Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2022., 12:34   #1
Akutni psihotični poremećaj nalik na shizofreniju

E sad.. liječim se od 2017 godine od psihoza ili šta već.. Probala sam sve tablete nema koje nisam pila.. zanimaju me isključivo iskustva samo sa tom dijagnozom. Da li funkcionirate normalno u svakodnevnom životu? Imala sam 3 hospitalizacije u pola godine. Predala sam zahtjev za vještačenje da izvučem možda neke novce za svoju bolest jer smo se složili ja i moja dr.psihijatrije da nisam sposobna za rad. Predala sam papire u czss pa čekam poziv. Zanima me da li je moguće da dobijem nekakvu naknadu? Nisam sposobna sama zarađivati za život iako imam 24godine. Strah me ljudi. Bojim se izaći van. Nikada nisam sigurna u to kada će biti idući napad u glavi. Bila sam čak i u Jankomiru na liječenju jer su kao tamo najbolji liječnici no nisam puno bolje. Halucinacije i paranoje me pucaju naglo se pojave i smire se uz lijekove. Trenutno pijem zoloft ujutro polovica tablete popodne i katenu navečer i po potrebi rivotril. Također me zanima kakva je to bolest? Kada kažeš npr. Bipolarni možeš guglat o njemu.. a o mojoj dijagnozi ne znam ništa koja je f23.2
Jele198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 16:44   #2
Preporuka da se uključiš na podforum Psihokauč (Psihologija), tamo ima mislim puno više ljudi sa sličnim dijagnozama/iskustvima.
Čudi me da nemaš u Th. neki antipsihotik..
alviza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 18:31   #3
E da zaboravila sam napomenuti da primam jednom mjesečno injekciju abilify maintena 400 kod LOM
Jele198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 18:49   #4
Vjerojatno si mlada osoba, pretpostavljam rane 20-te.
Tvoja dg opisuje psihotično stanje koje je po svemu, tj. simptomima slično bolesti shizofrenija, ali se još nije kronificiralo.
Ako uz terapiju i dalje imaš psihotične epizode, nije dobra i treba ili veće doze ili ju potpuno mjenjati. Više psihotičnih epizoda vodi kronifikaciji bolesti.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 19:37   #5
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si mlada osoba, pretpostavljam rane 20-te.
Tvoja dg opisuje psihotično stanje koje je po svemu, tj. simptomima slično bolesti shizofrenija, ali se još nije kronificiralo.
Ako uz terapiju i dalje imaš psihotične epizode, nije dobra i treba ili veće doze ili ju potpuno mjenjati. Više psihotičnih epizoda vodi kronifikaciji bolesti.
To znači da će se nakon nekog vremena pretvoriti u kroničnu bolest ili? Ne trenutno nemam epizoda. Imala sam prvu halucinaciju 2017 godine. Prošle godine sam imala paranoje da me netko prati da me želi ubiti. Iako mi je sve to u magli. Nemam volje, motivacije.. sve mi je teško. Dr psihijatrica mi je rekla da je to anksioznost, depresija i to što sam imala. No to mi nije dovoljno objašnjenje za moju bolest. Želim sve znati o njoj.
Jele198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 20:01   #6
Ne znam kako je U Hrv definisano ali ovde u Bosni ni jedna mentalna bolest nije svrstana za mirovinu.
Bojim se da ces morati raditi bez obzira na bolest.
Opet ne znam treba vidjeti kakav je zakon za mirovinu tamo u Hrv.
Psihoza se drzi pod kontrolom stalnim lijekovima ako uzimas redovno.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 20:07   #7
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je U Hrv definisano ali ovde u Bosni ni jedna mentalna bolest nije svrstana za mirovinu.
Bojim se da ces morati raditi bez obzira na bolest.
Opet ne znam treba vidjeti kakav je zakon za mirovinu tamo u Hrv.
Psihoza se drzi pod kontrolom stalnim lijekovima ako uzimas redovno.
Da. A šta ako me bolest ometa u koncentraciji? U svakodnevnom funkcioniranju? Ne znam kada će mi biti iduća epizoda dao Bog da nikad ne bude. Ali opet koji bi šef trpio toliko bolovanja. Završila sam u bolnici prošle godine u 8 mj. Pa opet u 10 mj i sad ove godine u 3 mj..
Jele198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 20:15   #8
Ne bih o tome zaista.
Ja znam da ovde na posao salju osobe sa karcinomima i dovoljno sam ti rekao.
Jel bio neki okidac toga?
Mozda je to samo prolazna psihoticna epizoda.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2022., 20:20   #9
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ne bih o tome zaista.
Ja znam da ovde na posao salju osobe sa karcinomima i dovoljno sam ti rekao.
Jel bio neki okidac toga?
Mozda je to samo prolazna psihoticna epizoda.
Moj tata ima karcinom debelog crijeva dobio je osobnu invalidninu. Ja ne smatram da trebam dobiti kao i on nego manje neke novce.
Bila je droga vjerojatno okidač svega.
Jele198 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.