Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2024., 12:11   #1
Vatrogasna terminologija?

Moram prevesti neki strip pun vatrogasne terminologije (oprema, dijelovi vozila, strategija i tehnika gašenja požara). Zna li tko za neki dobar online pojmovnik, priručnik ili bilo što slično koji bi mi mogao pomoći u tome?
Hendrixbridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 13:30   #2
Quote:
Hendrixbridge kaže: Pogledaj post
Moram prevesti neki strip pun vatrogasne terminologije (oprema, dijelovi vozila, strategija i tehnika gašenja požara). Zna li tko za neki dobar online pojmovnik, priručnik ili bilo što slično koji bi mi mogao pomoći u tome?

Evo dvadesetak stvari što je Kušnjačić postavio na archive.org

https://archive.org/search?query=Vat...%3A%22texts%22
Nyittiuny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 14:18   #3
@Hendrixbridge

Nećemo daleko stići ako budeš za svaki prevodilački problem otvarao novu temu: ovisno o tome skojega jezika prevodi, postavi pitanje na odgovarajućemu mjestu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2024., 10:38   #4
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
@Hendrixbridge

Nećemo daleko stići ako budeš za svaki prevodilački problem otvarao novu temu: ovisno o tome skojega jezika prevodi, postavi pitanje na odgovarajućemu mjestu.
Pa jasno da nećemo, zato ni neću otvarati posebnu temu za svaki pojam koji ne znam prevesti.

Stavio sam kao zasebnu temu jer se pitanje nije odnosilo na određenu nedoumicu, već sam u potrazi nekim priručnikom, pojmovnikom, ili nekim sličnim izvorom koji bih mogao koristiti kao referencu, baš zato da za svaku stvar ne pitam na forumu, a možda bi pomoglo i drugima. Pretražio sam stranice vatrogasnih društava, uvoznika opreme za vatrogastvo i sl. ali se često radi o tekstovima prevedenima preko Google Translatea, pa ne pomaže previše. Pretraga ovog foruma mi također nije previše pomogla.

Najbolje što sam pronašao je Tipizacija vatrogasnih vozila.

PS Prihvaćam kritiku ako se odnosilo na moje prethodne postove. Slažem se, bilo je i boljih mjesta za njih.
Hendrixbridge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.