Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 10:07   #10501
Prijatelj je dobio posao kao elektrotehničar. Tako su mu naveli u zamolbi za radnu dozvolu. Ali i da ga zapošljavaju sa visokom školom. Satnica 11 eura a radi se 40 sati tjedno. Sada su mu uzeli to u razmatranje. Provjera plaće pa kada se obrade podaci onda će javiti poslodavcu da li moze ili ne moze. Da li će mu odobrit s obzirom na satnicu i zanimanje. Bas je u sosu sad jer dao je otkaz na starom poslu i Hrvatskoj a sada ne zna hoce li ovo proći. Zna li itko od vas?

Edit: arbeits amt provjerava placu.
Treu is offline  
Old 10.10.2014., 12:18   #10502
Da li neko ima ili zna kako da nabavim knjigu testova na hrvackom jeziku za polaganje njemacke vozacke dozvole. Ne CD nego knjigu testova. Unaprijed hvala.
vicano is offline  
Old 10.10.2014., 15:10   #10503
Quote:
Treu kaže: Pogledaj post
Prijatelj je dobio posao kao elektrotehničar. Tako su mu naveli u zamolbi za radnu dozvolu. Ali i da ga zapošljavaju sa visokom školom. Satnica 11 eura a radi se 40 sati tjedno. Sada su mu uzeli to u razmatranje. Provjera plaće pa kada se obrade podaci onda će javiti poslodavcu da li moze ili ne moze. Da li će mu odobrit s obzirom na satnicu i zanimanje. Bas je u sosu sad jer dao je otkaz na starom poslu i Hrvatskoj a sada ne zna hoce li ovo proći. Zna li itko od vas?

Edit: arbeits amt provjerava placu.
Nesto mi je to mala satnica za jednog elektrotehnicara, i jos sa visokom skolom??

Vrlo vjerojatno ce mu biti radna dozvola odbijena zbog premale satnice.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 10.10.2014., 18:34   #10504
Quote:
vicano kaže: Pogledaj post
Da li neko ima ili zna kako da nabavim knjigu testova na hrvackom jeziku za polaganje njemacke vozacke dozvole. Ne CD nego knjigu testova. Unaprijed hvala.
Komoditet?

U pravilu preko auto škole najjednostavnije.....no i google može biti tvoj prijatelj

http://www.lehrboegen.de/lehrbuecher.html za knjigu za učenje

http://www.lehrboegen.de/lehrboegen.html. Za testove.....

Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 11.10.2014., 08:46   #10505
Jedno brzinsko - uglavnom, imamo od kad smo stigli Aldi kao mobilnog operatera i UZAS je doslovno ovo u zadnje vrijeme da se non stop gubi mreza, ne samo internet veza nego i mreza

Moramo jednostavno promijeniti na nesto kvalitetnije pa me zanima koji je najbolji izbor - Vodafone, t-mobile ili o2?


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 11.10.2014., 12:13   #10506
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Jedno brzinsko - uglavnom, imamo od kad smo stigli Aldi kao mobilnog operatera i UZAS je doslovno ovo u zadnje vrijeme da se non stop gubi mreza, ne samo internet veza nego i mreza

Moramo jednostavno promijeniti na nesto kvalitetnije pa me zanima koji je najbolji izbor - Vodafone, t-mobile ili o2?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lycamobile?
Mislim da koriste o2 mrezu, brzi je internet.
mio8 is offline  
Old 11.10.2014., 14:14   #10507
Lycamobile je na Vodafone mrezi.

Ja imam Lidl mobile, to je ustvari Fonic tj O2 mreza, zadovoljan sam.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 11.10.2014., 14:42   #10508
ljudi moji ja sam se sinoc vratio iz njemacke i idem ponovo sutra nazad,ove radne dozvole sto se dobiju za dan nisu radne dozvole nego geverbug(privatna firma)i odma pocimas raditi,ali sa tim da i nakon pet godina zatvoris firmu opet si isto kao onog dana kad si prijavio boravak(nitko i ništa)
bronxs is offline  
Old 11.10.2014., 19:40   #10509
http://www.idemousvijet.com/forum/za...njemackoj.html
Mala Imocanka is offline  
Old 11.10.2014., 21:19   #10510
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nesto mi je to mala satnica za jednog elektrotehnicara, i jos sa visokom skolom??

Vrlo vjerojatno ce mu biti radna dozvola odbijena zbog premale satnice.
ovo sam dozivio, znaci arbeitsamt posalje odbijenicu jer je satnica nefer prema ostalima na trzistu rada, tj. premala i niko za te male pare nece htjet radit (od ovih sto came na AA), a kad stavis vecu satnicu onda naravno AA posalje svog covjeka...jebeni smradovi, njemacka lagano zatvara vrata. citam da se sprema recesija, tako im i treba kad "cackaju mecku", da se tako izrazim.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 11.10.2014., 21:55   #10511
Quote:
bronxs kaže: Pogledaj post
ljudi moji ja sam se sinoc vratio iz njemacke i idem ponovo sutra nazad,ove radne dozvole sto se dobiju za dan nisu radne dozvole nego geverbug(privatna firma)i odma pocimas raditi,ali sa tim da i nakon pet godina zatvoris firmu opet si isto kao onog dana kad si prijavio boravak(nitko i ništa)
Ti znas bolje od mene a ja dobio radnu dozvolu za jedan dan???

RADNU DOZVOLU, ne gewerbe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 11.10.2014., 22:52   #10512
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Jedno brzinsko - uglavnom, imamo od kad smo stigli Aldi kao mobilnog operatera i UZAS je doslovno ovo u zadnje vrijeme da se non stop gubi mreza, ne samo internet veza nego i mreza

Moramo jednostavno promijeniti na nesto kvalitetnije pa me zanima koji je najbolji izbor - Vodafone, t-mobile ili o2?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dakle nije samo meni...

Do nedavno sam bila bas zadovoljna, al sad je bas koma... Viber i whatsapp mi npr uopce ne reagiraju kad imam mobilni internet ukljucen...

tpltk 1x
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 12.10.2014., 10:01   #10513
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ti znas bolje od mene a ja dobio radnu dozvolu za jedan dan???

RADNU DOZVOLU, ne gewerbe.
a šta da ti kazem,meni teta ima firmu i išla je na onaj arbajtsag i tražila baš mene pa moram ćekati neko vrijeme iako joj je hitna radna snaga
bronxs is offline  
Old 12.10.2014., 10:27   #10514
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
citam da se sprema recesija, tako im i treba kad "cackaju mecku", da se tako izrazim.
hahahaha
PoomPieDoo is offline  
Old 12.10.2014., 10:41   #10515
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
Dakle nije samo meni...

Do nedavno sam bila bas zadovoljna, al sad je bas koma... Viber i whatsapp mi npr uopce ne reagiraju kad imam mobilni internet ukljucen...

tpltk 1x

Ruzy, mi smo jucer u Vodafone uzeli start pakete za 15 ojra, mislili smo ajde bude sad sve ok, pa makar malo skuplje - stavili kartice kad ono KATASTROFFFA gora od Aldia, ne moze nam cak naci ni mrezu, a kad nade uopce ne radi net

Bacili 30 Eura i vratili danas Aldi karticu


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 12.10.2014., 13:38   #10516
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Ruzy, mi smo jucer u Vodafone uzeli start pakete za 15 ojra, mislili smo ajde bude sad sve ok, pa makar malo skuplje - stavili kartice kad ono KATASTROFFFA gora od Aldia, ne moze nam cak naci ni mrezu, a kad nade uopce ne radi net

Bacili 30 Eura i vratili danas Aldi karticu


Sent from my iPhone using Tapatalk
opcenito mi ovdje internet ide na klinac lagano... mobilni internet od aldi-ja je koma ocito... u stanu imam internet od kabel deutschland ali je preko kabla, tj nije wi-fi i grozan je promjenila bi ga odavno ali nije na mene
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 12.10.2014., 15:57   #10517
Ma tu nista nevalja sto se tice interneta!
Za ne povjerovat je da oni naplacuju 3 ojra 300 mb, ja sam u Hrvatskoj dobila za 25 kn jednu gigu.
I te njihove pretplate maksimalno u osnovnom paketu dobijes gigu al to masno platis.
Dok vidim ove S, M pakete s 300 mb high speeda - križam se


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 12.10.2014., 17:17   #10518
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Ma tu nista nevalja sto se tice interneta!
Za ne povjerovat je da oni naplacuju 3 ojra 300 mb, ja sam u Hrvatskoj dobila za 25 kn jednu gigu.
I te njihove pretplate maksimalno u osnovnom paketu dobijes gigu al to masno platis.
Dok vidim ove S, M pakete s 300 mb high speeda - križam se


Sent from my iPhone using Tapatalk
ne znam jesi skuzila - za 3€ dobijes flat internet na mobitelu, ali 300 mb imas po full brzini, cim ih predjes i dalje ti je besplatno ali ti je brzina manja...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 12.10.2014., 20:49   #10519
To znam, samo ja to potrosim za 2 dana, a napisala sam ti bas gore da sam ja u vipu u Hr za cca 4 eura dobila gigu kad sam aktivirala kao opciju, tak da mislim da je tu internet skup i da ga stede bezveze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 12.10.2014., 21:20   #10520
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Ma tu nista nevalja sto se tice interneta!
Za ne povjerovat je da oni naplacuju 3 ojra 300 mb, ja sam u Hrvatskoj dobila za 25 kn jednu gigu.
I te njihove pretplate maksimalno u osnovnom paketu dobijes gigu al to masno platis.
Dok vidim ove S, M pakete s 300 mb high speeda - križam se


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kakva glupost to je strasno.ja neznam ljudi di se vi krecete i di gledate te pakete.vodafon 14,99 mjesecno sve flat prema svim mrezama i 1,5giga high speed neta..al high speed 120mbp/sek(sto u hrvatskoj mozes sanjat i na wifiju) i nakon toga flat...korisnik sam navedene pretplatne poduze vrijeme i nikakvih problema sa signalom internetom ni nista slicno.dapace..u ubahnu imam LTE a na svakog drugoj mrezi prije jedva E!




Gesendet von meinem Galaxy S5 Prime+ LTE

Zadnje uređivanje yabani46 : 12.10.2014. at 21:29.
yabani46 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.