Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2007., 22:45   #21
MOŽEŠ NA STRUČNE STUDIJE KOJI TRAJU TRI GODINE
veli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:45   #22
IMAŠ IH NA NEKOLIKO FAKULTETA,
veli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:50   #23
Quote:
veli kaže:
IMAŠ IH NA NEKOLIKO FAKULTETA,
Da ali koji smjerovi sve postoje?
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 02:24   #24
tvz-tehničko veleučilište zagreb,mislim da možeš tu. vidi na netu za smjerove
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:17   #25
A mozes i poloziti 4. godinu u srednjoj, pa ti se računa kao da si završio četverogodišnju školu.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:34   #26
Quote:
jimmy101 kaže:
Da ali koji smjerovi sve postoje?
sveučilišni studijski centar za stručne studije (split)
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:14   #27
Quote:
veli kaže:
MOŽEŠ NA STRUČNE STUDIJE KOJI TRAJU TRI GODINE
Kako kad više ne postoje više škole? Uostalom šta će klinci sa završenim zanatom na faks? Koji apsurd!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:32   #28
Quote:
Piggy kaže:
Kako kad više ne postoje više škole? Uostalom šta će klinci sa završenim zanatom na faks? Koji apsurd!
Zasto nebi isao na faks???to sta cu zavrsit zanat ne znaci da se nesmijem dalje skolovat!
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:41   #29
Quote:
jimmy101 kaže: Pogledaj post
Zasto nebi isao na faks???to sta cu zavrsit zanat ne znaci da se nesmijem dalje skolovat!
Šta nisi na to mislio kad si završio osnovnu školu?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:43   #30
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Šta nisi na to mislio kad si završio osnovnu školu?
apsolutno se slažen
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:37   #31
Quote:
veli kaže: Pogledaj post
MOŽEŠ NA STRUČNE STUDIJE KOJI TRAJU TRI GODINE
nakon trogodisnje skole, se moze upisati strucni studji ali u praksi je puno teze upasti , jer konkurancija su kandidati s cetverogodisnjom srednjom skolom i oni u pravilu skupe vise bodova i pokazuju bolje znanje na razredbenom ispitu. kasnije, za vrijeme studija vidljivo je da studentima sa zavrsenom trogodisnjom skolom fale radne navike i podloge iz srednje skole za savladavanje gradiva. zbog toga ce za upis na strucne studije isto kao i sveucilisne biti uvjet zavrsena cetverogodisnja srednja skola, kako je bilo i do 2000 godine.
to su rijeci mog kolege koji radi ko asistent na tehnickom veleucilistu u zagrebu.

ali ako covjek ima volju, znanje i spreman je uloziti trud ne vidim zasto ne bi pokusao.
zigy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:45   #32
Apsolutno se slažem, mislim da si nakon osnovne trebao upisati četverogodišnju, al pretpostavljam da nisi imao ocjene, al si se mogao prebaciti sad, tokom srednjoškolskog školovanja u neku četverogodišnju.
veli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 22:42   #33
Quote:
zigy1 kaže:
nakon trogodisnje skole, se moze upisati strucni studji ali u praksi je puno teze upasti , jer konkurancija su kandidati s cetverogodisnjom srednjom skolom i oni u pravilu skupe vise bodova i pokazuju bolje znanje na razredbenom ispitu. kasnije, za vrijeme studija vidljivo je da studentima sa zavrsenom trogodisnjom skolom fale radne navike i podloge iz srednje skole za savladavanje gradiva. zbog toga ce za upis na strucne studije isto kao i sveucilisne biti uvjet zavrsena cetverogodisnja srednja skola, kako je bilo i do 2000 godine.
to su rijeci mog kolege koji radi ko asistent na tehnickom veleucilistu u zagrebu.
mislim da se to sada promijenilo ali lako ti je za upasti općenito ali malo zafrkano za završti jer se tu nalazi velika rupa u znanju(generalno govoreći za stručne 3- godišnje škole) i nedostatak radne navike ranije spomenut...

Zadnje uređivanje Kyra : 21.01.2007. at 10:11.
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 07:17   #34
Quote:
zigy1 kaže: Pogledaj post
nakon trogodisnje skole, se moze upisati strucni studji ali u praksi je puno teze upasti , jer konkurancija su kandidati s cetverogodisnjom srednjom skolom i oni u pravilu skupe vise bodova i pokazuju bolje znanje na razredbenom ispitu. kasnije, za vrijeme studija vidljivo je da studentima sa zavrsenom trogodisnjom skolom fale radne navike i podloge iz srednje skole za savladavanje gradiva. zbog toga ce za upis na strucne studije isto kao i sveucilisne biti uvjet zavrsena cetverogodisnja srednja skola, kako je bilo i do 2000 godine.
to su rijeci mog kolege koji radi ko asistent na tehnickom veleucilistu u zagrebu.

ali ako covjek ima volju, znanje i spreman je uloziti trud ne vidim zasto ne bi pokusao.
mislin da neko sa 4g školon može imat max 1000bod a sa 3g 900bod tako da nije neja razlik šta se toga tiče
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 17:07   #35
Quote:
jimmy101 kaže: Pogledaj post
Znam da je pitanje mozda blesavo ,ali gdje se sve moze ici dalje u skolu nakon zavrsene trogodisnje strukovne skole?
Nisam bas informiran o tome pa bi molio da mi pojasnite
hvala
na posao
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:10   #36
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Kako kad više ne postoje više škole? Uostalom šta će klinci sa završenim zanatom na faks? Koji apsurd!
Postoje otvorena učilišta gdje se može ić na prekfalifikaciju te tako si omogučit lakši upis na fax...to je takozvana "viša"
I nije mi jasno zašto netko tko želi ić na fax bi to morao znati pri završetku osnovne šk...kad su iako još u doslovnom smislu klincu pa sigurno nemaju još nekih većih ambicija....
yina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 22:32   #37
Quote:
yina kaže: Pogledaj post
Postoje otvorena učilišta gdje se može ić na prekfalifikaciju te tako si omogučit lakši upis na fax...to je takozvana "viša"
I nije mi jasno zašto netko tko želi ić na fax bi to morao znati pri završetku osnovne šk...kad su iako još u doslovnom smislu klincu pa sigurno nemaju još nekih većih ambicija....
E jebiga i ja sam mislio da se necu dalje skolovat ali sad vidim da je bolje ic u skolu nego radit 15 sati na dan
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:16   #38
To definitivno..mislim ono,ako još uvijek imaš volje,ustvari ako tek ubiti sad imaš volje samo naprijed...imaš puno opcije na otvorenom učilištu...idi tamo pa se raspitaj točno za smjerove
yina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:09   #39
Quote:
yina kaže: Pogledaj post
Postoje otvorena učilišta gdje se može ić na prekfalifikaciju te tako si omogučit lakši upis na fax...to je takozvana "viša"
I nije mi jasno zašto netko tko želi ić na fax bi to morao znati pri završetku osnovne šk...kad su iako još u doslovnom smislu klincu pa sigurno nemaju još nekih većih ambicija....
Da, znam da se i to smeće otvorilo gdje platiš nekih 5000 kn godinu i položiš, pa da si najveći idiot!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 21:42   #40
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Kako kad više ne postoje više škole? Uostalom šta će klinci sa završenim zanatom na faks? Koji apsurd!

Ne nije uopće apsurd!!!! vidim da si zbilja neupućena...Gle ja sam završio srednju trogodišnju u zanimanju elektroničar-mehaničar,daj mi ti reci što se više isplati popraviti TV u koji je udario grom npr. i da je izgorio neki čip ili VN transformator i sve skupa ti majstor obračuna oko 400 ili još gore 600 kn ili dodati još par stotina kuna i kupiti novi TV...Što želim reći? Da se tu nemože zaraditi,još ima naivaca koji daju tolke novce za popravak ali jako malo se može tu zaraditi usudio bi se reć gotovo ništa...ili ako se zaposliš u nekoj tvrtci koja te 2 mjeseca "vuče za nos" i ne daju ti plaću za obavljen rad!!! A mnogi moji frendovi iz srednje nemogu naći nikakav posao i sad doma sjede na guzici...Meni su se ljudi poput tebe smijali kad sam odmah nakon treće godine upisao fakultet i danas sam na 2.godini a moja 87.generacija koji su se mučili u gimnaziji tek prva godina!!! I sam da znaš iz prve sam godine položio svih 8 predmeta,a računaj s time da pola tih predmeta nisam ni slušal mislim tak opširno (matematika , fizika , kemija, tehnička mehanika , zaštita i spašavanja).Ako čovjek ima volje za studirati samo naprijed,i kakve veze ima što je završio trogodišnju...i kaj mi smo nešt manje vrijedni od vas koji ste završili četverogodišnju školu????? ti još puno toga neznaš kroz koju godinu ću diplomirati a moji će se sjetiti koji su se smijali kad sam se upisao na fakultet,razmisli malo!!!!
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.