Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2015., 08:55   #181
fala kanjaru na odgovoru. mi smo se vrtili i imam mali miljun slika skala koja bi pasala al vecinom su to bile skale sa jednog kata na drugi i onda se mogu dobro iskoristit.
problem su skale koje vode od prizemlja do potkrovlja. prvi kat je za troje dice (od 4 do 19 godina) i bit ce klanja kako okrenija da okrenija za svaki centimetar sobe :-)
te skale sta ti spominjes su za dva kata ili? imas koju sliku jer nisan skuzila ovo da sa 70 se smanjuju na 60cm
Trogirka45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 09:36   #182
evo, širina skala od 70 , može proći a kad ideš na kat smanuješ širinu zbog razmaka među gredama na katu, ako te put odvede prema tribunju, ili zlarinu sve su skale rađene na takav način javiti ću ti sliku. a dica ? Naučiti će se brzo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 09:38   #183
evo za početak


https://www.google.hr/search?q=scale...w=1280&bih=895
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 16:46   #184
Quote:
dabibilodobro kaže: Pogledaj post
Oduvijek me interesiralo kako naprave od stare kamene kuće vilu. Obično stare kamene kuće nemaju visinu jer su ljudi bili manji , a izolacije od vlage da i ne spominjem. Može li mi tko objasniti kako to rješavaju.
Sruše ih, odrade donje hidroizolacije kvalitetno i onda ih ponovno slože. Unutra toplinski izoliraju a izvana ostane starinska.
Rezultat u odnosu na uloženo je vrhunski!
Kresimir Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 18:25   #185
da, za to trebaš građevinsku dozvolu i odobrenje zavoda za zaštitu spomenika- ništa
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:18   #186
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
može , puno ali samo jednom
I pritom je najbolje da prilikom rusenja bude unutar kuce.
Nicholas2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 00:41   #187
Ja se sicam ko malo dite da su starci se derali ne diraj taj zid to je nosivi! Pa tako podrum i prizemlje nikad nece biti sredjeni kao prvi i drugi kat

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 09:18   #188
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Ja se sicam ko malo dite da su starci se derali ne diraj taj zid to je nosivi! Pa tako podrum i prizemlje nikad nece biti sredjeni kao prvi i drugi kat

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk
Ma salili smo se, naravno da nije pametno dirati u nosive zidove, barem ne bez strucnog nadzora. Ali netko tko u potpisu ima link na firmu za adaptaciju kuca kao Vrijeme88 bi to trebao znati.
Nicholas2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 14:01   #189
Meni je sad palo na pamet kako obnoviti staru kucu ako je pored nje kostela stara ko biblija s korijenjem koje je diglo beton ispred i unutar kuce. To sam spomenula ocu a on govori sacuvaj boze dirati kostelu. Meni je ta kuca vreca bez dna. Samo zidovi su upotrebljivi

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...c0f7d4581d.jpg

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje City : 29.07.2015. at 21:59.
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 14:11   #190
ma nije tako stara kuća vidiš da je krovište horizontalno, samo je limarija otišla
1. popuniti fuge niskoekspandirajućim mortom
2. pojačati temelje ili napraviti nove
3. zabetonirati ploču u prostorijama
4. a istina, kuća bez kostele je prazna
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 14:17   #191
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ma nije tako stara kuća vidiš da je krovište horizontalno, samo je limarija otišla
1. popuniti fuge niskoekspandirajućim mortom
2. pojačati temelje ili napraviti nove
3. zabetonirati ploču u prostorijama
4. a istina, kuća bez kostele je prazna
Ja tamo od rodjenja ne idem osim sada kad ocu treba pomoc oko zemlje. To mi je komedija. Kad ti treba wc ides okolo pa gledas iz kojeg te kuta ne vide susjedi. Peres se onako ledenom vodom iz lavora samo malo se pokvasis. A krov prokisnjava jer nema pola crijepa pa su stavili neku posudu da tu kapa. S druge strane sto se ne vidi je brsljan kojeg nitko nije skinuo vec 20ak godina.

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 14:48   #192
ma ne očajavaj, to je generacijska kuća što se tiče wc-a, i prije smo išli u stranu to nije bio bauk nije bilo papira u roli već je kamen služio i kaiša ga je oprala, kada dođe vrijeme kuća će se raskriti i pokriti. Vidim da je građa u savršenom stanju i trebati će podebljavati konstrukciju (pojačavati), a prepokriti kada bude sredstava i dograditi wc i kupaonicu veličine 2x2 i gusternu od istog kamena- ne više, a bršljan treba počupati. Budi ponosna na svoje
vrijednosti, i čekaj biće bolje.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 14:57   #193
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ma ne očajavaj, to je generacijska kuća što se tiče wc-a, i prije smo išli u stranu to nije bio bauk nije bilo papira u roli već je kamen služio i kaiša ga je oprala, kada dođe vrijeme kuća će se raskriti i pokriti. Vidim da je građa u savršenom stanju i trebati će podebljavati konstrukciju (pojačavati), a prepokriti kada bude sredstava i dograditi wc i kupaonicu veličine 2x2 i gusternu od istog kamena- ne više, a bršljan treba počupati. Budi ponosna na svoje
vrijednosti, i čekaj biće bolje.
Tu je najveci i jedini problem uvijek bio djed koji ne zeli nista nikome prepisati. Ako bi i ostavio mom ocu on ima dugove od firme. A unuci su tu jos nebitni. Ja najmanje a jedina se zanimam za sve i donekle uredjujem.

Gusternu ima, ima i vode na vrtnoj spini. Struju ima. U gusterni kazu da je mozda ubacena mina pa je samo prekrivena nekom plastikom i ne koristi se.

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 15:33   #194
što se tiče mina, nisam ja veliki stručnjak, ali ako je ubačena prije 20 godina hrđa bi je sredila, mislim da skočiš do D.....i upitaš policiju. Mogla bi opiturati vrata i škure, makar sa fasadexom na uljanoj bazi, kada bude vrime minjati ćeš. Što se tiče korjenja imam rješenje unutar kuće ali ide pp
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 16:37   #195
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ma nije tako stara kuća vidiš da je krovište horizontalno, samo je limarija otišla
1. popuniti fuge niskoekspandirajućim mortom
2. pojačati temelje ili napraviti nove
3. zabetonirati ploču u prostorijama
4. a istina, kuća bez kostele je prazna
5. Iščupati fafarikulu, pa posaditi novu jedno 10m dalje da tvoji unuci za jedno 40-50god govore da je to posadila NJIHOVA BABA.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:07   #196
baustelac99, ma nije fafarikula kriva nego did ne da, čudno da nije uletila na gusternu ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:22   #197
A što misliš da oni znaju jel uletila il ne kad od 93će nisu ćistili gusternu.
Meni je šljiva (amula-zerdelija) ušla u gusternu kroz fugu betona jer se betoniralo u 10 nastavaka, vrijeme prije pumpe i miksera.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:52   #198
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
A što misliš da oni znaju jel uletila il ne kad od 93će nisu ćistili gusternu.
Meni je šljiva (amula-zerdelija) ušla u gusternu kroz fugu betona jer se betoniralo u 10 nastavaka, vrijeme prije pumpe i miksera.
zrdelija oliti amula je zakon, budiš mi sječanja, ali je tema za vrt:klap:
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 09:00   #199
Molim savjet

Pozdrav svima

Evo vidim da ima ljudi koji se kuze u kamene kuce, pa bih molio za savjet u vezi nekretnine iz oglasa:

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ka...oglas-15551956

Znam da je tesko ovako preko slike,treba to uzivo vidjeti, ali svaki komentar je dobro dosao. Meni je zapela za oko,ali kako to obicno biva, prevladava srce, ne razum...

Hvala unaprijed
AP-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 09:20   #200
uf , predivno, ali ti iz rijeke prema pelješcu ?. kolika je cijena trajekta za kamioncin?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.