Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 16:10   #41
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Ako ćemo već pričat ulaganja u stazu na SLjemenu su veća nego pola tih sirotinjskih po Beogradu, a o Jarunu kao o jednoj od najjačih veslačkih staza na svijetu da ne govorim. Jel ti znaš koliko je koštao Svjetski kup na Sljemenu? Mi smo jedina svjetska metropola s natjecanjem u Svjetskom kupu. Evo sljedeće godine dolazi i muško natjecanje. To po meni znači pun kurac za imidž grada.
Sto se veslackih staza () i mi imamo dosta dobru na Adi tj. Savskom jezeru, koriste je i Zvezdini i Partizanovi veslaci. Stojic i Visacki su 3. na svetu (ne znam u kojoj disciplini doduse, dvojac valjda), treniraju upravo tamo...

Ta trka Svetskog kupa i nije neki big deal kao sto ti to predstavljas, ali ajde da se ne svadjamo i oko toga... Koliko su kostala ulaganja na Sljemenu i organizacija Svetskog kupa, bas me zanima? Da se razumemo, svaka cast sto ste se setili da iskoristite Sljeme i to je za pohvalu da ste jedini glavni grad koji organizuje tako nesto mada mislim da je to vise bio "Janica effect"...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 16:14   #42
u sljeme je uloženo preko 200 milijuna kuna, ili ti ga skoro 30 milijuna €. to ne da nije zanemariva brojka, nego je upravo fascinantna. sama utrka je najskuplja u svjetskom kupu, ali ne znam točno koliko košta.
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 16:16   #43
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Ako ti se dolazi, a nemaš s kim, ja ću ti bit domaćin, ne brini, grizem samo preko interneta
Hvala na pozivu, Sjekira, imacu te u vidu Znao sam ja od pocetka da si ti dobar lik, ponekad se stvarno izletis (kao npr. https://www.forum.hr/showpost.php?p=8...postcount=1827) ali to su prolazne slabosti Hvala jos jednom!
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 16:17   #44
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
u sljeme je uloženo preko 200 milijuna kuna, ili ti ga skoro 30 milijuna €. to ne da nije zanemariva brojka, nego je upravo fascinantna. sama utrka je najskuplja u svjetskom kupu, ali ne znam točno koliko košta.
U sta su bila tolika ulaganja: zicare, krcenje staze...?
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 16:19   #45
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Sto se veslackih staza () i mi imamo dosta dobru na Adi tj. Savskom jezeru, koriste je i Zvezdini i Partizanovi veslaci. Stojic i Visacki su 3. na svetu (ne znam u kojoj disciplini doduse, dvojac valjda), treniraju upravo tamo...

Ta trka Svetskog kupa i nije neki big deal kao sto ti to predstavljas, ali ajde da se ne svadjamo i oko toga... Koliko su kostala ulaganja na Sljemenu i organizacija Svetskog kupa, bas me zanima? Da se razumemo, svaka cast sto ste se setili da iskoristite Sljeme i to je za pohvalu da ste jedini glavni grad koji organizuje tako nesto mada mislim da je to vise bi "Janica effect"...
Dobro, Jarun je Allianz Arena među veslačkim stazama...

A Svjetski kup je super natjecanje. Možda u svjestkim razmjerima zaostaje za Formulom recimo, ali u Srednjoj Europi je to numero uno. A upravo to je vrlo interesantno tržište i nešto ćemu pripadamo, ali i težimo. Kaj ne?

Danas u sveopćoj komercijalizaciji sporta je to vrlo bitno...

Ne znam koliko je koštalo, izgooglaj, al vjeruj mi, nemoj se niti pokušat sa Zagrebom mjerit, ako ludi Bandić odluči izgradit natkriveni stadion za 150.000, najmoderniji na svijetu, sa zlatnim pipama, di ti Ukrajinka puši u WC-u na poluvremenu, mi ćemo ga imat.

Love ima, ne brini
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 16:20   #46
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
da ne bi ispalo da pričam lovačke za stadion, evo linka.

Maksimirski stadion bit će dovršen do listopada 2010.

Dinamo na Kajzerici u siječnju 2009. godine
Ma znao sam da cete "Maksimir" raditi bez obzira na dobijanje EP... Sustinski, jedini gubitnici u celoj toj frtutmi su Rijeka i Osijek
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 16:22   #47
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je koštalo, izgooglaj, al vjeruj mi, nemoj se niti pokušat sa Zagrebom mjerit, ako ludi Bandić odluči izgradit natkriveni stadion za 150.000, najmoderniji na svijetu, sa zlatnim pipama, di ti Ukrajinka puši u WC-u na poluvremenu, mi ćemo ga imat.
Car si, majke mi
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 16:29   #48
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
U sta su bila tolika ulaganja, zicare, krcenje staze...?
4 staze, topovi za zasnježivanje, umjetno jezero, putevi, rasvjeta i hrpa toga čeg se sad ne mogu sjetiti
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 16:30   #49
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Ma znao sam da cete "Maksimir" raditi bez obzira na dobijanje EP... Sustinski, jedini gubitnici u celoj toj frtutmi su Rijeka i Osijek
Osijek ima solidan stadion, treba malo taj zapad sredit, ali za grad te veličine više nego dosta.

http://www.nk-osijek.osijek031.com/images/stadion_1.jpg

Rijeka je bogat grad i gradit će stadion, upravo gradi vrlo moderni bazen i plivalište. Čekaju Mediteranske igre, al brijem da će gradit bez obzira. Iako će mi bit žao one Kantride, takvog stadiona malo gdje ima. A posebno je zanimljivo kad te gađaju kamenjem odozgora s one stjenčuge, a ti izbjegavaš ko u kompjuterskoj igrici.
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 16:31   #50
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Hvala na pozivu, Sjekira, imacu te u vidu Znao sam ja od pocetka da si ti dobar lik, ponekad se stvarno izletis (kao npr. https://www.forum.hr/showpost.php?p=8...postcount=1827) ali to su prolazne slabosti Hvala jos jednom!
Ne moramo se voljet da bi se poštivali
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 16:31   #51
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Ma znao sam da cete "Maksimir" raditi bez obzira na dobijanje EP... Sustinski, jedini gubitnici u celoj toj frtutmi su Rijeka i Osijek
upravo tako, o tome sam i ja razmišljao. poljud je dobio svjestki atlestki kup 2010. i minimalna ulaganja će iznositi 10 milijuna E, što je dovoljno da se stadion ušminka. jedina pak nada za rijeku su mediteranske igre 2013., a osijek ako sam ne odluči nešto, ništa od svega, iako osijek ima solidan stadion.
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 16:31   #52
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
4 staze, topovi za zasnježivanje, umjetno jezero, putevi, rasvjeta i hrpa toga čeg se sad ne mogu sjetiti
Wow, impressive, I must say
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 16:32   #53
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Wow, impressive, I must say
to je iz praktičnih razloga, jer ne možeš saznježivati bez vode
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 16:33   #54
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
upravo tako, o tome sam i ja razmišljao. poljud je dobio svjestki atlestki kup 2010. i minimalna ulaganja će iznositi 10 milijuna E, što je dovoljno da se stadion ušminka. jedina pak nada za rijeku su mediteranske igre 2013., a osijek ako sam ne odluči nešto, ništa od svega, iako osijek ima solidan stadion.
Svetski atletski kup, je li to Svetsko prvenstvo?
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 16:33   #55
inače ova slika osijekovog stadiona je postarija, s obzirom da osijek ima novu atletsku stazu (plave boje kao i u berlinu).
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 16:34   #56
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Svetski atletski kup, je li to Svetsko prvenstvo?
ne, zaboravili su se kandidirati za svjetsko prvenstvo 2011., ali doslovno
dudu is offline  
Old 26.04.2007., 15:04   #57
Mozda da zaokruzimo ovu pricu o sportu u Bg/Zg sa klubovima...

Mislim da je tu situacija jasna kao dan iz prostog razloga sto Beograd ima tu srecu da ima 2 velika (dobro jedan i po) gradska kluba i to organizovanih u okviru sportskih drustava (sto je posebno vazno) koja su bila prilicno dominantna u vecini sportova jos u bivsoj SFRJ, a mnogi i na medjunarodnoj sceni. Ajmo redom:

Fudbal

Zvezda - sampion Evrope (ah, taj Bari) i sveta 1991., finalista Kupa Uefa 1971., 2 puta polufinalisti Kupa Sampiona. Domace trofeje ne bih nabrajao vec samo napomenuo (opstepoznatu) cinjenicu da je bio najtrofejniji klub u bivsoj nam drzavi, ubedljivo... Sve u svemu, verovatno najveci (uz Steauu i Dinamo Kijev, koji, btw, nije bio sampion Evrope) fudbalski klub u srednjoj i istocnoj Evropi.

partizani - eto i oni su nesto osvajali (bili vicesampioni Evrope 1966.), valjda drugi najtrofejniji klub bivse SFRJ, mada su kao komunjarski klub bili povlasteni i sigurno je dosta tih titula pokradeno

OFK Beograd - nista posebno, mali gradski klub (doduse, najstariji - nastavljac tradicije predratnog BSK-a). Osvajaci 4 Kupa SFRJ, a bili su i polufinalisti Kupa pobednika Kupova 1963. (ko bi rekao).

Ovo ostalo, nije vredno pomena (mada je Arkanov "Obilic" bio prvak jednom, 1998., onako lopovski)...

Kosarka

Zvezda je, verovali ili ne, i u kosarci bila najtrofejniji klub u SFRJ (doduse sve su titule osvajane tamo 1950-ih i pocetkom 1960-ih), na medjunarodnoj sceni nismo nikad nista uradili...

Partizani su bili sampioni Evrope 1992., 2 puta bili pobednici Kupa "Radivoja Koraca"...

FMP je zadnjih 10-ak godina izrastao u 3. veliki klub u Beogradu. Zadnje 2 sezone su bili polufinalisti ULEB Kupa, prosle godine bili sampioni regionalne lige...

Jos 2 kluba imaju jaku tradiciju OKK Beograd i Radnicki, mada zadnjih godina losi, iako su bili standardni prvoligasi u SFRJ...

Vaterpolo

Kao i u ostalim sportovima sve se svodi na Zvezdu i Partizan, s tim sto se mora priznati da nas tu deru vise nego bilo gde drugo - 6 puta prvaci Evrope

Odbojka, rukomet, hokej

Ne pratim puno ove sportove, Partizan je uvek bio jaci od Zvezde u rukometu, mada oba kluba u SFRJ nisu bila dominantna (Zagreb, Metaloplastika Sabac), iako su sada glavni u Srbiji - mada to nije nesto s obzirom na ligu...
Isto vazi i za odbojku i hokej...

Pojedinacni sportovi

Sto se pojednicanih sportova tice i oni su organizovani u okviru SD-ova, veslaci Partizana imaju dobru tradiciju, atleticari Zvezde (ko se jos seca Nenada Stekica, evropskog sampiona u skoku u dalj), streljastvo kod Zvezde (Jasna Sekaric, sta reci)...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:21   #58
Jos nesto sto se ne sme izostaviti su navijaci tj. sama cinjenica da postoje 2 jaka gradska kluba (po pravilu najjaca) i njihovo rivalstvo (po mom skromnom i mozda neobjektivnom misljenju sigurno medju top 5 gradskih derbija u Evropi; tu su jos "old firm", Oly-PAO, Liverpul-Everton i rimski "classico") u cemu i jeste draz i sto je nveliki plus i za sami grad. "Veciti derbiji" su institucija i dalje, zadnjih godina je to donekle malcice splasnulo, ali tenzije na dan derbija su i dalje ogromne, od Slavije preko Autokomande to Topciderskog brda je "war zone", nekog stranca da ubace tamo pomislio bi da je u sred nekog rata, sa nama navijacima koji se makljamo, "kornjacama" koje jure okolo, helikopterima gore, a nadju se i kola hitne pomoci
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:23   #59
Zagreb vas po europskim trofejima dere u svemu osim u nogometu.

A kaj bi tek bilo da niste imali dva državna kluba...

S tim da je do ukinuća, Građanski bio jedan od najjačih nogometnih klubova u Europi, i najjači u Jugi. Dinamo jednostavno nije smio bit najbolji prvih 10 godina, a onda dalje su loše uprave načinjene od komunista, učinile svoje. Iako smo svejedno osvojili Kup Velesajamskih i dosta toga doma...
sjekira is offline  
Old 26.04.2007., 15:29   #60
svaka čast beogradskim klubovima, ali po osvojenim trofejima bliži su splitu nego zagrebu. zagreb ulazi u red najtrofejnih gradova europe, i samo nam fali naslov prvaka europe u nogometu.

Nogomet

Dinamo- prvi ex-jugoslavenski klub koji je osvojio međunardno natjecanje, 1967. kup velesajamskih gradova, i 1963. igrao u finalu istog natjecanja.

Košarka

Cibona- dvostruki prvak europe, dvostruki osvajači kupa pobjednika kupova, osvajači kupa radivoja koraća i još jednom finalisti istog natjecanja

Rukomet

Zagreb- dvostruki prvak europe, još četiri puta igrao u finalu (sve u 90-tim)

Vaterpolo

Mladost- najtrofejniji svjetski klub, 7-puta prvak europe

Odbojka

Mladost- uvjerljivo najupješniji i najjači klub na ovim prostorima

Pojedinačni sportovi

ne znam što podrazumijevaš pod time, međutim imamo janicu kostelić i osvajačicu grand slama ivu majoli, hrpu plivača, veslača itd.
mano_a_mano is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.