Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 18:43   #41
naručio na amazonu nešto, order sve napravio i sad mi nije jasno kad je plaćanje dao sam im broj kartice ali na kratici nemam love trebam je tek staviti, a oni već pišu kao da je sve gotovoi piše da čekaju pakiranje ? kako se i kad plaća
S0nic is offline  
Old 16.09.2017., 23:41   #42
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
naručio na amazonu nešto, order sve napravio i sad mi nije jasno kad je plaćanje dao sam im broj kartice ali na kratici nemam love trebam je tek staviti, a oni već pišu kao da je sve gotovoi piše da čekaju pakiranje ? kako se i kad plaća
Ovo je zbilja dobro A kad misliš staviti lovu na račun?
Budi siguran da ti seller ništa neće poslati dok ne povuče novce! To što piše da je ''gotovo'' (??) sigurno nije ništa gotovo, već možda stoji ovako - ''Preparing for Dispatch''
Dakle, u banku i staviti dovoljno da se naplate!
San Sui is offline  
Old 17.09.2017., 15:04   #43
Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
Ovo je zbilja dobro A kad misliš staviti lovu na račun?
Budi siguran da ti seller ništa neće poslati dok ne povuče novce! To što piše da je ''gotovo'' (??) sigurno nije ništa gotovo, već možda stoji ovako - ''Preparing for Dispatch''
Dakle, u banku i staviti dovoljno da se naplate!
pa uvatia me vikend , uplatit cu zato i pitam jer nisam kupovao na amazonu neko dva puta prije 100 godina pa zaboravio kako je islo.... a i glupo mi je sta nemas funkciju da pitas sellera prije je to bilo
S0nic is offline  
Old 17.09.2017., 19:11   #44
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
pa uvatia me vikend , uplatit cu zato i pitam jer nisam kupovao na amazonu neko dva puta prije 100 godina pa zaboravio kako je islo.... a i glupo mi je sta nemas funkciju da pitas sellera prije je to bilo
A što bi ga pitao?

Hajde pogledaj pod ''Your orders''
San Sui is offline  
Old 17.09.2017., 21:39   #45
Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
A što bi ga pitao?

Hajde pogledaj pod ''Your orders''

gledao, nemam tu opciju

track package
change payment metod
cancel items
Hide order

sam ovo imam
S0nic is offline  
Old 17.09.2017., 21:53   #46
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
gledao, nemam tu opciju

track package
change payment metod
cancel items
Hide order

sam ovo imam
Očito, dok ne staviš novce na račun/karticu nećeš ni imati sve opcije.
Zato ti i piše - change payment metod
Amazon vidi da nema sredstava i sve čeka....
San Sui is offline  
Old 18.09.2017., 18:12   #47
Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
Očito, dok ne staviš novce na račun/karticu nećeš ni imati sve opcije.
Zato ti i piše - change payment metod
Amazon vidi da nema sredstava i sve čeka....
stavio lovu i dalje nista sve isto, change payment metod ti je samo da dodas novu karticu, lova na računu sve isto kao i da je nema,,,neznam dali su skinili sa kartice kako da to uopće znam ? ebay je bolji 10 puta ovdi je prekomplicirano neznam zasto tako rade ali jeste niti mozes kontaktirat selera da vidis jeli dignuta lova niti ako nemas love znas kad ce oni probat naplatit a nemas nikog pitat
S0nic is offline  
Old 18.09.2017., 19:29   #48
A što da ti kažem...?! Kupujem preko Amazona ima tome ... i to na svim Europskim i onom globalnom Američkom. U 99,9% slučajeva nikakvih problema. I nikakvih komplikacija, samo treba malo strpljenja da se pohvataju svi detalji i vozi.
Ovdje vidim osnovni problem u tome što si nešto naručio i dao broj kartice na kojoj nema ničega!
Ponovi narudžbu, (a onu storniraj - ''cancel'') sad kad si valjda nahranio račun i trebalo bi sve biti OK.
San Sui is offline  
Old 18.09.2017., 19:50   #49
Koje sve EU domene ima Amazon?
Našla sam .de, .fr..... i UK, naravno...
Ima još koja?

(gledam cijene jedne točno određenih knjiga, pa su na nekim domenama smiješne... doslovno od 1,2 eura do 199 eura... svašta....... jednu koja mi treba sam pronašla za euro i nešto + 6 eura poštarina , ali drugu ne mogu naći ispod 33 eura... ... već sam jednom tako kupila na amazonu i nakon dugo čačkanja našla knjigu za smiješnu cijenu, na njemačkom amazonu, dok je na britanskom (ili US? ) bila otprilike 10x skuplja... ... mislim, nisu mi jasne te cijene, al ok....)
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 18.09.2017., 20:07   #50
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Koje sve EU domene ima Amazon?
Našla sam .de, .fr..... i UK, naravno...
Ima još koja?
Španjolski
https://www.amazon.es/ref=nav_logo
Talijanski
https://www.amazon.it/ref=nav_logo
San Sui is offline  
Old 19.09.2017., 17:22   #51
Hvala. Uspjela sam riješiti nabavu obje knjige (povoljno).
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 18.10.2017., 10:57   #52
Ako bih naručio TV preko Amazona, moram li platiti carinu ili nešto slično?
Erebus25 is offline  
Old 29.11.2017., 10:13   #53
Ako naručuješ sa europskih amazona nema carine (UK, FR, IT, DE itd)
Ako je stvar u USA ili Aziji, očekuj da će ti naplatiti carinu + troškove postupka carinjenja Počeli su čak i za knjige iz USA naplaćivati PDV ili carinu...

BTW, cijena od npr. 100 EUR na francuskom Amazonu automatski se poveća kad šalješ u HR, mislim da sustav sam oduzme francuski VAT i doda naš PDV, koji je veći pa je i cijena veća, može skočiti na 108, 110 eura za artikal koji je za Francuza 100 eura.
Thommo is offline  
Old 08.12.2017., 13:05   #54
Jel itko primjetio tko redovito kupuje preko Amazon.de da su sada skoro pa sve njihove stvari oznacene kao "This item does not ship to Croatia" Znaci redovito po par stvari uzmem svaki mj i odjednom sve sta otvorim vise se ne salje, cak stvari koje sam prije uzimao otidem u history otvorim stari predem i takoder na svima pise "This item does not ship to Croatia" a, prije ajmo reci 30dana je svako drugi slao. Trazio sam bas danas etericni difuzor za frenda, kada sam ja kupio bilo ih je tona koji shippaju u HR. Sada trazim i izlistao sam 10 stranica nitko ne salje... Koji k. se dogodio?
__________________
"You missed your deadline!"
Kenzo99 is offline  
Old 09.12.2017., 12:06   #55
U Hrvatsku su slali UPS-om, kod nas UPS-ove pakete dostavlja Overseas koji je u kolapsu (tema 1, tema 2) pa se paketi dostavljaju uz ogromna kašnjenja ili se uopće ne dostavljaju, zbog čega se jako puno ljudi žalilo Amazonu, pa su pretpostavljam zbog toga prekinuli isporuku u Hrvatsku.
Mephisto is online now  
Old 12.12.2017., 17:11   #56
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
U Hrvatsku su slali UPS-om, kod nas UPS-ove pakete dostavlja Overseas koji je u kolapsu (tema 1, tema 2) pa se paketi dostavljaju uz ogromna kašnjenja ili se uopće ne dostavljaju, zbog čega se jako puno ljudi žalilo Amazonu, pa su pretpostavljam zbog toga prekinuli isporuku u Hrvatsku.
Divno su to rijeseli...
__________________
"You missed your deadline!"
Kenzo99 is offline  
Old 12.12.2017., 17:15   #57
Hrvatska je malo tržište i jednostavno ih nije briga.
Mephisto is online now  
Old 15.12.2017., 09:39   #58
Ja sam od Amazon-a nešto naručila prije tri tjedna i došlo mi je preko Overseasa tri dana prije nego je trebalo. Jako sam zadovoljna sv
im što naručim preko Amazon-a.
mimozak is offline  
Old 27.12.2017., 20:43   #59
Na amazon.com accountu imam nekih $ i htjela bih si nešto kupiti, ali nisam još savladala kako funkcionira naručivanje tj. kakve su mi mogućnosti budući da nisam nikad naručivala, jedino što sam skužila je da za sve predmete koje sam gledala zaračunava poštarinu od 40-150$ za HR.
Kako da najpametnije utrošim taj balance koji imam?
nervous wallaby is offline  
Old 02.01.2018., 18:59   #60
Bok, naručila sam knjigu za 20 eura preko Amazon.de. Uredno su mi skinuli novce s deviznog, a onda nakon par dana šalju mail da je naruđba otkazana jer knjige nema.

I sad meni amazon.de šalje mail da se javim prodavaču tj SuperBookDeals se zovu. Ja se javim njima, oni mi šalju mail da se obratim opet Amazonu. I opet u krug. Samo želim novac natrag!! Jel ga vrate uopće?

Mail od SuperBookDeals:

Hello,
Thank you for contacting us. Because we do not handle payment transactions, we suggest you contact Amazon directly concerning this matter.

Help ljudi? Kamo još slati mail ili ?
nollita is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.