Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 18:09   #581
Godina će biti pokrivena drugim izvorom prihoda, tako da se ona ne računa u tih 12.

Frustrira me ovo, a paralelno tražim literaturu
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:27   #582
Studenti 25+ godina koji upisuju novi studij bez da su završili neki studij prije toga imaju besplatnu prvu godinu
Barem je tak bilo pred 2 godine kad sam ja ponovo postala brucoš
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:32   #583
Jesi prije toga studirala besplatno odnosno na teret ministarstva ili si na prošlom faksu sama plaćala godine?
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:41   #584
besplatno!
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:46   #585
Kak bi bilo super da to nisu mjenjali jer onda bi si možda čak i mogla priuštit studiranje .
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:48   #586
Stvarno nemrem nać gdje je to bilo objavljeno, al znam da mi je pisalo i na upisnici kad sam upisivala fakultet
Možda da nazoveš MZOŠ ili referadu fakulteta koji želiš upisati
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:03   #587
Horadic, ne brini, pa ja znam puno ljudi koji su redovito studirali i još radili uz faks. Oke, više su se pomučili (neki su čak i duže studirali jer nebi uspjeli dobiti sve potpise uz rad), ali mislim da se definitivno može. Uostalom, ti si sad sigurno puno više motivirana i ozbiljnije shvaćaš studij nego veseli studenti kad s 19 prvi put dođu u Zagreb također, raspitaj se o stipendijama, ne znam od kud si, ali npr. u studenti iz mog grada su svi mogli dobit stipendiju ako su nakon prve godine imali prosjek 3.5 (3.0 za neka deficitarna zanimanja), nije to sad bila neka ogromna stipendija, al ipak. Samo hrabro, možeš ti to (i svi ostali stariji studenti)
domella is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:57   #588
3.5 je minimum. uvjet za prijavu.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:01   #589
A ne znam jel na istu mislimo, od ljudi koje ja poznam svi koji su se prijavili, su je i dobili, čak i s tim minimalnim prosjekom o gradskoj stipendiji je riječ

edit: ovo sam našla http://pressedan.unin.hr/varazdinski...pendije-2.html
Citat iz članka:Važno je napomenuti kako stipendiju dobivaju svi studenti s adresom u Varaždinu neovisno je li prosjek ocjena na fakultetu 3,5 ili 5,0, a stipendija je bespovratna.

Tak se nekak i ja sjećam da je bilo. Valjda svaki grad ima sovja pravila, zato velim da se treba raspitati i istražit sve opcije
domella is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 00:54   #590
ideš, bogme su drežljivi.
većinom to ide po sistemu: dijeli se npr. 50 stipendija, prosjek minimum npr. 3,5 pa tko se prijavi se rangira po prosjeku.
soc. stanje isto zna dodati neke bodove.
moj stav je da se oko godina treba najmanje brinuti, samo neka smisli plan kak će financirati studij.
ako joj je pokriveno plaćanje studija i ima 12 000 kuna sa strane, onda mislim da uz neki studentski posao vikendom i uskakanjem u random smjene može to uskladiti.
problem je jedino raditi 8-4, mislila sam da pita nekaj vezano uz to.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 08:01   #591
8-4 ne bi nikako mogla skombinirat.

Gledala sam studentske kredite i razmtram razno razne opcije.
Gradska stipendija je jedna od njih jer je kod nas situacija slicna Varazdinu. Moj grad je mali, jako mali broj ljudi ista zavrsi, tako da stvarno poticu ljude na studij.

Trudim se ne zamarati se toliko sa financijama sad, odnosno ne dovesti se u stanje panike i potencijalnog odustajanja.

Otprilike sam si sredila raspored i smislila kako i sto cu.

Hrvatski mogu sama naucit iz prave literature, a za pomoc oko eseja sam kontaktirala profesoricu iz srednje koja je pristala pripremati me za to.
Engleski mislim da mogu sama veci dio, ali takodjer razmatram da pitam nekoga da mi barem malo pomogne.
Iz matematike ce mi trebati jebacke instrukcije, ali i to znam koga trazit.

Pocet cu sa citanjem djela za hrvatski, nakon toga esej i teorija.
U prosincu krecem i sa engleskim, a u "drugom polugodistu" i sa matematikom, ali onda ce biti fokus samo na nju.

Sto se tice izbornog, to ne znam sto izabrat jer nista od toga nisam imala u skoli
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 19:46   #592
pogledaj koji predmeti ti se gledaju za upad na faks, tj. koji donose najveći postotak bodova pa prema tome uči i uzmi izborni.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:05   #593
Moj doktor opće medicine upisao je medicinu sa 28 godina. Prije toga završio je geodeziju i radio par godina u struci. Ja sam završila ekonomiju, i nisam sretna. Mislim da ću opet ići studirati...ali ne ovdje nego u Dansku. Gore je studiranje besplatno, i ako budem dobra na faksu mogu se nakon prve godine natjecati za njihove stipendije koje su jako dobre i mogu pokriti većinu troškova života.
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 22:40   #594
Quote:
autunno kaže: Pogledaj post
Moj doktor opće medicine upisao je medicinu sa 28 godina. Prije toga završio je geodeziju i radio par godina u struci. Ja sam završila ekonomiju, i nisam sretna. Mislim da ću opet ići studirati...ali ne ovdje nego u Dansku. Gore je studiranje besplatno, i ako budem dobra na faksu mogu se nakon prve godine natjecati za njihove stipendije koje su jako dobre i mogu pokriti većinu troškova života.
Gledaj radije za Švedsku, Finsku i posebice Njemačku, Danska je baš ubojica od cijene života.
Obavezno završi TOEFL ili IELTS jer bez toga nejde (pretpostavljam da ne znaš danski) u bilo kakav poluozbiljan fakultet.

I ne započni fakultet od početka ako imaš završen diplomski, možeš lako upisat samo master i dobro bi ti bilo.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 23:55   #595
Quote:
autunno kaže: Pogledaj post
Moj doktor opće medicine upisao je medicinu sa 28 godina. Prije toga završio je geodeziju i radio par godina u struci. Ja sam završila ekonomiju, i nisam sretna. Mislim da ću opet ići studirati...ali ne ovdje nego u Dansku. Gore je studiranje besplatno, i ako budem dobra na faksu mogu se nakon prve godine natjecati za njihove stipendije koje su jako dobre i mogu pokriti većinu troškova života.
pa to je baš krasno
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:39   #596
Smile

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Gledaj radije za Švedsku, Finsku i posebice Njemačku, Danska je baš ubojica od cijene života.
Obavezno završi TOEFL ili IELTS jer bez toga nejde (pretpostavljam da ne znaš danski) u bilo kakav poluozbiljan fakultet.

I ne započni fakultet od početka ako imaš završen diplomski, možeš lako upisat samo master i dobro bi ti bilo.
Jako sam mobilna, u obzir dolazi bilo koja država u Europi u kojoj je studiranje besplatno (naravno polagat ću TOEFL ) i da imaju dobre programe stipendiranja i studentskih zajmova jer se ovaj put moram sama snalaziti, na roditelje u financijskom smislu ne mogu računati. A svatko tko je završio studij zna da ozbiljno studiranje i rad teško idu zajedno, pogotovo ako je neki teži fakultet u pitanju...Ja sam za jednog redovnog studenta jako puno radila i nikad ne nisam uspjela do kraja pokriti (nisam živjela sa svojima).

Švedsku i Finsku sam odmah eliminirala jer sam mislila da je skuplji život od Danske. Studiranje u Njemačkoj je besplatno? Moram si to proučiti...

Prijatelj mi je ove godine sa 26 godina otišao studirati arhitekturu u Copenhagen nakon što par godina za redom nije uspio upisati u Zagrebu. Prezadovoljan je. Uspio je zaraditi za prvu godinu, a dalje mu je plan isto kao i meni, uloviti neku stipendiju...a da ne govorimo da studira na jednom od 100 najboljih sveučilišta na svijetu dok zagrebačko nije po raznim rangiranjima niti među prvih 500.

Da, završila sam diplomski, ali mislim da ću ipak morati od početka, jer ono što želim nije baš srodno onome što sam završila.

Ljudi me pitaju kako mi se da...Ono što mi se neda je raditi ovaj posao na kojem sam trenutno zaglavila, a radim ga tek godinu dana. Postane mi čak i fizički zlo od pomisli da bi radila to cijeli život...

Zadnje uređivanje autunno : 08.12.2016. at 11:54.
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:45   #597
Da, Njemačka je besplatna, tj. semestar košta nekih 70 eura, čisto neka birokracija.

Inače shvaćam da ne želiš raditi taj posao cijeli život, ali tko kaže uopće da moraš. Ekonomija je bar široka znanost i raditi u financijama nema veze sa marketingom recimo. Pa čak i posao u reviziji nije što i rad u računovodstvu.
Ne odgovaram te od studiranja vani, samo mi je razlog čudan.

Kopenhagen i Oslo su top 5 najskupljih gradova na svijetu. Stockholm i posebice Helsinki su za njih što je za nas Bosna.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:20   #598
Trenutno sam u reviziji, prije toga sam radila u računovodstvu, kao student sam jedno vrijeme radila u marketingu, puno toga sam prošla... I svaki put isto, nikakav osjećaj zadovoljstva, neda mi se ništa od toga raditi, a nisam inače lijena osoba. Kad sam upisivala faks s 19 nisam imala blage veze što želim od života i povodila sam se upravo s tom mišlju, ekonomija je široka znanost, puno toga mogu raditi, ali stvari ne funkcioniraju tako. Tek sad imam jasnu viziju što želim i to je nešto skroz deseto. Thanks na savjetu btw.
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:35   #599
Zašto je kod nas takav bed kad ljudi sa 30 i kusur godina upišu faks? Evo kod mene na faksu ima jedno 10 ljudi od kojih je najmlađi 32 a najstariji 44 godine. Neki su studirali prije pa odustali a neki upiali prvi put u životu! I mora se i to reći da su i profe drugačijeg prostupa nego brucošima od 19 i 20 godina. Kako bi se reklo uljudniji su i obzirniji prema njima. možda zbog toga štio su većina i mlađi od svojih novih studenata
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:16   #600
Dragi forumasi,

molim nekoga za pomoc/savjet

Imam 28 godina i zavrsio sam ekonomski faks prije 3 god., dakle po zanimanju sam magistar ekonomije i trenutno sam zaposlen u svojoj struci.
Ovim odabirom nisam zadovoljan i da mogu vratiti vrijeme ne bih upisao ekonomiju vec medicinu ili stomatologiju, prvenstveno stomatologiju.

Naravno da sam malo skeptican i malo se bediram jer je 28 vec tu i posto faks traje 6 godina i ako dam sve u roku imao bih 34 po zavrsetku :/...no kaj mogu...

Nakon gimne upisao sam faks po starom sistemu (prijamni...), taman sam bio zadnja generacija prije uvodenja drzavne mature, pa ni o tome ne znam puno...

Zelja je da upisem stomatoloski u ZGu...
Molim nekog da mi objasni proceduru koja me ceka...od literature, do prijave na ispitne rokove, svega sto je bitno...bi bi jako zahvalan.

Ne znam da li bi imao pravo na ixicu, da li se godine placaju ili...eto
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.