Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2010., 21:08   #41
ok sad službeno paničarim...meni je prošli tjedan ustanovljen manjak plodne vode i hospitalizirana sam na 3 dana nakon ctg-a i pregleda rečeno mi je da se vidimo za 3 dana tj u subotu prošlu na ctg-u i bio je ok čak sam imala i trudove i rekli su mi da se vidimo u srijedu ili četvrtak na pregledu i uzv-u na poliklinici..kažu da je bebčica ok i da je zapravo manja jer sam zapravo manje trudna nego što trebam biti enivej rekli su mi mirovanje pratiti pokrete i to sve...e sad..ona je doslovce divljala sve do jutros a danas je mirnija sad nisam pametna što mi je činiti dal da idem sada dole sutra više ni sama neznam molim vas neki savijet jer ovo me uništava već sam na rubu sa živcima i stvarno više neznam šta da radim...
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:39   #42
u 32 tjednu su vidjel da je manjak plodne vode 5 centila, bila sam u bolnici,dali su inekcije za bebina pluća pregledavali mi i protoke, posteljicu i plodnu vodu.., nalazi od protoka su bili lošiji i voda je pala na 2.5 centila i odmah sam išla na carski( to je bilo u 35tj), bebač je rođen sa 1700, ali potpuno zdrav, u inkjubator su ga stavili na 3 dana radi reda, ali nije primao nikakvu terapiju ni infuziju ni ništa. sad samo čekamo da naraste i udeblja se da ide kući!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:49   #43
bila sam danas na 4D zvuk medjutim beba je i dalje na zadak,nogicama skroz prema uscu i sva skvrcena,tako da se nije moglo bas dobro vidjet kako treba i vidjela je samo do trbuha,na dolje nije,tako da mi je na kraju napisala kao da je radjen 2D utz.u 20+4tj sam i rekla mi je da imam manjak plodne vode,da mirujem i pijem puno.moram se javit sutra svojoj ginek i hitno na pregled u kbc da vidimo sta dalje.pitala sam ju kakve probleme moze imat dijete poslije,kaze probleme sa bubrezima ili jednjakom.prisjelo mi je,od 17h kad sam bila na pregled nisam prestala mislit o tome,sva sam u komi,nije mi do niceg.ostalo koliko je vidjela i mjerila kaze ok,ne vidi nikakvu anomaliju.jel imao tko takav slucaj i kako je na kraju zavrsilo? rekla je da ta plodna voda varira,da se moze nadomjestit.al me zanima kako mi se smanjila,ja nisam nista osjetila,da li sa mokrenjem?inace bila sam prije 9 dana kod svoje ginek gdje je sve bilo ok kao i do sad i nije nista vidjela,narucila me normalno za mjesec dana ko i inace.zabor.sam napisat tezina bebe je 380gr za 20tj trudnoce i rekla mi da bi beba mogla biti i teza.a prije 9 dana na pregledu je imala 342gr.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:36   #44
na nalazu mi jos pise beba na zadak,SA+FP+
posteljica sprijeda i lijevo i VAT smanjen.sta bi to sve znacilo?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 07:32   #45
Smile

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
bila sam danas na 4D zvuk medjutim beba je i dalje na zadak,nogicama skroz prema uscu i sva skvrcena,tako da se nije moglo bas dobro vidjet kako treba i vidjela je samo do trbuha,na dolje nije,tako da mi je na kraju napisala kao da je radjen 2D utz.u 20+4tj sam i rekla mi je da imam manjak plodne vode,da mirujem i pijem puno.moram se javit sutra svojoj ginek i hitno na pregled u kbc da vidimo sta dalje.pitala sam ju kakve probleme moze imat dijete poslije,kaze probleme sa bubrezima ili jednjakom.prisjelo mi je,od 17h kad sam bila na pregled nisam prestala mislit o tome,sva sam u komi,nije mi do niceg.ostalo koliko je vidjela i mjerila kaze ok,ne vidi nikakvu anomaliju.jel imao tko takav slucaj i kako je na kraju zavrsilo? rekla je da ta plodna voda varira,da se moze nadomjestit.al me zanima kako mi se smanjila,ja nisam nista osjetila,da li sa mokrenjem?inace bila sam prije 9 dana kod svoje ginek gdje je sve bilo ok kao i do sad i nije nista vidjela,narucila me normalno za mjesec dana ko i inace.zabor.sam napisat tezina bebe je 380gr za 20tj trudnoce i rekla mi da bi beba mogla biti i teza.a prije 9 dana na pregledu je imala 342gr.
Supruga i ja smo prošli sve to, nama su doktori takvu paniku napravili, dobro naši u KC niu ni znali radit na 3D ultrazvuk, pa su rekli da dijete nema bubrege,da nem plodne vode i naručeni smo bili u Zg na pregled. tako smo 22 tjedna čekali taj pregled živjeli u strhu, žalosno. tamo je doktoobičnim ultrazvukom utvrdio da ima plodne vode , ima bubrega, sve u redu, isprintao je jedno 20 slikica zaokružio bubrege, sve napisao i to smo odnjeli ovima u Koprivnicu. Moraš piti punp tekućine, ali stvarno puno sokova, vode jer sam ja svoju suprugu doslovno natakao , budio je po noći da popije čašu vode. puno mi je pomogla savjetima Atica2 savjetima i njoj puno HVALA! za sada je sve u redu i nadam se da će tako i ostati.
* "Oni mogu biti divan narod, Kal-El, to žele da budu. Nedostaje im samo svjetlo da im pokaže put. Iz ovog razloga, iznad svega, njihove sposobnosti da čine dobro, poslao sam im tebe, moj jedini sine."

* "Daleko ćeš putovati, moj mali Kal-El, ali mi te nikada nećemo napustiti! Čak ni pred licem naše smrti. Moju snagu ćeš učiniti svojom. Vidjet ćeš moj život kroz svoje oči, a ja ću tvoj kroz svoje. Sin postaje otac, a otac.. sin."
__________________
Kako oblikovati potpise
Trip into Drumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 08:49   #46
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
bila sam danas na 4D zvuk medjutim beba je i dalje na zadak,nogicama skroz prema uscu i sva skvrcena,tako da se nije moglo bas dobro vidjet kako treba i vidjela je samo do trbuha,na dolje nije,tako da mi je na kraju napisala kao da je radjen 2D utz.u 20+4tj sam i rekla mi je da imam manjak plodne vode,da mirujem i pijem puno.moram se javit sutra svojoj ginek i hitno na pregled u kbc da vidimo sta dalje.pitala sam ju kakve probleme moze imat dijete poslije,kaze probleme sa bubrezima ili jednjakom.prisjelo mi je,od 17h kad sam bila na pregled nisam prestala mislit o tome,sva sam u komi,nije mi do niceg.ostalo koliko je vidjela i mjerila kaze ok,ne vidi nikakvu anomaliju.jel imao tko takav slucaj i kako je na kraju zavrsilo? rekla je da ta plodna voda varira,da se moze nadomjestit.al me zanima kako mi se smanjila,ja nisam nista osjetila,da li sa mokrenjem?inace bila sam prije 9 dana kod svoje ginek gdje je sve bilo ok kao i do sad i nije nista vidjela,narucila me normalno za mjesec dana ko i inace.zabor.sam napisat tezina bebe je 380gr za 20tj trudnoce i rekla mi da bi beba mogla biti i teza.a prije 9 dana na pregledu je imala 342gr.
-hm a koliko imaš plodne vode jel to rekla??to ti je na nalazu skračenica AFI,plodna voda može varirati zavisi u kojem si mjesecu trudnoće,na početku je recimo normalan AFI 10-11 a pred porod i 7,ne znam zašto se kod tebe smanjila ali bez panike,meni je curila polako jedno 3 tj. i cijelo vrijeme smo mislili da je to iscjedak,jesam završila u bolnici i ležala tamo 45 dana dok bebica malo ne ojača tj dok ne uđem u 36tj....ali sve je prošlo ok....uglavnom svakako otići na pregled i nema panike,samnom su ležale cure u sobi kojima se plodna voda popravila tj.porasla.ali su mirovale i da pile dosta vode i to oko 3-4 litre dnevno(e sad ja ne znam koliko to ima smislaali valjda ima)
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:16   #47
hvala na odg...
ovako jutros bila kod svoje ginek koja mi dala uputnicu za kbc,tamo cekala 4 i pol sata da mi naprave utz,i kao sve ok,dr se cudi kako je to jucer vidjela,on je na obican utz vidio da je plodna voda ok,a ona na 4d utz da je manjak plodne vode,toliko me isprepadala da nisam nocas oka sklopila od straha i svega.onda mi napisala da mi je posteljica sprijeda lijevo,a ono danas na utz straga prema desno,a tako isto je bilo prije 9 dana kod moje socij ginek i isto nije vidjela manjak plodne vode.ja ga pitam jel moguce da se u roku 12 sati to preokrene on kaze ne,a pogotovo da se posteljica tako seli,poceo se smijat.i sta sad da mislim?dodje mi da bi ju nazvala i svast joj izgovorila.nikom nebi pozelila da prodje to sta sam ja prosla.narucio me za 3tj na kontrolu da je po njemu sasvim uredno sve i da nema razloga za brigu.za izludit,ti dr su stvarno neki katastrofa
e,da sta se tice tih mjera samo ono sta sam napisala mi pise na nalazu,taj AFI ne pise nigdje.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:27   #48
-ma mislim stvarno......baš za zadavit nekoga
-meni je moj privatni gin.na svakom pregledu pisao AFI tako da ne znam zašto neki ne pišu a neki da
-najvažnije je da je sve ok,kissssss
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:46   #49
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
I ja sam imala manjak plodove vode koji je otkriven u 30 tj. afi je bio 9/10, pa je narastao na 11, a kada je bio 7 su me hospitalizirali. Od 32-36 tjedna sam ležala na sv.duhu, dobila 2 inekcije deksamethasona za razvijanje djetetovih pluća, jednom dnevno su radili ctg i jednom tjedno uzv, gledali su težinu djeteta, mjerili glavicu, bedrenu kost, želudac i protoke kroz pupkovinu i posteljicu, meni je sve bilo ok.osim težine koja je malo zaostajala. Povremeno sam imala lagana stezanja i malo je curkala plodova voda. U 36+4 je počela baš curiti plodova voda, ne jako već su mi gaće bile stalno mokre i ctg je pokazao trudove, pa sam završila na carskom i na kraju je sve ispalo ok. Moj mali miš Patrik je rođen 2630 g i 47 cm, a rođen je 3 tjedna ranije. Da je došao do termina sigurno bi bio bebonja od 3 kg.
Inače sam imala prije streptokok b i nitko mi nije rekao da bi mi od toga moglo biti, već su rekli da je idiopatski razlog manjka plodove vode.
moje iskustvo, a mali je bio na zadak
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 22:26   #50
maza drago mi je da je sve ok proslo i da je bebica ziva i zdrava,jedino to je vazno.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:44   #51
Kad sam bila na pregledu dr. nije ništa spominjao ali vidjela sam da je napisao pl.voda bo. Jeli itko zna šta znači ovo bo??
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:16   #52
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Kad sam bila na pregledu dr. nije ništa spominjao ali vidjela sam da je napisao pl.voda bo. Jeli itko zna šta znači ovo bo??
Uredna kolicina plodne vode.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 11:03   #53
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Uredna kolicina plodne vode.
Hvala ti milijun puta.... I to me jako brinulo kad sam vidjela.... Ovo mi je prva dobra vijest danas. HVALA
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:30   #54
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Hvala ti milijun puta.... I to me jako brinulo kad sam vidjela.... Ovo mi je prva dobra vijest danas. HVALA
Nema na cemu!
I samo bez panike. Dr. bi ti sigurno rekao da nesto ne daj boze nije u redu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:55   #55
Hitnoooo !!!

Pozdrav,

kako je napisala jedna od vas i ja sam sad pocel sluzbeno da panicarim. U 34 sedmici trudnoce sam i prije dije sedmice mi je ustanovljen manjak plodne vode AFI 8 i neregularnosti u otkucajima bebinog srca. Tezina bebe normalna 1950 gr. Curica je ... Sad u subotu ponovo radjen ultrazvuk i ctg. Beba nije napredovala ista i tezina i obimi, AFI 6.7, ali srculence kuca odlicno bez neregularnosti. S obzirom da sam u Holandiji ne znam sta da radim. Brinem se zbog ovih dimenzija ... molim vas da mi odgovorite ako je neko imao slicno iskustvo. Ovdje su doktori malo nemarni pa moram sama da zahtjevam, a ne znam sta.

Hvala unaprijed !!!
__________________
Nasa mala princeza - 24.01.2011 godine
Trudilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 17:20   #56
Quote:
Trudilica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

kako je napisala jedna od vas i ja sam sad pocel sluzbeno da panicarim. U 34 sedmici trudnoce sam i prije dije sedmice mi je ustanovljen manjak plodne vode AFI 8 i neregularnosti u otkucajima bebinog srca. Tezina bebe normalna 1950 gr. Curica je ... Sad u subotu ponovo radjen ultrazvuk i ctg. Beba nije napredovala ista i tezina i obimi, AFI 6.7, ali srculence kuca odlicno bez neregularnosti. S obzirom da sam u Holandiji ne znam sta da radim. Brinem se zbog ovih dimenzija ... molim vas da mi odgovorite ako je neko imao slicno iskustvo. Ovdje su doktori malo nemarni pa moram sama da zahtjevam, a ne znam sta.

Hvala unaprijed !!!
Tu kod nas bi te vjerojatno hospitalizirali radi pracenja.
Ne znam kakva je situacija kod vas. Jel ti moze netko dati nekakvu uputnicu za hospitalizaciju, cisto da budes pod nadzorom? To bi ti bilo najpametnije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 08:30   #57
Hvala puno na brzom odgovoru. Ma ovdje ne mozes nista traziti i oni hospitaliziraju samo kad vise ne mogu nista. Toga se i bojim da ne zakasnim s necim. Bila sam jucer na ultrazvuku i ctg. Kazu da nivo vode nije dalje opadao. Nisu mi htjeli mjeriti bebicu jer kaze tek slijedece sedmice, jer sam prosle mjerila pa kao ne moze svake sedmice, a te mjere me najvise i brinu.
Kaze dr da imam mali stomak za ove sedmice trudnoce i na ultrzvuku kaze da ce ovo biti mala beba. Pitam ga je li to nesto lose, kaze da nije, nego da se samo trebam naviknuti da ce biti mala beba. Jos kaze da ne vjeruje da cu cekati do termina, i da je najbolje samo da porod ne krene prije 37 sedmice.
__________________
Nasa mala princeza - 24.01.2011 godine
Trudilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:51   #58
Vidim ovdje svakakva iskustva ali me zanima ima li itko kome je dijagnosticiran PROM a da je potom prestala curit voda?
Naime, ja sam u bolnici već 2 tjedna i potvrđeno je curenje s pozitivnim Amnisure testom. Sada sam u 23. tjednu i doktor kaže da ima puno plodne vode i da je moguće da su se plodni ovoji zaljepili. Sutra će mi opet napraviti test i ako bude negativan pustiti me kući?! Ima li itko s takvim iskustvom?
Roza28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:56   #59
Veliki manjak plodne vode i malformacija bubrega i mokracnog mjehura

hitno mi treba savjet..neznam da li je itko bio u ovakvoj situaciji..trudna sam 24 tj i 3 dana..prije 3 tjedna sam bila na kontroli i otkriveno je da nemam gotovo nista plodne vode afi je bio 1 pa je porastao na 3 i tako stoji sada..navodno bubrezi su mali a jedan je homofobican,mjehur je takodjer mali..jedva da se vidi..pronasla je i neko prosirenje na malome mozgu..zbog manjka plodne vode rijetko kada osjetim bebu kako se mice i to jedva..skoro nikako..a sve prije na kontrolama je bilo super..moja ginekologica me poslala u bolnicu na pregled u split,tamo su me pregledala 5 ginekologa i oni cak nisu mogli pronaci bubrege i mjehur jedva..kao mjehur je minijaturan..dali mi inekciju neku kao od nje cu ja morati mokriti pa ce i beba mokriti..ali kao nije djelovala..nije nista pomogla..rekli mi da se odlucim na inducirani odnosno na pobacaj jer beba nece prezivjeti..ali posto sam tada bila na granici sa zakonom pa mi nece biti vjerojatno odobren pobacaj ja sam i odustala od njega..rekli su da nema sanse da prezivi da ce umrijeti ili pak ako se rodi da ce umrijeti ili ako prezivi nekim cudom da nece biti dobro da ce biti tesko bolesno..evo vec je proslo 3 i pol tjedna beba je jos ziva..kuca joj srce normalno bez ikakvih smetnji ,super dobiva na tezini sa 23 tjedna na kontroli imala je 600g..i pomalo se mice..protok kroz pupcanu je uredan..u bolnici me nisu zadrzali jer su rekli da nema pomoci da su im ruke vezane..da samo cekam kuci cta ce se desiti i svaki tjedan na kontrolu..
andjeo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:23   #60
draga, drži se ne gubi nadu...ne znam što bih rekla. hrabra si zbilja i svaka ti čast
nadam se da će biti neko čudo i da će bebica preživjeti.
moja je kolegica rodila sa 24+6 i bebica je super, no nije imala problem s tom pl.vodom.
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.