Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 00:17   #321
ljudi moji ja vam samo zelim reci da kad vam se pojavi krv u stolici da to nikako ne smijete shvacati olako. Iz mene ne da je isla krv nego je strcala na sve strane a stolice nikako nisam imala. kad sam otisla na kolonoskopiju nasli su mi zlocudni tumor na samom pocetku s unutarnje strane . Zato cim primjetite i jednu kap krvi u stolici idite odma doktoru nemojte to zanemarivati . Nazalost kod mene nisu bili hemeroidi.
synderela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 23:00   #322
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post


hvala na informaciji, cini mi se da bi moglo i biti to

reci mi samo jel stvarno moguce da mi na dva pregleda, a jedno od toga je kolnoskopija, to nisu vidjeli??
Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 17:49   #323
Quote:
Snoopy1 kaže: Pogledaj post
hvala na informaciji, cini mi se da bi moglo i biti to

reci mi samo jel stvarno moguce da mi na dva pregleda, a jedno od toga je kolnoskopija, to nisu vidjeli??


i da, mogu shvatit da mi zeludac nije povezan s tim...mozda imam cir na zelucu od zivciranja ili nesto pa zato zna zaboljet, ali nije mi jasna sluz (krvava) koja izlazi kad se brisem...i stvarno mi nikako nije jasno da doktor nije nista vidio

Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 17:02   #324
Svjeza krv u stolici ili sideropenična anemija u muškaraca iznad 50 godina se smatra karcinomom kolona ukoliko se ne dokaže suprotno. Predlažem vam da odete napraviti kolonoskopiju i da se što prije razrješi misterija okovašeg krvarenja. Čitajući opise, moglo bi se raditi o hemeroidima unutarnjeg spleta no to nije nešto na što bi se trebalo čekati i oko toga filozofirati. Ne znam kakve rizične faktore imate, pušite li, kakve su vam prehrambene navike te kakva vam je obiteljska anamneza no svakako trebate napraviti detaljnije pretrage.

Inače bi bilo dobro dati testirati stolicu na okultno krvarenje svakih godinu dana te rektosigomoidoskopiju svakih 3-5 godina ukoliko spadate u ovu skupinu muškaraca iznad 50 godina te pogotovo ako imate pozitivnu obiteljsku anamnezu te još prisutnih rizičnih faktora.
DrAndrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 20:17   #325
Quote:
DrAndrej kaže: Pogledaj post
Svjeza krv u stolici ili sideropenična anemija u muškaraca iznad 50 godina se smatra karcinomom kolona ukoliko se ne dokaže suprotno. Predlažem vam da odete napraviti kolonoskopiju i da se što prije razrješi misterija okovašeg krvarenja. Čitajući opise, moglo bi se raditi o hemeroidima unutarnjeg spleta no to nije nešto na što bi se trebalo čekati i oko toga filozofirati. Ne znam kakve rizične faktore imate, pušite li, kakve su vam prehrambene navike te kakva vam je obiteljska anamneza no svakako trebate napraviti detaljnije pretrage.

Inače bi bilo dobro dati testirati stolicu na okultno krvarenje svakih godinu dana te rektosigomoidoskopiju svakih 3-5 godina ukoliko spadate u ovu skupinu muškaraca iznad 50 godina te pogotovo ako imate pozitivnu obiteljsku anamnezu te još prisutnih rizičnih faktora.
imam 29 godina i nitko u obitelji nije imao znacajnih problema s time

na kolnoskopiji sam bio i apsolutno nista nisu pronasli..ni hemeroide niti ista drugo..zato me to toliko i buni...

opisao sam na prethodnoj stranici probleme u detalje pa mozete pogledati ako vec niste, i ako imate volje
Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 20:46   #326
Quote:
Snoopy1 kaže: Pogledaj post
imam 29 godina i nitko u obitelji nije imao znacajnih problema s time

na kolnoskopiji sam bio i apsolutno nista nisu pronasli..ni hemeroide niti ista drugo..zato me to toliko i buni...

opisao sam na prethodnoj stranici probleme u detalje pa mozete pogledati ako vec niste, i ako imate volje
Ispricavam se, previdio sam vas post.

Nazalost nemogu vam vise pomoci, mozete pricekati da dr Hrvoje napise nekakav odgovor, mozda vam on vise pomogne.
DrAndrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:02   #327
zahvajujem sto ste pokusali pomoci

Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 13:11   #328
Pozdrav ljudi! U velikom sam strahu. Znači upravo sam bio na wcu, te nakon brisanja na papiru je ostalo dosta krvi. Mislim dosta, kao recimo kad ide krv iz nosa. Nikad do sada nisam imao takvih slučajeva ( osim prije 2 mjeseca kada sam imao dosta tvrdu stolicu te sam dosta "tiskao" jer mi se žurilo, tad sam na papiru našao par sitnih tragova krvi ) Tata mi je imao karcinom debelog crijeva (i isto krvario) pa me sad jako strah da nije i samnom takav slučaj. ( imam 22 godine, kažu da se rak javlja kod starijih ali opet ) u zadnje vrijeme sam primjetio da kod vršenja nužde ( i poslije ) imam nekakvo peckanje na samom izlazu ("vrhu"). I onako kada stisnem te donje mišiće je nekako čudan osjećaj. Moram napomenuti da mi prehrana nije baš najbolje sređena. Nadam se da su samo hemeroidi :/ Što mi savjetujete? Da li da odmah idem doktoru ili da pričekam koji tjedan i vidim dali će se ponavljati?
totalnianonimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 13:24   #329
Quote:
totalnianonimus kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! U velikom sam strahu. Znači upravo sam bio na wcu, te nakon brisanja na papiru je ostalo dosta krvi. Mislim dosta, kao recimo kad ide krv iz nosa. Nikad do sada nisam imao takvih slučajeva ( osim prije 2 mjeseca kada sam imao dosta tvrdu stolicu te sam dosta "tiskao" jer mi se žurilo, tad sam na papiru našao par sitnih tragova krvi ) Tata mi je imao karcinom debelog crijeva (i isto krvario) pa me sad jako strah da nije i samnom takav slučaj. ( imam 22 godine, kažu da se rak javlja kod starijih ali opet ) u zadnje vrijeme sam primjetio da kod vršenja nužde ( i poslije ) imam nekakvo peckanje na samom izlazu ("vrhu"). I onako kada stisnem te donje mišiće je nekako čudan osjećaj. Moram napomenuti da mi prehrana nije baš najbolje sređena. Nadam se da su samo hemeroidi :/ Što mi savjetujete? Da li da odmah idem doktoru ili da pričekam koji tjedan i vidim dali će se ponavljati?
Ne moraš ići hitno liječniku (osim u slučaju da krvarenje bude npr.kontinuirano i obilnije), no, svakako trebaš konzultaciju nadležnog ordinarijusa u skorije doba.
Najvjerojatnije se radi o neugodnom, ali benignom krvarenju.
Imaš pozitivnu porodičnu anamnezu za malignu bolest pa ima smisla i dugoročno (dakle, za neki višegodišnji period) dogovoriti strategiju sa svojim liječnikom opće medicine.
Odi čim budeš mogao, mirnije ćeš spavati
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 13:44   #330
Quote:
synderela kaže: Pogledaj post
ljudi moji ja vam samo zelim reci da kad vam se pojavi krv u stolici da to nikako ne smijete shvacati olako. Iz mene ne da je isla krv nego je strcala na sve strane a stolice nikako nisam imala. kad sam otisla na kolonoskopiju nasli su mi zlocudni tumor na samom pocetku s unutarnje strane . Zato cim primjetite i jednu kap krvi u stolici idite odma doktoru nemojte to zanemarivati . Nazalost kod mene nisu bili hemeroidi.
Mojem ocu je isto tako štrcala krv iz anusa. Školjka sva bila krvava od toga. I ono, hemeroidi. Ništa mu drugo nisu našli. Eš ga znat!? Treba otić doktoru i na pregled.
Al želim reć da svježa krv sama po sebi ne mora značit ništa, a opet može bit najgore.

Dočim probavljena krv NIKAD nije bezazlena.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 15:44   #331
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ne moraš ići hitno liječniku (osim u slučaju da krvarenje bude npr.kontinuirano i obilnije), no, svakako trebaš konzultaciju nadležnog ordinarijusa u skorije doba.
Najvjerojatnije se radi o neugodnom, ali benignom krvarenju.
Imaš pozitivnu porodičnu anamnezu za malignu bolest pa ima smisla i dugoročno (dakle, za neki višegodišnji period) dogovoriti strategiju sa svojim liječnikom opće medicine.
Odi čim budeš mogao, mirnije ćeš spavati
Možeš mi molim te objasniti što je benigno krvarenje (googlam ali slabo ima rezultata) Što uzrokuje benigna krvarenja?
totalnianonimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 15:53   #332
Quote:
totalnianonimus kaže: Pogledaj post
Možeš mi molim te objasniti što je benigno krvarenje (googlam ali slabo ima rezultata) Što uzrokuje benigna krvarenja?
Malo nespretan izraz s moje strane, sori.
Mislio sam na podrijetlo krvarenja.
Maligno-u pravilu podrijetlom iz neoplazme (tumor, rak, karcinom...)
Benigno- u pravilu podrijetlom iz ne-neoplazme (npr. patološki promijenjena/oštećena krvna žila iliti hemoroid u tvom slučaju...)

Ako krvari (pre)obilno i kontinuirano, neovisno o izvoru, iziskuje promptno liječenje.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 15:58   #333
Hvala ti na odgovoru!
totalnianonimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 02:36   #334
postovani,

da li je moguce posle operacije tumora debelog crijeva i utklonjenih polipa, posle dva ipo mjeseca od operacije da se vrati tumor, ili polipi? jer moja mama je pocela da krvari ...
zvoncic987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 00:55   #335
Unhappy Analno krvarenje

Molim vas, da li mi može neko pomoći. Danas kad sam otišla na wc da mokrim, obrisala sam se i pun papir je bio krvav, i tako mi je citav dan. Kad god obrisem ima dosta krvi. Nemam problema sa hemoroidima, nisam ih nikad ni imala. Nisam imala analni seks, pa nije ni zbog toga. Da li se nekome slično desilo i sta moze biti razlog? Pliiiz help
draga_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 01:55   #336
i nije ti ni u jednom trenutku palo na pamet otići svom doktoru ili na hitnu?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 10:56   #337
Quote:
draga_s kaže: Pogledaj post
Molim vas, da li mi može neko pomoći. Danas kad sam otišla na wc da mokrim, obrisala sam se i pun papir je bio krvav, i tako mi je citav dan. Kad god obrisem ima dosta krvi. Nemam problema sa hemoroidima, nisam ih nikad ni imala. Nisam imala analni seks, pa nije ni zbog toga. Da li se nekome slično desilo i sta moze biti razlog? Pliiiz help

Ma da, odmah na hitnu . Najvjerojatnije je u pitanju tzv analna fisura , tj. sluznica se malo podere i to krvari. Dr. obavezno.
Miladojkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 20:41   #338
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
i nije ti ni u jednom trenutku palo na pamet otići svom doktoru ili na hitnu?
Cemu takav ton? Ti znas da ja MOGU otici? Ne mogu me primiti prije petka. Sada sam u mjestu koje je daleko od hitne, nemam prevoz niti mogucnost da odem. Nažalost takvo nam je stanje, da je lakse umrijeti nego pomoc ovde dobiti. Zato i pitam za savjet ovde, jer mozda neko zna o tome vise. Da ne brinem ako nije strasno toliko. Ili ti smeta i sto sam pitala?
draga_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 22:17   #339
Quote:
draga_s kaže: Pogledaj post
Cemu takav ton? Ti znas da ja MOGU otici? Ne mogu me primiti prije petka. Sada sam u mjestu koje je daleko od hitne, nemam prevoz niti mogucnost da odem. Nažalost takvo nam je stanje, da je lakse umrijeti nego pomoc ovde dobiti. Zato i pitam za savjet ovde, jer mozda neko zna o tome vise. Da ne brinem ako nije strasno toliko. Ili ti smeta i sto sam pitala?
a šta ti očekuješ od foruma? da ti zaustavi krvarenje?
i koliko ja znam hitna dolazi i na poziv ako osoba nije u mogućnosti sama doći do ambulante - svugdje u RH.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 22:27   #340
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
a šta ti očekuješ od foruma? da ti zaustavi krvarenje?
i koliko ja znam hitna dolazi i na poziv ako osoba nije u mogućnosti sama doći do ambulante - svugdje u RH.
E ne bi vjerovao ali ne dolaze ako nije hitan slucaj, a ovo po njihovom nije hitan slucaj. I ocekujem da ljudi kazu ako im se desilo slicno, tek cisto da znam i tudja iskustva sa tim. A ne da se nadje neko pametan i da mi tu glumi najpametniju osobu. Ako ne mozes pomoci, nemoj ni biti tako nadmen! Trazila sam savjet, ako ga ne mozes dati normalno, onda ni nemoj.
draga_s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.