Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2013., 02:41   #81
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ta njegov američki vukodlak u londonu mi je jedan od dražih horrora.
moj prvi i najdraži werewolf horor. Innocent Blood stavljam pod obavezno za pogledati.
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Old 03.01.2013., 02:47   #82
Quote:
yoda33 kaže: Pogledaj post
moj prvi i najdraži werewolf horor. Innocent Blood stavljam pod obavezno za pogledati.
to ti je više parodija, samo da ne ispadne da te nisam upozorio
Ajutokintumi is offline  
Old 03.01.2013., 03:46   #83
War Horse (2012)

Teska drama, mozda nije najbolji izbor za gledanje u drustvu. Dobar film, moja preporuka. Na momente me bas rastuzio.

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Old 03.01.2013., 08:21   #84
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Innocent Blood (1992)

napokon ga pošteno pogledah!

spoiler alert!!!
john landis mi je neobično drag režiser, i prija mi njegov smisao za humor.
ta njegov američki vukodlak u londonu mi je jedan od dražih horrora.
šta imamo u innocent bloodu?
pa imamo jednu prekrasnu senzibilnu sexy vampiricu i detektiva insidera koji je nalik na vedrana mlikotu (poslije postanu par ), imamo i roberta loggiu u nezaboravnoj ulozi mafijaškog bossa (svojevrsna hommage parodija iste uloge u scarfaceu), tu je i tipični nezaobilazni mafijaški advokat i policijska bitchy šefovica itd...
ima tu još prava lepeza zanimljivih likova i sve funkcionira kao po špagi.



8/10 ovo je više od komedije

Jebački dobar film! Robert Loggia je trebao dobiti Oscara za tu ulogu!
Nego, jesi primjetio kroz film... Tom Savinija, Frank Oza, Sam Raimija, Dario Argenta te Linneau Quigley - kraljicu vriska u cammao ulogama?

I bio sam preko ušiju očaran sa Anne Parillaud nakon gledanja.
Insert/Break is offline  
Old 03.01.2013., 08:37   #85
@Insert/Break

skužio sam tek u ending creditsima

meni su opet bile fora one mini pikanterije:
npr. kad se prikaže kratko na upaljenom TV scena iz crno bijelog fima u kojem se hitchcock penje na vlak sa kontrabasom ili one scene sa draculom, ma bilo je još al se ne mogu sad sjetit.

ee da, i efekti su mi super sjeli
Ajutokintumi is offline  
Old 03.01.2013., 09:51   #86
Hands of Steel a.k.a. Atomic Cyborg (1986.)



Priča o kiborgu imenom Paco Queruak (da, to je jedan od takvih filmova!) programiranom da ubije znanstvenika koji ima riješenje sveukupnih problema cijelog svijeta u distopijskoj budućnosti.

Nakon što je Terminator poharao svijet i stvorio si kultni status među publikom, na scenu stupaju kojekakve kopije istog a Vendetta dal futuro nije iznimka. Pogađate, zlatno doba B-akcića, talijanska produkcija - američki glumci, pretjerivanje, preloša gluma, synth glazba, buđet... kakav buđet? i nepresušno vrelo Sergio Martinovih ideja! Sve što vam je potrebno su pokoja pivica i udoban naslonjač.

No idemo redom. Prvo što se da primjetiti početkom filma je glazba koja je, bez ikakvih sumnji, pokradena iz Terminatora i malo, kako da to kažem, "promijenjena" tek toliko da Brad Fiedel (ako ga uopće i boli kita za ovaj film) ne skače sa sudskom prijetnjom za vrat producentima. Ako mene pitate, pošteno, ne smeta i paše! Našeg, pak, nesretnog kiborga (tajni vojni operativac koji je izgubio udove (!) u nekoj tajnoj vojnoj akciji a kojeg je potom tajna vojna organizacija pretvorila u kiborga, izbrisala mu pamćenje pa im spomenuti služi za odradu kojekakvih prljavih poslova - ako ikog zanima background...) glumi, doslovno, kameni Daniel Greene koji se tijekom filma mršti, škilji i, općenito, drži facu što ozbiljnijom sa minimumom dijaloga sve da bi okarakterizirao čovjeka-robota a nerijetko se i pita, pa sve što bi se prosječni kiborg i mogao pitati, jesam li ja čovjek ili što sam u onim rijetkim trenucima kad nema akcije a scena, valjda, zahtjeva dozu dramaturgije. Kristen Stewart bi mogla štošta naučiti od Greenea!

Dalje, kakva bi to bila distopijska budućnost bez fensi gađeta u vidu električnih brijača koji služe kao svojevrsni mobiteli ili električnih pisačih mašina koji se pokreću daljinskim upravljačima ili nevjerojatnih high-tech računala koji u tren oka mogu skenirati ozljede na tijelu žrtve te, po svojoj prilici, prikazati široki asortiman mogućih stvari kojima su iste počinjene. Naravno da, uz sve to, spomenuta računala i gađeti izvode neizostavne "blip!", "bling!" i "ka-thung!" zvukove jer ipak je to budućnost, ne? Primjerice, kisele kiše koje padaju u jednom trenutku filma su toliko kisele da doslovno tope krov od auta i puše se po sjedištima! Tmurno, nema što! Do duše, ovdje nema predstavnika zakona u crnim vinilnim kostimićima ali su sve ustanove postavljene u derutne stanove i prostorije, očito snimane helter-skelter u nečijim stanovima ili hotelskim sobama gdje su vlasnicima u ruke uvaljane siće od dolara a sve za koji minut snimanja na "autentičnim lokacijama". Očekivano, svi nerdovski znanstvenici su azijskog podrijetla ali ne i visokoobrazovani znanstvenici koji pak uzgajaju brade kakve bi i Mojsije isfurao a nerjetko su i slijepi. Mind over matter u doslovnom smislu!

Hands of Steel ima toliko divnih i prekrasnih detalja da ih je praktički nemoguće sve prebrojati i, osim što blatantno kopira Terminatora, tu je i nezaboravna scena kada na našeg junaka pošalju ženskog kiborga koji neodoljivo parodira Pris iz Blade Runnera (vidjeti postanu sliku!) doslovno kopirajući scenu borbe Deckarda i spomenute! Divota! A valja spomenuti i mačo hrvače rukama tek godinu dana prije Stalloneovog Over the Top (1987.), neizostavni bar brawl fight, likove koji izgovaraju rečenice tipa "He’s strong like a wet fart!" i koncept kiborga (neizostavna kopija Terminatora koji si drkucka po otvorenoj ruci - jedini primjer kojim pokazuju da je glavni lik uopće kiborg!) koji više priliči Universal Soldier (1992.) čak šest godina prije! Skoro zaboravih... glavnog negativca glumi nitko drugi do legendarni John Saxon!

Predivan film i topla preporuka svima koji znaju cijeniti ovakve uratke!
Insert/Break is offline  
Old 03.01.2013., 09:54   #87
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
@Insert/Break

skužio sam tek u ending creditsima

meni su opet bile fora one mini pikanterije:
npr. kad se prikaže kratko na upaljenom TV scena iz crno bijelog fima u kojem se hitchcock penje na vlak sa kontrabasom ili one scene sa draculom, ma bilo je još al se ne mogu sad sjetit.

ee da, i efekti su mi super sjeli
Da, ima tone tih divotica... efekti (kao, uostalom, i cijeli koncept takvih vampira) su dan-danas odlični!
Insert/Break is offline  
Old 03.01.2013., 09:56   #88
bijeg u zoru. najbolji akcijski film. najbolji ratni film. najbolji zatvorski film. najbolji film o superjunaku. ovo je istinita priča o nepopravljivom optimistu koji je, nakon što mu je avion pogođen, pao bihajnd enemi lajns te je ubrzo zatvoren. u zarobljeništvu upoznaje skupinu neobičnih bivših osoba koje svojim nepopravljim optimizmom, suludom hrabrošću i nevjerojatnom sposobnošću natjera da ponovno uzgoje muda (spojler: jebiga, jeremyiju nema spasa po tom pitanju).

dovoljno je spomenuti scenu u kojoj se dieter prisjeća trenutka kad je odlučio biti pilot. znači, bale nam nekih 25 godina kasnije govori o trenutku kada je avion proletio toliko blizu njega da mu se pogled susreo s pilotovim. ka carstvo sunca šema, kuite? a to je samo zgodna dosjetka u odnosu na hrpetinu sumanutih scena u ostaku filma. lik dietera drenglera je nestvaran i jedinstven u filmskom svijetu. moj veliki naklon majstoru stipetiću. IX.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Old 03.01.2013., 10:02   #89
Rescue Dawn
http://www.imdb.com/title/tt0462504/

Ratna drama o vojnom pilotu koji tijekom vijetnamskog rata biva zarobljenom od strane malih žestokih kosookih.
Kako mu nije u planu ostati zarobljenik, s grupicom ostalih zarobljenika planira bijeg. Hrabrost na djelu, svaka čast. Film je, inače, inspiriran istinitim događajima.
Jako, jako dobar film... Bale je odličan, al Steve Zhan.. ee.. kako je taj odglumija, to je čista poezija... navikla sam ga gledati u glupavim komedijama, tako da me baš ugodno iznenadija... Jeremy Davis ponavlja ulogu dežurne munjare za koju izgleda da se pretplatio...
Jedva sam dočekala kraj iako sam natirala muža da mi kaže kako završava...
Moja topla preporuka

Zadnje uređivanje Majadl : 03.01.2013. at 10:09.
Majadl is offline  
Old 03.01.2013., 10:42   #90
SPOILER compliance

Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
spoileri!

Površno mi je bilo ono oko pušenja. Film jako psihologizira donošenje svih odluka i pokoravanje autoritetu, a onda to kada pređe granicu i postane silovanje, zaobilazi psihologiziranje oko te odluke. Mislim, meni bi film bio bolji da nije otišlo tako daleko jer je domah jasno da će napraviti bilo što, ali kad već je, onda bi bilo pošteno da nije tako zbrljan taj moment.
i dalje ne razumijem po cemu je to tebi bilo zbrljano. jel ti falio malo eksplicitniji prikaz, ili sta? covjek je to odlicno odradio. prvo je njemu objasnio zasto to mora napraviti, a onda je njoj objasnio zasto to mora napraviti. cijela situacija i je tako bolesna zato sto kad pristanes na malu stvar, poslije je sve lakse radit sve ludje i ludje stvari.

Quote:
Možda je zaista preteška riječ da mi je pokvario film, ali taj telop mi je zasmetao jer se na taj način umjetno pridaje veća važnost film jer je kao utemeljen u stvarnosti
vec sam ti rekla, ima ljudi koji su pogledali film i glup im je jer ne vjeruju da se takvo nesto moze dogodit u stvarnosti. taj telop je tu samo zbog njih, slutim.

Quote:
A ne, nije uopće stvar u tom liku. To je svaki put uspješno jer lik svoj autoritet crpi iz činjenice da se predstavlja kao policajac, a autoritet policije je uspostavljen zakonima.
ne slazem se. tip se mogao zajebat sto puta u razgovoru sa seficom restorana, ali svaki put bi se izvuko.

ako malo procitas o tipu po kojem je snimljen film, vidjet ces da je lik radio u ustanovi za preodgoj/zatvoru. to je dokaz da zna par stvari o ljudskoj psihologiji.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 03.01.2013., 11:08   #91
spoileri!

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
i dalje ne razumijem po cemu je to tebi bilo zbrljano. jel ti falio malo eksplicitniji prikaz, ili sta? covjek je to odlicno odradio. prvo je njemu objasnio zasto to mora napraviti, a onda je njoj objasnio zasto to mora napraviti. cijela situacija i je tako bolesna zato sto kad pristanes na malu stvar, poslije je sve lakse radit sve ludje i ludje stvari.
Nije mi falila eksplicitnost. Prebrzo mi je to eskaliralo bez nekog pretjeranog zato. Ne kažem da se to ne bi moglo dogoditi, ali na način prezentiran u filmu, taj skok je definitivno prelagan.


Quote:
593 kaže: Pogledaj post
ne slazem se. tip se mogao zajebat sto puta u razgovoru sa seficom restorana, ali svaki put bi se izvuko.

ako malo procitas o tipu po kojem je snimljen film, vidjet ces da je lik radio u ustanovi za preodgoj/zatvoru. to je dokaz da zna par stvari o ljudskoj psihologiji.
To su banalnosti, on bi se izvukao s bilo kojom imalo uvjerljivom pričom. Ključno je kad ih je uvjerio da je policajac, nakon toga se njegov autoritet više ne preispituje i sve ide kao pjesma. Da je stvar u manipulaciji, mogao bi manipulirati svima, ali nije uspio Kevinom ni onim starim. Prvi ima mladenački bunt protiv autoriteta, a drugi ima moralni kod koji nadilazi društveno uspostavljene autoritete.

Tip u filmu ne radi u zatvoru, a tip na kojem je utemeljen je nebitan. A ovo da zna nešto o ljudskoj psihologiji, to se podrazumijeva, ali film je utemeljen na općim mjestima psihologije. Pa ovo je samo nekakva varijacija Milgramovog eksperimenta, što i nije neka dobro čuvana tajna psihologije.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Old 03.01.2013., 13:21   #92


Jedna od prvih uloga Erica Bane u australskom kvazi-biografskom filmu o serijskom ubojici Marku "Chopper" Reidu, prema istinitoj priči.
Snimljen s nekakvim omanjim budžetom i s tada nepoznatim glumcima film je pravo malo kultno ostvarenje.
Bana je fenomenalan - nemoguće je profilirati osobu koju glumi; u jednom trenu je psihopat kojeg ne želite gledati, u sljedećem je najsimpatičnija osoba koju ste susreli. Prije snimanja je zapravo proveo neko vrijeme s Chopperom da bolje "pohvata" kakav je tip... zbilja kad pogledate i usporedite, odlično ga je skinuo.
Upečatljivo je kako je film dodatno koloriran, uvjerljivo psihodeličan i potpuno nepredvidljiv na momente.

4.5/5

http://www.youtube.com/watch?v=G3VnX0hf_yM 'Ey Neville! Neeeev!
Aerial_51 is offline  
Old 03.01.2013., 13:22   #93
"John Carter" - veteran Američkog građanskog rata nekako se teleportira na MArs gdje ponovno biva uvučen u rat... Zabavan film, ništa spektakularno, ali ok za jedno opušteno gledanje.

"Nostalghia" - moj prvi susret s Tarkovskim i nije baš prošao najbolje. Ovo je meni ipak malo predosadno i nerazumljivo, iako ima nekoliko jako lijepih kadrova.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 03.01.2013., 13:26   #94
Nostalghia i Offret bas i nisu najbolji nacin da se zapocne sa Tarkovskim.
OGM SA86 is offline  
Old 03.01.2013., 13:35   #95
Rescue Dawn - zanimljiv, ali neuspjeo film od Herzoga. Dokumentarac o Dieteru mi je puno bolji. Ovo je, pa... blah. Bilo pa prošlo. Nije me dotaklo kao većina Herzogovih filmova. 5/10
Kolim is offline  
Old 03.01.2013., 13:40   #96
Game Change

Kako je otkrivena Sarah Palin
Dobar film za one koje zanima američka politika u vrijeme predsjedničkih izbora 2008. Puno interne spike i lokalne politike, vijesti, pojedinaca itd. Mene je jako zabavio, moj muž ga je proglasio svjetskim sranjem
7/10

Young Adult

Ovo me s druge strane dosta razočaralo. Reklamira se kao novim film tvoraca Juno, ali s Junom dodirnih točaka nikakvih. Ni smijeha, ni šarma. Pol filma pratimo Charlize kako tumara uokolo zanemarujući svog psa, pije, krevelji se, meh...jedina dobra stvar je odličan Patton Oswald.
4/10
VK Girl is offline  
Old 03.01.2013., 14:32   #97
Dog Soldiers (2002)
http://www.imdb.com/title/tt0280609/

Odlično odrađen film sa tematikom vukodlaka. Jedna obična vojna vježba se pretvara u noćnu moru u škotskoj divljini. Preporuka za ljubitelje horora.
Juden is offline  
Old 03.01.2013., 14:49   #98
Domaći film Kenjac. Ne znam zašto svi podcjenjuju domaće filmove, ja ih obožavam. Kad je već danas većina filmova sranje, bolje gledati naše sranje nego američko
ZoeJ is offline  
Old 03.01.2013., 16:42   #99
Quote:
Juden kaže: Pogledaj post
Yep, definitivno dobar hororac, meni za nijansu bolji od Marshallovog Descenta.

Ontopic:


Triangle (2009)

Iako ovaj cover, naslov i tagovi daju naslutiti kako je riječ o tipičnom "horor u bermudskom trokutu" filmu, to doista nije slučaj. Zbog toga me baš fino iznenadio i u neku ruku - oduševio!

Priču je teško opisati bez spoilanja, tako da samo mogu reći da žanrovski pripada u mystery psiho trilere s tek ponekim elementom horora. Radnja počinje prilično jednostavno (iako pozornost na detalje treba obratiti od početka) sa glavnom junakinjom Jess koja odlazi na krstarenje sa grupom prijatelja. Ubrzo bivaju uhvaćeni u čudnovatu oluju i zatiću napušteni kruzer.

Pohvale, osim na priču (za ovakav tip fabule sam doista sucker), idu i na glumu glavne glumice Melisse George koja fino nosi film, vizualni dojam i napetost. Što se tiče samog objašnjenja filma mislim da je ključna ona rečenica o Sizifu koja se fino uklopila u moj dojam nakon gledanja.


Sve u svemu, baš iznenađujuće dobar i relativno originalan film koji me držao prikovanim za kauč do samog kraja. Unatoč nekolicini nelogičnosti!

Ocjena: 8/10
PeaceFrog is offline  
Old 03.01.2013., 18:10   #100
Killing Them Softly - me like it nije ovo ništa revolucionarno, ali mi je bilo zanimljivo, Dominik je to lijepo snimio. Pitt dobar, ali Gandolfini i Curatola kad sam njih vidio, odmah toplo oko srca. Dva genijalna lika iz najbolje tv serije. Liotta je isto bio dobar, ali imam dojam da ga redatelj baš i ne voli što je napravio od njega. Ima tu i nekakvih poruka koje žele prikazati film pametnijim nego što to je. Promašaj godine sigurno nije, ali isto tako nije ni vrh. Zlatna sredina.

7/10

Ne znam jeste li vidjeli recenziju od Eberta. Kako se čovjek izgubio
Kolim is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.