Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 16:15   #7501
Ja za sve poslove preko sc-a imam napisano u cv-u "student in....".
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Old 23.10.2014., 17:34   #7502
Upravo na vijestima, VLADA OD 1.1.2015 POVECAVA IZNOS NA 2400KN!
andrea m is offline  
Old 23.10.2014., 22:58   #7503
[QUOTE=andrea m;51990083]Upravo na vijestima, VLADA OD 1.1.2015 POVECAVA IZNOS NA 2400KN! [/QUOTE

Dal se to odnosi i na nas koji već obavljamo SO?
*vesela* is offline  
Old 23.10.2014., 23:39   #7504
[QUOTE=*vesela*;51994636]
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Upravo na vijestima, VLADA OD 1.1.2015 POVECAVA IZNOS NA 2400KN! [/QUOTE

Dal se to odnosi i na nas koji već obavljamo SO?
da
__________________
VUKOVAR NIKADA NEĆE BITI BYKOBAP
Danube wind is offline  
Old 23.10.2014., 23:40   #7505
[QUOTE=*vesela*;51994636]
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Upravo na vijestima, VLADA OD 1.1.2015 POVECAVA IZNOS NA 2400KN! [/QUOTE

Dal se to odnosi i na nas koji već obavljamo SO?
Vidio sad na vijestima na novoj....rekla je gospođa iz ministarstva da će se plače povečat svim onima koji jesu sad na SO i koji ce tek biti...ali od 1.1 ce vrijedit obračun, znaci vecu plaću možete očekivat u 2 mj.
Plavoki is offline  
Old 24.10.2014., 09:26   #7506
pozdrav, imam jedno pitanje. Dakle, prije 2 tjedna poslodavac me obavijestio da me prima na SO i da su poslali zahtjev na burzu, sad se več bliži dan kad bi trebala mail slat na burzu ( konzultacija kao ), dali trebam se onda njima javit ili ništ i samo čekat dok odobre stručno?
vishunja is offline  
Old 24.10.2014., 09:43   #7507
Quote:
vishunja kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam jedno pitanje. Dakle, prije 2 tjedna poslodavac me obavijestio da me prima na SO i da su poslali zahtjev na burzu, sad se več bliži dan kad bi trebala mail slat na burzu ( konzultacija kao ), dali trebam se onda njima javit ili ništ i samo čekat dok odobre stručno?
Šta je toliko teško napisati jedan mail i javiti se na burzu? Ja sam čekala dva mjeseca na odobrenje i u međuvremenu sam se uredno javljala na burzu.
a_star is offline  
Old 24.10.2014., 09:55   #7508
Quote:
a_star kaže: Pogledaj post
Šta je toliko teško napisati jedan mail i javiti se na burzu? Ja sam čekala dva mjeseca na odobrenje i u međuvremenu sam se uredno javljala na burzu.
nisam rekla da mi je teško, nego pitam dali je potrebno, pošto druge molbe otkad su mi javili da me primaju nisam slala, a tim mailom se kao mora obavjestiti o tome na koje natječaje sam se javila
vishunja is offline  
Old 24.10.2014., 10:00   #7509
ovako,

primljen sam u jedno ministarstvo, no u međuvremenu sam saznao neke informacije o poslu zbog kojeg mi posao nikako ne odgovara, tj. čekao bi bolju priliku.

e sad, dal ih mogu otkantat sam tak il može bit eventualnih posljedica s burze?
zoomzoom888 is offline  
Old 24.10.2014., 10:16   #7510
Quote:
vishunja kaže: Pogledaj post
nisam rekla da mi je teško, nego pitam dali je potrebno, pošto druge molbe otkad su mi javili da me primaju nisam slala, a tim mailom se kao mora obavjestiti o tome na koje natječaje sam se javila
Posalji mail i napisi da su te tu i tu primili i da se vise ne javljas na natjecaje al moras se javit njima. Ja sam cekala 4 mj na odobrenje i cijelo vrijeme uredno slala mailove svojoj savjetnici i uvijek napisala da i dalje cekam. to ti je minuta mjesecno
amy pelin is offline  
Old 24.10.2014., 14:03   #7511
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Upravo na vijestima, VLADA OD 1.1.2015 POVECAVA IZNOS NA 2400KN!
[QUOTE=Plavoki;51995161]
Quote:
*vesela* kaže: Pogledaj post

Vidio sad na vijestima na novoj....rekla je gospođa iz ministarstva da će se plače povečat svim onima koji jesu sad na SO i koji ce tek biti...ali od 1.1 ce vrijedit obračun, znaci vecu plaću možete očekivat u 2 mj.
bilo bi to super...mada ja ne vjerujem dok ne vidim iznos na računu
jel još ide i prijevoz na to ili je uračunat?
dorothyzg is offline  
Old 24.10.2014., 18:11   #7512
Kolko sam skužil prijevoz i dalje ostaje do 1000 kn , znaci plača 2400 plus prijevoz do 1000 kn ko i sad. Živi bili pa vidjeli
Plavoki is offline  
Old 24.10.2014., 20:15   #7513
Ljudi, kolko se ceka na SO u drzavnoj firmi, kolko ste najdulje cekali? Dakle od zavrsetka natjecaja do poziva na razgovor i na kraju do pocetka rada?
Bitno mi je jer sam se prijavio na jedno vrhunsko mjesto gdje mislim da nemam prevec konkurencije, a opet sad vidim neki oglas za pravi posao na odredjeno, 2 mjeseca, ok lova ali moras biti 30 dana prijavljen na burzi da imas pravo na strucno.
I da, cujem nesto da ce dici placu na 2400? Jel to vec pocelo ili? Znam da je prosle godine isto bila slicna spika?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Old 25.10.2014., 02:38   #7514
par pitanja imam, nadam se da na odmet nije;

1) ukoliko se ne radi o državnoj firmi, već privatnoj, recimo.. mora li ista dati JAVNI POZIV, natječaj i ostalo objaviti na HZZ.hr da traže pripravnika za SO ili mogu samo, na neki način i prijaviti istog da počne s radom kod njih?

2) što je sa tim ispitom koji polaže pripravnik nakon godine dana SO? o čemu se radi?

3) a što je sa stručnim ispitom kojeg treba polagati poslodavac, odnosno mentor koji će voditi pripravnika kroz SO? gdje se to uopće obavlja, kako to izgleda, zanima me, ako u firmi još uvijek nema neko od ljudi položen taj stručni ispit?

4) i koliko sam skužio, unazad 6 mjeseci u toj firmi ne smije postojati, odnosno ne smiju nikome dati otkaz pa zaposliti nekoga na SO?

hvala!
hazmat is offline  
Old 25.10.2014., 11:08   #7515
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
da al poslodavac vidi neko radno iskustvo u cv-u i ne zna dal je to prek student servisa il ne, mogo sam bit vanredan student i normalno zaposlen..sam da ne rade eliminaciju odmah na temelju napisanog, da netko s praznim poljem 'radno iskustvo' ima prednost nad nekim s iskustvom..
Već ti je netko rekao da možeš dostaviti izvadak sa mirovinskog, a i u CV-u napiši da je to rad preko student servisa.
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Upravo na vijestima, VLADA OD 1.1.2015 POVECAVA IZNOS NA 2400KN!
Trebao sam prije reći da se to neće tako skoro dogoditi. Držim vam fige da to i ispune, a ne da opet ostane predizborno obećanje.
mužjak is offline  
Old 25.10.2014., 13:35   #7516
[QUOTE=dorothyzg;52000553]
Quote:
Plavoki kaže: Pogledaj post

bilo bi to super...mada ja ne vjerujem dok ne vidim iznos na računu
jel još ide i prijevoz na to ili je uračunat?
Quote:
Plavoki kaže: Pogledaj post
Kolko sam skužil prijevoz i dalje ostaje do 1000 kn , znaci plača 2400 plus prijevoz do 1000 kn ko i sad. Živi bili pa vidjeli
kaj se tiče isplata od strane države i poslodavaca, ja više ništ ne vjerujem dok ne vidim

Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
par pitanja imam, nadam se da na odmet nije;

1) ukoliko se ne radi o državnoj firmi, već privatnoj, recimo.. mora li ista dati JAVNI POZIV, natječaj i ostalo objaviti na HZZ.hr da traže pripravnika za SO ili mogu samo, na neki način i prijaviti istog da počne s radom kod njih?

2) što je sa tim ispitom koji polaže pripravnik nakon godine dana SO? o čemu se radi?

3) a što je sa stručnim ispitom kojeg treba polagati poslodavac, odnosno mentor koji će voditi pripravnika kroz SO? gdje se to uopće obavlja, kako to izgleda, zanima me, ako u firmi još uvijek nema neko od ljudi položen taj stručni ispit?

4) i koliko sam skužio, unazad 6 mjeseci u toj firmi ne smije postojati, odnosno ne smiju nikome dati otkaz pa zaposliti nekoga na SO?

hvala!
1 trebal bi biti raspisan natječaj, al dok su privatnici u pitanju nek te ništ ne iznenađuje

mene su sami zvali da obavim SO i kolko mi je poznato nije bilo nikakvog natječaja

2 ako si u državnoj firmi onda moraš položit državni stručni ispit, ak ideš k privatniku onda ti ne treba

3 i 4 ne znam
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 26.10.2014., 00:39   #7517
Quote:
vishunja kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam jedno pitanje. Dakle, prije 2 tjedna poslodavac me obavijestio da me prima na SO i da su poslali zahtjev na burzu, sad se več bliži dan kad bi trebala mail slat na burzu ( konzultacija kao ), dali trebam se onda njima javit ili ništ i samo čekat dok odobre stručno?
Trebaš se javljati svaki mjesec sve do onog dana kad sa Zavodom potpišeš ugovor o stručnom osposobljavanju. Provjereno.

Imam pitanje: dali ja njima u zavodu moram posebno napomenuti onih 200 kn cipelarine ili će mi oni to automatski isplaćivati zajedno sa ovih 1600 kn. (normalno pod pretpostavkom da ne priložim nikakve bus/hž putne karte).
Entrerios is offline  
Old 26.10.2014., 06:55   #7518
Prijevoz se odobrava na nacin da zahtjevu prilozis potvrdu o visini karte. Ako u tvom mjestu postoji javni gradski prijevoz prilozis potvrdu o visini mjesecne karte, odnosno sve troskove koji nastaju od mjesta stanovanja do mjesta obavljanja posla.
ona1 is offline  
Old 26.10.2014., 07:22   #7519
Ja zivim u zagrebu, znaci postoji zet. A nisam predala nikakvu potvrdu niti kopiju cjenika ni nista a normalno svaki mjesec dobivam 360 kn za pokaz. A zivim ustvari bas blizu posla i idem uglavnom pjeske. Tako da bi ja cak rekla da to ide automatski svima.
amy pelin is offline  
Old 26.10.2014., 09:08   #7520
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
par pitanja imam, nadam se da na odmet nije;

1) ukoliko se ne radi o državnoj firmi, već privatnoj, recimo.. mora li ista dati JAVNI POZIV, natječaj i ostalo objaviti na HZZ.hr da traže pripravnika za SO ili mogu samo, na neki način i prijaviti istog da počne s radom kod njih?
Mora se objaviti natječaj ako je stručno u pitanju bez obzira što je poslodavac možda već odabrao kandidata.
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
2) što je sa tim ispitom koji polaže pripravnik nakon godine dana SO? o čemu se radi?
Ako misliš na državni stručni ispit, polažu ga oni koji rade u državnim službama.
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
4) i koliko sam skužio, unazad 6 mjeseci u toj firmi ne smije postojati, odnosno ne smiju nikome dati otkaz pa zaposliti nekoga na SO?

hvala!
Mislim da je tako nekako, da. Smije biti samo opravdanih smanjenja broja radnika (mirovina i sl).

Za 3. pitanje ne znam.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.