Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 08:35   #1
Što kad ne znaš što želis raditi u zivotu?

bok

odlucila sam odustasti od faksa na kojem sam trenutno (medicina).
i sad nastaje problem.... ja neznam sto zelim drugo
medicina mi ne ide (nisam nista polozila), a ako odustanem (sto hocu) , ne znam sto bi upisala

sto napraviti u takvoj situaciji? kad ne postoji nikakav interes za nista drugo

ps. posao ne dolazi u obzir jer imam samo gimnaziju

hvala....
ne_mogu_ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 09:57   #2
Follow your bliss!!

bas nista te ne privlaci?
mora biti nesto, ne mora to biti faks.
sve sta zelis napravi, kasnije ce ti bit zao.
__________________
I'm in vortex bitch...tuturututurututu! :D
6 sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:44   #3
Quote:
ne_mogu_ne kaže: Pogledaj post
bok

odlucila sam odustasti od faksa na kojem sam trenutno (medicina).
i sad nastaje problem.... ja neznam sto zelim drugo
medicina mi ne ide (nisam nista polozila), a ako odustanem (sto hocu) , ne znam sto bi upisala

sto napraviti u takvoj situaciji? kad ne postoji nikakav interes za nista drugo

ps. posao ne dolazi u obzir jer imam samo gimnaziju

hvala....
Ma sigurno postoji nesto sto te zanima i u cemu se vidis, ali imam dojam da si nekako previse pesimisticna, da nemas samopouzdanja i da si pasivna, malo se trgni, vjeruj u sebe i reci da sebi da mozes
__________________
Daj da i ovu turu platim
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 16:35   #4
malo si pogledaj u one tipove ličnosti što se daju često kod izbora karijera... (MBTI)... onda imaš holland codes isto
no ništa od toga ti nece dat odgovor nego moraš sama doc do njega..
nekim ljudima je teze pronaci karijeru jer uče više "iz iskustva", pa ne mogu odabrat pravi faks prije nego se okušaju u tome, dok neki jednostavno donesu odluku na temelju podataka o faksu, bez iskustva...
ja dok ne probam ne znam dal je to za mene, i da ga jebeš

inače, baš danas sam se ispisala iz medicine studirala sam ju zbog pogrešnih razloga.. jbga..
matika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 18:13   #5
Upiši ekonomiju. To sam ja napravila.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:40   #6
Ako si iz Zagreba odeš do Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i profesionalno se informiraš i savjetuješ.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4200


koliko se sjećam sve je besplatno, riješiš test da saznaš što ti više odgovara, rad sa ljudima, crtanje, nešto treće...
zatim razgovaraš sa tetom koja radi tamo i pokušate doći do nekog suvislog zaključka o tome što bi bilo dobro za tebe, u smislu faxa ili prekvalifikacije...

__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 09:43   #7
nesto si gruntam zadnjih dana da bi mogla na psih. , al stvarno ne znam
nista me posebno ne zanima, sve jednako, a opet nista onako baš jako da zelim srcem svim
mozda gabxy ima pravo-ovaj neuspjeh na medicini mi je stvorio mozda osjecaj da za nista nisam sposobna i pametna pa mi se nista ni ne da??

btw kaj nije ovo na hzz-u za učenike osnovnih skola da odaberu koju ce srednju?
ne_mogu_ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 14:35   #8
Quote:
ne_mogu_ne kaže: Pogledaj post
nesto si gruntam zadnjih dana da bi mogla na psih. , al stvarno ne znam
nista me posebno ne zanima, sve jednako, a opet nista onako baš jako da zelim srcem svim
mozda gabxy ima pravo-ovaj neuspjeh na medicini mi je stvorio mozda osjecaj da za nista nisam sposobna i pametna pa mi se nista ni ne da??

btw kaj nije ovo na hzz-u za učenike osnovnih skola da odaberu koju ce srednju?
Ne bi bila jedina. I matika je s medicine na psih pobjegla, ako se ne varam. Matika, jesi se upisala? Jesu ti kenjali da moraš plaćat?
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 14:38   #9
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Upiši ekonomiju. To sam ja napravila.
potpis

i ja probao faks, nije išlo, nije mi se više dalo ništa studirati pa sam otišao na ekonomiju
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:43   #10
Quote:
ne_mogu_ne kaže: Pogledaj post
nesto si gruntam zadnjih dana da bi mogla na psih. , al stvarno ne znam
nista me posebno ne zanima, sve jednako, a opet nista onako baš jako da zelim srcem svim
mozda gabxy ima pravo-ovaj neuspjeh na medicini mi je stvorio mozda osjecaj da za nista nisam sposobna i pametna pa mi se nista ni ne da??

btw kaj nije ovo na hzz-u za učenike osnovnih skola da odaberu koju ce srednju?
samo sa srednjom školom ti i jesi "učenik"

ima za odabir koju srednju da upišeš ali su više usmjereni za one koji trebaju odabrati neko zanimanje a za to zanimanje je potreban fax ili prekvalifikacija...
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 18:16   #11
Quote:
night-angel kaže: Pogledaj post
Ne bi bila jedina. I matika je s medicine na psih pobjegla, ako se ne varam. Matika, jesi se upisala? Jesu ti kenjali da moraš plaćat?


jep to sam ja! odmah nakon prve medicine sam htjela psihologiju ali onda zbog nekih mutavih komentara o buducem zaposlenju sam ostala na medicini i tek na 3-oj odustala

(nisu kenjali hehe )
matika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 11:46   #12
Quote:
Junona 88 kaže: Pogledaj post
samo sa srednjom školom ti i jesi "učenik"

ima za odabir koju srednju da upišeš ali su više usmjereni za one koji trebaju odabrati neko zanimanje a za to zanimanje je potreban fax ili prekvalifikacija...
a to je cijelu godinu ta testiranja ili ? ne mogu naci informaciju...
ne_mogu_ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 14:44   #13
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Upiši ekonomiju. To sam ja napravila.
same here
LillyBraUn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 21:56   #14
i jeste sretne s ekonomije vas dvije?
jeste li se zaljubile u ek. na kraju
ne_mogu_ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 21:59   #15
Nisam se zaljubila, no evo završavam preddiplomski, na jesen upisujem diplomski iz područja za koje se nadam da će mi biti malo zanimljivije.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:10   #16
Quote:
ne_mogu_ne kaže: Pogledaj post
i jeste sretne s ekonomije vas dvije?
jeste li se zaljubile u ek. na kraju
Ja jako malo ljudi znam koji studiraju ono što naprosto obožavaju . Mislim da je činjenica da ti je nešto zanimljivo sasvim dovoljna. Evo recimo ja jako volim povijest, no kao maturantica sam bila svjesna da s tim neću profitirati u životu i da nitko neće cijeniti moj fax premda uopće nije tako lagan kao što se priča pa sam upisala pravo u zg-u koje me isto zanimalo. Fax je jako težak, učim po cijele dane(uključujući veći dio ljeta), ali i dajem sve do 9.mj. s dobrim ocjenama i zadovoljna sam. Na 1.god sam imala čak i 2 povijesna predmeta , sad sam završila 2.,imam još jedan ispit za 9. mj.Na 1.god sam također imala kriznih trenutaka i puno vremena provodila na netu u danima pred ispit, ali nekako sam to prevladala

Bit je u tome da ne upisujete nešto što baš ne možete smislit ako uopće postoji tako nešto. Shvaćam da je teško učiti ako te nešto apsolutno ne zanima(teško je stalno učit i kad te zanima ), ali mislim da se onda u srednjoj mora dobro razmisliti što upisati, savjetovati se itd., a ne doći na fax i shvatiti da to nije za tebe i da ti to uopće ne voliš. Pa i na faxu postoje predmeti koji te baš ne zanimaju, tako je npr.meni bilo s pravnom informatikom . I što sam trebala, reći da mi se to ne sviđa i odbijati učiti

Ne možemo uvijek raditi stvari koje nam se sviđaju(osim ako nismo truli bogataši ), prema tome treba nekad stisnut zube i pregrmit da bi kasnije uživali . Evo to me podsjeća na ono iz ekonomije: ponekad se treba odricati od potrošnje u danima izobilja, kako bismo u budućnosti stvorili suficit u gospodarstvu . Nadam se da nisam fulala poantu, to mi je predmet s prve god pa se više ne sjećam
__________________
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
livia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 17:31   #17
Quote:
ne_mogu_ne kaže: Pogledaj post
a to je cijelu godinu ta testiranja ili ? ne mogu naci informaciju...
to je testiranje traje jedan dan, naručiš se putem maila ili telefona,
riješiš test koji ti teta da, malo popričaš i ona te usmjeri, kaže što bi bilo dobro za tebe...

ovisi o tebi želiš li više puta razgovarati sa njom ili samo jednom, tj ovisi o tome koliko si ne odlučna...
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 21:11   #18
Odi na testiranje zanimanja il kak se već zove. Ili, kao što su ti već rekli, upiši ekonomiju
Al stvarno, mislite vi kaj očete, al ekonomija je zakon! Nije teška ko drugi faksevi, a kad završiš imaš najveće mogućnosti zaposlenja i u najviše zanimanja. Možeš bit od tajnika, do bankara, administratora, menadžera, ma kaj ti srce želi!
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 00:00   #19
Quote:
ne_mogu_ne kaže: Pogledaj post
bok

odlucila sam odustasti od faksa na kojem sam trenutno (medicina).
i sad nastaje problem.... ja neznam sto zelim drugo
medicina mi ne ide (nisam nista polozila), a ako odustanem (sto hocu) , ne znam sto bi upisala

sto napraviti u takvoj situaciji? kad ne postoji nikakav interes za nista drugo

ps. posao ne dolazi u obzir jer imam samo gimnaziju

hvala....
posao ne dolazi u obzir?! sa kojeg si ti planeta?!¨

Ista stvar i samnom, nakon srednje nisam znao sto zelim. Upisao sam gradju i vrlo brzo odustao, na drugoj godini. Potrazio sam neki poslic i preselio se u drugi grad, placa je bila crkavica, dosao sam u kontakt sa dosta ljudi i drugih firmi i klijenata i vidjeh da se u tom poslu ne snalazim. Nasao drugi posao, preselio se u drugi grad, ista prica, poslovi su bili vezivni (ista struka), ali je radno mjesto zahtjevalo druge zadatke. Bilo mi dosadno pa sam poceo freelancat po internetu, pisati neke prijevode, prepisivati nekome kome treba tekstove u word i slicno i ni to mi nije bilo nesto. Onda sam se na blef onako iz fore javio na natjecaj za posao u jednoj skoli, prosao natjecaj, dobio posao i sad ono mal me horror bilo jer nemam faks vec samo srednju i 2 godine faksa i na kraju sve ispalo super. Preselio se u drugi grad opet nakon 2 godine rada u skoli kako bih upisao faks kako bih mogao nastaviti predavati u skolama. i eto, tek sa 25 godina sam pronasao sto zelim raditi, a za to sam morao dosta raditi i dosta putovati, odnosno zbog posla mjenjati gradove, i na kraju sam otkrio sto obozavam i u sto se unosim cijeli, sto me cini sretnim je to sto kad dolazim na posao i kad odlazim. obozavam predavati.

ako mislis da ce ti ljencarenje pomoci ili filozofiranje, onda se varas. moja pricica ti je samo primjer. a ti sa gimnazijom se mozes zaposliti kao dopomoc na recepciji, mozes ici na americke kruzere na 8-10 mjeseci posluzivati ViP goste u luksuznim restoranima, mozes prevoditi tekstove i sl. i sama kazes gimnazijalka si. prema tome, ako ne znas sto zelis radit u zivotu, pocni radit bilo sto. ubrzo ces skuziti sto zelis. sretno.

Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Odi na testiranje zanimanja il kak se već zove. Ili, kao što su ti već rekli, upiši ekonomiju
Al stvarno, mislite vi kaj očete, al ekonomija je zakon! Nije teška ko drugi faksevi, a kad završiš imaš najveće mogućnosti zaposlenja i u najviše zanimanja. Možeš bit od tajnika, do bankara, administratora, menadžera, ma kaj ti srce želi!
zato najvise diplomiranih ekonomaca ima na birou. godisnje izadje preko 2000 ekonomaca viska koji ili odu van ili ostanu na birou?! kao i filozofa i pravasa.

konobara, kuhara i programera ima najmanje na birou.
PositiveMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 22:39   #20
Quote:
PositiveMind kaže: Pogledaj post
zato najvise diplomiranih ekonomaca ima na birou
Ali ih najviše i traže
Ko ne vjereuje nek pogleda malo po oglasima za posao. Bar 50% traže ekonomiste. Ekonomija + 2-3 korisna strana jezika i nema ti kraja!
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.