Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2013., 14:12   #361
Quote:
Honcherous kaže: Pogledaj post
znaci vi koji ste na GEN-I toplo preporučujete ? nemate nikakvih problema ? sve je ok ?
Za sada je jedini problem što računi kasne jer im HEP navodno na vrijeme ne dostavlja podatke..
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 14:47   #362
Quote:
Honcherous kaže: Pogledaj post
znaci vi koji ste na GEN-I toplo preporučujete ? nemate nikakvih problema ? sve je ok ?
Ja sam na HEPu ne želim se zajebavat s 2 računa, a i ne glasi na mene brojilo pa ne mogu utjecat na to

Ali se isplati, pogotovo dok je ova akcija. U odnosu na prošlu zimu plaćaš 20 % nižu cijenu proizvodnje što te ukupno ispadne 12-13 % niži ukupni račun sve skupa.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 16:28   #363
Nisam sve čitao ali da odgovorim na pitanje meni upučeno....
Ne ja nisam na strani HEP-a nego na strani potrošača i protiv onih koji ovdje radi svojih sitnih interesa dovode ljude u zabludu...
Na forumu manje više svi znaju šta radim i da to nije HEP i jedina veza mene i HEPa je što sam električar....
A zašto sam protiv "spasitelja" s jeftinom strujom, zato jer lažu i muljaju pa tako i stim da nema ugovorne obaveze a onda ti uvale ugovor s istom...
Gdje su bili ti spasitelji svih ovih godina jer mogli su i tada prodavati jeftinu struju. Samo je bio problem šta te struje tada nije bilo...
Ljudi su popušili s "jeftinim" mobiletlima vjerujte budu i s jeftinom strujom...

I da ovo zadnje šta se tiče trafostanice lažeš...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 20:22   #364
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Ja sam na HEPu ne želim se zajebavat s 2 računa, a i ne glasi na mene brojilo pa ne mogu utjecat na to

Ali se isplati, pogotovo dok je ova akcija. U odnosu na prošlu zimu plaćaš 20 % nižu cijenu proizvodnje što te ukupno ispadne 12-13 % niži ukupni račun sve skupa.
uf jaka ti zajebancija, skočit do najbližeg kioska, uplatit ebankarstvom ili u krajnjem slučaju, ugovorit trajni nalog i primat email obavijesti što je i koliko uplaćeno.

@koka
u čem je big dil?
kad jeftiniji prestanu bit jeftini, prebaciš se na domoljubne?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 00:49   #365
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
uf jaka ti zajebancija, skočit do najbližeg kioska, uplatit ebankarstvom ili u krajnjem slučaju, ugovorit trajni nalog i primat email obavijesti što je i koliko uplaćeno.

@koka
u čem je big dil?
kad jeftiniji prestanu bit jeftini, prebaciš se na domoljubne?
Ma sve ja to znam, ali kažem- ne glasi na mene račun nego na baku pa to malo teže ide.

Postoje određeni ljudi kojima su pojmovi UGOVOR i UGOVORNA OBVEZA identični i 100 stručnjaka takvima ne može objasniti razliku, no dobro, nek takvi žive u svom svijetu u kojem misle da su pametniji od svih drugih
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 11:55   #366
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
uf jaka ti zajebancija, skočit do najbližeg kioska, uplatit ebankarstvom ili u krajnjem slučaju, ugovorit trajni nalog i primat email obavijesti što je i koliko uplaćeno.

@koka
u čem je big dil?
kad jeftiniji prestanu bit jeftini, prebaciš se na domoljubne?
Nema big dila i ne furam se na domoljublje a to kaj bute se jednostavno prebacivali pričajte nekom drugom...
Isprobano s internet provajderima
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 11:56   #367
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Ma sve ja to znam, ali kažem- ne glasi na mene račun nego na baku pa to malo teže ide.

Postoje određeni ljudi kojima su pojmovi UGOVOR i UGOVORNA OBVEZA identični i 100 stručnjaka takvima ne može objasniti razliku, no dobro, nek takvi žive u svom svijetu u kojem misle da su pametniji od svih drugih
Pa objasni nama nepismenima razliku
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 15:48   #368
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nema big dila i ne furam se na domoljublje a to kaj bute se jednostavno prebacivali pričajte nekom drugom...
Isprobano s internet provajderima
e ali nije isto jer su se zakonski okviri otad do danas promijenili
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 15:54   #369
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
e ali nije isto jer su se zakonski okviri otad do danas promijenili
Ništa se nije promjenilo...
Ugovor je ugovor i ako u njemu piše godina dana onda je godina dana...
Te priče da u ugovoru mora pisati vremenski rok je laž pošto sam uzeo EVO TV koji nema ugovorne obaveze i u ugovoru nema baš nikakvog vremenskog roka...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 15:55   #370
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa objasni nama nepismenima razliku
Objašnjavali su ti ljudi na prethodnim stranicama a ti opet po svom
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 08:23   #371
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nema big dila i ne furam se na domoljublje a to kaj bute se jednostavno prebacivali pričajte nekom drugom...
Isprobano s internet provajderima
samo to cu ti rec
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 08:41   #372
Ma pustite Kokana - ili ima interes ili nema pojima o čemu priča.

Odete li od hepa doći će babaroga, a život će vam se pretvoriti u pakao.

A ova poveznica sa internet i mobilel provajderima Pa samo sam tu zadnjih par godina uštedio masnu paru - a babaroga nije došla
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 13:52   #373
da i ja, evo kad mi treba internet na mobitelu uzmem za 35kn 1000min i 1000mb, još tu potrošim 10kn cca radi uspostave poziva mjesečno.
kad mi ne treba, prebacim se na revoluciju i za lipu po sekundi razgovaram sa svim mrežama bez uspostave pozica, bon mi traje i po dva mjeseca nekad, onaj od 50kn. nisam pod ugovornim obvezama ni za internet doma ni za mobitel, ok sad planiram preći na h1 jer su 50-80kn jeftiniji od optime pa bih tu ušao u ugovorni odnos, ali pošto se zakon promijenio, može ga se u slučaju nužde raskinuti, s posljedicom da vratiš što si dobio 'besplatno', ali do tog vjerujem da neće doći, osim ako im kvaliteta veze u usporedbi s optimom nije čista katastrofa. inače me brzine interneta ne zanimaju, glavno da radi i da je flat rate, da veza ne puca svako malo, da je telefon dostupan i to je to.

preporod naspram smrdljivog tcoma gdje mjesečni bonovi od 100kn nisu bili dosta na simpa tarifi, niti nekad 300kn mjesečno na troškove telefona i interneta (modemskog 56k interneta).

evo sad sam 4. mjesec zaredom zatvorio na gen-iju i niti jednog jedinog problemčića, niti jednog jedinog razloga za poziv szk ili nezadovoljstvo. da pokucam o drvo.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 21:41   #374
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
da i ja, evo kad mi treba internet na mobitelu uzmem
evo sad sam 4. mjesec zaredom zatvorio na gen-iju i niti jednog jedinog problemčića, niti jednog jedinog razloga za poziv szk ili nezadovoljstvo. da pokucam o drvo.
super,

i ? koliko ti je jeftiniji geni od hepa ?

koliko ti račun dodje ? i jedan i drugi
Honcherous is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:56   #375
a hep izvodi neke bijesne gliste s mrežarinom, svaki mjesec drugi iznos, prvo je bio 208kn, pa 251kn pa sad iduće valjda oko 180kn i tako nekako se i dalje bude kretalo, ne znam na temelju čega to.

a geni hebga kolko se potroši puta 0,45 i 0,225. uglavnom isto tu negdje oko 200-250kn. puno kw mi potrošimo pa se nabere, najviše ode na bojler električni ali sad ga grijemo preko centralnog pa bi trebalo bit niže, tj već ovaj mjesec se osjeti razlika.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 16:14   #376
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
a hep izvodi neke bijesne gliste s mrežarinom, svaki mjesec drugi iznos, prvo je bio 208kn, pa 251kn pa sad iduće valjda oko 180kn i tako nekako se i dalje bude kretalo, ne znam na temelju čega to.

a geni hebga kolko se potroši puta 0,45 i 0,225. uglavnom isto tu negdje oko 200-250kn. puno kw mi potrošimo pa se nabere, najviše ode na bojler električni ali sad ga grijemo preko centralnog pa bi trebalo bit niže, tj već ovaj mjesec se osjeti razlika.
Što GEN-iju znaci prvi misec besplatan ?

Jel to znaci da se placa mrežarina HEPu taj mjesec a distribucija GENija besplatna jel tako ?
Honcherous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:15   #377
da, osim nekih 12kn za ne znam ni ja točno što više.
dakle prvi mjesec geni ti je 12kn račun, bar meni bio, a hep redovno, meni oko 200kn.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:29   #378
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
a hep izvodi neke bijesne gliste s mrežarinom, svaki mjesec drugi iznos, prvo je bio 208kn, pa 251kn pa sad iduće valjda oko 180kn i tako nekako se i dalje bude kretalo, ne znam na temelju čega to.

a geni hebga kolko se potroši puta 0,45 i 0,225. uglavnom isto tu negdje oko 200-250kn. puno kw mi potrošimo pa se nabere, najviše ode na bojler električni ali sad ga grijemo preko centralnog pa bi trebalo bit niže, tj već ovaj mjesec se osjeti razlika.
Točno tako.

GEN-I tu negdje, a HEP zajebava! Vjerojatno namjerno i to samo kod tebe!

Da slučajno nemaš ugovor o samoočitanju? Naknada za korištenje mreže se ne mijenja tijekom šest mjeseci (ako govorimo o kućanstvu).
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:36   #379
Quote:
Honcherous kaže: Pogledaj post
Što GEN-iju znaci prvi misec besplatan ?

Jel to znaci da se placa mrežarina HEPu taj mjesec a distribucija GENija besplatna jel tako ?
Opskrba! Opskrba!

Distribucija je mrežna djelatnost i kao takva je javna usluga!

Nakon toliko stranica, barem naučite pojmove!
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 00:08   #380
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
.

Ja osobno razvijam jedan projekt gdje ću koristiti 200kw 24/7 cijelu godinu(relativno skroman projekt u razmjerima ozbiljne industrije, ali u RH je sve puno). i RWE i GEN-I me svaki dan zovu, čim sam zašao na njihov radar. Vidjet ćemo tko će dati bolje uvjete. U Hep-u nisam uspio doć dalje od tajnice, koja mi je jedva objasnila koliko plaćam mjesečno za snagu, ne bi im palo na pamet me nazvati opet (a ostavio sam im broj mobitela u lokalnoj elektri da mi se jave što je sa trafostanicom). Boli ih briga za mušterije, a kod konkurencije me zove zamjenik direktora i nudi pomoć oko trafostanice.
Pojasnite malo ovaj dio svog posta da ga ne proglasim lažnim!

Takvih bajki sam se naslušao puno.


Prvi korak kod svake investicije je Idejni projekt, temeljem kojeg je moguće dobiti sve uvjete iz članka 106 i 106a Zakona o prostornom uređenju i gradnji. Koliko znam, tajnice u HEP-u ne mogu pomoći!

Temeljem Vašeg zahtjeva i priloženog Idejnog projekta, nadležno distribucijsko područje (ili kako Vi kažete lokalna Elektra) izdati će Vam Prethodnu elektroenergetsku suglasnost u kojoj će Vam definirati uvjete priključenja.

Opskrbljivač Vam sigurno neće "pomoći" jer za to nije nadležan.

Naknada za priključenje u Vašem slučaju iznosi 200 kW × 1.350 kn/kW =270.000 kn (bez PDV-a i osim područja Grada Zagreba - 1.700 kn/kW), ukoliko stvarni trošak priključenja i stvaranja uvjeta za priključenje Vaše građevine ne prelazi za više od 20% stvarne troškove.

P.S. Baš me zanima kakvu pomoć Vam nudi opskrbljivač vezano uz izgradnju trafostanice!?


Pozdrav ekipi sa teme!

Zadnje uređivanje Fred123 : 04.12.2013. at 00:28.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.