Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 00:18   #1
Primjeri: Molbe,požurnice,prigovori,žalbe,itd.

Odvojite malo vremena i priložite nacrte kako to treba izgledati,što treba navesti , na koje mjesto staviti svoje podatke,na koga nasloviti itd,itd
Vjerujem da bi to koristilo mnogima.

Molim bez Chata!
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 00:22   #2
Primjer kaznene prijave

http://www.dorh.hr/Download/2005/09/...ne_prijave.pdf
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 17:59   #3
da ti netko tu napiše kako što treba izgledati znači on sam mora biti tako lud da sebi izbije kruh iz usta (jer od toga živi)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:14   #4
Primjer žalbe

xxxxxx vaše ime i prezime
xxxxxx vaša adresa


xxxxxx naziv primatelja
xxxxx adresa primatelja

ž A L B A

- na rješenje broj ... od (kojeg datuma)

xxxxxxxxx pišete zašto ulažete žalbu na gornji broj rješenja (ukratko)

O b r a z l o ž e n j e

xxxxxxxxxxxx obrazložite razloge žalbe i što prilažete, dokazi xxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxx, stoga

predlažem

da xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

U zagrebu, dne xxxxxxxxx potpis (kompjuterski)
ručni potpis

__________________________________________________ ___

Primjer prigovora

gornji lijevi kut
(vaše ime, prezime,adresa)
na sredini
puni naziv suda kome se obraćate
npr. PREKRŠAJNOM SUDU U
XXXXX

I počinjete....
Protiv rješenja prekršajnog suda u xxx broj xxxx od (datum), u zakonskom roku podnosim:
na sredini
PRIGOVOR

Gore navedeni rješenjem proglašen sam krivim zbog prekršaja ( navedite kojeg i članak ZOP-a) i osuđen sam na (navedite što).
Protiv ovoga rješenja ulažem slijedeći prigovor.
na sredini
obrazloženje

Obrazloženje nije po Zakonu potrebno, ali ukoliko ipak želite osvrnuti se na nešto posebno to onda i učinite. Možete i predložiti svjedoke koji bi mogli potvrditi vaš prigovor u tom pravcu, ili priložite kakvu dokumentaciju kojom bi recimo utjecali na odluku o kazni ako je po Vama neodgovarajuća i sl.

Na kraju (desni kut) Vaš potpis.
P.S.
Pazite na rok!!
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:34   #5
ne dobije li ovaj topic uskoro smisao - a čini se da neće - ključam ga

jer forma za prigovor - žalbu isl. nije spajanje kemijskih elemenata - ako je falijete neće doć do smaka svita.

čekam oće li se topic pretvorit u nešto
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:02   #6
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ne dobije li ovaj topic uskoro smisao - a čini se da neće - ključam ga

jer forma za prigovor - žalbu isl. nije spajanje kemijskih elemenata - ako je falijete neće doć do smaka svita.

čekam oće li se topic pretvorit u nešto
Pa sad, neće doći do smaka svijeta, to je sigurno. Ali lako moguće da će, iako imaš osnove, ista biti odbijena. Čisto jer nije pravilno sastavljena.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:42   #7
bit ce vracena na ispravak. vidjela sam hrpu laicki napisanih prigovora i zalbi i ili su vraceni ili prihvaceni. ukoliko su bili osnovani, naravno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:28   #8
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Pa sad, neće doći do smaka svijeta, to je sigurno. Ali lako moguće da će, iako imaš osnove, ista biti odbijena. Čisto jer nije pravilno sastavljena.
neće
a ono što treba stavit u žalbu - prigovor isl nabrojano je u zakonu. A i proizlazi iz zdravog razuma kako ćeš ti poredat to u podnesku - nije bitno. Kad bi vidio čega sve ima, bilo bi ti jasnije
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:02   #9
Eto ako moze i jedan primjer kupoprodajnog predugovora...

A posto vidim da na ovoj temi bas i nema ljudi dobre volje, idem ga pocet sama slagat...

p.s. meni moze i na pm, ja mogu zauzvrat slati pomoc iz nekih drugih djelatnosti po dogovoru
__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:13   #10
Quote:
Crax GP kaže: Pogledaj post
Eto ako moze i jedan primjer kupoprodajnog predugovora...

A posto vidim da na ovoj temi bas i nema ljudi dobre volje, idem ga pocet sama slagat...

p.s. meni moze i na pm, ja mogu zauzvrat slati pomoc iz nekih drugih djelatnosti po dogovoru

ajde sama ga napiši i onda dođi tu i moli pomoć (kad te prodavatelj sjebe) ILI KUPAC.. MA SVEJDENO
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:05   #11
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ajde sama ga napiši i onda dođi tu i moli pomoć (kad te prodavatelj sjebe) ILI KUPAC.. MA SVEJDENO
Lara, vidim da si se nazivcirala oko moje 2 recenice do neba i nazad.
pikam da si pravnik pa onda i imas razloga za zivcanjenje, al u suprotnom...

Isla sam u ured javnog biljeznika i sve 3 zenske koje tamo rade su mi rekle da se to ne isplati placat kad i sami mozemo slozit, a kod njih cemo samo ovjerit potpise za 50kn.
onda pitam tetku koja ja nedavno kupovala vikendicu na moru-i ona ga je sama pisala.
pitam jos jednog prijatelja koji je MIJENJAO kucu (sto je po meni kompliciranooo) i on sam srocio.

Ne vidim u cem je problem

Kapare nema, jednostavno ko meni prodaje, gdje je, kolko velicina, kat. cestice kolko ja njemu para po srednjem tecejau taj dan, i par (naoko) sitnih detalja i to je to.

p.s. a zast onda ovi kod javnog biljeznika kauu da to pisemo sami, kak se to njima (ne)isplati???
__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:05   #12
Predugovor o kupoprodaji nekretnine!


Predugovor o kupoprodaji nekretnina je dokument u kojem dvije stranke utvrđuju namjeru i izjavljuju da jamče jedna drugoj da će u određenom vremenu zaključiti Kupoprodajni ugovor i to pod uvjetima određenim i navedenim u Predugovoru.
Kao i Kupoprodajni ugovor, Predugovor se sastoji od nekoliko bitnih elemenata, a to su:

predmet kupoprodaje
jamstvo od strane prodavatelja da je on vlasnik predmetne nekretnine i da ista nije opterećena uknjiženim ili neuknjiženim teretima niti pravima u korist trećih kojima se osporava, ograničava ili umanjuje kupčevo pravo
kupoprodajna cijena izražena u kunama
dinamika isplate kupoprodajne cijene
kapara
izjava o preuzimanju obveze plaćanja poreza na promet nekretnina od strane kupca ili prodavatelja
ostali uvjeti kupoprodaje
Napomena:
Predugovor o kupoprodaji nekretnine vlastoručno potpisuju i prodavatelj i kupac. Iako se ovjera potpisa kod javnog bilježnika od strane prodavatelja ne prakticira, Predugovor ima pravnu snagu kao i kupoprodajni ugovor.

Evo ti link gdje imaš primjer predugovora sa svim detaljima.

http://www.andall.org/05_Predugovor_...nekretnine.htm
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:46   #13
Quote:
znatizeljni22 kaže: Pogledaj post
Predugovor o kupoprodaji nekretnine!


Predugovor o kupoprodaji nekretnina je dokument u kojem dvije stranke utvrđuju namjeru i izjavljuju da jamče jedna drugoj da će u određenom vremenu zaključiti Kupoprodajni ugovor i to pod uvjetima određenim i navedenim u Predugovoru.
Kao i Kupoprodajni ugovor, Predugovor se sastoji od nekoliko bitnih elemenata, a to su:

predmet kupoprodaje
jamstvo od strane prodavatelja da je on vlasnik predmetne nekretnine i da ista nije opterećena uknjiženim ili neuknjiženim teretima niti pravima u korist trećih kojima se osporava, ograničava ili umanjuje kupčevo pravo
kupoprodajna cijena izražena u kunama
dinamika isplate kupoprodajne cijene
kapara
izjava o preuzimanju obveze plaćanja poreza na promet nekretnina od strane kupca ili prodavatelja
ostali uvjeti kupoprodaje
Napomena:
Predugovor o kupoprodaji nekretnine vlastoručno potpisuju i prodavatelj i kupac. Iako se ovjera potpisa kod javnog bilježnika od strane prodavatelja ne prakticira, Predugovor ima pravnu snagu kao i kupoprodajni ugovor.

Evo ti link gdje imaš primjer predugovora sa svim detaljima.

http://www.andall.org/05_Predugovor_...nekretnine.htm

Krasno

Nije ni cudo sto se lara zajapurila, kolko kupusa tu ima.

Imas sta jednostavnije na lageru, za starogradnju mozda?

Iako, mislim da ni ovo nece bit problem reducirat. POkupit cu ove pravnicke fraze pa cemo vidjet sta ce bit
__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 22:16   #14
Ja napisala predugovor tj. prepisala od frenda kojem je agencija pisala neki dan i malo ga prekrojila po svom pa ako nekome treba, saljem na pm
__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 06:25   #15
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ajde sama ga napiši i onda dođi tu i moli pomoć (kad te prodavatelj sjebe) ILI KUPAC.. MA SVEJDENO
Pa šta ti misliš da će svaki puta kada neko kupuje ili prodaje stan ići kod odvjetnika
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 06:27   #16
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
da ti netko tu napiše kako što treba izgledati znači on sam mora biti tako lud da sebi izbije kruh iz usta (jer od toga živi)
na ovo se mogu samo
Da je tako, nuklearni bi fizičari odavno bili bez posla jer je internet krcat nacrtima za atomsku bombu....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 06:28   #17
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ajde sama ga napiši i onda dođi tu i moli pomoć (kad te prodavatelj sjebe) ILI KUPAC.. MA SVEJDENO
vidiš da internet ima mnogo pozitvnih strana
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 06:32   #18
Quote:
Crax GP kaže: Pogledaj post
Lara, vidim da si se nazivcirala oko moje 2 recenice do neba i nazad.
pikam da si pravnik pa onda i imas razloga za zivcanjenje, al u suprotnom...

Isla sam u ured javnog biljeznika i sve 3 zenske koje tamo rade su mi rekle da se to ne isplati placat kad i sami mozemo slozit, a kod njih cemo samo ovjerit potpise za 50kn.
onda pitam tetku koja ja nedavno kupovala vikendicu na moru-i ona ga je sama pisala.
pitam jos jednog prijatelja koji je MIJENJAO kucu (sto je po meni kompliciranooo) i on sam srocio.

Ne vidim u cem je problem
:

PA problem je upravo u tome što si to možeš sam napravit besplatno.
ALi ne , odvjetnici bi radije da ti masno naplate nešto što i sam možeš napravit.
Isto kao što bi i mehaničari najradije da im svaki puta dovedeš auto za mijenjanje ulja da ti ga mogu masno naplatit.
Ono, da to bude profesionalno obavljeno.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:51   #19
Što ne bi državno odvjetništvo za kaznena djela trebalo postupati po službenoj dužnosti, tako da primjer kaznene prijave niti ne treba?
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:56   #20
ne gone po sluzbenoj duznosti za sva kaznena djela, kao npr. uvredu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.