Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 14:44   #421
Hvala ali nije. Nekako s trebaš, treba...
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 19:12   #422
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Hvala ali nije. Nekako s trebaš, treba...
trebamponudu jebo ga ti
mrgud34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 22:05   #423
Našao. www.trebami.hr
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 13:27   #424
Koja bi bila korektna cijena za demontažu stare suđerice i priključenje nove (voda, odvodnja, struja, demontaža prednjeg panela od iverala sa stare mašine i stavljanje na novu )?
i gdje tražiti majstora? sa pravimajstor.hr mi je dosla ponuda na 800 kn sto se meni čini jako pretjerano.
trla baba lan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:21   #425
Quote:
trla baba lan kaže: Pogledaj post
Koja bi bila korektna cijena za demontažu stare suđerice i priključenje nove (voda, odvodnja, struja, demontaža prednjeg panela od iverala sa stare mašine i stavljanje na novu )?
i gdje tražiti majstora? sa pravimajstor.hr mi je dosla ponuda na 800 kn sto se meni čini jako pretjerano.
Ako je tako 350 kn.
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:43   #426
Zna li netko barem približno cijenu po dužnom metru za rušenje starog parapeta ograde (ništa čvrstog, zato se i mijenja) i iskop i betoniranje novog s jakom armaturom? Naime, dvorišna strana je 60 cm niža od vanjske pa bi s unutarnje strane možda trebalo napraviti i kosinu kao potporu. Visina parapeta (gledano s vanjske strane) bila bi 40 cm, širina (debljina) 20 cm.

Naravno, računam na bager i betonsku krušku. Pošto je uopće kubik betona?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:03   #427
Ako neko zna brzinski...samo za ruke cijena...

1.postavljanje (klebe /građ. ljepilo) u 2 sloja sa mrežicom

2.gletanje u min 2 sloja + pituravanje bojom u min. 2 sloja

3.izrada estriha zajedno sa stiroporom i rubnom trakom

4.postava keramičkih pločica skupa sa coklom
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 08:18   #428
Kompletno uređenje okućnice

Bok ekipa, jedno pitanje.

Dao sam se bio u rekonstrukciju jedne stare kuće, i napokon je gotov najroi dio. Grubi radovi izvana gotovi, jedan stan useljiv kad se kupi namještaj. Sad dolazi onaj drugi dio, a to je fasada, okućnica, trotoar i sve to. Da li mi tko može reći koliko mogu očekivati da ću potrošiti na to sve?

Za fasadu od 10cm sam dobio razne ponude, sve se vrte oko nekih 9000 eur za ruke i materijal, čini se da ispod toga neće ići ako želim ikakvu kvalitetu. Obzirom da bi kroz koju godinu želio rentati kuću kao vilu moram staviti bazen, gledao sam da se bazeni mogu fino urediti za nekih cca 10000 eura.

Ukoliko bi napravio to dvoje, stavio staklene ograde na kuću, sredio fasadu, napravio lijep komin vani sa nekakvim montažnim objektom u kojem se može jesti, mislite li da bi se to sve dalo srediti za 50000 eura? Govorimo o nekih 500m2 okućnice za sve. Dakle, treba biti i nekoliko parkirnih mjesta (za koje ima dovoljno prostora), bazen ispred, do bazena ukolipiti taj komin i to sve...

Da li znate koliko uzimaju za dizajn eksterijera, da mi to sve netko nacrta pa da vidim kako bi ispalo?

Hvala
__________________
The other day, I stubbed my toe and took it out on the dog. And two weeks ago, I ran out of vanilla ice cream and struck my wife. Then I find out my wife's been dead for six years. Who the hell did I hit?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.03.2017. at 11:11. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
Nameless One is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:36   #429
Ja bi s 50000€ obnovio i kuću(do 50-70m2) i sredio okučnicu, i još bazen ugurao u sve to. Naravno, zavrnio bih i rukave do ramena.
A šta nemaš neke ideje sam?
Ima danas programa pa se relativno lako skicira za neko idejno riješenje. Najvažnija je ideja.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 22:15   #430
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
20000 kn za materijal za 80 m2 ili za materijal i radove? ako je za materijal, to bi bilo 250 kn/m2 za materijal za hidroizolaciju...

sad se pokušavam sjetiti kolika je cijena V4. mislim da bi mogla biti oko 250 kn za rolu od 10 kvadrata, dakle nekih 25 kn po kvadratu, duplo to bi bilo 50 kn/m2 za V4. nešto košta i bitumenski premaz, ali puno manje. nemam pojma koliko koštaju te "zračne" i druge tanke folije (a drugo pitanje je koliko je neophodno korištenje tih dodatnih folija, a koliko je V4*2 + bitumen premaz kvalitetno rješenje samo za sebe). sve u svemu, to je jako, jako daleko od cifre od 250 kn po kvadratu. pa volio bi da mi netko specificira kako se došlo do te cijene
čitam i neznam još uvijek za garažu od 37 kvadrata ukopanu u brdo Podsused kakvu hidro izo da tražim,kao ui preporuku da majstor dobro napravi ljepenku i dali se razlikuj ljepenke v4 zbog proizvođača?
lovess is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 10:58   #431
Cijena parketarskih radova

Pozdrav svima, trebam savjet oko ponude koju sam dobio od jednog majstora u Osijeku.

Radi se o stanu u kojem želimo zamijeniti 50 kvadrata parketa. Trenutni parket je kovan na osb ploče ispod kojih se nalazi pijesak. Želimo to sve povaditi i postaviti novi parket, tako da više nikada ne dođe do škripanja (razlog zašto mijenjamo sadašnji parket). Betoniranje otpada jer bi sušenje trajalo predugo pa nam je majstor rekao da će postaviti poprečne grede na koje idu osb ploče. Uglavnom, tu mi sve štima osim njegove cijene.

Majstor za demontažu starog parketa, odvoz, postavljanje parketa i lajsni te sav materijal (osim parketa) traži 300kn po kvadratu - za 50 kvadrata to je ukupno 15 000 kn. Kad na to dodam i cijenu parketa, sve se dobrano penje preko 20 000 kn. Kad gledam koliko košta ljepilo, lak, osb ploče i ostalo, ispada da majstor uzima satnicu veću od liječnika i programera. Jesam li ja možda nerealan i to je normalna cijena za takve radove?

Uglavnom, ako netko ima preporuku za dobrog parketara na osječkom području, neka mi se slobodno javi. Hvala!!

PS
Isprike ako sam fulao podforum.
DiscoTetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 23:23   #432
Satnica je satnica, a posao je posao. Ako odes kod ljecnika PRIVATNIKA, bome ćeš svoje lječenje dobro i platiti. Ako odes kod programera privatnika i naručiš neki program, isto neće biti jeftin. Dakle, uspoređuješ kruške i jabuke.
BTW otkuda znaš koliko radnih sati njemu treba za zavrsiti to sve? Di su oni sati potroseni u dobavu i dovoz materijala, te odvoz i zbirnjavanje šute, itd..? Troškovi obrta, davanja, gorivo, amortizacija teretnog vozila, itd, itd..

Iskreno nemam pojma o cijenama, jedino me redovito zivcira usporedba necijeg posla sa satnicama nekog zaposlenika.
BTW ako zelite ustediti, zasto ne dogovorite sami da povadite stari parket/ploče/pijesak i zbrinete? Bar to nije komplicirano nit zahtjeva posebno znanje i alat?!
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 11:49   #433
Poklopio bih se sad ušima da ova cifra koju mi je rekao ide s računom. Dakle, na crno, 300kn po kvadratu. Pa ti uhvati kalkulator i računaj.

No da zaključim, u međuvremenu smo našli drugog majstora koji će to napraviti znatno povoljnije.
DiscoTetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 14:03   #434
Kolika bi bila cca cijena izgradnje zidića za ogradu okolo naokolo, zemljište je 30x30, visina iznad zemlje bi trebala biti 70-80 cm jer će se navažati zemlja
Ograda će ići obična žičana mreža
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 20:26   #435
Adaptacija podruma

Nisam primjetio da majstori budu na forumu..vise iznimka nego pravilo, pa mozda netko zna nekog da radi adaptacije podruma: zamjena drvenih letvica, mrežica na strop (trstika koja se neće mjenjati pa ce se mrežicom poravnati strop), struganje/gletanje gdje potrebno, farbanje, dovod struje za utičnice / struja postoji, pojačanje svjetla, stavljanje keramike. Ukupna površina 16m2 (dvije šupe koje bi se spojile u jednu. Može ponuda sa i bez keramike. Jamstvo na izvršene radove i ugovor poželjni zbog loših iskustava s neozbiljnim majstorima.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 13:01   #436
Pozdrav,

htio bih zatvoriti lođu, sada je pitanje šta je sve moguće i zanima me kako naći dobro firmu/majstora?!
Ima li netko od vas neku preporuku?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 16:34   #437
Štemanje

Pozdrav ljudi, treba mi savjet u vezi štemanja jer se ja u to ništa ne razumijem.Dakle prostor u prizemlju je veličine 50m2, na temeljnu ploču prije cca 25 godina je nasipano još cca 25cm betona, e sad ja bi morao skinut taj betona da dođem do temelja i da mi bude visina stropa nekih 2,50.Sad mene zanima koliko se okvirno kreću cijene štemanja betona?
Muvi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 23:56   #438
dobila sam ponudu za sanaciju krovišta ( u Zagrebu) 850kn /m2.
što bi uključivalo skidanje i odvoz starog crijepa, novi limeni pokrov, paro-propusna i vodonepropusna folija, vuna 20cm i standardna unutarnja obloga od knaufa. krov je cca150 m2
jel mi se samo čini da je to papreno ili se cijene zaiste kreću oko te cifre?
__________________
I'm cold.
tipkalo tralala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 09:22   #439
Pa zbroji. Sam materijal krova ako je sve novo je sigurno 300 kn po kvadratu, plus vuna, plus knauf i konstrukcija ...i plus radovi na sve to
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 11:20   #440
na koji materijal mislis? zar nije materijal vuna, lim i knauf?
__________________
I'm cold.
tipkalo tralala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.