Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 16:53   #41
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ok, vjerujem da se pripisuju cesce nego sto sam mislila. Znaci da ima sanse da te mozda jednom skinu s njih?
Pa da. Šrink mi vrlo često govori da uopće nisam osuđena na to da ih uzimam dovijeka. Jedini problem jest taj da višegodišnja konzumacija, za razliku od kratkotrajne, značajno povećava izglede za grozne nuspojave postupnog smanjivanja doze. Ali ipak ima nade

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Glede trcanja, osobno nisam fan, ali znam hrpu ljudi koji jesu i super im je. Slazem se da je najbolje probati. U konacnici bitno je da radis ono sto volis pa makar to bilo trcanje.
Ni meni baš ne cure sline , ali bližnji oko mene ga hvale, pa zašto ne iskušati? Plivanje obožavam, ali bazenski klor uništava kosu, pa bi trčanje po prirodi možda ipak pobijedilo izvan ljetne sezone morskih užitaka.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:03   #42
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Ne bi li se baš zbog tog nemilosrdnog trzanja i drmusanja masno tkivo u grudima brže topilo nego, recimo, prilikom aerobika ili dizanja utega? ...
ne, nipošto.

intenzitet vježbanja može utjecati na ukupnu potrošnju kalorija u danom vremenu, pa ćeš time u konačnici izgraditi više mišićnog tkiva i potrošiti nešto masnog tkiva, ali to nema apsolutno nikakve veze sa drmusanjem. dugotrajnim drmusanjem možeš postići jedino rastezanje kože - a sumnjam da bi ti se to svidjelo.

lijekovi koje uzimaš mogu ti utjecati na apetit i zadržavanje vode u tkivu, vjerojatno i na hormone koji potiču stvaranje žlijezdanog tkiva. radi na tome da ih svedeš na MINIMUM doze koje su ti doista neophodne.

uz to, po mom mišljenju, trebala bi malo poraditi na vlastitoj slici o ženskom tijelu, to koliko pljuješ po svom tipu građe nije dobro za tebe.

ako imaš doista velike grudi, mislim da ti trčanje neće biti udobno, bez obzira kakav grudnjak imala. za bazen, kosu namaži regeneratorom pa stavi kapu, neće je oštetiti klor. no najefikasnije skidanje masnog a dobijanje mišićnog tkiva su vježbe s utezima.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:13   #43
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ne, nipošto.

intenzitet vježbanja može utjecati na ukupnu potrošnju kalorija u danom vremenu, pa ćeš time u konačnici izgraditi više mišićnog tkiva i potrošiti nešto masnog tkiva, ali to nema apsolutno nikakve veze sa drmusanjem. dugotrajnim drmusanjem možeš postići jedino rastezanje kože - a sumnjam da bi ti se to svidjelo.
Eh da, toga sam se bojala kao mogućnosti - otromboljenja Hvala na informaciji.


Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
lijekovi koje uzimaš mogu ti utjecati na apetit i zadržavanje vode u tkivu, vjerojatno i na hormone koji potiču stvaranje žlijezdanog tkiva. radi na tome da ih svedeš na MINIMUM doze koje su ti doista neophodne.
Istina je da mi moji lijekovi povećavaju apetit, i da se vrlo često lavlje i spartanski borim s navalom monstruozne gladi, i želudac od nje zna boljeti, ali tada se nalijem vodom ili gricnem voćku ili neke orašaste plodove. Najnezgodnije je navečer, baš kad legnem stane mi se vrtjeti jer mi padne šećer u krvi i od toga postanem uznemirena i ne mogu zaspati ako nešto ne čalabrcnem - toga prije ovog zločestog lijeka nije bilo.

No navodno je za moj tip građe i PCOS poželjnije više manjih obroka (cca 5) nego 2-3 velika.

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
uz to, po mom mišljenju, trebala bi malo poraditi na vlastitoj slici o ženskom tijelu, to koliko pljuješ po svom tipu građe nije dobro za tebe.
Ok, priznajem da sam pretjerala. Moguće je da sam pomalo nesigurna, površna i tašta i da spadam u onaj tip žena koje su odrasle kao poprilično zgodne (barem su ih takvim epitetima drugi častili), pa im je malo neobično rastati se od tog dijela svog identitetskog paketa, i to tako rano (35 godina je sočna i moćna mladost koja je već zagazila u raskošnu zrelost u njezinom punom sjaju). S 58 bi mi bilo puno lakše pomiriti se sa starenjem, ali u mom slučaju to se događa prerano i zato me uznemiruje, kao da mi netko naprasno otima nešto što je inherentno moje i što još uvijek itekako zaslužujem. Lice mi je babyface (možda baš zbog retencije vode), ali kondicija mi je pošemerena i zato sam malo bijesna na "hirovitu i pakosnu sudbinu" koja mi je dodijelila ovakve karte.
Ispričavam se svim jabukama , ali radi se o mojoj osobnoj frustraciji.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:22   #44
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ako imaš doista velike grudi, mislim da ti trčanje neće biti udobno, bez obzira kakav grudnjak imala. za bazen, kosu namaži regeneratorom pa stavi kapu, neće je oštetiti klor. no najefikasnije skidanje masnog a dobijanje mišićnog tkiva su vježbe s utezima.
Ok, a hoće li ona uska kapa istanjiti vlasi? Poznato je da često nošenje kape slabi vlasište. Nadam se da se to neće dogoditi ako budem išla na bazen najviše 3 puta tjedno.

Utege imam, ali samo od 2 kg Taman su, sve teže mi je preveć.
Opet, nažalost, moram spomenuti terapiju, ali moram paziti da se na svojim pilsevima ne pregrijem i da mi se srce previše ne uzlupa, jer bih mogla doživjeti toplotni udar ili neko slično veselje.

Što je s jogom? Ona ne nabija toliko mišiće, koliko isteže i istanjuje trup i udove, čini ih vretenastim, jel?

Uh, prava košnica pitanja
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:35   #45
gle, ako hoćeš doista brzo vidjeti ozbiljne rezultate, teretana nema konkurencije. uz ono u poruci.

vježbati doma možeš vježbe s otporom težine svog tijela, i s elastičnim trakama, ovo od 2 kg nije to o čemu pričam.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:00   #46
ne mogu ti odgovoriti jer ti je inbox prepun (lol, to isto nešto govori koliko su ti problemi ozbiljni)
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:01   #47
2kg utege ima šurjakinja i smješni su mi ti rozi utegići. kćer od godinu ipo nosa okolo te utege...
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:08   #48
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ne mogu ti odgovoriti jer ti je inbox prepun (lol, to isto nešto govori koliko su ti problemi ozbiljni)
Nadam se da si sarkastičan Očistila sam
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:09   #49
Cure, di trcite?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:12   #50
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
2kg utege ima šurjakinja i smješni su mi ti rozi utegići. kćer od godinu ipo nosa okolo te utege...
Istina, za neke vježbe i meni postaju prelagani, ali već za malo drukčiji kut pukne mi kralježnica ili mi se izglobi ruka. Moraš uzeti u obzir da me ova tableturina čini tromom i pospanom, i u takvom stanju je malo teže biti Golijat Kad svladam te šminkerske barbie utegiće, počet ću kupovati one koje koristi Terminator.

Kad sam davno, još čila i bodra i nedrogirana, bila u teretani, od 15-ak pari utega nisam mogla podići ni ove najlakše, i svi su me, od trenera, do ostalih mrga (bijahu isključivo muškarci) gledali sa sažaljenjem Čudno je to, plivam kao zvijer, a neke druge stvari su mi nesavladiva prepreka.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:16   #51
Bolje da su ti pokazali kako vjezbati, jer ocito da ne znas.
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:23   #52
Quote:
khneza kaže: Pogledaj post
Bolje da su ti pokazali kako vjezbati, jer ocito da ne znas.
Naravno
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:28   #53
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da sam koristila baš AD-e?
Oni su bili aktualni od 2002 do 2008, no od njih sam postala bipolarna (psihofarmakološki inducirana manična depresivnost je skroz moguća i česta) i isključeni su mi AD-ovi te uključeni antipsihotici i antiepileptici.

Negdje do 2012-2013 još sam izgledala prihvatljivo, ali u svojoj 35. godini već sam počela gubiti fizičku ljepotu i izobličavati se. Apsurdno je i tužno, gotovo tragično da čovjek koji je već kažnjen psihičkim smetnjama mora žrtvovati i fizičku privlačnost i izgubiti sve što je ikada imao. Ok, ostaje karakter, ali on zbog izgubljena oba blaga postane nagrižen ogorčenošću i cinizmom ili se osoba počne skrivati po kućama ko nakaradna verzija Grete Garbo

Ono što me obeshrabruje jest da na netu vidim jadikovke kako je na seroquelu (antipsihotik) apsolutno nemoguće smršaviti. Neki govore da žvaču samo celer ili da su posve prestali jesti, uz rigorozne vježbe, ali da se i dalje napuhuju. To je nemoguće, jer bi značilo da sama tableta ima više od 2500 kalorija. (???)
Nebitno koja vrsta psihoaktivnih lijekova. Bitno je je da oni mogu djelovati na signale koje mozak šalje tijelu.
Nije stvar da tableta ima puno kalorija nego što mozak "govori" tijelu da radi sa energijom unešenom putem hrane.
Nisam baš upućen u mehanizme na koje djeluje ali znam da je debljanje uobičajena nuspojava.
Pa zar nema neka alternativa Seroguelu?
Btw. zašto misliš da lošije izgledaš sa velikim grudima?
Mnogi muškarci bi te još i nagovarali da i dalje uzimaš to što uzimaš.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 17:37   #54
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Nebitno koja vrsta psihoaktivnih lijekova. Bitno je je da oni mogu djelovati na signale koje mozak šalje tijelu.
Nije stvar da tableta ima puno kalorija nego što mozak "govori" tijelu da radi sa energijom unešenom putem hrane.
Nisam baš upućen u mehanizme na koje djeluje ali znam da je debljanje uobičajena nuspojava.
Pa zar nema neka alternativa Seroguelu?
Ima. Antipsihotici starije generacije, koji ne utječu toliko na pumpanje tijela, ali imaju još gore nuspojave (primjerice, nekontrolirano trzanje lica ili udova), te Risset i Ziprexa. Prvi sam probala - fizički bi me omamio, ali je anksioznost bila još alarmantnija, a drugi deblja nemjerljivo više od Seroquela.
Nemam puno izbora, osim ako znanstvenici ne skrivaju neki čudotvoran lijek jer im psihofarmaceutski pohlepni moloh to zabranjuje

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Btw. zašto misliš da lošije izgledaš sa velikim grudima?
Mnogi muškarci bi te još i nagovarali da i dalje uzimaš to što uzimaš.
Zato što je to stvar ukusa. Još prije seksualnog sazrijevanja sagradila sam sliku svojeg idealnog ja, koje je uključivalo i fizički izgled, i koje sam sagradila na svim bajkama i knjigama koje sam pročitala, filmovima koje sam progutala i osobama koje su me na daljinu fascinirale.
I zato što ti preko velikih grudi majice i haljine padaju tako da izgledaš ili trudno, ili kao da imaš monstruozno velik trbuh, i kao da si bez struka. A žena bez struka je ko selo bez crkve Bez ljupkosti, ljepote, karizme, privlačnosti, seksepila, misterije.
I da, ne tražim muškarca, ne mislim ulaziti u veze jer se u njima ne znam ponašati i sve me to previše emocionalno iscrpljuje.
I najvažnije, zašto bih svoj identitet gradila na muškim projekcijama i fantazijama? Nije li najbitnije ono kako se JA osjećam, što je MENI najugodnije, najsigurnije, estetski najprivlačnije, zdravstveno najprihvatljivije? Nije zdravo oblikovati se prema tuđim očekivanjima i žudnjama.

I naposlijetku, ionako imam 10-12 kila viška, koje zahvlajujući tjelovježbi održavam na konstanti, iako ne mršavim. Ali grudi se povećavaju neovisno o tijelu - to je ono što me zabrinjava, kao da su neki poludjeli, pomahnitali mutanti s vlastitim mozgom i laboratorijem za samoupravljanje.

Osjećam se ko ona Fellinijeva trafikantica iz Amarcorda (a prije sam bila Volpina), ili divovska Anita Ekberg (Talijan je očito imao fetiš na goleme, groteskno predimenzionirane pin-upove ili majčinske figure), ili kao stometarska cica koja naganja Woodyja Allena po travnjaku.

Ukratko - kao karikatura i blijeda sjena veličanstvene katedrale koja sam nekada bila

Da sumiram - obavit ću sve pretrage, od A-Ž, jer ovo kroz što prolazim potresno je suočavanje sa smrtnošću i propadljivošću tijela. Zapravo, tko jebe izgled, zdravlje je jedino bitno. Ali morat ću se suočiti i s vlastitim perfekcionizmom i jezičavim unutrašnjim kritizerom.

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 14.06.2017. at 17:49.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 01:26   #55
A mozda jednostavbije rjesenje, da izgubis tih 10-12 kg viska? Ta 'divovska'anita ekberg je imala i struk i nije izgledala trudno bez obzira na grudi...
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:05   #56
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
A mozda jednostavbije rjesenje, da izgubis tih 10-12 kg viska? Ta 'divovska'anita ekberg je imala i struk i nije izgledala trudno bez obzira na grudi...
Ekberg i meni bas fino izgleda, a Fellinijeva trafikantica je as I remember krupna bas posvuda a ne samo u podrucju cica.

Inace se ne bi stela mesati, moje cice su male, i ne bi se bunila da su vece, ali oke, svi mi imamo u glavama svoje ideale
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 16:35   #57
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Ima. Antipsihotici starije generacije, koji ne utječu toliko na pumpanje tijela, ali imaju još gore nuspojave (primjerice, nekontrolirano trzanje lica ili udova), te Risset i Ziprexa. Prvi sam probala - fizički bi me omamio, ali je anksioznost bila još alarmantnija, a drugi deblja nemjerljivo više od Seroquela.
Nemam puno izbora, osim ako znanstvenici ne skrivaju neki čudotvoran lijek jer im psihofarmaceutski pohlepni moloh to zabranjuje
Je li pitanje znanstvenika ili prihvatljive cijene?
Poznato nam je da nam država nema para pa se ne mogu ni očekivati financijski prihvatljive (čitaj državno sponzorirane) alternative. Možda na tržištu ima puno kvalitetnijih opcija!?


Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Zato što je to stvar ukusa. Još prije seksualnog sazrijevanja sagradila sam sliku svojeg idealnog ja, koje je uključivalo i fizički izgled, i koje sam sagradila na svim bajkama i knjigama koje sam pročitala, filmovima koje sam progutala i osobama koje su me na daljinu fascinirale.
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
I najvažnije, zašto bih svoj identitet gradila na muškim projekcijama i fantazijama?
Bojim se da si već izgradila svoj identitet na muškim projekcijama i fantazijama preko knjiga i filmova. Pitanje je samo koji si identitet izabrala. Identitet sa manjim grudima pretpostavljam.


Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
I zato što ti preko velikih grudi majice i haljine padaju tako da izgledaš ili trudno, ili kao da imaš monstruozno velik trbuh, i kao da si bez struka. A žena bez struka je ko selo bez crkve Bez ljupkosti, ljepote, karizme, privlačnosti, seksepila, misterije.
Nije da se baš kužim u žensku odjeću ali sam poprilično siguran da postoji dosta modela koji se upravo bave isticanjem grudi i smanjivanjem struka.
Ispravi me ako griješim.

Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
I da, ne tražim muškarca, ne mislim ulaziti u veze jer se u njima ne znam ponašati i sve me to previše emocionalno iscrpljuje.
Nije presudno da li tražiš muškarca ili ne. Bitno je kako tvoj izgled utječe na odnos sa muškarcima i ženama. Htjeli to ili ne ali naš izgled šalje poruku.


Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Nije li najbitnije ono kako se JA osjećam, što je MENI najugodnije, najsigurnije, estetski najprivlačnije, zdravstveno najprihvatljivije? Nije zdravo oblikovati se prema tuđim očekivanjima i žudnjama.
Slažem se ali ono što si ti podrazumijeva i tvoj odnos sa drugim ljudima koji podrazumijeva između ostalog i tvoj izgled. Nažalost ili nasreću mi jesmo vrlo vizualna bića jer vizualno može čak presuditi naš odnos sa drugima.
To nekad može spašavat živote. Ima nešto u onome da su oči ogledalo duše.

Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
I naposlijetku, ionako imam 10-12 kila viška, koje zahvlajujući tjelovježbi održavam na konstanti, iako ne mršavim. Ali grudi se povećavaju neovisno o tijelu - to je ono što me zabrinjava, kao da su neki poludjeli, pomahnitali mutanti s vlastitim mozgom i laboratorijem za samoupravljanje.
Iskreno, mislim da ako je toliko viška kilaže (ništa strašno) onda bi se tvoja slika o svom izgledu bitno promjenila kada bi skinula taj višak. Ali jebga...lijekovi.
Da se ne vraćam i ne tražim po postovima, vježbaš li i vodiš računa o prehrani?


Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Osjećam se ko ona Fellinijeva trafikantica iz Amarcorda (a prije sam bila Volpina), ili divovska Anita Ekberg (Talijan je očito imao fetiš na goleme, groteskno predimenzionirane pin-upove ili majčinske figure), ili kao stometarska cica koja naganja Woodyja Allena po travnjaku.
A tko je Woody u toj priči? Tvoja predstava muškarca?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.