Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: koji solarij preferirate
stojeći 67 49.26%
ležeći 69 50.74%
Glasovatelji: 136. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2004., 22:43   #201
sretno urbana
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 11.08.2004., 23:04   #202
Quote:
LadyInRed kaže:
au urbana

ja sam kao dijete također gorila. mjehuri na ramenima svako ljeto. pa sva djeca izgore nažalost ali ne dobiju svi melanom.....

iako, ja izgorim ponekad po poluoblačnom i s faktorom. ma nema mi logike više ništa. zapravo hoću reći da ne vjerujem kozm. industriji i da je spf 20 ponekad 3. bar se meni na mojoj koži tako čini prodali bi i muda pod bubrege

-------------------------------------------------------------

Pa jos kad su javili vijest da kreme za zastitinim faktorom u stvari samo preventiraju opekotine, ali ne stite kozu od promijena koje nastaju suncanjem (melanomas i drugi problemi), kozmetickim kompanijama ne vjerujem niti ja.
Ovdje u US ima jedan tim dermatologa sto pokusavaju napraviti kremu koja ne samo da stiti od opekotina, nego i od unistavanja koznog DNA-a ( uslijed cega dobijamo melanome).
Na zalost takva krema ne postoji. I svi koji misle da se sa zastitnim faktorom 30, 40,60 mogu bezbrizno peci na suncu u krivu su.
Karmela is offline  
Old 11.08.2004., 23:09   #203
slažem se Karmela, i ja sam o tome čitala.

volim sunce i riskiram. ali trackam se maslinovim uljem i kakao maslacem jer se bojim preranih bora. a kakao maslac i masl. ulje su za kožu najbolji prijatelji.

ispod toga stavim faktor, ali znam da varam sebe. ponekad izgorim, ponekad ne, ali od raka kože će me spasiti samo sreća. ako mi nije suđeno, jbg mislim, neću se još i s tim opterećivati. od nečeg se umrijeti mora. s jedne strane se trackamo faktorima i mislimo da smo si ne znam kakvu uslugu napravile, a onda odemo i roknemo hamburger ili čips pa to je gore za organizam nego 2 sata sunčanja

nego urbana, kako si otkrila da imaš melanom, koje si simptome imala?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 11.08.2004., 23:21   #204
Ma i ja se volim osuncati ali fakat ne smijem vise. Vec tri godine ne idem u solarij, suncam se minimalno i to pod "zastitom" ali tezak je to zivot.
Trackam se bronzerom po citavo ljeto i mogu ti reci da je boja fina, ali se fakat nikad necu naviknuti na taj odvratni miris.
Ja imam nekoliko mladeza koje pazim, ako primjetim da se mijenjaju, svrbe ili sto moram doktoru.
Meni je lijecnik jos dao opciju da ih se rijesim sada prije nego potencijalni problemi nastanu, brrr.
Karmela is offline  
Old 12.08.2004., 00:05   #205
a jesu to veliki madeži, ispupčeni ili? jer ja imam puno puno malih sitnih. pa tko će o tome voditi računa i gledati stalno jel se što mijenja! pa ne mogu ih obuhvatiti pogledom gdje sve nisu ima li neki drugi način osim po promjeni oblika madeža?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 12.08.2004., 10:58   #206
Quote:
Karmela kaže:
Meni je lijecnik jos dao opciju da ih se rijesim sada prije nego potencijalni problemi nastanu, brrr.
Uh, i mene to muci.
Imam dva koja su kandidati za odstanit - jedan je jako veliki
(skoro cm), a drugi lako zakvacim...
Al mi je za qurac sto ce mi onda ostat stonoge na ledjima.

Urbana,
Super sto je sve bilo na vrijeme, melanom je skoro stoposto
izljeciv ako se na vrijeme nadje...

Lady - meni muz pregledava madeze koje ja nemrem vidit sama.
Pomno... posebno onaj kod guze
Zmijica is offline  
Old 12.08.2004., 11:01   #207
Quote:
Zmijica kaže:
Uh, i mene to muci.
Imam dva koja su kandidati za odstanit - jedan je jako veliki
(skoro cm), a drugi lako zakvacim...
Al mi je za qurac sto ce mi onda ostat stonoge na ledjima.

Urbana,
Super sto je sve bilo na vrijeme, melanom je skoro stoposto
izljeciv ako se na vrijeme nadje...

Lady - meni muz pregledava madeze koje ja nemrem vidit sama.
Pomno... posebno onaj kod guze
Ne mislim da ce ti neminovno ostat stonoge na ledjima. Madeze ti izmedju ostalog uklanjaju i estetski kirurzi, ja bas skoro idem na uklanjanje 3 madeza kod jednog est. kirurga i on me uvjerio da nece bit nikakvih vidljivih oziljaka... ja mu naivno vjerujem!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 12.08.2004., 11:16   #208
ma nikakvi simptomi, zato i jesam imala srece, kad se pojave prvi simptomi onda si vec u govnima
imala sam jedan tamniji madez s vanjske strane lista na nozi, i pojavi mi se jos jedan tamni skroz koji se lagano povecavao, ja sam to skontala kroz pola godine i postane mi sumnjivo a posto inace gutam Vita novine odlucim ja da odem doktoru. On pogleda i posalje me na plasticnu hirurgiju i doktorica kaze da ga treba skinuti. Onda sam cekala na rezultate oko dvije sedmice, i kad su bili gotovi doktorica mi kaze sta je u pitanju, melanom clark I (imas nula, I, II, III i IV). Zeni nije bilo jasno kako sam dosla na vijeme posto ljudi obicno dodju u III ili IV stadiju. Za svaki slucaj malo mi je prosirila rez da budem sigurna da je sve uklonjeno. Isla sam i na onkoloski konziliji i sve je ok, nije mi trebala hemoterapija ni zracenje, redovne kontrole svaka 2 mjeseca a sad svakih 6. I valja se cuvati sunca posto sad imam mnogo vece sanse od drugih ljudi da mi se pojavi na nekom drugom dijelu tijela
uglavnom, bicu ja na forumu jos dugo dugo godina
Urbana is offline  
Old 12.08.2004., 11:19   #209
Quote:
Urbana kaže:
ma nikakvi simptomi, zato i jesam imala srece, kad se pojave prvi simptomi onda si vec u govnima
imala sam jedan tamniji madez s vanjske strane lista na nozi, i pojavi mi se jos jedan tamni skroz koji se lagano povecavao, ja sam to skontala kroz pola godine i postane mi sumnjivo a posto inace gutam Vita novine odlucim ja da odem doktoru. On pogleda i posalje me na plasticnu hirurgiju i doktorica kaze da ga treba skinuti. Onda sam cekala na rezultate oko dvije sedmice, i kad su bili gotovi doktorica mi kaze sta je u pitanju, melanom clark I (imas nula, I, II, III i IV). Zeni nije bilo jasno kako sam dosla na vijeme posto ljudi obicno dodju u III ili IV stadiju. Za svaki slucaj malo mi je prosirila rez da budem sigurna da je sve uklonjeno. Isla sam i na onkoloski konziliji i sve je ok, nije mi trebala hemoterapija ni zracenje, redovne kontrole svaka 2 mjeseca a sad svakih 6. I valja se cuvati sunca posto sad imam mnogo vece sanse od drugih ljudi da mi se pojavi na nekom drugom dijelu tijela
uglavnom, bicu ja na forumu jos dugo dugo godina
isuse, pa sad sam tek skužila! imala si melanom???

ajde - hvala bogu što je sve prošlo super! baš mi je jako drago zbog tebe
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 12.08.2004., 11:22   #210
Quote:
Zmijica kaže:

Super sto je sve bilo na vrijeme, melanom je skoro stoposto
izljeciv ako se na vrijeme nadje...
mislim, a ispravite me ako grijesim, da sam citala da je jedna o najvecih smrtnosti bas od melanoma jer se ne otkriva na vrijeme.
Billi is offline  
Old 12.08.2004., 11:23   #211
Quote:
kemik kaže:
Ne mislim da ce ti neminovno ostat stonoge na ledjima. Madeze ti izmedju ostalog uklanjaju i estetski kirurzi, ja bas skoro idem na uklanjanje 3 madeza kod jednog est. kirurga i on me uvjerio da nece bit nikakvih vidljivih oziljaka... ja mu naivno vjerujem!
Jel to mozda laserom?
Laser ja ne bih jer ne mos poslije dat madez na analizu...
Spale ti ga skroz.
Ak je rezom, aj pliz javi kako je proslo i kakav je oziljak,
mozes i na PM.
Zmijica is offline  
Old 12.08.2004., 12:02   #212
ako se bojite oziljaka, cure, radije skinite madeze hirurski a poslije oziljke uklanjajte laserom.

urbana drago mi je da se sve dobro zavrsilo.

LadyInRed, koliko sam ja upucena, ti mali, narocito ako su ravni, nisu opasni, mada nema pravila.

ja sam prije par mjeseci uklonila samo jedan, a doktori ne savjetuju da uklonim jos par stvarno velikih, ispupcenih jer ih je nekad bolje ne dirati. jako mi je tesko zivjeti s njima al sta mogu kad doktori tako kazu (isto mi je bilo receno jos davno u Bosni).

ne suncam se vec godinama ama bas ni malo.

ja se svojih madeza plasim toliko da mi se bilo tesko i ovdje javiti s tim u vezi.
charlize is offline  
Old 12.08.2004., 12:08   #213
huh hvala Charlize :brišemznojsačela:

__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 12.08.2004., 12:17   #214
ma, svakako se ti cuvaj, draga. nema ti tu nikakve garancije.

a od cega da se cuvas, ne bih ti znala reci. nije samo sunce u pitanju.

al treba znati s njim. mislim da sam citala da procentualno najveci broj britanaca godisnje oboljeva od malignog melanoma jer prosto ne znaju sa suncem, a najmanji broj australaca (tamo je, valjda, tako sam citala, zabranjeno djecu slati u skolu bez sesirica i tako to, i uciteljice moraju paziti da djeca osigurana od sunca napuste skolu).

drugi oblici raka koze, koje sunce takodjer moze izazvati, uglavnom su manje opasni ali melanom je najsmrtniji od svih.
charlize is offline  
Old 12.08.2004., 16:09   #215
Quote:
Billi kaže:
mislim, a ispravite me ako grijesim, da sam citala da je jedna o najvecih smrtnosti bas od melanoma jer se ne otkriva na vrijeme.
Ne grijesis, i nebih htio nikog ovdje plasiti, pogotovo ne tebe Urbana (na kraju nisam ni doktor, a kamoli dermatolog). Ali sto kazete na primjer zene kojoj je u trudnoci podivljao madez (melanom) ide na operaciju, sve bude ok, 2-3 godine ide na kontrole, jos uvijek sve ok, umire sa 42 godine, ca. 3 mjeseca nakon zadnje kontrole na kojoj je isto sve bilo ok. To je doduse prica stara 15ak godina, i mozda se danas zna vise o tome...

Vjerojatno je istina da je izljeciv, ali samo u jako ranom stadiju...

Razmisljao sam da li da ovo napisem ili ne, nebih htio da se Urbana sad skroz zbedira (kaj vjerojatno ipak bude). Ali nebi bilo fer da ljudi misle kak je melanom pljuga, kad nije.
Cinik is offline  
Old 12.08.2004., 17:00   #216
Quote:
Cinik kaže:
Ne grijesis, i nebih htio nikog ovdje plasiti, pogotovo ne tebe Urbana (na kraju nisam ni doktor, a kamoli dermatolog). Ali sto kazete na primjer zene kojoj je u trudnoci podivljao madez (melanom) ide na operaciju, sve bude ok, 2-3 godine ide na kontrole, jos uvijek sve ok, umire sa 42 godine, ca. 3 mjeseca nakon zadnje kontrole na kojoj je isto sve bilo ok. To je doduse prica stara 15ak godina, i mozda se danas zna vise o tome...

Vjerojatno je istina da je izljeciv, ali samo u jako ranom stadiju...

Razmisljao sam da li da ovo napisem ili ne, nebih htio da se Urbana sad skroz zbedira (kaj vjerojatno ipak bude). Ali nebi bilo fer da ljudi misle kak je melanom pljuga, kad nije.
ma ne brini za mene, ja sam zadnja osoba ovdje koja ce se ucrniti, evo vec godinu zivim s tim i svjesna sam svoje situacije i prognoza (otac mi je umro od raka debelog crijeva, on ga je nazalost otkrio prekasno) al zivot ide dalje i ja se trudim da ga sto bolje ikoristim (nevjerovatno je to koliko se pogled na zivot promijeni nakon ovakvih stvari)

puno hvala svima na podrsci
Urbana is offline  
Old 12.08.2004., 17:04   #217
Re: zasto se suncate?

Quote:
AFRODITA69 kaže:
neki na plazi,neki u solariju, a neki pak sa selftannerima.
zasto??????????????
zanima me sta dobivate s time?tj ako ne vi onda vasi susjedi,frendovi,rodaci...pune su ih plaze i solariji!
onako,zanima me ta misterija suncanja!
Da sem pizde čude!
__________________
Lost in space...
seawave is offline  
Old 13.08.2004., 00:12   #218
Ja se mrzim sunčat. Ide mi na živce ležat i pržit se na suncu, automatski me zaboli glava. Užas!
Inače sam plava al imam malo tamniji ten pa relativno brzo pocrnim. Sve šta sam pocrnila to sam pocrnila usput, bez posebnog sunčanja.
Doduše ovo ljeto sam stvarno dobila boju,rekli mi da izgledan ko bjelo ciganče
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Old 13.08.2004., 11:11   #219
Volim ljeto, more, sunce, bikinije i mogućnost da se ne nosi puno odjeće, pa onda neka ne čudi da i mene silno voli sunce, čak toliko da sam sva crna od njegove ljubavne strasti!
Pusa mačke!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 13.08.2004., 11:13   #220
Quote:
maristella69 kaže:
Volim ljeto, more, sunce, bikinije i mogućnost da se ne nosi puno odjeće, pa onda neka ne čudi da i mene silno voli sunce, čak toliko da sam sva crna od njegove ljubavne strasti!
Pusa mačke!
damn! jutros se pitam di si ti i stvoriš se

(idem se sad pitati di je entoni kidis )
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.