Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 14:27   #1
Ograde, rubnjaci ...

bok društvo ,
zanima me da li netko zna di kupiti ograde drvene (slične onima u Bauhaus-u i Baumax-u, 180x180cm) gotovi panel sistemi?
To što oni nude je jako nekvalitetno, pa tražim nešto bolje, ako ima tko kakvu informaciju bio bi zahvalan!
mrfloyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:36   #2
a opcija da kupis/nabavis palete, raskomadas ih i napravis ogradu po zelji?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 09:50   #3
not enough time!!!

dosta radim,pa...
mrfloyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:25   #4
ovako nešto?
__________________
Potpisanje
donja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:31   #5
Lovačka ograda

Tražim lovačku ogradu 2,5 x1,25 x cca0,06 (m)
Pa ako je netko vidio u nekom vrtnom centru ili kakvom skladištu građevinskog materijala slobodno nek javi.
lovačka ograda(za neupučene)= to bi bio plot od ukrižanih poluoblica
2,5m..dužina
1,25m visina
6cmširina poluoblice u presjeku..
kaj_znachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:22   #6
ja sam lani kupio u baumaxu nekih 80kn 2.5m ili 80kn/kom i u trgovini uradisam je isto bila ali tanje su bile i nešto skuplje!!!
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 16:29   #7
Ograde / Panel-ograde / Ogradni sustavi

Ima li netko iskustva sa panel ogradama za ograditi zemljiste kuce sa tri strane, naravno ne ispred kuce. Svidjeli su mi se paneli duzine 250 sa 150 cm
visine zelene boje od firme Betafence, ali ima jos puno slicnih.
Moje bi pitanje bilo sta govori za i protiv, ako netko zna koliko to kosta, sta kosta postavljane a najvise me zanima jel da se postavlja na zidic betonski
ili direkt na zemlju. Molim da se jave svi tko ima nekakvog znanja ili iskustva
sa ogradama, a mozda postoji osim tih panela jos nesto pogodno za ogradit.
Imam negdje 100-110 m duznih.
Hvala
johnnyazra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:30   #8
Kupiš u Gramatu ogradni panel 220 x 150 cm za cca 450-500 kn, a dobiješ jedan stup u cijeni. Stup je metalni, koji se zakapa u zemlju (beton), a ogradni panel se zavari između 2 stupa. Možda negdje na veće količine dobiješ i popust. Ugradnja - SSM (sam svoj majstor)
__________________
Nikad robom...
Saško is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 00:29   #9
Zanima me zbog kosnje trave trimerom jel se paneli-zica ostecuje i jel je zbog tog prednost staviti ispod betonski zidic?
I ima li ih jos negdje osim u Gramatu?
Hvala
johnnyazra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 09:41   #10
Ima ih svugdje, da ne reklamiram jednu firmu (ja sam samo tamo tražio i odmah našao). Betonski zidić ti ne treba - poskupljuje gradnju, a metalna mreža ti je na metalnom okviru i ne može joj ništa: trava, trimer, bube, sunce, kiša (ako je uredno obojana), vjetar, itd.
__________________
Nikad robom...
Saško is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:08   #11
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
a metalna mreža ti je na metalnom okviru i ne može joj ništa: trava, trimer, bube, sunce, kiša (ako je uredno obojana), vjetar, itd.
Te panelne ograde nemaju nikakav metalni okvir, nisu bojane nego cinčane i plastificirane. Ja također tražim nešto takvo, trenutno skupljam ponude, mogu se kupiti na dosta mjesta. Stupovi mogu direktno u zemlju, ali mora biti beton u rupi. Zidić nije obavezan. Što se tiče oštećenja trimerom, to i mene zanima.

Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 10:25   #12
Quote:
johnnyazra kaže: Pogledaj post
Zanima me zbog kosnje trave trimerom jel se paneli-zica ostecuje i jel je zbog tog prednost staviti ispod betonski zidic?
I ima li ih jos negdje osim u Gramatu?
Hvala

Prilikom kupnje u 4 mj.prošle godine obišao sam Gramat, Bauhaus, Pevec, Baumax.... i tada su mi bile najpovoljnije u cijeni u Pevecu. poželjno je imati zidić pa makar i minimalni jer će se trimerom sigurno skinuti zaštitna plastika sa njih.Znam iz iskustva jer sam se nedavno malo zanio trimerom, premda imam i zidić.

Ja sam stavljao panele oko cijele kuće, a dimenzije su bile 240x100cm. Prethodno sam izbetonirao zidić visine 40cm. Budući su mi oni njihovi stupići bili preskupi, negdje oko 140kn komad, a jedan panel me koštao 250kn komad (Pevec), kupio sam četvrtaste cijevi duljine 6m (3x5cm kocka), izrezao ih i fiksirao prilikom betonaže. Kasnije samo postavio panele sa držačima koje sam improvizirao kupnjom malih držača U profila sa dva vijka kroz cijev.Obojao ih bojom kao što su panele (zelena), a u Bauhausu imaju odličnu boju koja ima primjesu plastike i sjaj kao panel ograda.
Moraš samo dobro paziti kad stavljaš cijevi u beton da razmak između svake cijevi bude u milimetar jer ćeš onda imati problema kod postavljanja panela budući su oni strogo određene dužine 240cm ili 250 cm (ovisno od proizvođača). Znači provjeri razmak između svake cijevi 5 puta ako treba i bez vaservage ni u ludilu.
P.S. Nikad nisam ništa slično radio, a ovo sam radio sam. Malo mašte, malo truda i imat ćeš ogradu dugo.Nisam često na gradnji pa ako još kako mogu pomoći pitaj na PM ili me upozori da si ovdje ostavio poruku.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 23.08.2009. at 10:32.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:01   #13
Ne znam da li je ovo dopušteno na forumu, ali ja sam u zamjenu za jedan odrađeni posao dobio navedenu ogradu (dimenzije vxš 150x250 i 200x250) pa ako vas zanima pm-ajte me radi dogovora.

Pozdrav!
Hrwoye is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:17   #14
Ova me tema interesira a pogotovo ukrasni paneli od betafenca, pa svaka vasa iskustva me zanimaju.
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 19:39   #15
Pozdrav

i mene zanima panelna ograda ala betafenca ili neka mreža slična ovoj

ukoliko neko zna okvirno cijene i dimenzije bila bih zahvalna

i još kad bi saznala gdje ima za kupit na jugu Hrvatske .......
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 16:08   #16
Ogradni sustavi

Za sve tipove i vrste ograda našao sam jednu tvrtku u okolici Zagreba

Ekipa je ljubazna a cijene su prihvatljive. Čak sam dobio i prijevoz robe GRATIS. Toplo preporučam svakome .

Imaju i internet stranicu mislim da je ...

Zadnje uređivanje City : 28.08.2011. at 21:16. Reason: Mislimo i mi...
David555 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.09.2014., 22:57   #17
pozdrav,
da li netko zna gdje kupiti u zg umjetnu zelenu ogradu? naime, vidjela sam na nekoliko balkona da su im ograde "obucene" u takve zelene povrsine (imitacija bršljana).
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 22:13   #18
Da li znate ima li gdje za kupiti onih plastificiranih niskih ogradica za cvijeće (nešto tipa mreže i zelene su boje) ali da se može uzeti po metru koliko trebam a ne cijele role jer cijele mi baš i ne trebaju
mateab1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 13:14   #19
Rubnjak - rubnjaci

Pozdrav svima, kako naslov kaže, u potrazi sam za rubnjacima za razdvajanje travnjaka od ostalih površina. Znam da ih ima u raznim oblicima od betona, ali ja tražim rubnjake od nekog drugog (prvenstveno lakšeg) materijala. Zna li netko gdje ima PVC rubnjaka za kupiti u Rijeci i okolici i kako se kreću cijene? Idealno bi bilo nešto ovakvo

Hvala
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 13:37   #20
ima nešto : cordolo di pvc per giardino http://www.bricobravo.com/arredo-est...asc&order=name ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.