Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 16:12   #81
Evo, vidjela sam ovu tanaka masažu, pa sam odlučila naučiti kako se radi. I evo, jučer sam prvi tretman pred ogledalom napravila (ne ono pred compom. dok sam učila pokrete, to ne brojim... ) i jako mi se sviđa osjećaj nakon masaže.
S tim da sam ja radila sa bademovim uljem, pa mi se čini da je ipak malo previše skliska koža, ne mogu jako stisnuti, jer mi proklizava - kad radim one pokrete gdje se obrazi stiskaju prema očima... morat ću nešto drugo staviti na lice...

Uglavnom, vidim da su većini cura izbili prištevi od masaže... tog se malo pribojavam. Nakon koliko su vam izbili? I jel' još radite, i kako vam se čine rezultati, vi koje duže radite??
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 18:03   #82
Meni je izbilo odmah nakon dan, dva, par, ali baš potkožnih prišteva i skoro im je trebalo tjedan dana da se povuku i nakon toga više ni jedan.
Ako ti je to ulje sklisko, utrljaj ga na mokro lice, pa će ti lice dio ulja upiti. Tako ja radim sa baby uljem.

Meni je lice u odličnoj fazi. To mi se uvijek dešava na proljeće,blista i sjaji, to je onih 40 dana nakon zadnjeg voćnog pilinga, kada dođe do potpune regeneracije. Flekice su mi se maksimalno povukle. E sad što je sve konkretno pridonijelo tome, teško mi je reći. A možda i sve zajedno.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 19:19   #83
Evo, ja sam danas izmasirala, joj tako je super... blagotvorno. Nema prišteva... još. Znači, tako brzo izbijaju. Možda je dobro nakon masaže, popiti čašu-dvije vode. To dosta pomaže detoxikaciji.

Da, kad se više stvari odjednom radi, onda je pitanje što to najbolje djeluje...

Ali, na onim filmićima, ona japanka je stvarno drugačija, nakon dana i dana te masaže... I stvarno lijepo izgleda, jedino mi se čini da su joj oči malo stisnutije, uže, nisu onako raširena, kao na slici before... Nakon masaže ima još kosije oči, nego na početku.
Jedino ako to nije neki photoshop.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 19:38   #84
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
E
S tim da sam ja radila sa bademovim uljem, pa mi se čini da je ipak malo previše skliska koža, ne mogu jako stisnuti, jer mi proklizava - kad radim one pokrete gdje se obrazi stiskaju prema očima... morat ću nešto drugo staviti na lice...
Jednostavno stavi manje ulja, biće ti manje sklisko. Onoliko koliko je dovoljno da prsti klize i da se ne iritira koža od trenja.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 20:16   #85
[htjedoh jos napisati da je moja frendica radila vjezbe za lice i spusteni kapak do trepavica (nekad se objesio i preko trepki) stvarno zliftati.
razmisljala je o blefaro, al je dala sanse nekoj glupoj vjezbici 5-10 min dnevno i rijesila problem, ako ne vjezba neko vrijeme kapak opet padne.[/QUOTE]


Možeš napisati koja je to vježbica za kapak ili kakav link? Bilo tko, tko zna?
double is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 20:22   #86
Ja sam dobila par potkožnih nakon dva tjedna otprilike. Napravila pauzu, sad se opet masiram i sve je uredu.
Koža mi puno bolje izgleda, da li je zbog Xeninog seruma, masaže, prirodne kozm. na koju sam prešla ili svega skupa nemam pojma.
Nije siva, nekako je posvjetljena, inače u proljeće uvijek imam problema jer bude dehidrirana od zime i grijanja... ništa agresivnije od ovog seruma ne koristim jer mi koža lako reagira.
Serum i masaža rules.

@ Sopor: pošpricaj lice termalnom vodom ili hidrolatom (glasam za hidrolat) i dovoljna ti je kap,dvije ulja.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 20:24   #87
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Ali, na onim filmićima, ona japanka je stvarno drugačija, nakon dana i dana te masaže... I stvarno lijepo izgleda, jedino mi se čini da su joj oči malo stisnutije, uže, nisu onako raširena, kao na slici before... Nakon masaže ima još kosije oči, nego na početku.
Jedino ako to nije neki photoshop.
nema kosije oči već nakon masaže nema podočnjaka, više joj nisu natečene oči...
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:11   #88
Meni su natekli limfni čvorovi ispred uha i bolilo me nakon prvog dana, jel još netko imao takve probleme?

(druga šansa je bila da sam se prehladila UZ masažu )
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 10:50   #89
Quote:
Bluegirl kaže: Pogledaj post
Meni su natekli limfni čvorovi ispred uha i bolilo me nakon prvog dana, jel još netko imao takve probleme?

(druga šansa je bila da sam se prehladila UZ masažu )
limfna drenaža se ne smije raditi ako si bolesna (gripa, jača prehlada i sl), isto tako nije preporučljivo je raditi u vrijeme menstruacije (može se produžiti krvarenje).
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 10:52   #90
Nisam bila bolesna kad sam se masirala, ali sljedeci dan su se mi povečali limfni čvorovi ipred uha (tam di se i masaža na licu završava pa se krene na dolje), pa sad neznam jel to bilo od masaže ili sam se prehladila.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:14   #91
Thnx. - probat ću sa hidrolatom i manje ulja. Jučer sam radila sa običnom kremicom, pa je bilo bolje...

I ja sam isto na xeninom serumu. Stvarno je fin.

A za japankicu, vidjela sam da nema podočnjake i podbuhle oči, ali ipak, ipak - čini mi se da joj oči nisu tako otvorene i široke kao prije. I moj sin (9god.) je to samnom gledao, pa je konstatirao da mu izgleda mlađe na slici - prije...

I znači, ne radi se masaša za vrijeme menge, bolesti ili prehlade. OK.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 13:37   #92
Moze li mi netko dati link za tu tanaka masazu?
Znate li salon gdje se rade te elektrostimulacije? Je li to ono sto je bilo da rade nase zvijezde mislim da se radilo o zdenki kovacicek?
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 13:49   #93
Quote:
gyioia kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko dati link za tu tanaka masazu?
Znate li salon gdje se rade te elektrostimulacije? Je li to ono sto je bilo da rade nase zvijezde mislim da se radilo o zdenki kovacicek?
ovo ti je link na tanaka masažu s prevodom na engleski, razdjeljen je u tri dijela:
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
Na temi o kremama za njegu područja oko očiju dosta smo pisali o masaži i drenaži lica zahvaljujući forumašici xeni koja nam je otkrila i taj učinkovit način njege. Evo par linkova:
http://www.youtube.com/watch?v=LrceQ...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=syxMA...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=SrMBO...eature=related
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:13   #94
hvala
moze li se masirati s necim osim uljima?
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:07   #95
Quote:
gyioia kaže: Pogledaj post
hvala
moze li se masirati s necim osim uljima?
ja radim s mlijekom ili kremom za čišćenje.
bitno da ti klize prsti da ne iritiraš kožu ali ne previše da ne bude "presklisko".

evo što ona kaže:
Many people seem to think so. Some of them choose other massage creams
such as those by “Chifure”, “Ponds” and others. Other people do the massage
just using gel skin lotion. Still others do the massage when they cleanse their
makeup using the cleansing cream. I do not recommend doing the massage
with no smoothing materials because it may hurt your skin. Please put
something such as cream, gel, or soap at least.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:56   #96
hvala
jos mi samo reci koliko dugo se treba masirati, ne mogu procijenit duzinu posto uz masazu u filmicu ide i objasnjenje
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 17:59   #97
gyioia, nije neka filozofija, samo prati svoj tempo i odradi sve vježbe min. 3x. Ima 13 vježbi, to bude par minutica masaže.

Inače, meni se od prišteva javio jedan mali na vratu, ne na putanji limfe, srećom, pa sam mogla i s njim masirati. I to je sve. Osim što si izgledam odmornije i oči mi nisu tako pufaste ujutro (navečer masiram), a to me jako veseli.
Evo, to su rezultati nakon 3 tjedna masiranja. Nije loše...
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:39   #98
Quote:
gyioia kaže: Pogledaj post
hvala
jos mi samo reci koliko dugo se treba masirati, ne mogu procijenit duzinu posto uz masazu u filmicu ide i objasnjenje
radiš samo onaj dio gdje mlada japanka izvodi samomasažu jednom dnevno.
pogledaj i poslušaj par puta filmić, probaj i nakon malo vježbe za par dana će ti sve biti puno bistrije.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:06   #99
Hvala vam! Vec sam danas izmasirala jednom, nadam se da cu uvest u svakodnevnu njegu i masaze. Uz masazu protiv celulita morat cu sat vremena ranije u krevet
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 08:50   #100
cure jel se samomasirate?

masaza mi je postala svakodnevna rutina, ponekad je napravim 2x dnevno, ali uglavnom je ne preskacem i mogu reci da mi se tonus koze popravio nevjerojatno

cak ni pristice od masaze nisam imala mjesecima, al ovo bi bilo bolje da nisam napisala jer ce sigurno sutra iskocit
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.