Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2012., 21:11   #6821
ariel,evo ti link koji ti možda može malo pojasniti o bijelom zlatu-

http://www.zlatarnakoci.hr/sto-je-bijelo-zlato.html

svakako ga reklamiraj,prebrzo je požutio.ali i mene čudi da nisi dobila račun.nećeš moć dokazati kada je kupljen,ali svaka zlatarna ima svoj žig stavljen na prsten tako da neće biti sumnje da je kupljen baš tamo.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 21:47   #6822
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
ariel,evo ti link koji ti možda može malo pojasniti o bijelom zlatu-

http://www.zlatarnakoci.hr/sto-je-bijelo-zlato.html

svakako ga reklamiraj,prebrzo je požutio.ali i mene čudi da nisi dobila račun.nećeš moć dokazati kada je kupljen,ali svaka zlatarna ima svoj žig stavljen na prsten tako da neće biti sumnje da je kupljen baš tamo.

upućena sam u to da se bijelo zlato rodinira, međutim ono čega se ja bojim jest to da je prsten napravljen od žutog i samo rodiniran. jer je na mjestu te jedne ogrebotine, koja je izgleda malo dublja od ostalih, nekakva žućkasta fleka. htjela bi ga odnijet nekome da utvrdi jel stvarno samo rodiniran ili je riječ o bijelom zlatu koje nije uopće rodinirano.

jer u slučaju da je bijelo a nije rodiniran bi to onda lako rješila - samo bi ga dala na rodiniranje.

prvi sam izgubila, drugi mi pravi probleme... da ne bi bila treća sreća B-)


inače, uopće nisam oduševljena zlatarnom gdje sam ga kupila, prvo sam umjesto 2 tjedna čekala punih 6, za što su mi dali popust od dodatnih 5% - imali su popust od 20%, kao neka akcija (dakle ukupno 25%). i umjesto da prođem jeftinije, izgleda da ću proć skuplje
vjerovatno sam tad trebala odustat, nakon tjedana čekanja... a sad još i ovo...


žao mi je samo što nisam otišla kod križeka kod kojeg je onaj prvi bio kupljen... jer taj nakon 4 godine nije ni mrvicu požutio. to je kvaliteta.
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:59   #6823
Obzirom da ima 342 stranice ovaj podforum voljela bi da me netko uputi na točnu stranicu ili da mi da odgovor na pitanja: Što je potrebno pitati zlatara kod kupnje vjenčanog prstenja? Kakav prsten sve može biti? Što ovisi o čemu i zašto? Dragi i ja bi najobičnije verice od bijelog zlata, sjajne, 4mm široke, ali opet sam u jednoj zlatarni probala jedan takav i bio je super, a u drugoj sam probala malo "viši" (ne dolazi mi prava riječ na pamet) i bio je hmmm, nekako tanak.
Pa eto, malo pomozite da znamo što točno pitati i o čemu paziti. Hvala
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:17   #6824
A cuj, po meni nema univerzalnog prstena, sve ovisi o modelu, gramazi, obradi, cistoci zlata, kamencicima ako ih zelis.
Pogledaj ovaj tekst, mozda ti pomogne.

Zapravo nisam sigurna sto te muci
Morate probati prstenje oboje, a cijene usporedjujte po gramazi i cistoci (makar mislim da je cistoca u vecini nasih zlatarnica standardizirana )
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:39   #6825
Post koji si stavila je uvelike pomogao, a ono što mene muči je da su nas do sada u zlatarnama čudno gledali kad bi nakon pozdrava rekla da tražim vjenčano prstenje iliti verice od bijelog zlata, sjajno i bez ikakvih dodataka i uradaka, prava tipična "stara" verica pa sam pomislila da nešto krivo govorim ili imam krivo postavljene želje.

Hvala na pomoći
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 00:20   #6826
Mozda zale sto vam ocito ne mogu uvaliti nesto skuplje
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 05:19   #6827
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
Post koji si stavila je uvelike pomogao, a ono što mene muči je da su nas do sada u zlatarnama čudno gledali kad bi nakon pozdrava rekla da tražim vjenčano prstenje iliti verice od bijelog zlata, sjajno i bez ikakvih dodataka i uradaka, prava tipična "stara" verica pa sam pomislila da nešto krivo govorim ili imam krivo postavljene želje.

Hvala na pomoći
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=6548
Zanemari sad kamenje na mom prstenu.
Ovo što ti opisuješ nije nikakvo čudo, mužev je takav jednostavan, najobičniji sjajni prsten.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 12:43   #6828
Emocionalka, mi imamo, takodjer jer smo htjeli, burme klasicne, tanke, oble, sjajne, od bijelog zlata.
Preodusevljeni smo, super su, ne stedimo ih, odlicno napravljeni, financijski nevjerojatno prihvatljivi.
Tako da ima, moze se pronaci lijepo, zadovoljavajuce.
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 13:21   #6829


Ako vidis dobro, najjednostavniji, obicni. Eto.
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:45   #6830
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
Dragi i ja bi najobičnije verice od bijelog zlata, sjajne, 4mm široke, ali opet sam u jednoj zlatarni probala jedan takav i bio je super, a u drugoj sam probala malo "viši" (ne dolazi mi prava riječ na pamet) i bio je hmmm, nekako tanak.
Pa eto, malo pomozite da znamo što točno pitati i o čemu paziti. Hvala
Mi imamo sjajne od bijelog zlata, ali su dosta širi. Ako hoćeš kako kažeš najobičnije vere, samo pazi da li je prsten zaobljen iznutra i izvana (ima točan izraz za to ali mi je mozak stao) jer ga to čini nevjerojatno ugodnim na prstu. Ja recimo ponekad ne znam da li mi je prsten tu ili sam ga skinula, ako ne pogledam naravno Jako je ugodan. To je bitno iz razloga što u njega ne upada prljavština, tijesto i sl. a uostalom, nosit ćeš ga cijeli život pa bi valjda trebao biti kvalitetan.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:49   #6831
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Mi imamo sjajne od bijelog zlata, ali su dosta širi. Ako hoćeš kako kažeš najobičnije vere, samo pazi da li je prsten zaobljen iznutra i izvana (ima točan izraz za to ali mi je mozak stao) jer ga to čini nevjerojatno ugodnim na prstu. Ja recimo ponekad ne znam da li mi je prsten tu ili sam ga skinula, ako ne pogledam naravno Jako je ugodan. To je bitno iz razloga što u njega ne upada prljavština, tijesto i sl. a uostalom, nosit ćeš ga cijeli život pa bi valjda trebao biti kvalitetan.
anatomski, oval ili unutarnji oval
http://www.kletus.hr/opcije_sirina_p...ekskluziva.php
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:51   #6832
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=6548
Zanemari sad kamenje na mom prstenu.
Ovo što ti opisuješ nije nikakvo čudo, mužev je takav jednostavan, najobičniji sjajni prsten.
prekrasni su!

i mi tražimo baš takve, i čak mi se sviđaju kamenčići
koja je to širina? 4mm? 6?
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:52   #6833
Quote:
ariel_zgb kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je zlatar spominjao "bomba nešto" izraz, ali da me ubiješ... Uglavnom, to je to.
Ogromna razlika u odnosu na ravni.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 16:05   #6834
zove se "unutarnji bombe" (piše u linku par postova iznad)
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 16:17   #6835
Hvala na postovima, baš sam oduševljena
Zhuta i Giovanna - koliko su vas opalili po džepu?? Btw.iz Rijeke sam pa ako slučajno znate koju zlatarnu ovdje da radi dobro i jeftino. Najjeftinije koje smo našli su 1.700 kn ili 2.300 kn (ovisi o tome je li on iznutra deblji ili tanji - zaista ne znam kako se to točno kaže, ali moguće da se odnosi na unutarnji oval ali nije bitno je li ovalan ili ne nego koliko je tanak)
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 16:43   #6836
fulala sam profesiju... toliko volim nakit da bi završila za zlatara, da mogu vratit vrijeme...
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 18:22   #6837
Emocionalka, mi platili 1.850,00.
Ma, nista!
Mislim da ce ti Jejja tu pomoci, ona ti je tvoje podrucje, mala sveznalica.
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 18:43   #6838
nije Jejja sveznalica... mi smo nase uzeli u Zaksu, nemam pojma kako se krecu cijene obicnih kod njih.. probaj u maloj zlatarni pored robne kuce Ri jako jako mala u kutku, pokusaj zlatarnu Silvana na mrtvom kanalu pitati ili ako imas ista od starog zlata svaki zlatar ce ti ga uzeti u cijenu (i to dobru) tako da mozete super jeftino proc za prstenje...
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 18:53   #6839
Evo da vas obavijestim da su naši prsteni prošli petak nakon kalvarije sa carinom stigli, iako su drugi dan opet otišli na put (graviranje) i pre pre pre prezadovoljni smo!

Iako je na kraju koštalo dosta, nešto manje od 4000kn, kod nas ljepše ne bi mogli naći, barem ne ono što smo mi tražili. Dijamanti na mom prstenu su prelijepi, veći nego sam očekivala prema slikama. Jest da je volfram malo teži, treba se naviknut, ali je ta nijansa sive predivna i izgleda vrlo elegantno i jednostavno na ruci.

Jedva čekam da se vrate s graviranja i da u ladici čekaju svoj veliki dan!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:57   #6840
da javim rezultat, prsten je bijelo ali je rodij bio slab. zato su se vidjele te žute mrlje. odnijela sam ga na rodiniranje i mogu reć da je sad odličan.

ipak ostajem pri svom mišljenju, kad se uzme cijena u odnosu na kvalitetu i uslugu... ne preporučujem.
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.