Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 15:05   #1
Promjena naziva firme (d.o.o.)

Pozdrav

Da li netko zna koji su dokumentii potrebni za promjenu naziva firme ( i adrese). Sef je otvorio firmu, i sad mu se ne svida naziv i htjeo bi promjeniti.

Ak netko ima iskustva s tim neka mi javi, hvala
__________________
Everything that doesn't kill You, makes You stronger...
crocandy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:36   #2
Quote:
crocandy69 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Da li netko zna koji su dokumentii potrebni za promjenu naziva firme ( i adrese). Sef je otvorio firmu, i sad mu se ne svida naziv i htjeo bi promjeniti.

Ak netko ima iskustva s tim neka mi javi, hvala
opet kod bilježnika, platit ispočetka, objava u NN itd.
Huda baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:39   #3
Quote:
Huda baba kaže: Pogledaj post
opet kod bilježnika, platit ispočetka, objava u NN itd.
Tenks
__________________
Everything that doesn't kill You, makes You stronger...
crocandy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 08:39   #4
Pozdrav svima! Nadovezujem se na ovu. Isto ću imati slučaj promjene imena tvrtke (razlog-da bude moderniji naziv), sve ostalo (adresa, vlasnik, oib ostaje isto). Nakon što riješimo bilježnika i dobijemo rješenje trgovačkog suda idemo na promjenu pečata i radimo promjene u svim mogućim institucijama, to mi je jasno. Zanimame kakva je situacija s referentnom listom, da li se, nakon što promijenomo ime, referentna lista kupaca prenosi...to nam je jako bitno zbog javnih nadmetanja. Isto tako i trenutno važeći sklopljeni ugovori-da li za njih treba raditi neke anekse ili se obveze i prava po njima mogu prenositi dalje. Ugovori o radu s radnicima-da li treba raditi kakve promjene
Molim savjete...hvala
jele2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 14:03   #5
Jele2222, ne znam ništa od ovoga što pitaš, ali ako ti nije problem, nakon što obavite taj postupak da stavite ukupni trošak i stavke koje ste morali odraditi

Zahvalna unaprijed
Zya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 18:12   #6
Pozdrav svima,

prošle godine osnovao sam firmu preko Starta.
Pri prijedlogu imena iz TSZG su me odbili zbog objašnjenja da je ime preslično postojećoj firmi (iako uopće nije), pa sam dodao još jednu riječ u ime koju bih sad htio izbrisati.

Kome se moram obratiti za promjenu imena? Javnom bilježniku? I može li se negdje unaprijed provjeriti hoće li mi novi prijedlog imena biti prihvaćen ili ne?
Markolin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.