Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 16:10   #5321
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
S obzirom na vrijeme uzimanja urina, vjerojatno jesu u sklopu infekcije koja, kada se uzimao urin, još uvijek nije bila potpuno izliječena. Međutim, nalaz leukocita u urinu koji je pozitivan na test-trakici nije nikada uredan nalaz, tj. referenta vrijednost je 0 ili negativna.
Sad gledam jedan drugi nalaz od urina, znači ne urinokultura nego kemijska analiza mokraće gdje je vrijednost utvrđena mikroskopskim pregledom sedimenta mokraće.. tu su leukociti 1, a ref.interval 0-5.. što bi značilo da je taj nalaz O.K.. ali meni to nije jasno jer je taj uzorak uzet samo nekoliko sati nakon ovog za UK, također prije te zadnje terapije primljene u venu... Kako je moguće da jedan nalaz štima, a drugi ne? Ok da je prošlo bar dan dva i da je između uzimanja uzorka dobila još koju terapiju..ali nije.. pa se sad osjećam malo glupo jer ne kontam u čemu je kvaka..
__________________
Not all those who wander are lost ...
dara333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:40   #5322
Laboratorijski nalazi - mišljenja [OBAVEZNO PROČITATI 1. POST]

Zna možda tko sto znaci ovaj nalaz stugotine koze ?
inika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:40   #5323
Molim Vas komentar na nalaz urina. Imam potrebu za češćim mokrenjem i stalno imam osjećaj kao da mi kapka, iako po gačicama tako ne izgleda.

Mokraća izgled zamućen, boja žuta, spec težina 1,020, pH 7, Nitriti neg, Proteini neg, Glukoza norm, Ketoni neg, Urobilinogen norm, Bilirubin neg, Eritrociti poz (+), Leukocitna esteraza poz (+).

Sediment mokraće
Leukociti 8-10 / ref. 0-2
Eritrociti 4-6 /ref. 0-2
stanice pločastog epitela 15-20, ref 0-2
nešto bakterija
nešto amorfnih fosfata

Hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 17:49   #5324
Može li mi netko pojasniti ovaj nalaz. Kod mene se sumnja na psorijaticni artritis. CRP mi je povišen već više od godinu dana. Dr. Opće prakse nije mogla otkriti zašto. Sasvim slučajno sam išla na terapije jer me stopalo užasno boli i fizioterapeut mi je ukazao na mogućnost artritisa. Još čekam nalaz RF i anti nešto (tri slova zaboravila sam koja....ccb ili tako nešto). Taj ću nalaz dobiti sutra.
Hvala.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:38   #5325
Imam česte upale uha. Trenutno nemam. Sad sam otišla raditi briseve oba uha.

Za oba uha piše:

polimorfonuklearni leukociti nisu nađeni, epitelne stanice su nađene,

a posebno za lijevo uho piše:
saprofitne bakterije

a za desno:
staphylococcus aureus,
na penicilin i amoksicilin: rezistentan,
a na ciprofloksacin, sulfametoksazol + trimetoprim, oksacilin i cefazolin: osjetljiv.

Molim za mišljenje.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:28   #5326
Poštovani, molila bih liječnike forumaše za mišljenje na moje nalaze. Već gotovo 4 godine imam problema s fascikulacijama po cijelom tijelu bez prestanka. Osim toga, na početku simptoma primjetila sam promjene na cijeloj desnoj strani tijela u vidu atrofije. Čak i jezik na desnoj strani pokazuje par malih udubina koje su nastale od onda. Naravno, čim sam upisala simptome u google izlistao mi ke bolest motornih neurona. Međutim, prije 3 godine bila sam na EMNG pregledu kod doktorice Šoštarko koja mi je posvetila 2 sata. Nalaz glasi ovako:
M. Extensor digitorum brevis lat.dex: intermedijarni inervacijski uzorak s pojedinim širim akcijskim potencijalima amplitude 8-9 mV visoke frekvencije izbijanja.
M. Extensod digitorum brevis lat. sin: dobar intermedijarni inervacijski uzorak s pojedinim širim akcijskim potencijalima amplitude 7-8mV više frekvencije izbijanja
M.gastrocnemius (caput mediale) dex. et sin.,m. flexor hallucis brevis lat dex., m.opponens pollicis lat. dex et.sin, m. Abductor dogoti V dex et sin: intermedijarni inervacijski uzorak s pojedinim nešto višim i širim akcijskim potencijalima ali primjerene frekvencije izbijanja.
M. Tibialis anterior dex et. Sin,m quadriceps femoris lat dex et sin, m. Extensor digitorum communis lat dex,m. brachioradialis lat sin, m biceps brachii lat dex, m. Deltoidus lat dex : interferirajući inervacijski uzorak, akcijski potencijali su urednih parametara.
Neurološki pregled: svi refleksi na rukama srednje jaki, RPT živahan simetričan. Neurološki nalaz uredan.
Neurovrafski nalaz uredan.

Zaključak: znakovi blage kronične kompenzirane lezije perifernih motoneurona nadenih u oba m. Extensor dogitorum brevisa.formiranje potencijala velikih motoričkih jedinica u oba m. Gastrocnemius i flexor hallucis brevis, ali bez znakova gubitka perifernih motoneurona. Nije nađena niti jedna spontana aktivnost u vidu fibrilacija ili fascikulacija.

Nalaz od prije 5 mjeseci je ovakav:
M. Extensor digitorum brevis lat.dexrorijeđeni intermedijarni inervacijski uzorak s pojedinim širim akcijskim potencijalima od kojih jedan doseze amplitudu 10mV i visoke frekvencije izbijanja.

M. Extensor digitorum brevis lat. sin: intermedijarni inervacijski uzorak s pojedinim širim akcijskim potencijalima amplitude 7-9mVviše frekvencije izbijanja


Flexor hallucis brevis lat dex et sin: prorijeđeni do gotovo intermedijarni inervacijski uzorak s pojedinim širim akcijskim potencijalima amplitude 6-8mV više frekvencije izbijanja.

Gastrocnemius lat dex et sin, extensor digitorum communis lat dex et sin, opponens pollicis lat dex et sin; intermedijarni inervacijski uzorak s pojedinim nešto višim i širim akcijskim potencijalima ali primjerene frekvencije izbijanja.

Ostali mišići su interferirajući. Neurografski opet uredan. Reflexi jednaki kao i prije 3 godine.
Zabrinjava me ova mala promjena u stopalima. Ali opet nema fibrilacije niti fascikulacije, molila sam doktoricu da ostavi neko vrijeme iglu u tim mišićima stopala i nije se ništa čulo. Što bi mogao biti razlog svim ovim mojim problemima. Do sad sam napravila CK, minerale i b vitamine, štitnjaču-sve je ok. MG donjeg dijela kralježnice super. A meni se svejedno smanjije desna strana i to desni list, tenar desni, desno stopalo, desna podlaktica. A na nekim
Od tih mišića je nalaz emng izvrstan. Primjetila sam da iako mi je koža normalna, da na desnoj podlaktici imam linearna udubljenja oko nekih vena koja su duboka i proširena. Kad sam podigla taj dio kože između palca i kažuprsta napipala sam male tvrde kvržice uokolo tih udubina. Što da radim??
Doktorica kaže da se ne moram bojati nikakve takve boleštine, to nije to. Ali ja imam tegobe i dalje i ne mogu više ovako bez ikakve diagnoze. Atrofija je vrlo blaga, ali se vidi. Doktorica ju je i izmjerila na listu, ali obzirom da emng ne potvrđuje promjene, rekla je da je to prirodna asimetrija.
__________________
lose your dreams and you will lose your mind
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:14   #5327
Bok,
imam unazad par dana subferbrilnu temperaturu, do 37,2.
Danas sam vadila krv.
Nalaz je sljedeći:
SE 11, CRP, 1,7,BILIRUBIN 13, KREATININ 70, UREA 46, AMILAZA 67, Eritrociti 4,73, Hgb 137, Hematokrit 0,397, Trombociti 197, Leukociti 9,61, Neutrofilni granulociti 76,2 H (44-72),Limfociti 17,2 L (20-46), Monociti 5,9,eozinofilni granulociti 0,1, bazofilni granoliciti 0,3, neutrofilni granulociti (aps) 7,32H (2,06-6,49), limfociti (aps) 1,68,.

Krvna slika koju sam radila u ponedjeljak je bila uredna, osim urina koji je upućivao na uroinfekt pa sam dobila terapiju antibiotikom/uroseprikom i uzimam je od ponedjeljka navečer.
Što je razlog promjeni u krvnoj slici?
lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:41   #5328
Quote:
dara333 kaže: Pogledaj post
Sad gledam jedan drugi nalaz od urina, znači ne urinokultura nego kemijska analiza mokraće gdje je vrijednost utvrđena mikroskopskim pregledom sedimenta mokraće.. tu su leukociti 1, a ref.interval 0-5.. što bi značilo da je taj nalaz O.K.. ali meni to nije jasno jer je taj uzorak uzet samo nekoliko sati nakon ovog za UK, također prije te zadnje terapije primljene u venu... Kako je moguće da jedan nalaz štima, a drugi ne? Ok da je prošlo bar dan dva i da je između uzimanja uzorka dobila još koju terapiju..ali nije.. pa se sad osjećam malo glupo jer ne kontam u čemu je kvaka..
Ovdje je dosta toga neobično. Ponajprije, nalaz urinokulture podrazumijeva određivanje vrste bakterija ako iste postoje u mokraći i naknadno ispitivanje osjetljivosti bakterije na antibiotike. To se radi u mikrobiološkom laboratoriju. Sastavni dio je i pregled urina mikroskopom u smislu utvrđivanja postojanja vidljivih bakterija i upalnih stanica.

Međutim, ispitivanje urina test-trakicom vrši se u biokemijskom laboratoriju. Stoga nije posve jasno kako se u nalazu urinokulture nalazi ispitivanje urina test-trakom kada su to dvije odvojene pretrage.

U svakom slučaju, ako je posljednji uzorak urina bio uredan a dijete više nema znakova urinarne infekcije, onda daljnje preokupacije nisu potrebne.

Moguće je da dva uzorka urina uzeta u kraćem vremenu (npr. istom danu) budu nesukladna, da u prvom bude masa leukocita a da drugi bude "čist". Najčešći je razlog tomu da je prvi uzorak neadekvatan ("onečišćen") odnosno nije uzet na propisan način (nedovoljna toaleta spolovila, nepravilno nalijepljena vrećica ili vrećica koja se odlijepila ili je predugo stajala itd.) ili se neadekvatno transportirao u laboratorij (npr. predugo stajanje) i sl.

Quote:
inika1 kaže: Pogledaj post
Zna možda tko sto znaci ovaj nalaz stugotine koze http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...623b18b506.jpg ?
Znači da je netko mikroskopom vidio gljive u preparatu, ali da one nisu porasle na pripremljenoj hranjivoj podlozi iz nekog razloga, a kao posljedica toga nije moguće odrediti vrstu gljive niti osjetljivost na lijekove protiv gljivičnih infekcija, što znači da bi se uzimanje materijala trebalo ponoviti.

Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Molim Vas komentar na nalaz urina. Imam potrebu za češćim mokrenjem i stalno imam osjećaj kao da mi kapka, iako po gačicama tako ne izgleda.

Mokraća izgled zamućen, boja žuta, spec težina 1,020, pH 7, Nitriti neg, Proteini neg, Glukoza norm, Ketoni neg, Urobilinogen norm, Bilirubin neg, Eritrociti poz (+), Leukocitna esteraza poz (+).

Sediment mokraće
Leukociti 8-10 / ref. 0-2
Eritrociti 4-6 /ref. 0-2
stanice pločastog epitela 15-20, ref 0-2
nešto bakterija
nešto amorfnih fosfata

Hvala
Nalaz neuvjerljiv za mokraćnu infekciju koja se, međutim, ne može isključiti. Uzorak nije adekvatan jer ima puno stanica pločastog epitela, što znači da je mokraća pri skupljanju došla u kontakt s kožom ili se izmiješala sa sekretom iz rodnice. Takav je uzorak manje vrijedan i preporučuje se ponoviti pretragu.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:48   #5329
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pojasniti ovaj nalaz. Kod mene se sumnja na psorijaticni artritis. CRP mi je povišen već više od godinu dana. Dr. Opće prakse nije mogla otkriti zašto. Sasvim slučajno sam išla na terapije jer me stopalo užasno boli i fizioterapeut mi je ukazao na mogućnost artritisa. Još čekam nalaz RF i anti nešto (tri slova zaboravila sam koja....ccb ili tako nešto). Taj ću nalaz dobiti sutra.
Hvala.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b27753d7a6.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Zapravo se iz ovog nalaza malo toga može reći. Koncentracija C-reaktivnog proteina tek blago povišena, a nema diferencijalne krvne slike pa ne znamo koje su stanice zapravo povišene - neutrofili ili limfociti. Potrebno je učiniti DKS i odrediti brzinu sedimentacije eritrocita. Ako bi sedimentacija bila ubrzana, to bi moglo ići u prilog kakve upalne reumatske bolesti pa i ove koju navodite. U svakom slučaju, očito je da u organizmu postoji neka upala, ali se njezina narav ne može razlučiti iz ovog nalaza.

Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Imam česte upale uha. Trenutno nemam. Sad sam otišla raditi briseve oba uha.

Za oba uha piše:

polimorfonuklearni leukociti nisu nađeni, epitelne stanice su nađene,

a posebno za lijevo uho piše:
saprofitne bakterije

a za desno:
staphylococcus aureus,
na penicilin i amoksicilin: rezistentan,
a na ciprofloksacin, sulfametoksazol + trimetoprim, oksacilin i cefazolin: osjetljiv.

Molim za mišljenje.
"Upala uha" nedefiniran je pojam u ovom slučaju jer postoji više različitih vrsta upala uha, za početak - upala vanjskog uha (zvukovoda) i upala srednjeg uha. Ako se radi o učestalim upalama vanjskog uha i uz ovaj nalaz, tada bi trebalo konzultirati ORL specijalista radi provođenja lokalnih mjera - čišćenja zvukovoda, eventualno primjene lokalne terapije ako je potrebno. U tom slučaju nikakav antibiotik na usta ne dolazi u obzir.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:53   #5330
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
Doktorica kaže da se ne moram bojati nikakve takve boleštine, to nije to. Ali ja imam tegobe i dalje i ne mogu više ovako bez ikakve diagnoze. Atrofija je vrlo blaga, ali se vidi. Doktorica ju je i izmjerila na listu, ali obzirom da emng ne potvrđuje promjene, rekla je da je to prirodna asimetrija.
Vrlo vjerojatno je liječnica u pravu i radi se o sindromu benignih fascikulacija, s moguće prirođenom blažom asimetrijom tijela koja nije nešto neuobičajeno. Ukoliko imate sumnje, potražite još jedno mišljenje neurologa.

Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok,
imam unazad par dana subferbrilnu temperaturu, do 37,2.
Danas sam vadila krv.
Nalaz je sljedeći:
SE 11, CRP, 1,7,BILIRUBIN 13, KREATININ 70, UREA 46, AMILAZA 67, Eritrociti 4,73, Hgb 137, Hematokrit 0,397, Trombociti 197, Leukociti 9,61, Neutrofilni granulociti 76,2 H (44-72),Limfociti 17,2 L (20-46), Monociti 5,9,eozinofilni granulociti 0,1, bazofilni granoliciti 0,3, neutrofilni granulociti (aps) 7,32H (2,06-6,49), limfociti (aps) 1,68,.

Krvna slika koju sam radila u ponedjeljak je bila uredna, osim urina koji je upućivao na uroinfekt pa sam dobila terapiju antibiotikom/uroseprikom i uzimam je od ponedjeljka navečer.
Što je razlog promjeni u krvnoj slici?
lp
Znači da tinja neka upala (možda infekcija) u organizmu. Možda jest infekcija koja nije adekvatno liječena, a možda se uopće ne radi o infekciji nego o nečem drugom.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:28   #5331
Može li se raditi i o bakterijskoj i o virusnoj infekciji?
Kad kažete može se raditi i o nečem drugom na što ste mislili?
Lp
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno je liječnica u pravu i radi se o sindromu benignih fascikulacija, s moguće prirođenom blažom asimetrijom tijela koja nije nešto neuobičajeno. Ukoliko imate sumnje, potražite još jedno mišljenje neurologa.



Znači da tinja neka upala (možda infekcija) u organizmu. Možda jest infekcija koja nije adekvatno liječena, a možda se uopće ne radi o infekciji nego o nečem drugom.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:51   #5332
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Može li se raditi i o bakterijskoj i o virusnoj infekciji?
Kad kažete može se raditi i o nečem drugom na što ste mislili?
Lp
Može se raditi o nepotpuno izliječenoj odnosno zaliječenoj ili tinjajućoj bakterijskoj infekciji, ali blaže povišeni neutrofili mogu se naći i na početku virusne bolesti pa kasnije dođe do povišenja limfocita. Može, dakle, biti i jedno i drugo.

S obzirom na to da Vi imate čitavo, ali čitavo mnoštvo polimorfnih tegoba, što je razvidno iz mnogobrojnih upisa po nizu tema na ovom podforumu, moguće je da će supfebriliteti i ovakav nalaz značiti početak neke druge, neinfektivne, bolesti, npr. reumatološke, ali je trajanje supfebrilnih temperatura od nekoliko dana prekratko za jednu takvu bolest.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:05   #5333
Poštovani, imate pravo, stalno me nešto muči i opsjednuta sam simptomima..Stalno se osluškujem i dramatično reagiram na bilo kakav simptome, pa iznalazim svakakve bolesti i podvrgavam se različitim pretragama (naravno privatno, jer tko bi dobio sve te uputnice i dočekao pretrage). Znam da je kod mene najveći problem u glavi i s tim se borim,
nekad s manje, nekad s više uspjeha..
Sad me naravno mući peckanje i žarenje u kralježnici ThVII-ThIX unazad 12 dana, drugi dan nakon početka DNS terapije, a MR torakalne i lumbalne uredan. Bila je uredna i krvna slika, sad su me naravno zabrinule ove promjene u krvnoj slici i odmah pomišljam na neki rak kostiju ili slično što mi pritišće kralježnicu.
Imam li razloga za brigu uz uredan MR?

LP
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Može se raditi o nepotpuno izliječenoj odnosno zaliječenoj ili tinjajućoj bakterijskoj infekciji, ali blaže povišeni neutrofili mogu se naći i na početku virusne bolesti pa kasnije dođe do povišenja limfocita. Može, dakle, biti i jedno i drugo.

S obzirom na to da Vi imate čitavo, ali čitavo mnoštvo polimorfnih tegoba, što je razvidno iz mnogobrojnih upisa po nizu tema na ovom podforumu, moguće je da će supfebriliteti i ovakav nalaz značiti početak neke druge, neinfektivne, bolesti, npr. reumatološke, ali je trajanje supfebrilnih temperatura od nekoliko dana prekratko za jednu takvu bolest.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:54   #5334
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Zapravo se iz ovog nalaza malo toga može reći. Koncentracija C-reaktivnog proteina tek blago povišena, a nema diferencijalne krvne slike pa ne znamo koje su stanice zapravo povišene - neutrofili ili limfociti. Potrebno je učiniti DKS i odrediti brzinu sedimentacije eritrocita. Ako bi sedimentacija bila ubrzana, to bi moglo ići u prilog kakve upalne reumatske bolesti pa i ove koju navodite. U svakom slučaju, očito je da u organizmu postoji neka upala, ali se njezina narav ne može razlučiti iz ovog nalaza.



"Upala uha" nedefiniran je pojam u ovom slučaju jer postoji više različitih vrsta upala uha, za početak - upala vanjskog uha (zvukovoda) i upala srednjeg uha. Ako se radi o učestalim upalama vanjskog uha i uz ovaj nalaz, tada bi trebalo konzultirati ORL specijalista radi provođenja lokalnih mjera - čišćenja zvukovoda, eventualno primjene lokalne terapije ako je potrebno. U tom slučaju nikakav antibiotik na usta ne dolazi u obzir.

Hvala. Naručila sam se kod ORL specijaliste. Imala sam upale vanjskog uha s iscjedkom, zatvorilo se uho i bilo je jako bolno. Nekoliko puta samo jedno uho a zadnji put oba uha. Bojim se sljedeće upale jer ta bol je stvarno grozna.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:22   #5335
Laboratorijske pretrage.

Kod liječnika specijalista sam dobio antibiotik i odredbu krvnih pretraga i urina.
Antibiotike sam preuzeo i počeo piti,ali krvne pretrage ne mogu načiniti prije nego prođe 2-3 dana(zbog uputnice)Pitam,dali će antibiotici utjecati na rezultat pretrage?
LaFonten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 18:41   #5336
Molim vas za pomoc pri ocitavanju nalaza.
Prijateljica je imala na nadlaktici sa unutarnje strane nekakvu zlijezdu,koju je planirala odstranjivati.
Jucer je isla na ultrazvuk,te joj rendgenolog odmah spomenio sumnju na sarkom,je ju hitno uputio na punkciju.
Nalaz punkcije glasi:
tvorba velicine 50x30x30mm.
Punkcijom se dobije zelatinozni sadrzaj.
U razmazima punktata nadjene su pojedinacne stanice okruglih ili ovalnih jezgara, pravilne strukture kromatina, srednje obilnih vretenastih citoplazmi, fagociti, dosta miksoidne ekstracelularne tvari i eritrociti.
Tek za par dana idemo kod plasticnog kirurga na biopsiju.
Tu zlijezdu ima par godina,te je postupno rasla.
Mala Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:04   #5337
dobila sam nalaz nazofarinksa (nosa) i piše u nalazu Kultura uzorka je ostala bez porasta.
dal to znači da je oke nalaz? nisam nikad to dobila, pa nisam sigurna.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 10:29   #5338
Pozdrav. Molim vas za misljenje o nalazima.
Imam 31 god, nisam trudna, jedno dijete, sve tegobe pocinju od poroda.
Oticanje zglobova-koljeno i nozni palac, prilikom cega je otecen, crven, topal na dodir i bolan.
Giht iskljucen, mokracna kiselina u granicama normale, bolovi traju 6 tjedana.
Lijecenje indometacinom.
Krvna slika uredna osim :
RDKW-KV 12,8 (snizeno) ref.interval 14,6-16,5
MPV 12,0 (poviseno) ref.interval 6,8-10,4
CRP 13,5 (poviseno) ref.interval 0,0-5,0
Reuma faktor je 10 a ref.interval <15
Waaler-rose <8 ref.interval <8
Daljnje pretrage uredni hormoni stitnjace. Negativno -anf, anf titar, anf tip fluorescencije, anti-dsDNA, anti sm, anti sm/rnp, anti-jo-1, anti-scl-70, antitijela na u1rnp, antitijela na histone.
Ena-screen je negativan <30 ( granican je 30-40, povisen >40).
Zanima me dali nesto znace antitijela na kojima su izrazene vrijednosti iako su niske ili su zanemarive? Znace li te vrijednosti pocetak bolesti ili razvoj u buducnosti ili ih ne treba uzimati u obzir?
Anti-SS-A/Ro (60 kDa) 18
Anti-SS-A/Ro (52 kDa) 2
Anti-SS-B/La 1
Anti- ribosomi 12
Antitj. na centromere 2
Antit.na PmSCl 7
Antiti.na PCNA 7
Inace se brzo umaram, imam bolove u misicima, suhe oči, stalno upaljeno grlo, pijem zoprax zbog gerba. Liječim se po ortopedu, fizijatru, provodim fizikalne terapije zbog: protruzija diska l5s1, spina bifida occulta, diskretna desnostrana skolioza, atrofija misica muskulature koljena te manja sinovijalna cista, degenerativne promjene zglobova donjih slabinskih ekstremiteta.
Cesto imam trnce u rukama i nogama. Nocu ne mogu spavati na stomaku jer mi trnu ruke. U zadnje vrijeme mi vrsci prstiju budu crveni a dlanovi bijeli, inace imam slabu cirkulaciju i anemiju.
Dali se trebam bojati lupusa ili je to sve odraz moje kraljeznice i artritisa?
lorena5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 11:03   #5339
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Imam li razloga za brigu uz uredan MR?
Po pitanju "raka kosti kralježnice" nema razloga za brigu jer su nalazi slikovne obrade uredni.

Quote:
x kaže:
da li moguce da je hiv s obzirom da sam imao rizican odnos sa stranom drzavljankom prije nekoliko mj.
Temeljem nalaza koje ste priložili ne može se niti potvrditi niti isključiti HIV infekcija kao uzrok Vaših tegoba jer za navedeno "obična" krvna slika nije dovoljna. Jedino bi testiranje na HIV moglo odgovoriti na Vaše pitanje.

Inače, u akutnoj HIV infekciji se nalazi limfopenija, ali obično i leukopenija, trombocitopenija a katkad i anemija, što Vi nemate. Međutim, također je razvidno da je nalaz učinjen u relativno kratkom roku od početka nastanka simptoma, a takvi su nalazi vrlo često neinformativni jer se promjene u nalazima vrlo često ne stignu niti razviti u tako kratkom vremenu a nije niti sasvim jasno zašto ste se zbog kratkotrajne temperature od 39 C (koja nije visoka temperatura, visoka bi bila iznad 40 C) javljali na hitan prijem...

Ovo što ste naveli mogu biti znaci bezazlene virusne infekcije.

Po pitanju HIV infekcije, jedini odgovor može Vam dati testiranje na HIV i ništa drugo.

Quote:
Mala Rita kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoc pri ocitavanju nalaza.
Prijateljica je imala na nadlaktici sa unutarnje strane nekakvu zlijezdu,koju je planirala odstranjivati.
Jucer je isla na ultrazvuk,te joj rendgenolog odmah spomenio sumnju na sarkom,je ju hitno uputio na punkciju.
Nalaz punkcije glasi:
tvorba velicine 50x30x30mm.
Punkcijom se dobije zelatinozni sadrzaj.
U razmazima punktata nadjene su pojedinacne stanice okruglih ili ovalnih jezgara, pravilne strukture kromatina, srednje obilnih vretenastih citoplazmi, fagociti, dosta miksoidne ekstracelularne tvari i eritrociti.
Tek za par dana idemo kod plasticnog kirurga na biopsiju.
Tu zlijezdu ima par godina,te je postupno rasla.
Nalazi punkcije, prema onome što je navedeno (pitanje je radi li se o cijelom nalazu ili je nešto izostavljeno) ne upućuju sa sigurnošću na zloćudnost navedene promjene, ali ako postoji klinička sumnja, promjena se mora odstraniti u cijelosti i dati na patohistološku analizu koja je pouzdanija u donošenju konačne ocjene o prirodi navedene promjene.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje lahor : 28.01.2018. at 16:54.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 11:07   #5340
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
dobila sam nalaz nazofarinksa (nosa) i piše u nalazu Kultura uzorka je ostala bez porasta.
dal to znači da je oke nalaz? nisam nikad to dobila, pa nisam sigurna.
Nalaz je, da upotrijebim termin koji ste i Vi koristili, OK.

Quote:
lorena5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Molim vas za misljenje o nalazima.
Prije svega, iznimno je važno u kojem ste imunološkom laboratoriju radili ANA i ENA. KBC Zagreb (Rebro) je za takve slučajeve sigurno najbolji i u njegove se rezultate može pouzdati.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.