Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 23:31   #21
Quote:
little.princess kaže: Pogledaj post
da, to mi je jasno ali ako počnem raditi s tom mjerom dal sam obavezna polagati i stručni ispit? ne državni nego baš stručni?
Pa stručni ide samo za struke kojima je nužan npr muzeje, školstvo, medicinu, predškolske ustanove, sudove itd. U tim strukama je nužno odraditi pripravnički staž i polagati stručni ispit.
Ako tebi struka kao takva ne traži stručni, naravno da ga nećeš polagati ni imati po toj osnovi.
Državni je vezan za rad u tijelima državne uprave.
Ruralna is offline  
Old 30.05.2011., 11:44   #22
..dali mi tko moze reci gdje bih kao prvostupnik ekonomije jos osim uopcini mogla pitati da m euzmu za strucno osposobljavanje..imli tko iskustva u nekim drugim institucijama kao ekonomist jer moja opcina ne prima?????
maza<3 is offline  
Old 22.07.2011., 21:57   #23
Rad bez zasnivanja radnog odnosa

Jel mi može netko reći što bi značio "rad na određeno vrijeme bez zasnivanja radnog odnosa"? I to na radno mjesto na fakultetu..

Mislim, razumijem doslovno značenje, ali u praksi što to predstavlja? Jel to znači volontiranje bez plaće ili se može nekako drugačije objasniti?
apollo11 is offline  
Old 23.07.2011., 10:05   #24
Quote:
apollo11 kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko reći što bi značio "rad na određeno vrijeme bez zasnivanja radnog odnosa"? I to na radno mjesto na fakultetu..

Mislim, razumijem doslovno značenje, ali u praksi što to predstavlja? Jel to znači volontiranje bez plaće ili se može nekako drugačije objasniti?
To je jedini pošteni način tržišne razmjene dobara, u tvom slučaju usluga.
Dobiješ honorar za samo ono što odradiš.
Nikakvih dodatnih obaveza ni s jedne i druge strane.
matomat is offline  
Old 23.07.2011., 13:50   #25
Quote:
apollo11 kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko reći što bi značio "rad na određeno vrijeme bez zasnivanja radnog odnosa"? I to na radno mjesto na fakultetu..

Mislim, razumijem doslovno značenje, ali u praksi što to predstavlja? Jel to znači volontiranje bez plaće ili se može nekako drugačije objasniti?
Mislim da je to kad mjenjaš nekog ko je na bolovanju ili porodiljnom mada nije samo to.
Podbanom is offline  
Old 23.07.2011., 17:26   #26
je li to stručno osposbljavanje bez zasnivanja radnog odnosa? za to znam da je za one struke koje trebaju poloziti strucni pa godinu dana volontiraju, iako dobiju 1600kn mjesecno... nakon toga mogu polagati strucni, a pokriva im zdravstveno i mirovinsko..
ali ako je na faksu ne znam sto bi to bilo... iako, ti natjecaji na fakultetima su cesto samo formalni, jer buduci profesori su oni koji vec rade kao asistenti i sl
*klepetalo* is offline  
Old 23.07.2011., 21:39   #27
Hvala na odgovorima!

Da, i ja sam mislila da može biti u pitanju zamjena, pogotovo ako je npr. rad na godinu dana..
Znači mogu na faksu uzeti nekoga honorarno, ali da se rad plati? .. baš me zanima što je onda sa mirovinskim i zdravstvenim?

I koji je onda status te osobe- zaposlen ili nezaposlen, kakva prava i obveze ima, ide li to pod neki ugovor..
apollo11 is offline  
Old 05.09.2011., 16:39   #28
Pozdrav!
Zanima me ima li itko iskustva sa stručnim osposobljavanjem u školama? Jer bila sam po školama i oni mi nisu znali puno reći osim da treba naći mentora, ali da učitelji to ne žele jer nisu plaćeni za mentorstvo. Jel škola dobiva ikakve novce ako uzme nezaposlenu osobu za to osposobljavanje? Unaprijed hvala.
4ever teen is offline  
Old 05.09.2011., 17:46   #29
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje za one koji se koriste stručnim osposobljavanjem.. Zanima me na koliko se potpisuje taj ugovor jer što ako netko potpiše taj ugovor i nakon nekoliko mjeseci dobije posao u struci. Može li on prekinuti ugovor potpisan s HZZ-om ili ga ipak mora odraditi do kraja? Govorim o onoj skupini koja mora polagati stručni ispit nakon godine dana rada, konkretno radi se o školi. Hvala na svim dogovorima!
perinjo is offline  
Old 05.09.2011., 17:48   #30
Quote:
4ever teen kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me ima li itko iskustva sa stručnim osposobljavanjem u školama? Jer bila sam po školama i oni mi nisu znali puno reći osim da treba naći mentora, ali da učitelji to ne žele jer nisu plaćeni za mentorstvo. Jel škola dobiva ikakve novce ako uzme nezaposlenu osobu za to osposobljavanje? Unaprijed hvala.
I ja sam u potrazi za osposobljavanjem u školi. Nisam siguran koliko se plaća mentoru kada kada se dobije radni odnos, ali ja sam spreman i platiti mentoru onoliko koliko oni inače dobiju kad budu mentori pripravnicima, ako pristane. Naravno, u ratama.
perinjo is offline  
Old 05.09.2011., 18:00   #31
po ovom modelu mentor ne bi niš love a inače bi dobio 800 kn... i ja razmišljam da sama platim

@peronjo, možeš dati otkaz radi drugog posla, samo ne možeš dati otkaz zbog nekog bzvz razloga, tipa ne da ti se više.
heybaby is offline  
Old 05.09.2011., 18:47   #32
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
po ovom modelu mentor ne bi niš love a inače bi dobio 800 kn... i ja razmišljam da sama platim

@peronjo, možeš dati otkaz radi drugog posla, samo ne možeš dati otkaz zbog nekog bzvz razloga, tipa ne da ti se više.
injo ok, hvala. a nisam ni mislio da sad mi odjednom pukne film i kažem: a baš mi se više ne da sjediti u učionici, idem se malo valjat po igralištu
perinjo is offline  
Old 05.09.2011., 22:00   #33
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
injo ok, hvala. a nisam ni mislio da sad mi odjednom pukne film i kažem: a baš mi se više ne da sjediti u učionici, idem se malo valjat po igralištu
a čuj možda skužiš da ti se ne da/ ne isplati, pogotovo ako ti pola love ode na kartu i moraš sam plaćat ispit, račune i ostale životne potrebe. i onda si misliš hebeš sve to, idem šljakat u staru firmu na tuđi sc račun...
ovo je realna situacija i tom slučaju je dotična trebala vratiti lovu koju je dobila. ali lova uplaćena u mirovinsko joj je ostala
heybaby is offline  
Old 06.09.2011., 00:30   #34
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
a čuj možda skužiš da ti se ne da/ ne isplati, pogotovo ako ti pola love ode na kartu i moraš sam plaćat ispit, račune i ostale životne potrebe. i onda si misliš hebeš sve to, idem šljakat u staru firmu na tuđi sc račun...
ovo je realna situacija i tom slučaju je dotična trebala vratiti lovu koju je dobila. ali lova uplaćena u mirovinsko joj je ostala
Nisam znao da sami plaćamo ispit (cijena??), a otići ću do škole koja je 5min udaljena od mene. Sadašnji ravnatelj je bio moj razrednik 2 godine, a profesori su svi koji su i meni predavali, već su i za mirovinu pa možda bi mogli i prihvatiti mentorstvo. Vrijedi pokušat, a nisam jedan od onih tipova koji lako odustaju tako da budem izdržao godinu dana, ako uspijem dobiti.
perinjo is offline  
Old 06.09.2011., 01:10   #35
nezz preumorna sam za žešća gulanja trenutno, probat ću sutra saznati ili pogledaj na str. agencije ako šta ima. za sad sam samo našla ovo no to je iz 2003.
Izvadak iz Odluke:
II. STRUČNI ISPITI
A) Prvo polaganje ispita
Cijena ispita: 799,50 kn

B) Drugo polaganje ispita
B 1.) Pismeni ispit 273,31 kn
B 2.) Izvođenje nastavnoga sata
Praktične nastave 367,60 kn
B 3.) Usmeni dio ispita 357,60 kn

P.S. sorry perINJO tek sam sad skužila my bad
heybaby is offline  
Old 06.09.2011., 12:37   #36
Meni je stručni bio nekih 1600 kn, s tim da mi ga je ustanova platila kao i mentora.
Ruralna is offline  
Old 06.09.2011., 21:54   #37
Pitanje: ako smo na tom stručno osposobljavanju u školi, dobivamo li mi samostalno razred u kojem držimo nastavu ili samo sudjelujemo na satima mentora onoliko koliko je određeno Pravilnikom i u njegovom razredu držimo nastavu? Jer ako bismo dobili razred u kojem držimo samostalno nastavu, onda to treba biti plaćeno, zar ne??
perinjo is offline  
Old 07.09.2011., 15:10   #38
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Pitanje: ako smo na tom stručno osposobljavanju u školi, dobivamo li mi samostalno razred u kojem držimo nastavu ili samo sudjelujemo na satima mentora onoliko koliko je određeno Pravilnikom i u njegovom razredu držimo nastavu? Jer ako bismo dobili razred u kojem držimo samostalno nastavu, onda to treba biti plaćeno, zar ne??
mislim da hospitiraš samo, a ostalo vrijeme svaštariš. kome šta treba pomoći. jesi počeo volontirati? su te prijavili? ja jesam sli me još nisu prijavili. znaš miožda cca kojeg u mjesecu ćemo dobivat lovu? pozz
heybaby is offline  
Old 07.09.2011., 16:05   #39
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
mislim da hospitiraš samo, a ostalo vrijeme svaštariš. kome šta treba pomoći. jesi počeo volontirati? su te prijavili? ja jesam sli me još nisu prijavili. znaš miožda cca kojeg u mjesecu ćemo dobivat lovu? pozz
Nisam još, zasad su me odbili u svakoj školi A i čekam rezultate jednog natječaja, mada sumnjam. Ma danas sam sav u komi, kao kažu da zakonski to nije moguće. Kad si već počela, pitanje: tko plaća zdravstveno i mirovinsko osiguranje, zavod ili? Našao sam mentoricu, sad moram vidjeti hoće li i ravnatelj prihvatiti.
perinjo is offline  
Old 07.09.2011., 17:55   #40
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Nisam još, zasad su me odbili u svakoj školi A i čekam rezultate jednog natječaja, mada sumnjam. Ma danas sam sav u komi, kao kažu da zakonski to nije moguće. Kad si već počela, pitanje: tko plaća zdravstveno i mirovinsko osiguranje, zavod ili? Našao sam mentoricu, sad moram vidjeti hoće li i ravnatelj prihvatiti.
mirovinsko škola, ALI njima hzz kasnije refundira troškove. znači na kraju krajeva hzz ali ovako iz mjeseca u mjesec teta iz računovodstva škole ( ili tko već to radi )

obrati se svojoj teti u hzz-u meni je ona taj posao sredila, tj nazvala me i pitala da li sam zainteresirana. ako niišta drugo reci joj da si zainteresiran za to i nju možeš pitatai sva ta pitanja. tako sam ja svoju. ( no koliko sam skužila po tuđim postovima, moja teta u hzz-u je baš ok, vidim da drugi pišu kako su njihove nadr*ane i to )
heybaby is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.