Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 16:36   #1
Exclamation Kako smanjiti grudi prirodnim putem

Budući da me na temi gdje se mršavi nonšalantno ignoriraju, postat ću ovdje, u nadi da ću biti vidljivija.

Dakle, c/p:

Već sam pisala na ovoj temi i dobila dobre savjete za korekciju prehrambenih navika i vrstu tjelovježbi koje bi bile najefektnije za moju konstituciju.

Sada imam problem s neprestano bujajućim grudima.
I kada sam, prije 15-ak godina bila mršava i atletski građena, uskih bokova i malene, ali okrugle i čvrste guze, grudi su se isticale.

Međutim, od rane adolescencije se borim s psihičkim problemima (depra, anksioznost) i od početka ovog stoljeća pijem psihotropne lijekove. Prije nisu značajno utjecali na moj organizam, no 2009., nakon uvođenja težih psihofarmaka borim se s galaktorejom i povišenim prolaktinom. Imam jabuka građu, koja na ženama izgleda najružnije, muškarasto, i debljam se na trbuhu, prsima i nadlakticama.

Već godinama se zdravo hranim, ugljikohidrate sam srezala, izbjegavam mliječne proizvode (osim kefira, kojeg pijem iz straha da mi se kosti iz nedostatka kalcija ne ospu), mrzim kolače i slatko, fokusiram se na voće, povrće, vlakna, orašaste plodove, jaja, losos, tunu i ostalu ribu, pijem puno vode i zelenog čaja kako bih izborila bitku s nakupljanjem tekućine u organizmu i posljedičnom naoteknutošću (još jedna nuspojava lijekova).

No grudi mi postojano i groteskno rastu. Trenutno imam košarice 85D (EU), tj. 35D (US).
Izgledam kao neskladno građena prahistorijska božica plodnosti, bez raskošnih guzova i bokova. Svakih pola godine košulje mi pucaju na prsima i neprestano moram kupovati sve veće brojeve odjeće. Osjećam se loše u svojoj koži, kao da mi je netko prisilno prikačio te maščobne jastučine na moje pravo, mršavo ja.

Može li mi itko preporučiti vježbe za smanjenje grudi? Dižem utege, ali nisam primijetila veliku promjenu. Ne volim trčati, ali plivam, vozim bicikl i puno hodam.

Trebala bih dodatne savjete. Joga, ples, pilates? Čaj od đumbira?

Negdje sam pročitala da masaža smanjuje masnoću u grudima, dok drugi izvori tvrde da od nje grudi bubre i naotiču. Hm?

I da, imam PCOS, koji je usko povezan s nakupljanjem masnog tkiva na prednjem dijelu trupa i oko struka. Postoje li neke vrste vježbi koje bi se posebno preporučile za to neželjeno stanje? Čitala sam da se u slučaju jabuka građe vrši veliko opterećenje na zglobove te da je zbog toga, primjerice, trčanje jedna od nepoželjnijih aktivnosti.

Vaše sugestije?
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:46   #2
Oprosti, ja sam umrla na ovo:

Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Sada imam problem s neprestano bujajućim grudima.


Navela si da piješ neke lijekove. Mislim da trebaš porazgovarati s osobom koja ih prepisuje, ako ti je tako jako stalo da se tim problemom netko pozabavi
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:19   #3
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Oprosti, ja sam umrla na ovo:





Navela si da piješ neke lijekove. Mislim da trebaš porazgovarati s osobom koja ih prepisuje, ako ti je tako jako stalo da se tim problemom netko pozabavi
Hm, da.
Problem je u tome što sam već eksperimentirala sa sličnim lijekovima iz iste porodice, ali su nuspojave bile strahotne, ovaj mi je jedini legao i jedino njegove nuspojave nisu ubojite. Recimo, pospana jesam, ali to se da srediti šalicom zelenog ili crnog čaja, dok od risseta ili ziprexe spavaš kao zaklan. I fokusirana sam.
Bojim se da je kod mene problem kombinacija činjenice da seroquel uzrokuje to naoteknuće grudi, ili povećanje masnog tkiva u njima, ili i jedno i drugo, i toga da sam tu jabuka građu genetski naslijedila s tatine strane - u njegovoj obitelji sve žene su imale identičan put kao i ja - u mladosti vitke breze, što starije, to ogromnijih balkona, baš masne, rasne i kršne, ko narodne herojke
Ja užasno želim povratak na staro, ili barem reduciranje ovog tjelesnog rokokoa, jer me ne opterećuje samo s estetske strane, već mi je i neugodno što, naprimjer, ne mogu prekrižiti ruke bez da se gospodične gizdavo i nametljivo nasade na njih, a stradava i kralježnica.
Apsolutno sam protiv fat shaminga, ali meni i Jayne Mansfield i Anna Nicole Smith i Gina Lollobrigida i Sophia Loren izgledaju debelo, samo zato jer imaju killer boobs i eksplozivan prsni koš, naprosto im to izmijeni čitavu okvirnu pojavnost. Uvijek sam favorizirala blijedu, mršavu, boležljivu aristokratsku krhkost, ali očito mi je to nedostižno jer sam dijametralno suprotan tip - tjelesno, žena iz naroda, a to me uvijek odbijalo. Prije sam i ja bila heroin chic lizaljka. Možda se ne mogu pomiriti sa starenjem, ali još nisam dosegla četrdesetu i mislim da nipošto nije prekasno da mijenjam stvari i da se stešem.

E da, i hormoni su krivci - sindrom policističnih jajnika je navodno neizlječiv. Jedan ginekolog mi je jednom rekao, davno, prije 15-ak godina, da ću ih se riješiti jedino ako rodim, što ne namjeravam u ovoj inkarnaciji. Također, postoji opcija laserskog uklanjanja cista, ali navodno se uvijek nakon nekog vemena vrate, te se postupak mora stalno ponavljati.

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 29.05.2017. at 17:31.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:37   #4
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Hm, da.
Problem je u tome što sam već eksperimentirala sa sličnim lijekovima iz iste porodice, ali su nuspojave bile strahotne, ovaj mi je jedini legao i jedino njegove nuspojave nisu ubojite. Recimo, pospana jesam, ali to se da srediti šalicom zelenog ili crnog čaja, dok od risseta ili ziprexe spavaš kao zaklan. I fokusirana sam.
Bojim se da je kod mene problem kombinacija činjenice da seroquel uzrokuje to naoteknuće grudi, ili povećanje masnog tkiva u njima, ili i jedno i drugo, i toga da sam tu jabuka građu genetski naslijedila s tatine strane - u njegovoj obitelji sve žene su imale identičan put kao i ja - u mladosti vitke breze, što starije, to ogromnijih balkona, baš masne, rasne i kršne, ko narodne herojke
Ja užasno želim povratak na staro, ili barem reduciranje ovog tjelesnog rokokoa, jer me ne opterećuje samo s estetske strane, već mi je i neugodno što, naprimjer, ne mogu prekrižiti ruke bez da se gospodične gizdavo i nametljivo nasade na njih, a stradava i kralježnica.
Apsolutno sam protiv fat shaminga, ali meni i Jayne Mansfield i Anna Nicole Smith i Gina Lollobrigida i Sophia Loren izgledaju debelo, samo zato jer imaju killer boobs i eksplozivan prsni koš, naprosto im to izmijeni čitavu okvirnu pojavnost. Uvijek sam favorizirala blijedu, mršavu, boležljivu aristokratsku krhkost, ali očito mi je to nedostižno jer sam dijametralno suprotan tip - tjelesno, žena iz naroda, a to me uvijek odbijalo. Prije sam i ja bila heroin chic lizaljka. Možda se ne mogu pomiriti sa starenjem, ali još nisam dosegla četrdesetu i mislim da nipošto nije prekasno da mijenjam stvari i da se stešem.

E da, i hormoni su krivci - sindrom policističnih jajnika je navodno neizlječiv. Jedan ginekolog mi je jednom rekao, davno, prije 15-ak godina, da ću ih se riješiti jedino ako rodim, što ne namjeravam u ovoj inkarnaciji. Također, postoji opcija laserskog uklanjanja cista, ali navodno se uvijek nakon nekog vemena vrate, te se postupak mora stalno ponavljati.
Meni je bas super kako ti pises!

Ok, prehrana, a kako jos gubis kalorije? Kakav pilates i joga i ples, tebi treba nesto intenzivnije, kombinacija aerobno i malo snage. Iako trebas oprezno poceti i pripremati tijelo, pogotovo zbog kosti. Iako bi intenzivniji trening trebao biti plus.

A hormoni stitnjace? Jesi to gledala?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 00:16   #5
nažalost,ne znam nijednu ženu koja je prirodnim putem rješavala takve probleme...kao i mi daskaste,da bi postigle suprotno,moramo pod nož....pa tako bi i ti...redukcijska mamoplastika ti može ići na teret HZZO-a,sudeći po opisu mislim da si kandidat...ajde barem to,meni bome ne bi priznali silikone...

jedino što mi pada na pamet kao instant pomoć-kvalitetan grudnjak će bar malo smanjiti bol u leđima - brand Anita ti ih ima super!
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:10   #6
započetak baci tablete u smeće. drugi korak nađi si muškarca koji će ti glorificirati tvoje grudi. tako sam ja pomogao bivšoj...
treće, čemu depresija i anksioznost...riješi uzrok i sve ostalo se riješava samo od sebe
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:28   #7
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
započetak baci tablete u smeće. drugi korak nađi si muškarca koji će ti glorificirati tvoje grudi. tako sam ja pomogao bivšoj...
treće, čemu depresija i anksioznost...riješi uzrok i sve ostalo se riješava samo od sebe
cccccccc.....

koje zabrijavanje (bez pokrića )
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:47   #8
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
.
treće, čemu depresija i anksioznost...riješi uzrok i sve ostalo se riješava samo od sebe
Evo, vani je vojska izlijecenih od depresije i anksioznosti. Savjeti kao onaj kad se bojis javnog nastupa pa ti govore da samo zamisli da su monitori.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:53   #9
Ne, nego zamisli da su goli.

Samo, onda bi se tribalo bojat napaljenosti u javnosti bar muški i njihovo koplje.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:54   #10
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Evo, vani je vojska izlijecenih od depresije i anksioznosti. Savjeti kao onaj kad se bojis javnog nastupa pa ti govore da samo zamisli da su monitori.
Niti ti znaš puno više od njega
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".

Zadnje uređivanje Notfunny : 31.05.2017. at 15:15.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:07   #11
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
cccccccc.....

koje zabrijavanje (bez pokrića )
kakvo zabrijavanje? pa to je kao da imaš požar koji se hrani stalnim dotokom goriva. i naše zdravstvo funkcionira po principu ublažavamo štetu od požara ili ga kontroliramo, umjesto da riješi uzrok.

znači dotična osoba ima volje i želje za promjenom. treba ju uputiti na izvor problema

iskreno sumnjam da će se ''problematične'' grudi riješiti (smanjiti značajno mršavljenjem (osim drastičnim), a operacije ne preporučam. zato sam preporučio psihološko riješavanje i prihvaćanje istih.
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:16   #12
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Niti ti znaš puno više od njega
Najbolje da im se javiš i pokažeš kaj trebaju raditi.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:16   #13
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Ne, nego zamisli da su goli.

Samo, onda bi se tribalo bojat napaljenosti u javnosti bar muški i njihovo koplje.
ne nego zamislit da kakaju...
kćer mi se bojala trenera na sportskoj školici pa sam joj rekla kad dođe da ga zamisli kako kaka...odma se počela smijat...
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:19   #14
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Najbolje da im se javiš i pokažeš kaj trebaju raditi.
Kome?
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 17:19   #15
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
započetak baci tablete u smeće. drugi korak nađi si muškarca koji će ti glorificirati tvoje grudi. tako sam ja pomogao bivšoj...
treće, čemu depresija i anksioznost...riješi uzrok i sve ostalo se riješava samo od sebe
Gluposti. Osvještavanje uzroka mentalnih poremećaja u pravilu ne dovodi do ozdravljenja, već samo do ublažavanja simptoma, jer je početna trauma toliko poremetila kemizam mozga da su njezine posljedice trajno promijenile i fizički i psihički mehanizam pojedinca, te su vrlo često, uz psihoterapiju, potrebni lijekovi da bi se osoba stabilizirala.

Naprimjer, osoba koja zna da je seksualno napadnuta ili napastovana (dakle, zna koji je uzrok njezinoj nevolji) neće se riješiti PTSP-a samom sviješću o uzroku svojih boljki (moguće da ju i dalje prate noćne more i flashbackovi, koji se katkad čak mogu pogoršati tijekom psihoterapije i dubljeg zadiranja u psihu, a samo pričanje o traumi često dovodi do rekreiranja inicijalnih osjećaja užasa, bespomoćnosti i srama), niti će onaj tko zna da su mu roditelji sebični narcisi koji su ga odgojili bez ljubavi samim osvještavanjem te činjenice ozdraviti. On je racionalno svjestan uzroka, ali emocionalno je trajno oštećen. Trauma temeljito mijenja čovjeka, u svakom aspektu, i tu dolazi i do hormonalnih disbalansa.
Primjerice, čitala sam da je uzrok PCOS-a nerazriješen odnos s majkom koja je često posesivna i kćer doživljava kao svoj produžetak.

I još ovo:

„Many people can confirm this for themselves by looking at the society we live in, which is filled with people who have psychological maladies, from anxiety and depression to extreme anger, emotional vulnerability, addiction and other self-destructive behaviors. These problems are so widespread, it is safe to say that virtually everyone is afflicted by psychological disorders and, as studies have demonstrated, a significant number have a serious mental illness. If psychotherapy could fix these problems the way a doctor can fix a broken arm, large numbers of people would have already been cured, and we would be living in an age of mental health. But, as we all know, nothing like that has taken place.“

Dakle, manimo se ćorava biznisa i ajmo nazad na grudi i vježbanje
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 17:25   #16
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
nažalost,ne znam nijednu ženu koja je prirodnim putem rješavala takve probleme...kao i mi daskaste,da bi postigle suprotno,moramo pod nož....pa tako bi i ti...redukcijska mamoplastika ti može ići na teret HZZO-a,sudeći po opisu mislim da si kandidat...ajde barem to,meni bome ne bi priznali silikone...

jedino što mi pada na pamet kao instant pomoć-kvalitetan grudnjak će bar malo smanjiti bol u leđima - brand Anita ti ih ima super!
Mislim da mi je onda rješenje bjesomučno vježbanje plus srezavanje tjelesne težine za najmanje 10 kg (idealno 15, iako mi govore da sam luda i da ne želim valjda postati anoreksična). A i bojim se bilo kakve operacije jer ne želim da mi grudi djeluju deformirano ili da ostanu vidljivi ožiljci.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 17:28   #17
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Meni je bas super kako ti pises!

Ok, prehrana, a kako jos gubis kalorije? Kakav pilates i joga i ples, tebi treba nesto intenzivnije, kombinacija aerobno i malo snage. Iako trebas oprezno poceti i pripremati tijelo, pogotovo zbog kosti. Iako bi intenzivniji trening trebao biti plus.
Vježbam aerobik, skačem, cupkam, đuskam i znojim se uz one youtube videe iz osamdesetih (Plus bajk)
Primijetila sam da neke aerobne, histerično žestoke vježbe junački izdržim i po sat vremena, ali, recimo, zapušem se kao dvjestogodišnjakinja nakon samo minute trčanja.


Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A hormoni stitnjace? Jesi to gledala?
Imam uputnicu za UZV, i simptome hipotireoze, mislim da bi možda rješavanje tog dijela puzzlea moglo pomoći.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 17:57   #18
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
jedino što mi pada na pamet kao instant pomoć-kvalitetan grudnjak će bar malo smanjiti bol u leđima - brand Anita ti ih ima super!
Jel to izgleda kao ovaj drugi, što digne sise pod nos?

Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Mislim da mi je onda rješenje bjesomučno vježbanje plus srezavanje tjelesne težine za najmanje 10 kg (idealno 15, iako mi govore da sam luda i da ne želim valjda postati anoreksična). A i bojim se bilo kakve operacije jer ne želim da mi grudi djeluju deformirano ili da ostanu vidljivi ožiljci.
Nisam nikad vidio sliku, gdje je nakon operacije, to izgledalo bolje nego prije. Ako to izgleda kao kod curetka iznad, ne vidim problem. Ali samo ti nama piši. Konačno jedna tema na rekreaciji i za mene.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:40   #19
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post


Imam uputnicu za UZV, i simptome hipotireoze, mislim da bi možda rješavanje tog dijela puzzlea moglo pomoći.
Definitivno bi moglo, da.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:50   #20
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Gluposti. Osvještavanje uzroka mentalnih poremećaja u pravilu ne dovodi do ozdravljenja, već samo do ublažavanja simptoma, jer je početna trauma toliko poremetila kemizam mozga da su njezine posljedice trajno promijenile i fizički i psihički mehanizam pojedinca, te su vrlo često, uz psihoterapiju, potrebni lijekovi da bi se osoba stabilizirala.

Naprimjer, osoba koja zna da je seksualno napadnuta ili napastovana (dakle, zna koji je uzrok njezinoj nevolji) neće se riješiti PTSP-a samom sviješću o uzroku svojih boljki (moguće da ju i dalje prate noćne more i flashbackovi, koji se katkad čak mogu pogoršati tijekom psihoterapije i dubljeg zadiranja u psihu, a samo pričanje o traumi često dovodi do rekreiranja inicijalnih osjećaja užasa, bespomoćnosti i srama), niti će onaj tko zna da su mu roditelji sebični narcisi koji su ga odgojili bez ljubavi samim osvještavanjem te činjenice ozdraviti. On je racionalno svjestan uzroka, ali emocionalno je trajno oštećen. Trauma temeljito mijenja čovjeka, u svakom aspektu, i tu dolazi i do hormonalnih disbalansa.
Primjerice, čitala sam da je uzrok PCOS-a nerazriješen odnos s majkom koja je često posesivna i kćer doživljava kao svoj produžetak.

I još ovo:

„Many people can confirm this for themselves by looking at the society we live in, which is filled with people who have psychological maladies, from anxiety and depression to extreme anger, emotional vulnerability, addiction and other self-destructive behaviors. These problems are so widespread, it is safe to say that virtually everyone is afflicted by psychological disorders and, as studies have demonstrated, a significant number have a serious mental illness. If psychotherapy could fix these problems the way a doctor can fix a broken arm, large numbers of people would have already been cured, and we would be living in an age of mental health. But, as we all know, nothing like that has taken place.“

Dakle, manimo se ćorava biznisa i ajmo nazad na grudi i vježbanje
a ništa, onda se i dalje drukaj tabletama i riješavaj neriješive posljedice istih...
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.