Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 12:53   #4801
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A znaš kako ti je s djecom. Ne možeš im nametati nešto tako važno kao što je zanimanje. Koliko god to tebi bilo praktično.

Mi doma se bavimo s par poslova od kojih za jedan je potreban trogodišnji studij koji se može odraditi i izvanredno i odmah si u solidnoj lovi. Nisam sigurna da će itko od naših četvero tu opciju odabrati.

Medicinu, stomatologiju, farmaciju i hrpu drugih zahtjevnih a atraktivnih fakulteta ne možeš studirati uz rad.
kad su ljetni odmori,zar´se ne bi nešto honorarno moglo raditi,sezona more?
znam da 2 mjeseca rada ne ispunjava cjelogodišnje troškove,al´pridonosi....

Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Ja sam ispričala svoje iskustvo. Kao redovan student sam živjela samostalno i radila, kako bih podmirila sve troškove života. Da je stari želio plaćati alimentaciju, ne bih se bunila. Završila sam faks (ne u roku), ali "svojim parama", trudom i zalaganjem.



Kužim. Ne znam u čemu je problem. Velim, moj otac je smatrao da mi nije dužan pomagati. Njegov stav je bio takav. Ne mogu reći da me to nije povrijedilo, je, ali sam rekla, zabij si tih 1000 kuna u dupe, neću takvu pomoć preko k....... Bome sam i radila i učila i završila.
Imam i ja dijete. Štedim za njegovo školovanje. Imam želju i potrebu pomoći sinu koliko budem mogla. No, isto tako molim boga da se otrgne od sise što prije i bude samostalan.

p.s. imam jako puno protiv balkanskog roditeljstva. No, to je samo moj stav i moje mišljenje. Kako da ti kažem: ne sviđa mi se mindset balkanskog naroda, mentalitet. Čast izuzecima.
i ja kažem Bravo Miškice!
iskreno,svaka ti čast!
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:43   #4802
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa i ne bi rekla. Postoje šestogodišnji studiji uz koje ne možeš raditi, ako ih misliš završiti u roku. Naprosto nemaš kad. Pa sad računaj kakav bi to trebao biti posao, vikendom od par sati ili kako, s kojim bi zaradio za stanarinu, režije i troškove. Nema šanse.
i najobičniji studij na filozifskom fakultetu od studenta očekuje dolazak na predavanja. nit je zahtjevno ko medicina nit imaš praksu...al trebaš dolaziti i ujutro i popodne, ako redovito studiraš. nema tu prostora za osamsatno radno vrijeme. a mi nismo amerika pa da ko u beverly hillsu brandon radi 3 sata u onom restaču svaki dan i od tog si kupi mustang (ak se sjećate o čem pričam). nit ćeš nać posao koji bi radio povremeno (osim utovar istovar) nit će te bogznakak platit. od kolegice mala je konobarila vikendom na crno pa ju kreten na kraju nije htio platit. s tim se mi u HR suočavamo.
osim toga...i klinci vani imaju one neke fore da nakon srednje škole odu godinu dana putovati. pa ovi iz amerike bauljaju po europi a ovi iz europe po americi. sve se bojim kak su si sami zaradili za to jednogodišnje plandovanje.
moji roditelji su bili tvornički radnici (dok su još tvornice postojale) i financirali su moj faks bez da se ikad postavilo pitanje nebi li ja mogla radit. radila sam nešto sitno preko praznika dok nije bilo predavanja ali za vrijeme predavanja nikad. i hvala im na tome, mislim da se brižan roditelj upravo tako i ponaša. ukoliko ima mogućnosti.
kad ću imati studenta u kući, dok će uredno ić na predavanja i davat ispite nema šanse da ide radit. jesam li ja balkanac? nek sam
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:23   #4803
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ja sam tako isao na faks
Ne pada ti na pamet da se od onda nešto promijenilo? Kao što rekoh, govorim o bolonjskim studijima.

Naravno da hrpa studenata radi da bi preživjela. Naravno da im je jebeno teško.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:29   #4804
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne pada ti na pamet da se od onda nešto promijenilo? Kao što rekoh, govorim o bolonjskim studijima.

Naravno da hrpa studenata radi da bi preživjela. Naravno da im je jebeno teško.
Pa to je bilo prije nekih dvije tri godine. Visoka škola za primjenjeno računarstvo. Sve po bolonji. Morao sam imati minimalno 70 ili 80% obaveznih dolazaka na predavanja i vježbe. Sva predavanja su bila popodne od 17-21 a vježbe čitavu subotu, od 8 pa sve do 19 h.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:35   #4805
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne pada ti na pamet da se od onda nešto promijenilo? Kao što rekoh, govorim o bolonjskim studijima.

Naravno da hrpa studenata radi da bi preživjela. Naravno da im je jebeno teško.
jebeno teško????
a onima koji nisu studenti, pa rade da bi preživjeli, za 2200kn mjesečno, njima nije jebeno teško??

ionače, iammo studente na mojem poslu s kojima ja radim svakih par mjeseci..u odnosu na menen, klinci uživaju...čak im i radim stvari koje ne da nebih trebao, nego ni ne bih smio
bolje im je na poslu ovdje nego meni, njihovom šefu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:47   #4806
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
jebeno teško????
a onima koji nisu studenti, pa rade da bi preživjeli, za 2200kn mjesečno, njima nije jebeno teško??

ionače, iammo studente na mojem poslu s kojima ja radim svakih par mjeseci..u odnosu na menen, klinci uživaju...čak im i radim stvari koje ne da nebih trebao, nego ni ne bih smio
bolje im je na poslu ovdje nego meni, njihovom šefu
pa nek uživaju. kad ćeš uživat ak ne dok si student?
ispada da ti je krivo i da si im jalan
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:48   #4807
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa to je bilo prije nekih dvije tri godine. Visoka škola za primjenjeno računarstvo. Sve po bolonji. Morao sam imati minimalno 70 ili 80% obaveznih dolazaka na predavanja i vježbe. Sva predavanja su bila popodne od 17-21 a vježbe čitavu subotu, od 8 pa sve do 19 h.
Nemoj uspoređivati neki skoro pa tečaj sa ozbiljnim faksom. Osim toga ako je bilo tako lagano zašto nisi završio?


Baš i da upiše netko taj tvoj "faks", radi svaki dan, i poslije ide na predavanja, a vikendom na vježbe, umro bi od burn out sindroma, ili završio u ludnici.

Danas i vanredni i redovni studenti imaju predavanja svaki dan, uglavnom ujutro pa do popodne, nekada i po cijele dane ako imaju pauze između predavanja. Za vrijeme "praznika" imaju rokove. Moja mala je u zadnja dva tjedna imala 7 ispita.....

Na KHSove ideje neću trošiti riječi.....
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:43   #4808
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Nemoj uspoređivati neki skoro pa tečaj sa ozbiljnim faksom. Osim toga ako je bilo tako lagano zašto nisi završio?


Baš i da upiše netko taj tvoj "faks", radi svaki dan, i poslije ide na predavanja, a vikendom na vježbe, umro bi od burn out sindroma, ili završio u ludnici.

Danas i vanredni i redovni studenti imaju predavanja svaki dan, uglavnom ujutro pa do popodne, nekada i po cijele dane ako imaju pauze između predavanja. Za vrijeme "praznika" imaju rokove. Moja mala je u zadnja dva tjedna imala 7 ispita.....

Na KHSove ideje neću trošiti riječi.....
Je. Burn-out je. Ja sam tako odradila zadnju godinu faksa uz posao, honorarni posao i dijete u prvom osnovne.
Ali to je za nas koji nismo zavrsili faks nakon srednje nego poslije dokrpavali. Sin ce dobit faks nakon srednje, ako ga ne zavrsi, nek se jebe kad se zaposli kako zna i umije.
Nakon srednje ga smatram svojom brigom, ima ih ocito koji misle da se odmah nakon srednje treba dijete u rudnik, ja u toj kategoriji nisam.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:52   #4809
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Je. Burn-out je. Ja sam tako odradila zadnju godinu faksa uz posao, honorarni posao i dijete u prvom osnovne.
Ali to je za nas koji nismo zavrsili faks nakon srednje nego poslije dokrpavali. Sin ce dobit faks nakon srednje, ako ga ne zavrsi, nek se jebe kad se zaposli kako zna i umije.
Nakon srednje ga smatram svojom brigom, ima ih ocito koji misle da se odmah nakon srednje treba dijete u rudnik, ja u toj kategoriji nisam.
Slažem se, a najgore mi je što o "dobrobitima" muke svoje djece misle oni koji sa djecom ne žive.....ne znam zašto su ih uopće imali sa takvim stavovima.

Uvijek se pitam da li bi ganjali svoje dijete i da su u sretnom braku, gade mi se te osvete preko djece.

Ispada da ako želiš svome djetetu pružiti normalano odrastanje, da si neki luđak i da radiš od djeteta mimozu. Moja djeca znaju da na mene uvijek mogu računati, isto kao što ja mogu na svoje roditelje a i oni na mene, meni je to normalan odnos.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:02   #4810
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Slažem se, a najgore mi je što o "dobrobitima" muke svoje djece misle oni koji sa djecom ne žive.....ne znam zašto su ih uopće imali sa takvim stavovima.

Uvijek se pitam da li bi ganjali svoje dijete i da su u sretnom braku, gade mi se te osvete preko djece.

Ispada da ako želiš svome djetetu pružiti normalano odrastanje, da si neki luđak i da radiš od djeteta mimozu. Moja djeca znaju da na mene uvijek mogu računati, isto kao što ja mogu na svoje roditelje a i oni na mene, meni je to normalan odnos.
Potpis.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:51   #4811
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
.

Na KHSove ideje neću trošiti riječi.....
...ali ga,vidis,ipak stalno spominjes...i uvijek,ali bax uvijek mu oponiras

Pa daj,otkaci malo,sve sto ti kazes mislis ili napises meni je apsolutno degutantno,samo sto ja tebe spomenem tek kad se ti okrznes o mene,kao sad

Vec smo zakljucili da KHS sa tvojim primitivizmom ne ide zajedno...

Dakle,ostavi se K H S...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.02.2017., 10:00   #4812
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Visoka škola za primjenjeno računarstvo.
Govorimo li o Algebri? To baš i nije primjer onoga o čemu se ovdje govori kada se spominje "fakultet". Ali, nije tema.

Ono što jest tema je treba li potomka osuditi na najmanje 5-6 krvavih godina rada uz studiranje dok ne odradi preddiplomski i diplomski studij, ili mu olakšati tih najmanje 5-6 godina - u mjeri svojih mogućnosti, bez prodaje bubrega i dilanja po kvartu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:14   #4813
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Govorimo li o Algebri? To baš i nije primjer onoga o čemu se ovdje govori kada se spominje "fakultet". Ali, nije tema.

Ono što jest tema je treba li potomka osuditi na najmanje 5-6 krvavih godina rada uz studiranje dok ne odradi preddiplomski i diplomski studij, ili mu olakšati tih najmanje 5-6 godina - u mjeri svojih mogućnosti, bez prodaje bubrega i dilanja po kvartu.
Pa ja nigdje nisam rekao da dijete treba osuditi na to nego samo da postoji mogucnost studiranja i rada u isto vrijeme.
Kaj se mene tice mogu i na "pravi" faks koji se ne placa masne pare. Znam da cu ih hraniti odnosno placati alimentaciju dok god se skoluju.
Naravno da cu svojoj djeci omoguciti sve sto treba. Dok god se skoluju i ne zaradjuju za zivot svojim radom ja cu biti tu da im pomognem. Za ostalo ce se morati pomuciti sami jer nemam bas toliko para da im kupim stan nego cu im ostaviti ovaj kad umrem.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:00   #4814
Ja sam i radila i studirala (vanredno, prije bologne) u isto vrijeme a bogami se i na izlazila vani. I završila faks.

Samo što je to kod mene proizvelo kontra efekt, tj. studirala sam dugoooo dugooo, baš zato jer mi je u glavi bio film: sama sebi plaćam faks pa mogu studirat koliko hoću, bez pritiska, jesi li položila, jel učiš i ostalih kerefeka
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:52   #4815
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
Ja sam...
Nijedna rečenica koja počinje sa "ja sam..." ne bi trebala biti mjerilo ni kriterij za postupanje prema svojoj djeci. Učas se čovjek nađe u onim rečenicama o kilometarskom pješačenju do škole, u oba smjera uzbrdo .

Nije pitanje što si ti, ja ili netko treći - nije pitanje ni jesu li tebi, meni ili nekome trećem, roditelji češali guzicu po Bahamima ili gdje već, dok si ti, ja ili netko treći morala raditi da bi dovršila studij.

Pitanje je za koji kurac ljudi imaju djecu ako im nije radost doprinositi dobrobiti te djece - po tko zna koji put ponavljam, u okvirima svojih roditeljskih mogućnosti. Naravno da ne govorim o poništavanju sebe i svoga života uime djece i dječjega života.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 22:17   #4816
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Nemoj uspoređivati neki skoro pa tečaj sa ozbiljnim faksom. Osim toga ako je bilo tako lagano zašto nisi završio?


Baš i da upiše netko taj tvoj "faks", radi svaki dan, i poslije ide na predavanja, a vikendom na vježbe, umro bi od burn out sindroma, ili završio u ludnici.

Danas i vanredni i redovni studenti imaju predavanja svaki dan, uglavnom ujutro pa do popodne, nekada i po cijele dane ako imaju pauze između predavanja. Za vrijeme "praznika" imaju rokove. Moja mala je u zadnja dva tjedna imala 7 ispita.....

Na KHSove ideje neću trošiti riječi.....
Ja sam prošla i jedno i drugo, odnosno studij kao redovan student bez ikakve brige osim učenja i svakodnevna predavanja nakon posla i ponekad subotom.

Ta je jednostavno neusporedivo i nezamislivo mi je da bi roditelj (koji ima financijske mogućnosti) uopće mogao doći na ideju da bi njegovo dijete od 18 godina trebalo prolaziti torturu trčanja s posla na predavanja
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 13:29   #4817
A onda su valjda Amerikanci glupi, i pokazat će se s vremenom da će naše generacije biti znatno bolje fakultetski obrazovane od njihovih.

Još kad bi roditeljsko financiranje bilo obavezno do doktorata...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:33   #4818
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ja sam prošla i jedno i drugo, odnosno studij kao redovan student bez ikakve brige osim učenja i svakodnevna predavanja nakon posla i ponekad subotom.

Ta je jednostavno neusporedivo i nezamislivo mi je da bi roditelj (koji ima financijske mogućnosti) uopće mogao doći na ideju da bi njegovo dijete od 18 godina trebalo prolaziti torturu trčanja s posla na predavanja



ovo...
na stranu zakonske obaveze, moralna viđenja i uopće /ne/mogućnost organiziranja na velikoj većini fakulteta,
potpuno mi je stran način razmišljanja u kojem se hvatam za sve
u smislu eskiviranja pomoći djetetu koje uredno i redovito studira
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:09   #4819
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nijedna rečenica koja počinje sa "ja sam..." ne bi trebala biti mjerilo ni kriterij za postupanje prema svojoj djeci. Učas se čovjek nađe u onim rečenicama o kilometarskom pješačenju do škole, u oba smjera uzbrdo .
E jebiga sad. Bolje šutjeti. Ili, pripovijedati o moralnim vrednotama i kako bi trebalo. Ili im olakšati ono što je tebi u djetinjstvu bilo mrsko? Ili?
Jako ti je dobra rečenica: nijedna rečenica koja počinje sa "ja sam..." ne bi trebala biti mjerilo ni kriterij za postupanje prema svojoj djeci. Izvrsno.
Mislim da si rekao jako puno. Jer djeca ionako žive u kućama "od sutra" koje njihovi roditelji nikad neće moći posjetiti.

Quote:
Pitanje je za koji kurac ljudi imaju djecu ako im nije radost doprinositi dobrobiti te djece - po tko zna koji put ponavljam, u okvirima svojih roditeljskih mogućnosti.
Djeca imaju djecu.
A druga djeca ih liječe, savjetuju, vode, upućuju, uče, vode državu.....
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:12   #4820
Po zakonu bi roditelj trebao financirati dijete dokle god se školuje. Oba roditelja. Ali ako stvar završi na sudu, to je tužno, da roditelji tuže svoju djecu.
Moj slučaj je specifičan, jer nisam primao alimentaciju od mame dok sam živio kod oca (do 18.) pa mi je bilo glupo tražiti od oca nakon 18., kad sam se preselio kod mame.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.