakterije
Imaju i AAA
I jedne i druge koštaju 4 kom - 30 kn
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00240585/
Za sada, rade.

Zadnje uređivanje perodeformero : 25.09.2014. at 01:26.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 06:58   #1524
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
ono što je prije par postova prikazano je po meni pretjerano i kič a može biti i opasno ako se desi prometna.dovoljna mu je ona lampa sa tri reflektora a da ne kažem ako se prospeš i potrgaš sve lampe koliko to košta.
Vjerojatno misliš na moju punu "borbenu" opremu . Da, slažem se da izgleda ružno po danu, ali naprijed su sve lampe gore samo kada ciljano idem na vožnju gdje je mrak k'o u rogu.

PS javi kakva je ova mrcina
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 09:23   #1525
budem, u prvi mah nisam uopce razmisljao o kupovini ali kad sam se sjetio da cree rucnu lampu non stop nosam na posao razmislio sam da mi treba jedna ili cak dvije takve lampe za svaki bajk posebno, drugi komplet nisam jos narucio ali i ima vremena netreba se zaljetavati biti ce jos jeftinih komada doticnih lampi ili onih od 2000/4000/6000/8000 lumena.kad dođe obavezno radim test iste da se vidi kakva je i dali je dobar dill urađen.
ma mislim ako je samo ovaj baterijski komplet te snage od 12000mAh lampu sam dobio skoro pa besplatno.

ima na eBay-u lampi i po 9 dolara i snage od 1200/1600/1800/2000 lumena samo je pitanje da li one imaju mogucnost montaze na volan, takve modele treba malo dulje traziti i naci ce se.
za sad ovo je dosta od mene do samog testa narucene tj. vec i placene lampe.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:12   #1526
Quote:
perodeformero kaže: Pogledaj post
Arash's friend -
Meni treba "jeftina" lampa na biciklu za trenutke kada me mrak uhvati.
Mora izdržati 1-2 sata rada na maximumu i osvijetliti mi put dovoljno dobro da mogu balansirati između rupa na Zagrebačkim cestama pri brzini od 20 - 30 km/h
Ok, ovo 30km/h i "jeftine lampe" nisu baš spojivi pojmovi, ali
stvar je više manje, da te drugi sudionici u prometu vide, a i da tebi malo pomogne u izbjegavanju rupa.
e sad ovisi o tome koliko ti je to hitno, i koliko je bitno da budu kupljene kod nas i u ducanu.

Ako je bitno da budu kupljene kod nas u ducanu, lidlova lampa od 60kn ti je vrlo dobra za tu lovu, idu 4AA baterije, (u zadnju 2AAA, ali ti za nju ne trebaju punjive), i za voznju po cesti daje pristojno svjetlo, i pristojno traje. Stoznaci pristojno traje, znaci po zimi se znam voziti po 30, 40km sve po mraku, po cestama koji vise nemaju nego imaju osvjetljenje (znaci industirjska cesta, resnik Ivanja reka, dugave ranzirni kolodvor, veliko polje, veliko polje micevac-, kosnica, domovinski most, struge, i tako to. U to doba godine baterije (lidl) punim jednom dnevno. Po ljeti ih punim svakih nelkoliko dana, zna proci i tjedan.

Problem je u tome sto moras pricekati dok bude na nekoj akciji, ili da se pojavi kad imaju prodaju ostataka.

Ako to ne mozes cekati, a nije bitno da kupis kod nas, ima pristojnih ebayusha za do 10$ koje obicno idu na 3 AAA baterije.

Konacno, mozes kupiti istu tu ebayushu kod nekog od lokalnih shanera na njuskalu po nesto vecoj cijeni.

E da, ako ti gori pod nogama mozes i kod nas za 30-tak kuna kod kineza kupiti lampu plasticnjacu sa jednom ledicom koja je neka kopija originalne i optikom koja ide na 3 AAA baterije, koja ce se vjerojatno raspasti za mjesec do dva, ali do tada ce ti bolje svijetliti od ove lampe sa puno ledica.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:41   #1527
Vidim da nitko ne zagovara novije ledice U2, navodno su bolje od T6, manje troše bolje svijetle, ono rasturaju :-). Prelistao sam ebay uzduž i popreko i našao nekoliko modela U2 s cijenom cca 30-ak $. Ima li netko iskustva s tim novim ledicama?
ZZac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:43   #1528
U2 ledice su još malo van RH financija tako da ih mozda još nitko nije narucio, ako pratis eBay tek ove godine su nesto jeftinije ove T6 led lampe a na trzistu su otprilike dvije godine cinimi se ispravite me ako sam u krivu.
Za nas RH treba proci jedno godinu dana da nam lampe sa U2 ledicama budu dostupne po nama povoljnim cijenama a to su 20$ pa na nize.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:43   #1529
Arash's friend
".........(znaci industirjska cesta, resnik Ivanja reka, dugave ranzirni kolodvor, veliko polje, veliko polje micevac-, kosnica, domovinski most, struge, i tako to..........."
Znači li to se često mimoilazimo?
Obećajem, kupit ću upotrebljivo svjetlo i postaviti ga ispravno, da se ne sudarimo ili da te ne zaslijepim.
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 10:51   #1530
Quote:
perodeformero kaže: Pogledaj post
Znači li to se često mimoilazimo?
Obećajem, kupit ću upotrebljivo svjetlo i postaviti ga ispravno, da se ne sudarimo ili da te ne zaslijepim.
ako je tako onda ti dam jedan lampas iz moje bukse
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:40   #1531
http://www.ebay.com/itm/321287260463...%3AMEBIDX%3AIT

Ovo imam. Ali nakon življe vožnje jednostavno popusti plastični prihvat. I lampa svjetli prema dolje.

Dajte neki pprijedlog. Za malu lovu.
Naravno, da ne popušta )
limun9891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 20:08   #1532
Pa kapni ljepilo između onih zubića prije nego ih stegneš pa se neće pomicati.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:33   #1533
Uzmi komad zračnice, stavi na volan i zategni lampu preko njega. Nema mrdanja
dhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:58   #1534
uzmeš dvije šajbice podmetneš i zašarafiš, nema popuštanja i možeš jače stegnuti a da se ne bojiš da bu pukla plastika.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 22:17   #1535
Quote:
dhp kaže: Pogledaj post
Uzmi komad zračnice, stavi na volan i zategni lampu preko njega. Nema mrdanja
Kud na volan sa zadnjim svjetlom???
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 01:42   #1536
princip je isti i za zadnje
dhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:09   #1537
Quote:
limun9891 kaže: Pogledaj post
http://www.ebay.com/itm/321287260463...%3AMEBIDX%3AIT

Ovo imam. Ali nakon življe vožnje jednostavno popusti plastični prihvat. I lampa svjetli prema dolje.

Dajte neki pprijedlog. Za malu lovu.
Naravno, da ne popušta )

http://www.ebay.com/itm/CatEye-Nima-...item486a483c86

Uzmi ovu, jest da je 3x skuplja od ove koju si stavio ali će trajati bar 5x dulje pa ti opet ispadne jeftinije.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:29   #1538
Danas i neku večer kad je bilo hladnije, a bicikl stoji vani, te ga vozim navečer svijetlo mi je jako slabo kao da su baterije pri kraju, a po danu ili večer kad nije hladno, normalno i jako svjetli. Jel moguće da je možda zbog hladnoće? Jel se nekom isto to znalo dogoditi?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:15   #1539
Svaka baterija,i ona u mobitelima,pa i automobilima(električnih) ima manji kapacitet kad je temperatura niska.
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 09:51   #1540
Ekipo.. planiram kupiti prednje svjetlo dosta jako...
e sad imam dvije opcije za koje mislim da su ok pa prije nego potrošim 20-tak $ molim čisto savjet što od tog dvoje ili nešto treće bolje u tom rangu cijene
SKYRAY SolarStorm 2x CREE XML U2 LED
CREE XM-L T6 SSC LED 3Mode Bike Head Light Lamp Torch P7

obe su sa punjačima, battery packom itd.
stefek20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.