Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 13:01   #21
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
zagreb je daleko od dosadnog grada, kako ga se želi prikazati. možda beograd ima bolji noćni život (iako ja nisam dobio takav dojam, ali većina tako kaže), ali ne znači da je zagreb uštogljen. zagreb je grad s kontinentalnom tradicijom i mediteranskim mentalitetom i zato je privlačan velikom broju ljudi.
upravo tako, kako moze grad od 750 tisuca stanovnika ili sa okolicom od 1.1 miliona stanovnika(zagreb) biti dosadan ili bez nocnog zivota??

nemoguce, to ovisi od osobe do osobe..
__________________
Rob nikada !
BostonCroat is offline  
Old 25.04.2007., 14:07   #22
Ok. Čistim od provokacija, ali uz objekte i kulturne znamenitosti želim i vrijeme gradnje /povjesno vrijeme otkrića / ime-na arhitekata i pravaca ili jednostavnije pišite kao što bi pisali u turističkoj boršuri.
d@d@ is offline  
Old 25.04.2007., 14:08   #23
znači što se tiče sportske infrastrukture 1-0 za beograd, iako su to sitne razlike koje jedna dvorana mijenja, a kamoli ne 3 dvorane i 2 stadiona, koji će biti u funkciji do 2010.
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 14:10   #24
novi maksimir za par godina..


http://www.youtube.com/watch?v=baTw0bwDfWE
__________________
Rob nikada !
BostonCroat is offline  
Old 25.04.2007., 14:17   #25
Quote:
BostonCroat kaže: Pogledaj post
novi maksimir za par godina..


http://www.youtube.com/watch?v=baTw0bwDfWE
neće ni slično tome izgledati, osim sjeverne tribine koja je napravljena.

ovo je zadnji projekt, ali daleko je i to od konačne verzije.

http://www.index.hr/images2/stadion11VV.jpg

http://www.index.hr/images2/stadion33VVV.jpg

plus stadion na kajzerici

http://i69.photobucket.com/albums/i4...stadion_tx.jpg
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 14:25   #26
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Imamo Maksimir, Kranjčevićevu, Radnika Velika Gorica, Inter Zaprešić. U lošem su stanju, ali kad se srede bit će dobri.
Mojne Zapresic i Veliku Goricu, molim te, to su valjda predgradja ili cak ni to... Pricamo o sportskim objektima (u ovom slucaju stadionima) u SAMOM GRADU. Znaci, "Maksimir" i "Kranjceviceva" - premalo za jedan skoro milionski grad. Pa Sarajevo, koje je skoro duplo manje, vas sisa u tom segmentu: renovirali su "Kosevo" a i ona "Grbavica" lici na nesto...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 14:27   #27
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
neće ni slično tome izgledati, osim sjeverne tribine koja je napravljena.

ovo je zadnji projekt, ali daleko je i to od konačne verzije.

http://www.index.hr/images2/stadion11VV.jpg

http://www.index.hr/images2/stadion33VVV.jpg

plus stadion na kajzerici

http://i69.photobucket.com/albums/i4...stadion_tx.jpg

bilo bi super da ce tako izgledati....
__________________
Rob nikada !
BostonCroat is offline  
Old 25.04.2007., 14:28   #28
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ovo je zadnji projekt, ali daleko je i to od konačne verzije.

http://www.index.hr/images2/stadion11VV.jpg

http://www.index.hr/images2/stadion33VVV.jpg
Uuu, ovaj je do jaja Ako bude kao u projektu, eto nesto s cime cete da odskacete ne samo u regionu vec i u Evropi. Taman za finale UEFA Kupa (jebiga, mali kapacitet za finale Lige Sampiona). Kad krecu ti fuckin' radovi, najavljuju evo godinama?
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 14:29   #29
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Kajzerica, sta je to
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 14:31   #30
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Kajzerica, sta je to
Pomoćni stadion Dinama
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.04.2007., 14:34   #31
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pomoćni stadion Dinama
Ako je tako, onda je to bacanje para, verovatno za tekme u domacem prvenstvu (nesto slicno ima imenjak vam iz Kijeva). Znam da i Zvezda forsira tu pricu o gradnji malog stadiona za domace tekme, jer Mara deluje sablasno u prvesntvenim utakmicama, ali ne znam koliko se sve to isplati... U svakom slucaju, cini mi se da se u oba slucaja radi o futuru II...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 14:38   #32
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post

Jos nesto, jel' imate namensku ledenu dvoranu (za hokej i klizanje), ili se pravi ledena ploca u "Domu sportova" svaki put kad iskrsne potreba?
Zločest si i krivo pričaš. U Beogradu postoje 2 hokejaška kluba - koliko treninga su imali Zvjezdini mlađi naraštaju u toj nazovi ledenoj dvorani?

U Zagrebu postoje 3 ledene plohe i koriste se na slijedeći način:
Dom Sportova:
po potrebi se zatvara za velike hepeninge, ali led se ne topi prekirva se
u njemu termine uglavnom imaju seniorske i veteranske momčadi, dio preostalih termina koristi HK Medvešćak za mlađe kategorije

Velesajam:
Koji su nam ameri poklonili nako Velesajamske priredbe, uglavnom ga koriste juniori i mladež, te škola klizanja većinu treninga na njemu odrađuje klub Zagreb.

Šalata:
Otvoreno klizalište koje radi od 1.11. - 1.5. i većinom je namjenjeno građanstvu i školama većinom ga koristi klub Mladost.

S obzirom da je u Zagrebu donesen novi zakon po kojem klubovi nemaju prava na određene terene, tako se svi slobodni termini zbrajaju na početku sezone pa se razdjeljuju između klubova prema broju članova. Nakon toga klubovi mogu svoje termine razmjenjivat prema svojim internim dogovorima.

U Zagrebu postoji još i malo klizalište na Ravnicama:
- koje nije u funkciji zbog pokvarenih cijevi za zaleđivanje, ali prostorije svlačiona i okolni tereni se koriste za suhe treninge

U neposrednoj blizini Zagreba postoje tereni koji se isto koriste za klizačke sportove, a to su:
- klizalište u Karlovcu (zaleđeni otvoreni teren košarkaško/nogometnog igrališta)
- privatno klizalište u Samoboru (koje ne odgovara veličinom)
- otvoreno klizalište u Sisku

Svake godine se pojavljuju još neki privatni tereni smanjene površine, pa je tako ove godine bilo plastično klizalište pred Kaptol centrom, lani je bilo pokusno klizalište na Jelačić placu.... itd.

Što se ostalih sportskih objekata tiče, jako me zanima koji su sve izgrađeni u periodu od 1965-1985.
d@d@ is offline  
Old 25.04.2007., 14:43   #33
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Ako je tako, onda je to bacanje para, verovatno za tekme u domacem prvenstvu (nesto slicno ima imenjak vam iz Kijeva). Znam da i Zvezda forsira tu pricu o gradnji malog stadiona za domace tekme, jer Mara deluje sablasno u prvesntvenim utakmicama, ali ne znam koliko se sve to isplati... U svakom slucaju, cini mi se da se u oba slucaja radi o futuru II...
Nikako. U Zagrebu će se stadion počet gradit u roku od godinu dana, i Maksimir i Kajzerica.

A i bolje futur II nego pluskvamperfekt ko sve u Beogradu. Pa lijepo sam ti 15 puta napisao da imamo 3,2 puta više para po glavi stanovnika u proračunu.

Jel ti misliš da dugoročno vi u bilo kakvoj infrastrukturi možete bolje stajat.

Jesi li ti uopće svjestan kolika je to razlika???

I često sam kod Srba primjetio da oni sportom smatraju samo ovih 4, 5 momčadskih sportova, što je totalna glupost.

Ako ćemo već pričat ulaganja u stazu na SLjemenu su veća nego pola tih sirotinjskih po Beogradu, a o Jarunu kao o jednoj od najjačih veslačkih staza na svijetu da ne govorim. Jel ti znaš koliko je koštao Svjetski kup na Sljemenu? Mi smo jedina svjetska metropola s natjecanjem u Svjetskom kupu. Evo sljedeće godine dolazi i muško natjecanje. To po meni znači pun kurac za imidž grada.
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 14:46   #34
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
A ozbiljno ako imaš vremena dođi u Zagreb na vikend, slobodno. Imaš sve sređeno, a i shvatit ćeš da smo i mi vrlo gosotljubiv narod! I još ćeš vidjet da je glupo uspoređivat neusporedivo.
E neces verovati da se cimam sigurno pola godine da dodjem na par dana, i sve nesto iskrsne (neka obaveza i sl.). Kolima mi ne bi trebalo vise od nekih 2, 2 i po sata... Najveci mi je problem da idem sam kao indijanac, ne znam nikoga, zato i forsiram neke ortake da idemo, ali treba da se usklade rasporedi, pa to teze ide... Mozda dodjem sad u maju, kad je lepo vreme. Ako ne, eto mene u avgustu kad Zvezda bude gostovala u "Maksimiru" u kvalifikacijama za Ligu Sampiona, mada se bojim da nece biti puno vremena za razgledanje grada

Inace, pricali mi ljudi koji su bili: skroz pozitivni utisci, svima je zajednicko da isticu tu cistocu i neku uglancanost, srednjevropski fazon, a za ljude kazu da su uglavnom rezervisani, nisu nesto preterano gostoljubivi, mada niko nije imao ni najmanje neprijatnosti (verovatno je to slucaj samo prema Srbima, I guess); takodje, kazu da je grad osetno manji, posebno centar grad u poredjenju sa centrom Beograda...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 14:53   #35
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
E neces verovati da se cimam sigurno pola godine da dodjem na par dana, i sve nesto iskrsne (neka obaveza i sl.). Kolima mi ne bi trebalo vise od nekih 2, 2 i po sata... Najveci mi je problem da idem sam kao indijanac, ne znam nikoga, zato i forsiram neke ortake da idemo, ali treba da se usklade rasporedi, pa to teze ide... Mozda dodjem sad u maju, kad je lepo vreme. Ako ne, eto mene u avgustu kad Zvezda bude gostovala u "Maksimiru" u kvalifikacijama za Ligu Sampiona, mada se bojim da nece biti puno vremena za razgledanje grada

Inace, pricali mi ljudi koji su bili: skroz pozitivni utisci, svima je zajednicko da isticu tu cistocu i neku uglancanost, srednjevropski fazon, a za ljude kazu da su uglavnom rezervisani, nisu nesto preterano gostoljubivi, mada niko nije imao ni najmanje neprijatnosti (verovatno je to slucaj samo prema Srbima, I guess); takodje, kazu da je grad osetno manji, posebno centar grad u poredjenju sa centrom Beograda...
Centar je manji jer je i grad manji. Ali centar Zagreba je i Gornji grad i Kaptol, koji ne izgledaju ko tipični centar velegrada, ali imaju dušu kakvu malo koji grad te veličine ima... Pogledaj slike, na starom topicu ima link...

Ako ti se dolazi, a nemaš s kim, ja ću ti bit domaćin, ne brini, grizem samo preko interneta
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 14:55   #36
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Uuu, ovaj je do jaja Ako bude kao u projektu, eto nesto s cime cete da odskacete ne samo u regionu vec i u Evropi. Taman za finale UEFA Kupa (jebiga, mali kapacitet za finale Lige Sampiona). Kad krecu ti fuckin' radovi, najavljuju evo godinama?
kapacitet mu je 57.000, a stadion će imati 5 zvjezdica, što znači da će moći ugostiti finale LP I cupa uefe.
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 14:59   #37
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Kajzerica, sta je to
kajzerica se kreće graditi slijedeće godine i zgotovit će se u manje od godinu dana i bit će zamjenski stadion za dinamo, dok traje rekonstrukcija maksimira (kajzerica je dio koncesije za maksimir- ulaganje u taj sportski kompleks i stadion iznosit će oko 70 mil €). kapacitet će biti 15-20.000 sjedećih mjesta.
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 15:03   #38
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Zločest si i krivo pričaš. U Beogradu postoje 2 hokejaška kluba - koliko treninga su imali Zvjezdini mlađi naraštaju u toj nazovi ledenoj dvorani?

U Zagrebu postoje 3 ledene plohe i koriste se na slijedeći način:
Dom Sportova:
po potrebi se zatvara za velike hepeninge, ali led se ne topi prekirva se
u njemu termine uglavnom imaju seniorske i veteranske momčadi, dio preostalih termina koristi HK Medvešćak za mlađe kategorije

Velesajam:
Koji su nam ameri poklonili nako Velesajamske priredbe, uglavnom ga koriste juniori i mladež, te škola klizanja većinu treninga na njemu odrađuje klub Zagreb.

Šalata:
Otvoreno klizalište koje radi od 1.11. - 1.5. i većinom je namjenjeno građanstvu i školama većinom ga koristi klub Mladost.

S obzirom da je u Zagrebu donesen novi zakon po kojem klubovi nemaju prava na određene terene, tako se svi slobodni termini zbrajaju na početku sezone pa se razdjeljuju između klubova prema broju članova. Nakon toga klubovi mogu svoje termine razmjenjivat prema svojim internim dogovorima.

U Zagrebu postoji još i malo klizalište na Ravnicama:
- koje nije u funkciji zbog pokvarenih cijevi za zaleđivanje, ali prostorije svlačiona i okolni tereni se koriste za suhe treninge

U neposrednoj blizini Zagreba postoje tereni koji se isto koriste za klizačke sportove, a to su:
- klizalište u Karlovcu (zaleđeni otvoreni teren košarkaško/nogometnog igrališta)
- privatno klizalište u Samoboru (koje ne odgovara veličinom)
- otvoreno klizalište u Sisku

Svake godine se pojavljuju još neki privatni tereni smanjene površine, pa je tako ove godine bilo plastično klizalište pred Kaptol centrom, lani je bilo pokusno klizalište na Jelačić placu.... itd.
Dada, veruj mi da nisam zlocest, mada izgleda da je zvucalo tako. Sorry...

Ok, po ovome sto si nabrojala moze se utvrditi da sto se tice infrastrukture za te sportove na ledu stojite bolje. Hvala sto si mi to ovako detaljno objasnila, samo nemoj pominjati Sisak i Karlovac, jos se nisu spojili sa Zagrebom

Kazem ti, Beograd ima tu jednu dvoranu, "Ledenu dvoranu" tj. "Mali Pionir", ovo ostalo su klizalista koja uglavnom rade zimi... Cini mi se da imamo jos jedno klizaliste na Beogradskom sajmu koje takodje radi samo zimi, mada nisam siguran...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 15:06   #39
da ne bi ispalo da pričam lovačke za stadion, evo linka.

Maksimirski stadion bit će dovršen do listopada 2010.

Dinamo na Kajzerici u siječnju 2009. godine

Ipak se nešto događa, ipak planovi o završetku maksimirskog stadiona nisu gurnuti u neku činovničku ladicu, niti su ovisili o (ne)dobivanju domaćinstva Eura 2012. godine.

Bandić zna termine
Iako nam je prije mjesec dana zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, kad smo ga pitali o početku i završetku radova na maksimirskom stadionu, rekao da rokovi nisu važni, ipak smo uspjeli doznati da već postoje termini!

Daleko od buke javnosti obavljaju se posljednje pripreme i pregovara se s potencijalnim investitorima i koncesionarima. Čini se da su pregovori pri kraju, te da će najkasnije do srpnja sve biti dokumentirano i pripremljeno za potpise.

Prema dostupnim informacijama, u listopadu bit će potpisani ugovori, a treba naglasiti da će prije radova na maksimirskom stadionu, početi radovi u Sportskom centru na Kajzerici, gdje bi Dinamo trebao igrati u vrijeme obnove Maksimira.

Radovi na Kajzerici trebali bi početi u zimi 2008. godine, a završetak je predviđen za prosinac iste godine, pa bi se tada Dinamo privremeno preselio iz Maksimira na Kajzericu. Modri bi na Kajzerici igrali sve do listopada 2010. godine, za kada je predviđen završetak radova u Maksimiru.

Domaćini na Kajzerici
Dakle, prema sadašnjim planovima, Dinamo će na Kajzerici igrati proljetni dio sezone 2008./09., cijelu sezonu 2009./10., te početak sezone 2010./11. A u listopadu 2010. vratit će se kući, u Maksimir.

http://www.vecernji.hr/newsroom/spor...89274/index.do
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 15:07   #40
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Dada, veruj mi da nisam zlocest, mada izgleda da je zvucalo tako. Sorry...

Ok, po ovome sto si nabrojala moze se utvrditi da sto se tice infrastrukture za te sportove na ledu stojite bolje. Hvala sto si mi to ovako detaljno objasnila, samo nemoj pominjati Sisak i Karlovac, jos se nisu spojili sa Zagrebom

Kazem ti Beograd ima tu jednu dvoranu, "Ledenu dvoranu" ili "Mali Pionir", ovo ostalo su klizalista koja uglavnom rade zimi... Cini mi se da imamo jos jedno klizaliste na Beogradskom sajmu koje takodje radi samo zimi, mada nisam siguran...
Da nismo organizirali turnir - ja bi isto mislila da je kod nas stanje grozno, jer se mi (hokejaši) mjerimo sa česima i slovacima pa onda ovo kod nas izgleda grozno. Informacije koje sam napisala su izjave roditelja malih hokejaša koji su bili naši gosti i meni je to grozno da djeca cijelu godinu treniraju suho i onda naravno na turniru izgube za 20:0 - tko će im ostat. Pričam o djeci od 10-12 godina.

Sisak i Karlovac ti nabrajam zato jer ih aktivno koristimo, tj. plaćam benzin 1-2x tjedno da bi razvozila klince tamo (45, tj. 55 km daleko na trening).
d@d@ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.