Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 18:22   #61
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Nisam neki jako stručan znalac u tome ali iz osobnih iskustava znam da je priča je kompleksna. Dakle, razlikujemo dva pojma , apsorpcija i izolacija buke. Za početak bi treblo navesti da li se treba izolirati ostatak kuće od buke koja će dolaziti iz te sobe ili obratno. Npr, ako će soba služiti za vježbanje bubnjeva ili će bit spavaća soba pa treba spriječiti prodor okolne buke u nju. Dalje, u kojoj poziciji je ta sobe u odnosu na ostale dijelove kuće kat, krov, kako su projektirani zidovi....

Puno pitanja ima, ali ima tu i znalaca pa im treba dati malo više materijala za razmatranje.
treba izolirati ostatak kuće od buke koja će dolaziti iz te sobe
iznad bi bio klasican betonski krov i sve sto ide na njega
ispod bi biti drugi stan
soba bi se nalazila u sredini izmedu druge dvije sobe (znaci bocni zidovi su od soba su zajednicki, treci zid je onaj vanjski, a 4 je hodnik)
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 21:42   #62
Mi imamo problem sa bukom iz ugostiteljskog objekta ispod nas. Toliko je izolacija loša da čujemo doslovce razgovor ljudi odozdo. Cerekanje, pijano urlanje neću spominjati. Imam osjećaj da su svi ti ljudi s nama u stanu. Žalili smo se sanitarnoj inspekciji koja je naložila mjerenje zvučne izolacije (mjeri se udarna i zračna izolacija). To vam sve ide po normama i standardima, pogledajte si normu Akustika u zgradarstvu - svi koji grade bi se trebali držati tih propisa ali hebiga, nema kontrole....naknadno je vrlo teško rješavati probleme. U našem slučaju ugostitelji ispod nas će vjerojatno morati staviti nekakve akustičke ploče po stropu koje će zrakom nošene zvukove vraćati natrag u prostoriju a ne širiti u konstrukciju. Koliko smo shvatili, za tako nešto je doslovce dovoljan sloj kartona za jaja ili nekakvih akustičkih spužvi/guma koje su takve površine da upijaju i vraćaju zvukove.
Udarnu izolaciju je teže rješiti.
Dobili smo savjet i da na podove stavimo što deblji tepih/tapison, da gusta tkanja pomažu anuliranju širenju zvukova odozdo
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:29   #63
Zvučna izolacija (Acoustiblok)

Dal netko zna di se može kod nas (ili okolici) kupiti ova stvar.....

https://www.youtube.com/watch?v=LAQrgNdpq-w


Odlicna stvar za zvucnu izolaciju kuce -podova prije postavljanja laminata
kikih is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 19:26   #64
nastavak
imaš problema sa prodorom buke u ćoškovima zidova i stropova , ali i kroz utičnice
predlažem ti pogledati slijedeće dobavljače:
Oriolik iz Oriovca
Plama iz Podgrada
i http://www.acustica-edilizia.it/Isolamento_prodotti.htm
pri montaži rastera za gk ploče treba voditi računa o samoljepljivim dilatacijskim trakama
za sada
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 19:28   #65
moram provjeriti sebe da li staviti kamenu vunu ili utisnuti EPS i međusobno spojiti pjenom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:13   #66
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
moram provjeriti sebe da li staviti kamenu vunu ili utisnuti EPS i međusobno spojiti pjenom
Ok, hvala ti. Provjerit ću kod tih dobavljača
Goldie82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 15:19   #67
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
nastavak
imaš problema sa prodorom buke u ćoškovima zidova i stropova , ali i kroz utičnice
predlažem ti pogledati slijedeće dobavljače:
Oriolik iz Oriovca
Plama iz Podgrada
i http://www.acustica-edilizia.it/Isolamento_prodotti.htm
pri montaži rastera za gk ploče treba voditi računa o samoljepljivim dilatacijskim trakama
za sada
Kod Oriolika imaju ORIOFON - zvučno izolacijske ploče i ORIOFON PR - površinske ravne apsorbere. Ako dobro razumijem razliku, zvučno izolacijske ploče mogu doći kao završne ploče, koje se lijepe na postojeći zid, a površinski ravni apsorberi su meke pur pjene na koje je potrebno zalijepiti gipsanu ploču? Oboje je moguće dobiti debljine 10-50 mm. Nije mi baš potpuno jasno.
Goldie82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 15:49   #68
sutra ću kontaktirati i sa firmom Gumiimpex koja se bavi proizvodnjom i reciklažom automobilskih guma, jer u Italiji i Njemačkoj koriste table i tapete od recikliranih automobilskih guma kod akustičnih izolacija zidova i podova- tim se spriječava topot
i prošeći na Stiferite
-bonded
-prefabricati cartigliani
-Tecnasfalti
- Termosilent
i do onih ranije spomenutih a čini mi se i Rigips ima antiakustični program ima vremena zar ne ?

Zadnje uređivanje kanjar : 27.07.2015. at 16:00.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 16:02   #69
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
sutra ću kontaktirati i sa firmom Gumiimpex koja se bavi proizvodnjom i reciklažom automobilskih guma, jer u Italiji i Njemačkoj koriste table i tapete od recikliranih automobilskih guma kod akustičnih izolacija zidova i podova- tim se spriječava topot
i prošeći na Stiferite
-bonded
-prefabricati cartigliani
-Tecnasfalti
- Termosilent
i do onih ranije spomenutih a čini mi se i Rigips ima antiakustični program ima vremena zar ne ?
Odlično, hvala ti, sve ću proučiti i usporediti kvalitetu/cijene.
Da, da, ima vremena, radovi su 1.9., prije toga samo trebamo izabrati i naručiti7dobaviti materijal.
Goldie82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 16:06   #70
svakako, posebno ti ponavljam uzrečicu prof. Vrkljana starijeg " što se šuplje kuje, daleko se čuje"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 16:17   #71
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
moram provjeriti sebe da li staviti kamenu vunu ili utisnuti EPS i međusobno spojiti pjenom


Vuna je bolji zvucni izolator al ako mora biti bas stiropor onda uzmi elastificirani
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 16:22   #72
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
svakako, posebno ti ponavljam uzrečicu prof. Vrkljana starijeg " što se šuplje kuje, daleko se čuje"
Zapamtit ću!
Goldie82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 22:00   #73
i još nešto :
- između tebe i susjeda je betonski zid, pretpostavljam polumontažni debljine 7- 10 cm, znači da ta masa zadovoljava osrednju fre
kvenciju.
-prodori buke su na omnia ili montažnim pločama na sudaru zidova i podova
- sudari zidova i podova su se rješavali kajlanjem a
- sudari stropova su rješavani nalijeganjem kod pregradnih zidova većinom u suho
prijedlog mjera:
- zakrpati sve spojeve zida i stropa sa običnim građevinskim ljepilom uz prethodno otvaranje kontaktnih fuga
- to ide i na žalost razbijanje glazure širine 10 cm i betoniranje običnim građevinskim ljepilom
- izvršiti izmjenu elektroinstalacije postavljanjem na plohu tvog zida a preostale razvodne kutije i potrošače opet zapuniti ljepilom
- zalijepiti izolaciju tipa plamaflex bez fiksiranja tiplima na zid uz međusobno krpanje sudara sivom trakom
- ugraditi metalni raster na predviđeni zid i stropove uz prethodno ljepljenje termoband trake
- ugraditi oriolikovu izolaciju
- montirati knauf
eto ja bi to tako odradio, ako netko zna bolje prihvaćam sugestije
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:44   #74
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
i još nešto :
- između tebe i susjeda je betonski zid, pretpostavljam polumontažni debljine 7- 10 cm, znači da ta masa zadovoljava osrednju fre
kvenciju.
-prodori buke su na omnia ili montažnim pločama na sudaru zidova i podova
- sudari zidova i podova su se rješavali kajlanjem a
- sudari stropova su rješavani nalijeganjem kod pregradnih zidova većinom u suho
prijedlog mjera:
- zakrpati sve spojeve zida i stropa sa običnim građevinskim ljepilom uz prethodno otvaranje kontaktnih fuga
- to ide i na žalost razbijanje glazure širine 10 cm i betoniranje običnim građevinskim ljepilom
- izvršiti izmjenu elektroinstalacije postavljanjem na plohu tvog zida a preostale razvodne kutije i potrošače opet zapuniti ljepilom
- zalijepiti izolaciju tipa plamaflex bez fiksiranja tiplima na zid uz međusobno krpanje sudara sivom trakom
- ugraditi metalni raster na predviđeni zid i stropove uz prethodno ljepljenje termoband trake
- ugraditi oriolikovu izolaciju
- montirati knauf
eto ja bi to tako odradio, ako netko zna bolje prihvaćam sugestije
U Orioliku su mi objasnili/savjetovali da (nakon krpanja spojeva) lijepim oriofon direktno na betonske elemente izričito poliuretanskim ljepilom, zatim dolazi oriofon (50 mm ravnog apsorbera), iza knauf ploča koja se isto lijepi istim poliuretanskim ljepilom. Misliš da će to biti dosta?
Goldie82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:21   #75
ja mislim da će biti dosta ali treba paziti kod izvođenja da spužva bude knap- sve knap, i kod knauferskih radova voditi pažnju o rasteru i pričvršćenju termobanda btv. imaš poliuretanskog ljepila u Jankomiru ili na Sveticama- Sava- Kranj, čuvati se utičnica
glavna razvodna kutija se nalazi u stropu i ostale utičnice i prekidači su spojeni sistemom Ticino

Zadnje uređivanje kanjar : 30.07.2015. at 12:19.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 21:03   #76
Zvučna izolacija zida oko ulaznih vrata

Trebala bih savjet oko zvučne izolacije zida oko ulaznih vrata u stan. Plan je zamjeniti postojeća stara vrata jer čujemo sve iz haustora kao da nam je netko u stanu(lupanje vratima, divljanje susjeda, tulume, vrata od lifta, razgovore u haustoru jer sve odjekuje) a čujemo se i mi prema van ako pričamo u hodniku. Uzeli bi protuprovalna vrata, koliko vidim spominje se nekih 40 db zvučne izolacije. Mislili smo dodatno izolirati zid oko vrata sa kamenom vunom. Zanima me da li je učinkovitije kamenu vunu staviti s unutrašnje strane (u stanu) ili vanjske strane zida? I ima li to uopće smisla?
picard_maneuver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:03   #77
ukoliko bi se išlo na smanjenje udarnog zvuka
iz susjednog stana(radi se o širem hodniku)
na način da se prema zidu susjednog stana ostavi prostora
5cm-te postavljanje novog zida sa (naše)unutrašnje strane-
od kojeg materijala da postavimo taj zid?
mi bismo išli na ciglu(10 cm)čije šupljine bismo popunili betonom.
dal bi to bila dobra solucija ili možda postoji bolji način?
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:29   #78
Knauf zid 12,5 mm i vuna 100 mm ili 150 mm prema zidu.

https://www.google.hr/search?q=izola...a+zida+knaufom
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:39   #79
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
ukoliko bi se išlo na smanjenje udarnog zvuka
iz susjednog stana(radi se o širem hodniku)
na način da se prema zidu susjednog stana ostavi prostora
5cm-te postavljanje novog zida sa (naše)unutrašnje strane-
od kojeg materijala da postavimo taj zid?
mi bismo išli na ciglu(10 cm)čije šupljine bismo popunili betonom.
dal bi to bila dobra solucija ili možda postoji bolji način?
ranije sam pisao o starom načinu (ali učinkovitom) zidanja zidova između dvaju stanova: zidanje šupljom ležećom opekom sa tri vertikalne rupe i zvučnom šupljinom 5-7 cm. Dakle, moj je prijedlog povaditi prekidače i utikače ili produžiti žicu na predviđeni novi zid i zatvoriti šupljine sa jeftinim ljepilom, i pregletati površinu zida isto ljepilom. Zatim dozidati opekom 50 cm sa tri šupljine, horizontalno,prebacivati produžene kablove prema novom zidu i obraditi novi zid po želji
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 18:38   #80
Knauf kako bob4 kaže..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.