Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 20:28   #1561
Iskustva korisnika po netu. Mislim da se tu radi o M2828-0 modelu.
janernevis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 12:54   #1562
Dakle i mene zanima kupovina usisavača bez vrećice...Pošto mi je dosta hitno, a i ograničen sam s novcima zanima me vaše mišljenje što bi bilo bolje uzeti:

U Intersparu je zanussi ZAN1800EL za 300kn, a u lidlu već gore spominjani Dirt Devil za 499kn

Ako netko ima volje da predloži što bi bilo bolje, tj. što je isplativije uzeti..Nemamo nikakvih domaćih životinja, stan je prekriven laminatom..Bitno da ima dobru snagu usisavanja za pokućstvo i da nije baš bučan ko avion zbog malog djeteta
stanly82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 17:23   #1563
Bok ekipa, nadam se da netko prati ovu temu pa evo jedno pitanje.

Naime, počele su se naveliko lijepit EU energetske naljepnice na usisivače koje (barem meni) tek sad stvaraju totalnu konfuziju.
Primjer,

Electrolux ZCS2220BEL --> 799kn u Elipsu, zanemarimo na sekundu snagu i ostalo
Razred re-emisije prašine: A
Usisavanje na tepihu: C
Usisavanje na tvrdoj podlozi: A
Buka: 71 dB

Miele Complete C3 Parquet EcoLine --> 1999kn u Elipsu
Razred re-emisije prašine: B
Usisavanje na tepihu: E
Usisavanje na tvrdoj podlozi: D
Buka: 76 dB


Znači nije mi jasno, da li je moguće da je mali Electrolux po njihovim mjerenjima bolji od Mielea? Ima još puno takvih primjera...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."

Zadnje uređivanje home edition : 06.06.2015. at 17:33.
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:44   #1564
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, nadam se da netko prati ovu temu pa evo jedno pitanje.

Naime, počele su se naveliko lijepit EU energetske naljepnice na usisivače koje (barem meni) tek sad stvaraju totalnu konfuziju.
Primjer,

Electrolux ZCS2220BEL --> 799kn u Elipsu, zanemarimo na sekundu snagu i ostalo
Razred re-emisije prašine: A
Usisavanje na tepihu: C
Usisavanje na tvrdoj podlozi: A
Buka: 71 dB

Miele Complete C3 Parquet EcoLine --> 1999kn u Elipsu
Razred re-emisije prašine: B
Usisavanje na tepihu: E
Usisavanje na tvrdoj podlozi: D
Buka: 76 dB


Znači nije mi jasno, da li je moguće da je mali Electrolux po njihovim mjerenjima bolji od Mielea? Ima još puno takvih primjera...
usisavaci moraju proci iste standardne testove i rezultati su ti na markici. upravo to sto navodis i jest bio razlog uvodjenja testova - da ne dobijes rog za svijecu
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 23:04   #1565
znači, mieleov je lošiji?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 08:10   #1566
Ispada da su neki usisivači od 1500kn daleko slabiji od onih za 800injak kuna. Odličan primjer je Philips, dosta modela im loše ocjene na energetskim naljepnicama. Na primjer:

PHILIPS FC9722 09
Prašina B, tepih D, parket C...

Ni Bosch se nije proslavio...
Nemam neku najdražu marku što se tiče usisivača ali po tim ocjenama Electrolux dobiva ostale i to fino. Najveće razočaranje mi je Miele.

MIELE COMPACT C2 ECO
Prašina B, tepih E, parket D

Ono što bi moglo opravdati višu cijenu je kvaliteta izrade i oprema (četke i sl.).
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 08:20   #1567
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
znači, mieleov je lošiji?
da miele je evidentno losiji
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 11:04   #1568
ima li netko iskustva s ovim usisivačem?

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...reen-usisavac/
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 11:34   #1569
Treba nam novi usisivač. Naš stari više diže prašinu nego što skuplja.
Nisam stručnjak za te stvari, a i nemam previše vremena za istraživanje pa bi preporuka odlično došla.
Dakle šta je trenutno aktualno (da se može kupiti odmah kod nas u HR)?
- ne želim mjenjanje papirnih kesa
- ne suludo skupo (recimo do 900 kn.)
- lako održavanje (bez održavanja najbolje)
- po mogućnosti da se može raditi jednom rukom (dakle ne preteško ili glomazno)
- može preporuke ili neki link gdje kupiti
- hvala unaprijed
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:01   #1570
Henry je super usisivac, ali sumnjam da ih ima u Hrvatskoj.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:40   #1571
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post

- ne želim mjenjanje papirnih kesa
- lako održavanje (bez održavanja najbolje)
Ovo dvoje ti je dijametralno suprotno. Ako ces vodeni onda ti je odrzavanje toga poprilicno gadno, nakon svakog usisavanja moras cistiti tu posudu sa vodom = fuj. Dok recimo vrecicu kad se napuni bacis, stavis drugu i bok = nema odrzavanja.
Perkan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 23:49   #1572
Quote:
Perkan01 kaže: Pogledaj post
Ovo dvoje ti je dijametralno suprotno. Ako ces vodeni onda ti je odrzavanje toga poprilicno gadno, nakon svakog usisavanja moras cistiti tu posudu sa vodom = fuj. Dok recimo vrecicu kad se napuni bacis, stavis drugu i bok = nema odrzavanja.
Nešto između. Da se istrese prašina iz spremnika i to je to...
Vidim ima trenutno dosta takvih modela, piše ciklon bez vrećice. Valja li to šta?
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 03:12   #1573
Ja sam imala i jedan,i drugi i treci, i na tvom mjestu bih se ipak drzala ovog s vrecicama. Kad se vrecica napuni,bacis,metnes drugu i bok. Samo pazi da uzmes usisavac s dobrim filterom.
Ovo sto spominjes istresanje prasine-vise ce ti je bit okolo nego u smecu!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 06:14   #1574
S obzirom da sam u zadnje vrijeme proučio valjda sve usisivače koji su lako dostupni na tržištu imao sam sve informacije u rukama i krenuo sam u kupnju.
Odluka je pala na Electrolux Jmorigin, Emmezeta 600kn -> Electrolux Jmorigin

Reemisija prašine: B
Usisavanje na tepihu: C
Usisavanje na parketu: A
Buka: 80dB

Dobre strane: Odlično usisava, kada se četka prisloni na pod zaista ju zalijepi, lako se kreće kroz prostor, nije kompakt ali je relativno lagan, ima vrećicu (meni plus), dugačku aluminijsku ručku (ja sam 1.90m i ovo jedna od dužih ručki u zadnje vrijeme, prije bih se stalno grbio jer su ručke bile nešto kraće), dovoljno dug kabel, cijena je također stavka koju bih naveo pod dobro.

Loše strane: Dosta bučan, 80dB, oprema koja se dobije uz njega (četke) se po izgledu čine kao K Plus proizvodi, HEPA filter koji se nalazi u njemu je onaj najjeftiniji mogući (može se zamijeniti sa konkretnijim, provjerio sam. Dakle trošak 60ak kuna da se to riješi).

Svakako preporuka. Imamo u kući aljaškog malamuta koji se sad počeo linjati i usisivač bez problema podiže prašinu i dlaku sa tepiha, a parket da i ne spominjem.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:39   #1575
i mi smo danima proučavali internet, dućane i sve ostalo u potrazi za novim usisavačem i na kraju kupili ovaj http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...reen-usisavac/

prezadovoljni smo. prašina A, parket A, tepih C. nama je to super jer imamo samo jedan mali tepih i to samo preko zime.

uglavnom, odličan je. usisava kao lud. vlasnici kućnih ljubimaca mogu znati kako je s 5 linjajućih mačaka ima dugi kabel, dugu cijev i još na njoj ručku što ga čini jako laganim za korištenje. pokretan je i okretan a ono što me oborilo je tišina kojom radi. ja usisavam na minimumu jer nemam potrebe za jačim, a on je nečujan. najnormalnije razgovaram dok usisavam.

sve u svemu, još jedna preporuka za elektrolux!
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 18:46   #1576
Kupujem novi usisavac na vodu. Trebala bih preporuku za neki jeftiniji...
Ima li netko ovakav? Kakav je?
http://www.centartehnike.hr/product....9#.VYWX_ba861k
__________________
Moja prodaja
Lukrecya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:59   #1577
Moze preporuka za usisavac do 1000 kuna da je jaci, negdje 2000W? Naisao sam na neke Samsung i Electrolux ali ne znam koji bi uzeo...
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 21:36   #1578
Nakon kraćeg istraživanja (s ciljem kupnje), podjelio sam usisavače na 4 kategorije (ugrubo):
- klasični sa izmjenjivim vrećicama
- klasični sa trajnom vrećicom
- ciklonski sa čvrstim spremnikom
- sa vodenim filterom (vodeni usisavač)

Ženi dosadilo mjenjanje vrećica pa je taj sistem otpao. Za vodeni mi užasnut komšija reče da se to sušilo po cjelom stanu (gnjavaža) pa sam se i na to ohladio. Sa trajnom vrećicom smo imali nekad davno pa rekoh da kupimo ciklonski da vidimo što je...

Naletjelo povoljno (330 kn.) AEG Vampyr T10 pa evo prvih dojmova:
U poredbi sa raspadom koji koristimo 10 godina i koji jedva vuče, ovaj Vampyr izgleda kao avion. Ima: dvonamjensku papučicu za tvrdi pod i tepih, nastavke za krevete/fotelje, uske prostore i jedan sa četkom na vrhu da malo razmrda prašinu (mislim da će ovo biti korisno). Ima i teleskopsku dršku, dobre točkove, podešavanje jačine na dršci, kabel sasvim dovoljan za stan, lako odvojiv spremnik. Uglavnom puno dobrih stvari koji stari usisavač nije imao. Zvuk sasvim očekivan i normalne glasnoće (ništa prenapadno). Usisao sam dva tepiha i ostao zaprepašten količinom zapetljane i fine sitne prašine koju je usisavač izvukao bez po muke. Razlika u snazi naspram starog usisavača više nego osjetna. Ako previše privlači tepih, samo se malo smanji snaga na ručci i sve super.
Jednim pritiskom na dugme, odvaja se plastični čvrsti spremnik. Prvo sam pomislio da istresem u koš za otpad, ali čim sam otvorio, jasno je bilo da to mogu zaboraviti. Konkreto, fina prašina želi ići na sve strane. Rješenje je odlazak do kontejnera. Kada nosim smeće, nosim i spremnik (ima ručku i lak je). Stiskom na dugme otvara se dolje pa prašina ispadne. Može se i odvrnuti čitav jedan dio pa i odatle ispadne prašina. Lako se montira nazad i to je to. U uputama se vidi da se povremeno peru filteri pa suše na suncu 24 sata (o tom jednom drugom prilikom).
Uglavnom, prvi dojam je odličan. Za ne previše zahtjevne čistače kao što sam ja, ovo je sve što treba i za sada mi se sviđa ovaj tip usisavača (ciklon sa čvrstim spremnikom). Koliko je dobar na duge staze, vidjet ćemo...

http://i59.tinypic.com/2wq4pi0.jpg

Zadnje uređivanje City : 24.06.2015. at 22:54.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 10:00   #1579
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 16:53   #1580
Vazano uz prethodna dva posta.
Čišćenje usisavača Vampyr T10, a vjerovatno vrijedi i za ostale usisavače ovog tipa:
Dakle, usisavač je izvukao zastrašujuće količine prašine (vezane i sitne) iz tepiha, parketa, ukrasnih jastuka, kauča i fotelja. Što je svakako dobro jer obavlja odličan posao. Ja tu prašinu odmah želim istresti iz spremnika pa bi najlakše bilo u kantu za smeće (stan je u pitanju). Na žalost, to možete slobodno otpisati kod ciklon usisavača. Kod istresanja praši na sve strane. Nisam visoko i vanjski kontejner mi je dosta blizu pa mi je sve ok, ali ako nemate vanjski kontejner ili kantu u blizini, ovo možda i nije za vas. Spremnik je kompaktan, nije velik i ima ručku (vidi sliku gore). Otvorite donji kraj spremnika i izađe kučinasta prašina bez problema. No, ona sitna se drži za stijenke pa treba malo treskati pa leti na sve strane. Onda odvrnete prozirnu posudu na spremniku pa još malo te fine prašine leti na sve strane. Čak planiram kupiti neku zgodnu četkicu koja će pomoći da se prašina brže isprazni da ne moram tresti i lupkati...
Eto, jedna negativna strana ciklon usisavača. No, kao što rekoh, to ne mora svakome biti problem. I opet mi je ovaj usisavač puno draži od prošlog koji je radio na izmjenjive papirne vrećice. Još uvijek smatram da smo dobro izabrali te bih preporučio ovakakv usisavač ako vam nije tlaka ići van istresati.
Ultimativna preporuka (za neke): Do sada je žena usisavala, a od kada smo kupili ovaj AEG ciklon, ja sam za kormilom. Pa vi sad vidite :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.