Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2005., 17:49   #1
Scintigrafija kostiju

Gdje se sve može u Zagrebu napraviti i jel dugo treba čekati na nju?

Zna netko nekog privatnog doktora koji to radi?

Hvala!
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 18:27   #2
molio bi kratko objashnjenje shto je to scintigrafija?
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 18:41   #3
Quote:
Acidofil kaže:
molio bi kratko objashnjenje shto je to scintigrafija?
http://www.zzjzpgz.hr/nzl/31/dijaliza.htm

GAMA-KAMERA je aparat koji, za razliku od, na primjer, rendgen-aparata, uopće ne zrači. To je, upravo obratno, vrlo osjetljiv detektor zračenja, koji može dokazati izuzetno malu količinu radioaktivnosti u tijelu ispitanika.

«Slikanjem» gama-kamerom, odnosno dokazivanjem gama-zračenja koje dolazi iz tijela bolesnika, nakon što smo injekcijom u venu bolesnika unijeli radioizotop, dobivamo scintigram.

Scintigrafijom se mogu pregledavati gotovo svi organi ljudskoga tijela te procijeniti njihov izgled i funkcija pa tako zaključiti da li su zdravi: mozak, štitnjača, pluća, srce, jetra, bubreg, kosti, krvne žile i mnogi drugi.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 20:41   #4
Postoji ona Poliklinika Dijagnostika 2000, kod njih se može napraviti i CT i magnetna rezonancija, ali ne znam rade li scintigrafiju; možeš ih probati pitati

Dijagnostika2000

dodajem: moj muž je scintigrafiju radio na Rebru i ne sjećam se da je dugo čekao na pretragu, ali je dosta dugo trebalo da stignu nalazi. (to je bilo prije dosta godina)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 11:14   #5
Nitko ne zna još neku informaciju?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 11:37   #6
Nijedan privatnik ne radi scintigrafije jer, osim što je oprema skupa, nemaju ni adekvatne prostore za pohranjivanje radioaktivnih izotopa.

U Zagrebu se scintigrafija kostiju radi u zavodima za nuklearnu medicinu u Vinogradskoj i na Rebru

ne znam točno koliko dugo se čeka, ali može se nazvati jedan od tih zavoda i pitati
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 11:39   #7
Znači ne rade privatnici...

Ma naručena je za 12. mjesec, ali su drugi doktori savjetovali da to napravi u roku od mjesec dana da poslije ne bi bilo kasno...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 22:47   #8
Dižem temu. Da li sada postoji neka poliklinika koja slika kosti? Dečka bole kosti. Unazad tri godine otkad smo skupa je kukao kako ga boli kuk i noga (padovi s motora). Ignorirao je stalno moje riječi da ode slikati kosti. Odnedavno ga opet boli, ali je gore... Ne znam kako da ga natjeram da ode pa da pitam ima li poliklinika pošto se kod njih ne čeka 800 godina kao kod državnog doktora. Bila bih zahvalna!
__________________
Sve sam pare spisko kod Djoku u disko!
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 23:10   #9
Quote:
goddesoflove kaže: Pogledaj post
Dižem temu. Da li sada postoji neka poliklinika koja slika kosti? Dečka bole kosti. Unazad tri godine otkad smo skupa je kukao kako ga boli kuk i noga (padovi s motora). Ignorirao je stalno moje riječi da ode slikati kosti. Odnedavno ga opet boli, ali je gore... Ne znam kako da ga natjeram da ode pa da pitam ima li poliklinika pošto se kod njih ne čeka 800 godina kao kod državnog doktora. Bila bih zahvalna!
Zašto mislite da je Vašem dečku potrebna baš scintigrafija kostiju? Ta je pretraga dosta nespecifična i interpretira se obično kao dio slagalice koja uključuje druge pretrage, a u skladu s podacima o bolesti i kliničkim pregledom. Teško da će samo scintigrafija kostiju otkriti što je posrijedi u ovom slučaju. No, odgovor na Vaše pitanje, postoji li privatna poliklinika koje radi scintigrafiju kostiju, glasi: postoji. Da ne reklamiramo, može se u Google ukucati "scintigrafija skeleta poliklinika" i pokazat će se vrlo brzo gdje se može učiniti.

No moja preporuka jest da se s ovim tegobama dečko prvo javi svojem liječniku. Moguće je da će neke druge pretrage kod njega prije dovesti do dijagnoze nego scintigrafija kostiju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2020., 10:47   #10
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Zašto mislite da je Vašem dečku potrebna baš scintigrafija kostiju? Ta je pretraga dosta nespecifična i interpretira se obično kao dio slagalice koja uključuje druge pretrage, a u skladu s podacima o bolesti i kliničkim pregledom. Teško da će samo scintigrafija kostiju otkriti što je posrijedi u ovom slučaju. No, odgovor na Vaše pitanje, postoji li privatna poliklinika koje radi scintigrafiju kostiju, glasi: postoji. Da ne reklamiramo, može se u Google ukucati "scintigrafija skeleta poliklinika" i pokazat će se vrlo brzo gdje se može učiniti.

No moja preporuka jest da se s ovim tegobama dečko prvo javi svojem liječniku. Moguće je da će neke druge pretrage kod njega prije dovesti do dijagnoze nego scintigrafija kostiju.
U redu, hvala.
__________________
Sve sam pare spisko kod Djoku u disko!
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.