Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 03:33   #141
Ako su kuće jeftine za prodaju, jeftine su i za iznajmljivanje. Logično da logičnije ne može bit.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:46   #142
na moru skupo, racunat na 20 godina isplate. vecina dobrostojecih iznamljivaca je nasljedila nekretninu ili gradila kuce iz izvora prije nastanka turizma.

dugorocno gledajuci ulaganje u turizam se isplati. turizam je dio danasnjeg zivota u svijetu. steta sto nasa politika je i dalje vodena lokalnim kaubojima. 230 000KN pa 300 000.. 16 kreveta, pa 20 vam je sve dokaz kako se to kod nas kroji. ako netko zeli bit pusalac. onda mu daj tu titulu i do 500 000 i s 30 kreveta. daj mu jednostavnost pri vodenju i zaposlavanju cistacice itd.. obrt ili firma pa to je ludnica vise od rasprave. uvjek cekamo vanjske utjecaje da bi nesto zazivilo. od legaizacije, eu fondova, airbnba ubera itd.. pitam se jel postoje investicije za koju se moze reci uspio sam i sad cu ulozit u tvoju jer vjerujem u sebe?!

ako netko zeli jeftino ulagat u turizam, tu je Lika. Sve se vrti oko np plitvice. sezona je duga koliko i u drugim regijama na moru. cjene kreveta iste. u np su cjene kao na moru i ogranicni se. sve u okolici je jako jeftino od korenice prema vrhovinama. kraj se razvija i ima potencijala. definitvno u hrvatskoj treba radit na zimskom turizmu. to je velika rupa
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:52   #143
A što ako im skinu oznaku Nacionalnog Parka zbog dreka u jezerima? Oće onda bit turista?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:40   #144
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
na moru skupo, racunat na 20 godina isplate. vecina dobrostojecih iznamljivaca je nasljedila nekretninu ili gradila kuce iz izvora prije nastanka turizma.

dugorocno gledajuci ulaganje u turizam se isplati. turizam je dio danasnjeg zivota u svijetu. steta sto nasa politika je i dalje vodena lokalnim kaubojima. 230 000KN pa 300 000.. 16 kreveta, pa 20 vam je sve dokaz kako se to kod nas kroji. ako netko zeli bit pusalac. onda mu daj tu titulu i do 500 000 i s 30 kreveta. daj mu jednostavnost pri vodenju i zaposlavanju cistacice itd.. obrt ili firma pa to je ludnica vise od rasprave. uvjek cekamo vanjske utjecaje da bi nesto zazivilo. od legaizacije, eu fondova, airbnba ubera itd.. pitam se jel postoje investicije za koju se moze reci uspio sam i sad cu ulozit u tvoju jer vjerujem u sebe?!

ako netko zeli jeftino ulagat u turizam, tu je Lika. Sve se vrti oko np plitvice. sezona je duga koliko i u drugim regijama na moru. cjene kreveta iste. u np su cjene kao na moru i ogranicni se. sve u okolici je jako jeftino od korenice prema vrhovinama. kraj se razvija i ima potencijala. definitvno u hrvatskoj treba radit na zimskom turizmu. to je velika rupa
Povećanje paušala sa 230k kn na 300k kn je posljedica zakonodavstva EU, ako se ne varam.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 01:19   #145
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Povećanje paušala sa 230k kn na 300k kn je posljedica zakonodavstva EU, ako se ne varam.
poanta je cemu to lutanje? cemu treba cekat nekog od gore da nas uskladi?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 01:22   #146
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
A što ako im skinu oznaku Nacionalnog Parka zbog dreka u jezerima? Oće onda bit turista?
zvuci kao onaj kad kaze sto ako sutra svijet stane

cemu nastavak rasprave s tobom.

nikola tesla je iz te regije, pa nek se pozabave oko problema.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 01:23   #147
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
poanta je cemu to lutanje? cemu treba cekat nekog od gore da nas uskladi?
Ozbiljno to mene pitaš?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 01:37   #148
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ozbiljno to mene pitaš?
da bas smijesno.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:29   #149
Evo jednog stranca:
https://www.24sata.hr/news/novi-zivo...-pozege-414300
Propješačio 10.000 km i ostao u Hrvatskoj
Fränkel je u Jezeru kupio staru kuću i tri jutra zemlje. Imanje je s voćnjakom platio 5500 eura. Prije toga je prešao pješice 10.000 kilometara iz rodne Njemačke preko Grčke do Hrvatske.


A ovako je završilo:

https://www.24sata.hr/news/strava-kr...ga-izbo-559098
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:18   #150
Čim je došao u hrvatsku i tu se skrasio u vukojebini bilo je očito da mu nisu sve daske na broju.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 06:20   #151
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo jednog stranca:
https://www.24sata.hr/news/novi-zivo...-pozege-414300
Propješačio 10.000 km i ostao u Hrvatskoj
Fränkel je u Jezeru kupio staru kuću i tri jutra zemlje. Imanje je s voćnjakom platio 5500 eura. Prije toga je prešao pješice 10.000 kilometara iz rodne Njemačke preko Grčke do Hrvatske.


A ovako je završilo:

https://www.24sata.hr/news/strava-kr...ga-izbo-559098
ako mu je prvo izbo pasa znaci da je nas isao na k. njemcu.
bas vukojebine i pune gladnih. ali tko je tu kriv? tko se zalaze za vukojebine? pasi bi te pojeli navecer
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:48   #152
situacija sa retanjem je očajna, ljudi koji se godinama bave tim u zadnjih par godina su ili potpuno prestali s tim ili imaju problema sa stanarima koji im ne plaćaju. To ajd još nekako, nego stanari se izgube tokom noći, a ostave 2.000-3.000 kn dugova za režije. U pravilu vlasnik sam plati struju da mu ne bi iskopčali, znam nekoliko primjera.

Osim super sređenih stanova, jako je teško naći podstanara, napr. dođe obitelj, žena doma sa 2 male djece, muž radi za neku siću, koja počinje kasniti, i već nakon par mjeseci počinju problemi. Ima izuzetaka, ali ima puno i ovog gore navedenog
zlatka v is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:01   #153
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
na moru skupo, racunat na 20 godina isplate. vecina dobrostojecih iznamljivaca je nasljedila nekretninu ili gradila kuce iz izvora prije nastanka turizma.

dugorocno gledajuci ulaganje u turizam se isplati. turizam je dio danasnjeg zivota u svijetu. steta sto nasa politika je i dalje vodena lokalnim kaubojima. 230 000KN pa 300 000.. 16 kreveta, pa 20 vam je sve dokaz kako se to kod nas kroji. ako netko zeli bit pusalac. onda mu daj tu titulu i do 500 000 i s 30 kreveta. daj mu jednostavnost pri vodenju i zaposlavanju cistacice itd.. obrt ili firma pa to je ludnica vise od rasprave. uvjek cekamo vanjske utjecaje da bi nesto zazivilo. od legaizacije, eu fondova, airbnba ubera itd.. pitam se jel postoje investicije za koju se moze reci uspio sam i sad cu ulozit u tvoju jer vjerujem u sebe?!

ako netko zeli jeftino ulagat u turizam, tu je Lika. Sve se vrti oko np plitvice. sezona je duga koliko i u drugim regijama na moru. cjene kreveta iste. u np su cjene kao na moru i ogranicni se. sve u okolici je jako jeftino od korenice prema vrhovinama. kraj se razvija i ima potencijala. definitvno u hrvatskoj treba radit na zimskom turizmu. to je velika rupa
Lika bi cvitala ako se napravi tunel kroz Velebit do Senja i zatim napravili plaže i mali turistički gradovi između Senja i Karlobaga. Dosta su strma brda uz more pa se mora poravnati kako bi se napravile puno plaža

Evo jednog primjera izgradnje plaža na kojem su brdo poravnali

https://goo.gl/QmFoir

https://www.eaglehills.com/gallery/t...h_construction

Lika je savršena za golf, camping, sport i aktivnosti na otvorenom, sa tunelom bi mještani i turisti mogli uživati u plaži i prirodi

Može se zvati Riviera Velebit ili Riviera Lika

http://www.lika-express.hr/gospodars...ce-2019-godine

http://www.rivijera-paklenica.hr/
Reserva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:46   #154
fulao si temu!!

Quote:
zlatka v kaže: Pogledaj post
situacija sa retanjem je očajna, ljudi koji se godinama bave tim u zadnjih par godina su ili potpuno prestali s tim ili imaju problema sa stanarima koji im ne plaćaju. To ajd još nekako, nego stanari se izgube tokom noći, a ostave 2.000-3.000 kn dugova za režije. U pravilu vlasnik sam plati struju da mu ne bi iskopčali, znam nekoliko primjera.

Osim super sređenih stanova, jako je teško naći podstanara, napr. dođe obitelj, žena doma sa 2 male djece, muž radi za neku siću, koja počinje kasniti, i već nakon par mjeseci počinju problemi. Ima izuzetaka, ali ima puno i ovog gore navedenog
Ovdje se govori vise o nekoj ideji i kombinaciji OPGa/dnevnog najma/turizma...
a ne o klasicnom dugorocnom najmu..
Inace slazem se da je klasicna renta trenutno u HR nesto sto je nesrazmjerno jeftino spram ulaznih troskova(nekretnine) i prihoda te rizika.
Mada u Zg i kak tak se nesto da napravit...
al ono rentat kucu po slavoniji nekoj sirotinji,je samo pucanje u nogu samom sebi....
bolje im pokloni kucu ili da stanuju gratis..
jer tu su samo problemi...
Imam ja neke frednove koji imaju stanove u ZG nove,pa jednostavno ih nece rentati za 300tinjak eura(nije im sila),da se moraju natezat i strahovat hoce li im neki Ivica demolirat stan jer je ustao na krivu nogu i pobjeci sa kljucevima u bravi...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:54   #155
mokri novi na Ntu

Quote:
Reserva kaže: Pogledaj post
Lika bi cvitala ako se napravi tunel kroz Velebit do Senja i zatim napravili plaže i mali turistički gradovi između Senja i Karlobaga. Dosta su strma brda uz more pa se mora poravnati kako bi se napravile puno plaža

Evo jednog primjera izgradnje plaža na kojem su brdo poravnali

https://goo.gl/QmFoir

https://www.eaglehills.com/gallery/t...h_construction

Lika je savršena za golf, camping, sport i aktivnosti na otvorenom, sa tunelom bi mještani i turisti mogli uživati u plaži i prirodi

Može se zvati Riviera Velebit ili Riviera Lika

http://www.lika-express.hr/gospodars...ce-2019-godine

http://www.rivijera-paklenica.hr/
cek jel se ti zajebavas ili kaj?!

Jesi ti kad bila tam dole.....

Pa takvog projekta se nebi posramili nit u kineskom komitetu...

Pa od senja do karobaga magistrala ide tik uz litice prema moru,da dojdes do vode trebas se probijati kroz stme sikare i prekobicnut se prek tone kamenja...
o cem ti pricas,to je valjda zadnje mjestu u hr gdje bi netko takvo nesto isao radit,to cak nit kinezi nebi kod sebe doma radili...

Lici netreba nikakav tunel nit bilo sto iz SF-varijante,

vec im trebaju ljudi koji imaju IDEJU,ZNANJE,KAPITAL...
te pogodno tlo u vidu PODRSKE DRZAVE ili LOKALNO,
Jer lokacijski u danasnjem svijetu 0,5-1h jednom turistu nista u zivotu ne znaci ak je drugo sve na mjestu..
Pogledaj NP Plitvice,Rastoke...nikakvi tuneli,svemirski brodovi,rezanje planina...

Al obzirom da lika nema nista od boldanog,pisi propalo u nekoj ozbiljnoj mjeri..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 01:26   #156
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Imam ja neke frednove koji imaju stanove u ZG nove,pa jednostavno ih nece rentati za 300tinjak eura(nije im sila),da se moraju natezat i strahovat hoce li im neki Ivica demolirat stan jer je ustao na krivu nogu i pobjeci sa kljucevima u bravi...
U ZG se danas za 300e iznajmljuju stanovi u Limenkama.
Pristojni stonivi i generalno novogradnja su itekako preko toga, ako se radi o stanu sa sobama (a ne nekoj bonsai garsonjeri od 28 m2).
dovoljno je baciti pogled na NJuškalo, do 500e=500 stanova, preko 500e=2400 stanova.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:06   #157
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Imate na temi "cijene nekretnina" kolegu forumaša koji je bivši agent za nekretnine koji je prodao kuću u ZG, napustio posao agenta i kupio imanje negdje u Samoborskom gorju i sad tamo živi drugačiji način života...
Znaš li možda tko je o tome pisao ili kada je objavljeno?
Slična ideja i meni stalno stoji nad glavom pa bi volio pročitati od nekoga iz prve ruke.
zumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:19   #158
Quote:
zumber kaže: Pogledaj post
Znaš li možda tko je o tome pisao ili kada je objavljeno?
Slična ideja i meni stalno stoji nad glavom pa bi volio pročitati od nekoga iz prve ruke.
Što te konkretno zanima? Sjećam se i ja te teme, ali ne mogu sad naći poruke.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:06   #159
Zanima me priča od samoga početka. Kako je donio odluku na preseljenje? Od čega danas živi? Ima li djece? I hrpa ostalih informacija koje bi mi dale bolju sliku takvog načina života. Već je ovdje netko spomenuo, da nama iz grada život na selu ili još bolje negdje na osami ili poludivljini izgleda idilično, ali realnost je skroz drugačija i nije baš sve tako ružičasto.
zumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:26   #160
Quote:
zumber kaže: Pogledaj post
Zanima me priča od samoga početka. Kako je donio odluku na preseljenje? Od čega danas živi? Ima li djece? I hrpa ostalih informacija koje bi mi dale bolju sliku takvog načina života. Već je ovdje netko spomenuo, da nama iz grada život na selu ili još bolje negdje na osami ili poludivljini izgleda idilično, ali realnost je skroz drugačija i nije baš sve tako ružičasto.
Imaš sela i sela. Nije isto selo blizu grada na glavnoj cesti ili neko selo na sporednoj cesti, daleko od grada. I jako je individualno, od osobe do osobe. Sve ovisi jesi li za to ili nisi.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.