Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2012., 09:33   #161
da.. al što se mora, se mora...

3x2 estrofem? koliko mg?

a metmorfin si dobila nakon OGTT-a? daj škicni moje pitanje na PCOS temi tu na MPO pdf-u
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 21:39   #162
zaboravila sam odgovoriti, sorry...od 2 mg estrofem
da, metformin sam dobila nakon OGTT, tamo sam ti napisala

već sam 7 dana na klomifenu i dobila sam brdo folikula,zbog pcos-a, ali niti jedan vodeći za sad, tako da će sad ubaciti i gonal...

tako da moram sad naći drugu temu za dalje
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 08:49   #163
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
zaboravila sam odgovoriti, sorry...od 2 mg estrofem
da, metformin sam dobila nakon OGTT, tamo sam ti napisala

već sam 7 dana na klomifenu i dobila sam brdo folikula,zbog pcos-a, ali niti jedan vodeći za sad, tako da će sad ubaciti i gonal...

tako da moram sad naći drugu temu za dalje



a ja sam jučer oko 23h dobila mengu, tako da računam zapravo danas 1dc i startam s klomićima u srijedu. al ostajem na ovoj temi zasad...

da, vidjela sam za OGTT, hvala, budem sad na folikulometriji pitala gina o inzulinskoj rezistenciji i dal me može poslati na OGTT i endokrinologu.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 09:42   #164
eto, ja počela s terapijom

malo mi je smiješno i nabrijana sam, a zapravo se ne nadam ničemu

valjda zato što nakon pauze opet nešto radim
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 12:54   #165
opet ja...neuka...
ma pokusavala sam na prethodnim stranicama naci cijene lijekova...jer sam ustanovila da klomifene dobijes na recept ali stoperica se placa? ili?

i sto je zapravo tocno ta stoperica? ako me moze netko uputiti, idem za mjesec dana opet u ST, ako nalazi hormona i spermiogram budu ok dr misli poceti s ciljanim odnosima...pa rekoh, cisto da se pripremim
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:00   #166
ja sam klomifene kupovala u Bosni, a štopericu (ovitrelle) podigla u bolnici...
štoperica je injekcija za završno sazrijevanje i oslobađanje jajne stanice iz folikula...
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:46   #167
evo da malo podignem temu

desni jajnik 1 vodeći - samo što ne pukne (plus kržljavci)
lijevi 0 bodova osim nekih kržljavaca

endometrij 8,8 na 15dc


zaključak: cc 1x1 = kao cc2x1 = 1 js, ali zato estrofem super za endometrij.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:05   #168
cure podizem temu i unaprijed isprika ako sam negdje drugdje trebala staviti ovaj post. prije godinu dana bila sam u ciljanim klomifenskim postupcima. sad evo u 35 tt i cekam curku. sredivala ladice s lijekovima i naisla na pola kutije klomifena, znaci 5 tableta od 5 mg, rok trajanja do 2016. saljem postom kome treba uz puno dobrih vibrica za uspjehom. javite se na pp.

meni uspjelo u ciklusu u kojem sam isla na propuhivanje jajovoda, bez klomifena. drzim fige svima
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:47   #169
moja priča je ovakva.... nakon prirodno začetih blizanaca bez puno truda prije 7 godina, prije pola godine (u 11mj 2015) mi se desilo dugačko krvarenje i otišla sam giniću (do tad sve uredno). rekao je da moji jajnici ne proizvode nikakve jajne stanice (ni zrele ni nezrele) i dao mi je da tri mjeseca pijem duphastone i onda se menga regulirala....
u trecem mjesecu sam krenula sa klomifenima jer bi još jednu bebu i u 4 mjesecu sam bila na folikulometriji gdje mi je rekao da sam super odreagirala na klomifen i da imam po dve zrele folikule na svakom jajniku i da je jedna folikula vodeća.
rekao mi je kad mi je ovulacija tako da možemo imati ciljane odnose i prepisao još dve kutije klomifena u slučaju da ne ostanem trudna. također mi je rekao da prvi mjesec (odnosno taj 3 mjesec) kad sam popila prvu kutiju klomifena ne broji nego da broji tek od 4 mj....
pijem ih od 5-9dc....
čitala sam tu po netu da većina pije od 2-5dc, 3-6dc.....
jel još netko pio od 5-9dc??? valjda mi je ok propisao
nadalje....
mengu sam dobila danas (kasnila 5 dana), jučer napravila test - test negativan, ali mi je ova menga sad odmah u startu slaba? jel tako i vama bilo..... i onak je dosta tamna kao da je već onako pred kraj....
malo sam zbunjena!!! jel to normalno dok se troši klomifen???
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 21:34   #170
Ja sam bila pila od 5-9dc i upalilo je
Sretno!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:00   #171
Cure koje imaju iskustva sa klomifenom, da li je dovoljno piti primjerice jedan ciklus i to je to, tada se odmah dobije vodeći folikul od više njih ili je potrebna i dulja terapija? U kojim dozama postoje i koliko ih je pametno uzimati na svoju ruku?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:55   #172
Meni je gin rekao ako jedan ciklus pijem da se moze desiti i da onaj sljedeci ima ucinka, tako da mi je rekao da pijem svaki drugi ciklus
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 14:45   #173
početnice sve je to individualno. Kod nekoga ce biti dovoljan 1 ciklus a netko ne reagira na klomifen pa nakon nekog vreman nema smisla. Postoje tocne doze do kojih se ide i max je 5kom,nakon toga kazu da nema smisla. I ni slucajno uzimat na svoju ruku, kad si pod klomifenom obavezne su folikulometrije jer moze doci do hiperstimulacije tj viseplodnih trudnoca sto je opasno.

Moja prica je PCOS,anovulatorni ciklusi,izazivanje M Duphastnom i evo me 4.ciklus na klomifenu i prva 3 sam imama 0 folikula vodecih a sutra mi je prva FM od 4.pokusaja. Glucophage pijem 2x1 svaki dan. Terapija je bila:
1.put 1x1
2.put 2x1
3.put 2x1
4.put 2x2
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 17:26   #174
Na žalost, tek sljedeći tjedan imam konzultacije i prvu folikulometriju (iako vještica još nije stigla) a tada će biti kasno za klomiće, tako da jedino mi ostaje onaj mjesec prije postupka. Koliko uopće ima smisla uzimati klomifene ako je jedan jajovod neprohodan? Zna li neka kako skratiti drugu fazu ciklusa da menga ranije dođe?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 09:49   #175
Ako gin vidi antralnih folikula na jajniku s prohodne strane - ima smisla (ako dobro reagiras na njega)
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:06   #176
A da li ima određeno do kojeg dana ciklusa se mora početi koristiti jer na pregledu ću već biti 7- 8 dan ciklusa, pa ne znam da li je to kasno iako su mi ciklusi produljeni?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:25   #177
Obicno se koristi od 5-9dc, ali moze biti i drugih kombinacija, to vidi s dr-om
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:51   #178
Mislim da ima određeno do kad max možeš početi piti ali ne znam točno, ja pijem od 3.-7., čula sam za 4.-8. i 5.-9., više od toga nisam čula ali ne znači da ne može. Folikulometrije počinju 9dc bar kod mene a i ove ostale sam isto čula. Gin će ti najbolje reć
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 08:57   #179
pozdrav curke
pitala sam neki dan dr. za klomifen, dala mi je kutiju pa da počnem sad iza M, ali
ona ide ne go, pa da idemo na blef, bez folikulometrije.

malo me frka, jer čitam da je moguća hiperstimulacija.

inače, dr mi je koma..2 g ne ostajem trudna, jedino što me poslala vadit hormone, ostalo sve moram sama istraživat.
tak da su i ti klomifeni moja ideja.
prva trudnoća u roku keks, a druga neće i neće

da uzimam onda taj klomifen prvi mjesec na blef ili?
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:03   #180
Ja sam svojedobno uzimala klomifen na blef (isto prema uputi lijecnika), ali kod mene je bio jako nizak amh i mali broj antralnih (pa sam svejedno imala po 2 folikula). Sad kad sam malo "pametnija" ga vise ne bi uzimala bez nadzora...

Mozes li barem potraziti privatnika za ovaj ciklus da kod njega odradis fm, a u medjuvremenu hitno mijenjaj ginekologa....
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.