Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 20:11   #41
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
mirovinsko škola, ALI njima hzz kasnije refundira troškove. znači na kraju krajeva hzz ali ovako iz mjeseca u mjesec teta iz računovodstva škole ( ili tko već to radi )

obrati se svojoj teti u hzz-u meni je ona taj posao sredila, tj nazvala me i pitala da li sam zainteresirana. ako niišta drugo reci joj da si zainteresiran za to i nju možeš pitatai sva ta pitanja. tako sam ja svoju. ( no koliko sam skužila po tuđim postovima, moja teta u hzz-u je baš ok, vidim da drugi pišu kako su njihove nadr*ane i to )
Moj savjetnik na zavodu je stariji od mene par godina i lista on to, ali mislim da ni njemu nije baš sve jasno. Imam tu naviku da previše zapitkujem, a on najčešće slegne ramenima i ne zna odgovor na sva moja pitanja. Sutra idem pokušat još u dvjema školama, ako ni tamo ne dobijem nikakav odgovor onda mogu mirne duše i savjesti odnijet zahtjev u komunalac. MOžda me tamo prime...
perinjo is offline  
Old 07.09.2011., 21:18   #42
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Kad si već počela, pitanje: tko plaća zdravstveno i mirovinsko osiguranje, zavod ili? Našao sam mentoricu, sad moram vidjeti hoće li i ravnatelj prihvatiti.
Na službenom letku piše: "Za stručno osposobljavanje osoba koje imaju do 6 mjeseci radnog iskustva, poslodavac je dužan plaćati doprinose za zdravstveno i zaštitu na radu, što iznosi 415,39 kn."
U slučaju da osoba nema radnog iskustva zavod plaća mirovinsko.
mihaela8 is offline  
Old 07.09.2011., 21:22   #43
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Na službenom letku piše: "Za stručno osposobljavanje osoba koje imaju do 6 mjeseci radnog iskustva, poslodavac je dužan plaćati doprinose za zdravstveno i zaštitu na radu, što iznosi 415,39 kn."
U slučaju da osoba nema radnog iskustva zavod plaća mirovinsko.
Ok, hvala.
perinjo is offline  
Old 10.09.2011., 12:00   #44
ovako počela sam 01.09. raditi na ovaj način u jednoj osnovnoj školi, inače nemam radnog iskustva u radnoj knjižnici, friško sam diplomirala... sad me zanima, vi koji radite, kako to funkcionira s isplatom, tih 1600 kn mi dakle isplaćuje svaki mjesec zavod a ne škola, a škola plaća mirovinsko, i koliko sam shvatila iz škole na kraju svakog mjeseca moraju slati zavodu ili gradskom uredu izvješće o mojoj prisutnosti na temelju čega će novci sjest?? ako mi može netko pobliže objasniti, naime administracija u ovoj školi je poprilično nesposobna pa je na meni da vidim kako sve funkcionira... i otprilike kada novci sjedaju da li se zna...hvala!
__________________
...Anyone can be passionate, but it takes real lovers to be silly...

Zadnje uređivanje Maya 21 : 10.09.2011. at 12:10.
Maya 21 is offline  
Old 13.09.2011., 14:53   #45
ovak-iz prve ruke- stručni sam suradnik i sve sam morao odraditi sam jer sam želio da s jednim djetetom radi volonter (4. razred, došlo iz Portugala i nezna ni riječ hrvatskog) ;našao profesoricu HJ friško diplomiranu i zvao je; no svu papirologiju sam rješavao ja ; tajnicima i računovođama se to neda raditi jer im je dodatan posao,za školu trošak jer mora platiti mentora sama;dakle poanta je slijedeća- ak hočete da vas prime u školu na volontiranje, morate imati nekog iznutra tko će vas povuć ili trebate ravnatelje ubjediti da ćete im biti od koristi; već smišljam poslove i za drugog volontera jer imamo invalidnu djecu
nemo01 is offline  
Old 13.09.2011., 15:03   #46
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
ovak-iz prve ruke- stručni sam suradnik i sve sam morao odraditi sam jer sam želio da s jednim djetetom radi volonter (4. razred, došlo iz Portugala i nezna ni riječ hrvatskog) ;našao profesoricu HJ friško diplomiranu i zvao je; no svu papirologiju sam rješavao ja ; tajnicima i računovođama se to neda raditi jer im je dodatan posao,za školu trošak jer mora platiti mentora sama;dakle poanta je slijedeća- ak hočete da vas prime u školu na volontiranje, morate imati nekog iznutra tko će vas povuć ili trebate ravnatelje ubjediti da ćete im biti od koristi; već smišljam poslove i za drugog volontera jer imamo invalidnu djecu
Hvala na savjetu. Imam nekog iznutra, tj. dogovorio sam mentorstvo, razgovarao sam s ravnateljem i rekao je da nema problema, samo on mora prvo poslati neki zahtjev da mu odobre to. Ako odobre, upadam.
perinjo is offline  
Old 16.09.2011., 00:35   #47
ok,svaka cast nasoj divnoj drzavi sto je to omogucila nekima (meni nije! ali i dobro da nije) ali zivo me zanima - sto ce biti s onima koji po tom stazu poloze strucni? ostaju raditi ili se vracaju na burzu? naime, ako me logika dobro sluzi - velika vecina poslodavaca bi pripravnike vratila na burzu a sebi uzela novu mladu radnu snagu koji bi, naravno, opet placala drzava...
stoga,iskreno - ne vidim bas neku svrhu tog strucnog osposobljavanja za rad jer - kako je divno rekao jedan radio voditelj: "mladi ne mogu dobiti posao jer nemaju polozen strucni, a kada ga poloze - za njih nema posla!"
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Old 16.09.2011., 10:03   #48
Stručno osposobljavanje za druge struke

Ovdje se dosad najviše pisalo o stručnom osposobljavanju za rad u školi, no zanima me može li se pribjeći takvoj mjeri i u slučaju nekih drugih struka, primjerice osposobljavanje za knjigovođu, tajnicu i sl.?
I kako to funkcionira, treba li osoba sama naći mjesto gdje bi radila po ovoj mjeri ili Zavod pomaže naći?
Hvala, svaka informacija je dobrodošla!
khalia is offline  
Old 16.09.2011., 11:28   #49
Quote:
khalia kaže: Pogledaj post
Ovdje se dosad najviše pisalo o stručnom osposobljavanju za rad u školi, no zanima me može li se pribjeći takvoj mjeri i u slučaju nekih drugih struka, primjerice osposobljavanje za knjigovođu, tajnicu i sl.?
I kako to funkcionira, treba li osoba sama naći mjesto gdje bi radila po ovoj mjeri ili Zavod pomaže naći?
Hvala, svaka informacija je dobrodošla!
koliko ja znam, to je smišljeno za sve struke koje trebaju položiti sručni ispit! moja frendica pravnica tako sad radi... to vrijedi samo za mladje od 29 i s manje od tipa pol godine/godinu (nisam sigurna) iskustva.. ako upadas u tu skupinu, pitaj savjetnicu za detalje!
*klepetalo* is offline  
Old 16.09.2011., 11:29   #50
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
po ovom modelu mentor ne bi niš love a inače bi dobio 800 kn... i ja razmišljam da sama platim

@peronjo, možeš dati otkaz radi drugog posla, samo ne možeš dati otkaz zbog nekog bzvz razloga, tipa ne da ti se više.
e, to sam i ja cula- mozes prekinuti samo ako negdje sklopis ugovor o radu! navodno ne treba ni biti isto podrucje (dakle, ne mora se nastavljati strucni staz) navodno

sad sam konacno procitala cijelu temu; slijede moja iskustva ja radim kao asistentica i to se od ove godine mozei skoristiti za strucni staz! dobila sam odmah mentora iz skole, nisam pitala tko placa ispit, bilo mi je nekako logicno da oni (iako, oni koji volontiraju moraju sami placat? koja glupost!!)
sto se tice placanja, koliko sam skuzila, HZZ uplacuje skoli za cijelu godinu, pa oni isplacuju svaki mjesec tebi. pokriveno je mirovinsko, a neki dan se spominjalo da ce se pokriti i zdravstveno!

Zadnje uređivanje *klepetalo* : 16.09.2011. at 11:35.
*klepetalo* is offline  
Old 21.09.2011., 14:59   #51
Pozdrav,
Zanima me iskustvo nekog tko je bio na državnom ispitu i u sustavu je vježbenika-volontera preko burze odnosno stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa..?? Kako je bilo? Ima li netko neka potencijalna pitanja?
__________________
"Kada ne dobijete ono što želite, dobili ste iskustvo..."
ivy24 is offline  
Old 27.09.2011., 11:41   #52
pozz... prije 3g. završila sam VŠS na ekonomskom fakultetu u zg i od tada aktivno tražim posao, naravno ali uzalud! i napokon donesena je mjera stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa i ja sva sretna, konačno će me netko primiti za pripravnika! kad ono razočarenje... od toga dana idem od vrata do vrata, zovem, tražim, pišem, molim, ali ništa... nitko ne želi biti mentor, nekima se neda, drugi možda bi i htjeli, ali više manje imaju samo srednju školu... evo i danas sam odbijena u jednom dječjem vrtiću! Stvarno više ne znam kome bi se obratila za pomoć, pošto nemam nikakvu vezu, a niti nekoga ko bi mi mogo pomoć. I danas sam odlučila da idem nastaviti studij, jer mi nema smisla više sjediti doma, slati molbe i čekati odbijenicu! Sretno svima u zapošljavanju! Ako bilo tko zna ko je voljan primiti pripravnicu putem te mjere nek mi se javi! pozz...
viktorija85 is offline  
Old 27.09.2011., 11:51   #53
radim u Gradu i s 1 strane nije loše, ljudi su super, nije da ne radim ništ ( za razliku od nekih koji baš ne rade niš po toj mjeri ), čak zna bit i zanimljivo, ali s 2. strane nemam nikakvu garanciju da će nakon što položim državni biti natječaja i da će me primiti za stalno tako da cijelo vrijeme tražim neki posao
Mihalj11 is offline  
Old 28.09.2011., 09:51   #54
Quote:
viktorija85 kaže: Pogledaj post
pozz... prije 3g. završila sam VŠS na ekonomskom fakultetu u zg i od tada aktivno tražim posao, naravno ali uzalud! i napokon donesena je mjera stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa i ja sva sretna, konačno će me netko primiti za pripravnika! kad ono razočarenje... od toga dana idem od vrata do vrata, zovem, tražim, pišem, molim, ali ništa... nitko ne želi biti mentor, nekima se neda, drugi možda bi i htjeli, ali više manje imaju samo srednju školu... evo i danas sam odbijena u jednom dječjem vrtiću! Stvarno više ne znam kome bi se obratila za pomoć, pošto nemam nikakvu vezu, a niti nekoga ko bi mi mogo pomoć. I danas sam odlučila da idem nastaviti studij, jer mi nema smisla više sjediti doma, slati molbe i čekati odbijenicu! Sretno svima u zapošljavanju! Ako bilo tko zna ko je voljan primiti pripravnicu putem te mjere nek mi se javi! pozz...
koma!
i eto - nema posla cak niti za besplatnu radnu snagu
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Old 28.09.2011., 12:39   #55
Diplomirani sam pravnik i od sutra počinjem sa stručnim osposobljavanjem za rad u općini. Sad meni to ništa nije jasno! Danas me načelnik nazvao i rekao da je on sredio s biroom ali nije uzeo nikakve moje podatke pa mi nije jasno jel se tih godinu dana upisuju u radnu knjižicu, jel ja sad moram ići na redovne prijave ili ne, kako mi isplaćuju taj novac jer nemam račun i nisu mi ga ni tražili?!
*Josipa* is offline  
Old 28.09.2011., 13:04   #56
Quote:
*Josipa* kaže: Pogledaj post
Diplomirani sam pravnik i od sutra počinjem sa stručnim osposobljavanjem za rad u općini. Sad meni to ništa nije jasno! Danas me načelnik nazvao i rekao da je on sredio s biroom ali nije uzeo nikakve moje podatke pa mi nije jasno jel se tih godinu dana upisuju u radnu knjižicu, jel ja sad moram ići na redovne prijave ili ne, kako mi isplaćuju taj novac jer nemam račun i nisu mi ga ni tražili?!
A daj se malo zauzmi za sebe, nemoj ovisiti o ljudima s biroa da ti na sve misle

Ne ideš na prijave na biro, ti si tih godinu dana zaposlena. Doprinose za mirovinsko i zdravstveno ti plaćaju, a novac će ti sjedati svaki mjesec na račun. Jesi ti rješila sve na HZZ, jesu li oni uopće obradili tvoj zahtjev za tim?
Ruralna is offline  
Old 28.09.2011., 14:47   #57
radna knjižica ti ostaje u općini, ugovor s općinom (ako još nisi) i sa zavodom budeš potpisala naknadno (dakle, potpisuješ 2 ugovora), kao i zadužnicu na 50 000 kn. znači ,ako u idućih godinu dana raskineš ugovor, moraš im vratiti lovu. to vrijedi i ako ne položiš stručni ispit nakon toga (nisam sigurna u kojem periodu, al mislim unutar 6 mjeseci). ništa ti se ne upisuje u radnu knjižicu jer je to bez zasnivanja radnog odnosa, ali pazi apsurd. iako ti je općina dužna uplaćivati mirovinsko i zdravstveno, ti NISI zaposlena, nejde ti staž, a doma dobivaš kroz 3 tjedna rješenje da nisi više nezaposlena, brišu te s evidencije i da gubiš sva prava kao takva osoba. dakle, nisi nezaposlena, ali nisi na zaposlena. a prekinuti možeš samo ako si nađeš posao u struci (izvan struke ti se ne prizna). dobivaš mjesečno naknadu od 1600kn, obično sjeda oko 7. u mjesecu.
little.princess is offline  
Old 28.09.2011., 14:47   #58
Quote:
Mihalj11 kaže: Pogledaj post
radim u Gradu i s 1 strane nije loše, ljudi su super, nije da ne radim ništ ( za razliku od nekih koji baš ne rade niš po toj mjeri ), čak zna bit i zanimljivo, ali s 2. strane nemam nikakvu garanciju da će nakon što položim državni biti natječaja i da će me primiti za stalno tako da cijelo vrijeme tražim neki posao
ajde upasti ćeš ti kod Jandrokovića držim fige svim forumašima!
heybaby is offline  
Old 28.09.2011., 14:49   #59
little. princess, imam pitanje u vezi ove zadužnice sutra trebam to predati. jel se to treba ovjeriri kod javnog bilježnika? tako sam nešto načula. koliki je to trošak na kraju? hvala

edit: e nama su u hzz-u rekli da možeš prekinuti ako nađeš bilo kakav posao. bitno je da se zaposliš :nezna:
heybaby is offline  
Old 28.09.2011., 16:17   #60
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A daj se malo zauzmi za sebe, nemoj ovisiti o ljudima s biroa da ti na sve misle

Ne ideš na prijave na biro, ti si tih godinu dana zaposlena. Doprinose za mirovinsko i zdravstveno ti plaćaju, a novac će ti sjedati svaki mjesec na račun. Jesi ti rješila sve na HZZ, jesu li oni uopće obradili tvoj zahtjev za tim?
Ne želim ovisiti o drgima ali nitko da mi napokon sve objasni! Pričala sam i sa savjetnikon s biroa i on mi samo govori ma ne moraš ti ništa to ti sve sredi netko iz općine, a s načelnikom sam pričala u pon i danas me nazvao i rekao sutra počinješ!
Nemam pojma jel moj zatjev obrađen, pa valjda je! Ma vidjet ću sve sutra u općini!

Little princess hvala na objašnjenju!
*Josipa* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.