Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Video

Video Slike u pokretu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 14:08   #41
Ima li zivih na temi?
Jucer sam kupio Mavic PRO Fly More Combo u Norveskoj. Zalosno je sto je dosta jeftiniji nego kod nas. Bio sam uvjeren da dodju dvije baterije u paketu, dobio sam 3.
Planiram dron vec neko vrijeme, mislio sam Phantoma ali na kraju pala odluka na Mavica, nije tolika razlika u svemu sto nude ali cjenovno je sve jeftinije vezano za Mavic.
Da li je na kraju itko ista prijavio kod koristenja..

Osobno nisam planirao nista prijavljivati ali evo trazim savjet, iskustva drugih sa ovime..

Nikakvi specijalni planovi, osobna upotreba, biciklijada uglavnom.. Eventualno okinut par fotki na pokojoj svadbi.
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:03   #42
Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
mislio sam Phantoma ali na kraju pala odluka na Mavica, nije tolika razlika u svemu sto nude ali cjenovno je sve jeftinije vezano za Mavic.
Pa, razmika između Mavica i Phantoma s 1" senzorom je povelika u kvaliteti slike u korist Phantoma.
Mislim, istu dilemu imam i ja - 1" Phantom ili Mavic. Jedan je veći, skuplji i kvalitetniji, drugi manji, praktičniji, jeftiniji i lošiji. Jel mi Mavic dovoljan, ili baš moram uzeti 1" senzor - nemam pojma, najradije bi Inspire s Zenmuse X5 kamerom, al to je već ozbiljna investicija.

Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Da li je na kraju itko ista prijavio kod koristenja..

Osobno nisam planirao nista prijavljivati ali evo trazim savjet, iskustva drugih sa ovime..

Nikakvi specijalni planovi, osobna upotreba, biciklijada uglavnom.. Eventualno okinut par fotki na pokojoj svadbi.
Frend je uzeo Mavica, registrirao ga je odmah - i kaže da svakako treba regati dronu, jer ak ti se neš desi, ak te nađu, najebo si, murija je nabrijana na neregistrirane dronaše, navodno. No, također, to navodno znači i da ne smiješ letiti nad ljudima, i slično - provjeri, guglaj, stvarno nisam informiran - meni bi koristio gotovo isključivo nad nenaseljenim ili slabo naseljenim terenima, pa me nikad nit nije zanimalo.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:42   #43
ja upravo naručio phantom 3 standard...vidim da ga po netu i YT fale... pošto živim u malom gradu ne vjerujem da ću imat problema sa letenjem iako mi je to za izlete i prirodu i snimanje family...

iako po YT ima HRPA snimaka što u prirodi što po gradu iznad ljudi.

al da pitam, đe to trebam regat dron???
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:10   #44
Dron se valjda rega kod CCAA ali kad sam procitao zakone i sve mislim da od reganja nece biti bas nista.. Propisi su katastrofa..

A ima i lijepi video od CCAA https://www.youtube.com/watch?v=HoQU...ature=youtu.be

Ne zivim u Zagrebu, ne planiram ga tako i tako koristit po gradu.

A ako ces ga koristit kao i ja, privatno i radi rekreacije nakon istrazivanja ne vidim potrebu da se kupi Phantom, naravno svatko ima svoju racunicu.

Ne dvojim da je bolji ali koliko je skuplji ne opravdava ulozeno za rekreacijsku upotrebu..

Kazem, nakon svega sto sam pogledo i procito smatram da je za 95% ekipe Mavic sasvim dovoljan i da cemo njime biti zadovoljni..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:47   #45
ma sad je gotovo...al uo sam jeftinu verziju: fantom 3 standard.
al gledo sam snimke po YT, ma slika "ludilo brale, na ženama sise van normale" .
iako se dron kreće snimka ostaje mirna.

može se reć da je to i za početnike i za napredne...
posebno mi se sviđa "go home" ili "follow me" ili ako si je baterija pri kraju da se sam vrati k tebi.

ali da, kao i u svemu i u tim zakonima pokazujemo nerazumijevanje osnovnih stvari
ja bi uveo reganje i neki ser. broj pa da se zna čiji je to dron ako dođe ko kakvog sranja (padne na auto, kuću i sl - a o nekim dubiozama oko napada ili exploziva neću komentirati to je valjda jasno)
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:51   #46
Što stvarno postoje ljudi koji se brinu radi tog debilnog zakona?
Što bi netko odustao od kupnje drona radi toga? lol!

Kako ja to vidim kada netko (policija) vidi drona u zraku, zna samo gdje je dron, a gdje je pilot nema pojma.

A što se tiče regulacije, svi trebaju znat par jednostavnih stvari, ne leti blizu ljudi, cesta, aerodroma i to je to!

Inače, dolazi mi mavic. Polu hobi, polu posao.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:50   #47
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Što stvarno postoje ljudi koji se brinu radi tog debilnog zakona?
Što bi netko odustao od kupnje drona radi toga? lol!

Kako ja to vidim kada netko (policija) vidi drona u zraku, zna samo gdje je dron, a gdje je pilot nema pojma.

A što se tiče regulacije, svi trebaju znat par jednostavnih stvari, ne leti blizu ljudi, cesta, aerodroma i to je to!
.
pa gle, znaš kakvi su policajci..a bome i ljudi...vide drona da leti oko kuće (ne doslovno) i odma u panici zovu policiju jer ,kao ,dron nosi bombu...

al opet policija zna da je u blizini i "vozač", ipak nemre dron bit kao one letjelice kakve US Army ima

vidi ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=f9cjQO-GpAM&t=5s

eto leti iznad AC, skoro...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:41   #48
Privatno vozim P3 Pro, službeno P4 Pro.

Sve će ići na registraciju. Službeno, legalno,...

Razmislite da slučajno otkaže elektronika i padne vam na auto, glavu, krov, dijete, psa,...
Nisu to igračke i ja tome pristupam ozbiljno.

Kak auto na cesti iziskuje vozačku, tak i letjelica u zraku traži ozbiljnost i odgovornost.

Vjerojatno ćete sad reći svašta nešta, ali razmislite o situaciji da padne i da ste vi ispod.

Mavic nisam probao, ali bi svakako htio.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 06:54   #49
Da ga je samo regat kod CCAA, dobit naljepnicu ili neku oznaku i to je to, ne bi nitko nista rekao..

Ostale zavrzlame su debilne i o tome se radi..

Za auto samo treba vozacka a ozbiljnost i odgovornost ostavi za dron

Malo se moramo salit..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:49   #50
Ovaj Mavic Air je prvi dron o kojem razmišljam.. Samo da je para
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 16:59   #51
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Ovaj Mavic Air je prvi dron o kojem razmišljam.. Samo da je para
Mavic Air bi trebao biti relativno "jeftin", tak da sam i ja počeo razmišljati o tome.
I o dedicated srednjeformatnom skeneru.
I o par objektiva.
I o Pentax 67 sustavu.
I o još par objektiva.
I o Linhof Master Technika 4×5 sustavu.
I tak, mislim da će drona pričekati malo...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:31   #52
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Mavic Air bi trebao biti relativno "jeftin", tak da sam i ja počeo razmišljati o tome.
I o dedicated srednjeformatnom skeneru.
I o par objektiva.
I o Pentax 67 sustavu.
I o još par objektiva.
I o Linhof Master Technika 4×5 sustavu.
I tak, mislim da će drona pričekati malo...

Mavic Air je sve ono kako sam ja zamisljao jedan dron, a i uz ovakav tecaj Dolara nije pretjerano skup.
4K video. male dimenzije, vrhunska stabilizacija, preko 20 min flight time...:klap:
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:20   #53
nije li tako i kod Phantoma?
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 23:01   #54
Računajte da flight time opada ovisno o vjetru, duljini snimanja, vrtnje s motorima lijevo desno gore dolje, temperaturi,....
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 07:07   #55
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
nije li tako i kod Phantoma?
Svakako da je, i bolje. Ali koliko skuplje..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 20:03   #56
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Računajte da flight time opada ovisno o vjetru, duljini snimanja, vrtnje s motorima lijevo desno gore dolje, temperaturi,....
ma to je jasno al za razonodu i snimanje izleta obitelji 20tak minuta je sasvim dovoljno sa jednom baterijom...ionako neću snimat po oluji, kiši radit lupinge i sl...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:11   #57
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ma to je jasno al za razonodu i snimanje izleta obitelji 20tak minuta je sasvim dovoljno sa jednom baterijom...ionako neću snimat po oluji, kiši radit lupinge i sl...
Ode to dok si rekel keks
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:39   #58
ph 3 pro

hallo drustvo

ako netkoga zanima ja bih imao novi phantom 3 pro na prodaju.
kupljen u austriji sa mnogo dodatne opreme..
Eto ako ima zainteresiranih neka mi se jave..
Lijep Pozdrav
tonny-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 21:49   #59
Ja gledam baš za DJI Phantom 3 (Standard), no dalje sve ovisi o cijeni i opremi koju tražiš i daješ... možeš ponuditi i na PP.

Iako - ako je Pro, puno opreme i nov i nekorišten - sumnjam da sam ja baš u tvom cjenovnom razredu...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 09:14   #60
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Privatno vozim P3 Pro, službeno P4 Pro.

Sve će ići na registraciju. Službeno, legalno,...

Razmislite da slučajno otkaže elektronika i padne vam na auto, glavu, krov, dijete, psa,...
Nisu to igračke i ja tome pristupam ozbiljno.

Kak auto na cesti iziskuje vozačku, tak i letjelica u zraku traži ozbiljnost i odgovornost.

Vjerojatno ćete sad reći svašta nešta, ali razmislite o situaciji da padne i da ste vi ispod.

Mavic nisam probao, ali bi svakako htio.
Da bi P3 ili P4 legalno smio iznad ljudi i auta, morao bi imati padobran koji bi ublažio taj udar drona od 1.3 kg. Nisam nikada pročitao da su takvi mali dronovi izazvali neku ozbiljnu štetu ili ozljedu.Odlično bi bilo da su dronovi najopasnija stvar kojom se bavimo.Jedan crijep je težak 3,5 kg, imamo ih po 2000 na krovu, a koliko nas plaća osiguranje za slučaj da taj crijep nekoga ozljedi ili ošteti nečiji auto.Da li platimo ponekad piće prijatelju koji je već pijan i koji će vjerojatno vozit doma? I ne razmišljamo puno što bi se moglo desit. Previše neutemeljene paranoje je vezano uz dronove.
Begbie051 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.