Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 19:00   #1
Brazilsko feniranje

Vlasnica sam frizerskog salona i u zadnjih par dana čula sam o tzv.Brazilskom feniranju,međutim,nigdje ne mogu doći do informacije,tko u HR distribuira preparate za taj tretman i gdje se može dodatno eventualno educirati.Ako netko ima pojma o tome molim da mi se javi.
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:54   #2
i mene ovo zanima ima li tko da radi to ?
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:37   #3
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
i mene ovo zanima ima li tko da radi to ?
Postoji salon u Zg,Exkluziv..mislim da se tako zove..trenutno se oni jedini i još jedan sdalon u Rijeci ali ne znam kako se zove,reklamiraju sa tom uslugom,ali nikako doći do konkretnijih detalja o samom postupku i preparatima...Pretpostavljam da bi distributr trebao imati i nekakvu edukaciju,..meni se u PP javila osoba koja o tome zna više,vjerujem da se javila i tebi..ako ne,kad dobijem kontakt,javim ti..Naime,ostavila je poruku da će me kontaktirati kroz par dana.
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 22:15   #4
evo njihovog salona na fejsu --> http://hr-hr.facebook.com/pages/Zagr...50829581608399

prvi put čujem za to brazilsko feniranje...jel to ošteti kosu....ako je netko radio, molim dojmove
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:48   #5
Ja sam nasla na netu ovo od negativnih strana:

Ako se ipak odlučite za tretman ponesite sa sobom gas masku, a evo šta treba da znate pre nego što donesete takvu odluku:

1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)

2. - Ako želite da se kupate u moru ili bazenu treba da operete kosu pre ulaska u bazen i da stavite balzam, kao i posle bazena naravno

3. - Tretman se bolje prima i duže traje na farbanoj i tretiranoj kosi

4. - Ne smete da koristite blanš za kosu nakon tretmana (zato ako niste prirodna plavuša dobro razmislite šta da radite)

5. - Treba da nosite svilenu maramu koja će Vašu kosu držati podalje od lica dva dana nakon tretmana (valjda dok formaldehid ne ispari)

6. - Ne smete vezivati kosu u rep, kačiti šnalice ili stavljati traku za kosu nekoliko dana nakon tretmana, a preporučljivo je da to uopšte ne radite,

i što je najvažnije

NE SMETE STAVLJATI KOSU IZA UŠIJU DVA DANA nakon tretmana (stvarno sam se trudila ali nisam našla odgovor na pitanje zašto)

Pa tako, pre nego što se odlučite da li ćete uraditi tretman ili ne, uzmite u obzir sve činjenice kako biste doneli pravu odluku!
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 11:43   #6
ovo mi se baš i ne sviđa

mislim da to neću raditi...kosa mi je ionako ravna, a za savršeno izravnanu kosu imam super peglu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:46   #7
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ovo mi se baš i ne sviđa

mislim da to neću raditi...kosa mi je ionako ravna, a za savršeno izravnanu kosu imam super peglu...
Ja kao frizer sam čak i protiv previše peglanja,ali...tu i tamo uz adekvatnu njegu...zašto ne...i da..što više mislim o tom B.F. ne znam..pomalo sam zdvojna...mora tu postojat nekakva kvaka..
Al čekam dok mi se javi gospođa koja je obečala!!!
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:53   #8
meni je kosa ravna bez feniranja i peglanja + koristim dobre proizvode za njegu, pa mi je zdrava....jedino je peglam kad želim baš onako savršeno izravnanu kosu, a to se dogodi jednom u mjesec dana, ponekad i 2 mj. ....al ovo brazilsko mi se nikako ne sviđa....ajde molim te javi kad saznaš nešto više
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:43   #9
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Ja sam nasla na netu ovo od negativnih strana:

Ako se ipak odlučite za tretman ponesite sa sobom gas masku, a evo šta treba da znate pre nego što donesete takvu odluku:

1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)

2. - Ako želite da se kupate u moru ili bazenu treba da operete kosu pre ulaska u bazen i da stavite balzam, kao i posle bazena naravno

3. - Tretman se bolje prima i duže traje na farbanoj i tretiranoj kosi

4. - Ne smete da koristite blanš za kosu nakon tretmana (zato ako niste prirodna plavuša dobro razmislite šta da radite)

5. - Treba da nosite svilenu maramu koja će Vašu kosu držati podalje od lica dva dana nakon tretmana (valjda dok formaldehid ne ispari)

6. - Ne smete vezivati kosu u rep, kačiti šnalice ili stavljati traku za kosu nekoliko dana nakon tretmana, a preporučljivo je da to uopšte ne radite,

i što je najvažnije

NE SMETE STAVLJATI KOSU IZA UŠIJU DVA DANA nakon tretmana (stvarno sam se trudila ali nisam našla odgovor na pitanje zašto)

Pa tako, pre nego što se odlučite da li ćete uraditi tretman ili ne, uzmite u obzir sve činjenice kako biste doneli pravu odluku!
Gdje si to našla..ja sam sve živo pretresla i zapravo našla vrlo malo bilo kakvih informacija!?
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:02   #10
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)
natrijev klorid, obična, kuhinjska sol.

<> SVE na svijetu sadrži natrijeve i kloridne ione, prema tome, sprječavati da se upotrebljava nešto što sadrži natrijev klorid je kao da vam netko zabrani disati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:49   #11
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Ja sam nasla na netu ovo od negativnih strana:

Ako se ipak odlučite za tretman ponesite sa sobom gas masku, a evo šta treba da znate pre nego što donesete takvu odluku:

1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)

2. - Ako želite da se kupate u moru ili bazenu treba da operete kosu pre ulaska u bazen i da stavite balzam, kao i posle bazena naravno

3. - Tretman se bolje prima i duže traje na farbanoj i tretiranoj kosi

4. - Ne smete da koristite blanš za kosu nakon tretmana (zato ako niste prirodna plavuša dobro razmislite šta da radite)

5. - Treba da nosite svilenu maramu koja će Vašu kosu držati podalje od lica dva dana nakon tretmana (valjda dok formaldehid ne ispari)

6. - Ne smete vezivati kosu u rep, kačiti šnalice ili stavljati traku za kosu nekoliko dana nakon tretmana, a preporučljivo je da to uopšte ne radite,

i što je najvažnije

NE SMETE STAVLJATI KOSU IZA UŠIJU DVA DANA nakon tretmana (stvarno sam se trudila ali nisam našla odgovor na pitanje zašto)

Pa tako, pre nego što se odlučite da li ćete uraditi tretman ili ne, uzmite u obzir sve činjenice kako biste doneli pravu odluku!
super radioaktivan tretman
KimmyKey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:48   #12
cure koje ste bile na tretmanu je li znate koji su vam preparat stavljali. meni su stavili QOD MAX i sada me prpa hvata jer me tjeme lagano pecka! je li tko imao takve nuspojave ili ja to umiišljam u svojoj glavi ?
jeeleenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 09:45   #13
Mene je svrbilo i općenito nekako smetalo.

Što se šampona tiče, postoji i Schwartzkopf BC Color Save koji je isto Sulfate-Free. Košta 85 kn, 250 ml. I prekrasno miriši .

Inače, ja sam u međuvremenu saznala da postoji još jedna metoda trajnog ravnanja. Koriste se Schwartzkopf proizdvodi. Ta metoda je jeftinija, nema toliko štetnih kemikalija i formaldehid. Jedina predonost brazilskog feniranja bi bilo to što ne oštećuje kosu, već upravo suprotno.

Cure, please nastavljajte javljati stanje nakon pranja...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:03   #14
Quote:
jeeleenaa kaže: Pogledaj post
cure koje ste bile na tretmanu je li znate koji su vam preparat stavljali. meni su stavili QOD MAX i sada me prpa hvata jer me tjeme lagano pecka! je li tko imao takve nuspojave ili ja to umiišljam u svojoj glavi ?
Super da si uspjela saznati koji proizvod koriste. Evo što sam našla na njihovoj službenoj stranici --> http://qodusa.com/notes-formaldehyde.shtml. Za one kojima se neda čitati, priznaju da je Brasilian Keratin Treatment nemoguć bez formaldehida ili drugih aldehida, pri čemu se ti drugi aldehidi prilikom zagrijavanja pretvaraju u formaldehid iako on nije naveden na popisu sastojaka. I zato se odbijaju reklamirati kao formaldehyde-free proizvod jer ne žele da se frizeri previše "opuste" i prestanu koristiti propisanu zaštitu.

Prije par dana sam zvala Exclusive da im kažem da njihov proizvod sadrži formaldehid i da to znam jer sam dobila alergiju. Vlasnica mi je rekla da ne sadrži jer ona radi u laboratoriju u Plivi i testirala je proizvod. Možda bi joj bilo pametnije da je prvo pročitala što piše na službenoj stranici proizvoda kojem se svakodnevno izlažu njene zaposlenice i klijentice.

Da ne pričam da mi je frizerka sama rekla da ju uvijek peku nos i oči kad radi brazilsko feniranje.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:07   #15
Quote:
KimmyKey kaže: Pogledaj post
super radioaktivan tretman
Pola toga sto je Iva_na napisla nije istina, tj meni je frizerka rekla obrnuto..

rezultati tretmana se najbolje vide na suhoj i oštećenoj kosi iz razloga što je to PRVENSTVENO tretman koji revitalizira i hidratizira i zaglađuje kosu, a ravnanje je "nusprodukt". stoga je vrlo logično da će se popravak nečega bolje vidjeti na oštećenoj stvari.

frizerka kaže da bi meni učinak trebao trajati i dulje od 3 mj upravo zato što se ne farbam, mada se može farbati najnormalnije, samo što svako farbanje skida sloj keratina, pa učinak kraće traje.

što se tiče stavljanja kose iza uha prva tri dana, to nije zabranjeno jer su ti šiške radioaktivne pa da uši ne otpadnu, već zbog prelamanja kose- u prva tri dana ona se oblikuje, tj poprima oblik (zbog intezivnog punjenja keratinom) u koji je staviš, pa s kopčicama, vezivanje i slično, ona na određenom mjestu može ostati prelomljena odnosno utisnuta. kao poslje pletenice npr.
kasnije se kosa može vezivati najnormalnije, pa taman ako ćeš i u gordijski čvor. ona se nakon pranja vraća u prvobitno stanje, koje ti je frizerka namjestila prilikom tretmana.
na meni su se koristili brazilian blowout proizvodi.
danas mi je drugi dan, niš ne svrbi i ne peče.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:12   #16
btw, mislim da je kancerogenost tretmana, u prncipu problem zaposlenika koji to rade svaki dan, a ne nekog tko to napravi 2 puta godišnje na sebi.. sve je kancerogno, kad malo bolje pogledas.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 01:28   #17
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
.
.
.
4.Ne smete da koristite blanš za kosu nakon tretmana (zato ako niste prirodna plavuša dobro razmislite šta da radite)
.
Što je s ovim: to znači da nema više pramenova, farbanja...? Jesu li vam to rekli u salonu? (Pročitala sve postove, nigdje nitko ništa o tome ne govori... )
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 01:49   #18
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Što je s ovim: to znači da nema više pramenova, farbanja...? Jesu li vam to rekli u salonu? (Pročitala sve postove, nigdje nitko ništa o tome ne govori... )

nije istina ,ja idem na pramenove za dva tjedna...jer treba proci 20 dana od tretmana ,ne prije da keratin ne bi iscurio kao ...tako mi je receno...

Bolje im je da keratina ostane jos u kosi nakon pramenova jer cu ih zadaviti
Sonja055 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 02:38   #19
Quote:
Sonja055 kaže: Pogledaj post
nije istina ,ja idem na pramenove za dva tjedna...jer treba proci 20 dana od tretmana ,ne prije da keratin ne bi iscurio kao ...tako mi je receno...
Malo sam guglala... ispada da ipak jest istina (link mi se čini pouzdanim, jer je čitav posvećen brazilskom f.: http://www.straightenmyhair.com/FAQ.php

Quote:
Q: Can I color my hair after the treatment?
A: Wait 2 weeks after Keratin treatment to apply any color. For hair with treatment in- use ammonia-free color.
Q: Can I apply bleach to my hair after the Keratin treatment?
A: No, do not apply bleach to Keratin treated hair. Bleach may be applied on re-growth only. All highlights are to be completed before Keratin treatment is applied.
Kako piše, izbjeljivač može samo na izrast, ali ne i na tretiranu kosu (na nju može samo boja bez amonijaka!). Sva posvjetljivanja kose treba napraviti prije tretmana! (I onda poslije toga farbati samo izrast!)

Dakle: sve kaj se misli raditi s bojom (klasičom, s amonijakom) treba raditi prije tretmana, a onda naknadno samo farbati izrast. Nema novih (cijelih) pramenova, nema eventualne promjene boje, nema čak ni "osvježavanja" boje na tretiranoj kosi...

To može biti i sasvim OK, ako se netko odluči samo za jedan tretman (3 mjeseca ili manje...), ali ako se na taj način misli više puta za redom (ili čak stalno!) održavati kosa, bojenje klasičnom bojom i pramenovi postaju "mission impossible".

Zadnje uređivanje Špranja : 24.01.2011. at 02:52.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 10:10   #20
prošla su 23 dana od mom brazilskog, kosa mi je još uvijek super, samo je posušim s fenom i češljam se pri tome, i to je to.. glatka i ravna.. nema naznake za vraćanje na staro. ima lijep volumen, vise se ne masti toliko..

a za ovo ispadanje kose, ne znam sto bi mislila.. nije bitno što piše, već tko piše.. neki ljudi su skloni pretjerivanju i paničarenju, nekima možda bi kosa u tom periodu ispadala pojačano i bez brazilskog, tako je meni nekad znala, u jesen recimo..

ako se ne ćelavi od blajhanja, farbanja i slično, nije mi jasno kako bi se tretmanom koji se prodaje pod ozdravljenjem kose, mogla tako gubit kosa, a da netko to već nije znanstveno proučio i zabranio.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.