Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2015., 11:58   #6581
promjena okova na prozoru s rukama bi mogla bit oko soma kn, a ne 2, puno previše taj tvoj traži.
DeeJay Dee is offline  
Old 30.07.2015., 16:17   #6582
Pozdrav svima,
budući da sam u potrazi za stolarijom za kuću molio bi ekipu koja nešto zna o stolariji ( jer ja nisam taj ) neku preporuku oko firme, profila, stakla.
Svaka pomoć je dobro došla.
Unaprijed zahvaljujem!
MarioVujnovic is offline  
Old 30.07.2015., 16:33   #6583
pvc:
veka
rehau
gealan
salamander

okovi:
maco,
roto,
siegenia-aubi
g+u

stakla:
2-slojna 4-16-4 low-e punjena plinom (argon) i sl. za starogradnju
3-slojna 4-16-4-16-4 low-e + plin za novogradnju, naročito pasivne objekte
ako trebaš i dodatnu poboljšanu zvučnu izolaciju, traži 2-slojna stakla 6-12-6 ili 6-14-4 s lamistal slojem na vanjskom staklu za stare objekte ili takva ekvivalentna 3-slojna stakla za novi objekt

firme - ne bi bilo pošteno dati javnu preporuku (može se samo nominalno pobrojati više njih iole korektnih ili razvikanih) jer bi se lako moglo raditi o reklami, a i ne znamo gdje si...
DeeJay Dee is offline  
Old 31.07.2015., 11:29   #6584
Svi koji se žele reklamirati mogu se obratiti marketingu foruma.
Molim također one koji imaju reklamni link u potpisu da ga odmah izbrišu.
City is offline  
Old 31.07.2015., 17:32   #6585
Pitanjce: imam nekoliko ponuda za stolariju, inoutic, salamander, rehau i gealan profili. Sve su sa troslojnim staklima 4-12-4-12-4, bez plina, samo sa low premazom. Inoutic je 30-ak % jeftiniji od ostalih, da li je lošiji ili? Kuća je zidana klasičnim blokom 25 cm i 10 cm stiropor, da li je takva stolarija odgovarajuća uopće?
kizoos is offline  
Old 01.08.2015., 14:44   #6586
Hvala DeeJay na informacijama. Bacio sam se na čitanje postova od prve stranice, moram priznati da ima dosta zanimljivih informacija ovdje. Dobio sam u inbox link od neke stranice preko koje se može zatražiti ponuda. Malo sam skeptičan sa tim stranicama jer znam kak većina takvih stranica funkcionira. Dobiješ ponudu od onih koji plaćaju da bi se oglašavali na toj stranici, ne znači nužno da su dobri. Ali dobro, sva sreća da sam na vrijeme krenuo u potragu i da na ovim stranicama ima dosta materijala od ljudi koji su podjelili svoja iskustva. I da kuća je novogradnja, u Blatu iza Arena centra.
MarioVujnovic is offline  
Old 01.08.2015., 23:15   #6587
Quote:
kizoos kaže: Pogledaj post
Pitanjce: imam nekoliko ponuda za stolariju, inoutic, salamander, rehau i gealan profili. Sve su sa troslojnim staklima 4-12-4-12-4, bez plina, samo sa low premazom. Inoutic je 30-ak % jeftiniji od ostalih, da li je lošiji ili? Kuća je zidana klasičnim blokom 25 cm i 10 cm stiropor, da li je takva stolarija odgovarajuća uopće?
Kao sto si mogao procitati milion puta na temi.........svi proizvodjaci koje si naveo imaju jeftinije i skuplje modele........ako poredis jeftinije modele od svih proizvodjaca onda je to sve tu negdje ja bi izabrao inoutic ako je toliko jeftiniji.........ako si poredio skuplje modele od svih proizvodjaca opet su tu negdje i opet bih izabrao inoutic zbog cijene.

A ako je u pitanju poredjenje jeftinije verzije inoutica sa skupljom verzijom rehau npr.......onda i treba da bude jeftinije.

Inoutic prestige je odlican profil 6 komora 3 dihtunga.........dok je jeftiniji cini mi se inoutic arcade........on je 5 komora 2 dihtunga.......to je onako standardno.
rovaccccc is offline  
Old 02.08.2015., 16:12   #6588
Umjesto stare drvene stolarije je ugrađena nova PVC stolarija na način da je položena na unutarnju postojeću klupicu koja se nije mijenjala. Sada između PVC profila i klupice postoji "luft" od kojeg milimetra. S čim je to najbolje zatvoriti? Jel najobičniji silikon dovoljan ili ima nešto bolje?
Fitz is online now  
Old 03.08.2015., 12:56   #6589
S obzirom kako mi se pokazala nemoguća misija naći stolara koji je u stanju obnoviti drvena ulazna vrata u zgradu, istražujem opciju za nova alu ili pvc vrata.

Zanima me koja je bolja opcija pvc ili alu s obzirom da se radi o stambenoj zgradi sa 15 stanova, a ne bih htio da za godinu dvije imam raspad sistema. Tražim kvalitetnu opciju, pa ako netko ima preporuku koje profile i okove tražiti za takva vrata. Primam i ponude na pm, dolje su dimenzije...

__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Old 03.08.2015., 13:04   #6590
Quote:
Mr. Wolf kaže: Pogledaj post
Zanima me koja je bolja opcija pvc ili alu s obzirom da se radi o stambenoj zgradi sa 15 stanova, a ne bih htio da za godinu dvije imam raspad sistema
Ako ti nije bitna lova onda uzmes alu koja je dobro skuplja od pvc ako zelis postic slicnu izolaciju,ali je dugotrajnost nema dalje.

Ako ti je bitna lova.....onda pvc.......samo turski profili nisu dobri u smislu dugotrajnosti.........njemacki profili su dobri i pouzdani manje je bitno koji ces izabrat od njih......ako ti je bitna izolacija onda biras njihovu skuplju ili jeftiniju varijantu........rehau,salamander,trocal,gealan,ko merling itd itd ima ih jos puno......sve je to dobro.......ne vjerujem da neki od ovih proizvodjaca ugradjuje lose okove,nebi bilo smisla.......meni uz gealan su dosli okovi GU.......koji i danas sluze kao i prvog dana.

Zadnje uređivanje rovaccccc : 03.08.2015. at 13:55.
rovaccccc is offline  
Old 10.08.2015., 15:36   #6591
Pozdrav!

Pročitala sam dobar dio ove teme i upoznata sam s osnovnim (i manje osnovnim ) stvarima, pa se sad javljam s još par pitanja. Radi se o zgradi na moru, velike staklene stijene okrenute su na jug. Pitanja su slijedeća:

1. Da li se dvostruka stakla danas smatraju lošim izborom? Radi se o jako velikim kliznim stjenama, pa bi im eventualno dvostruko staklo (umjesto trostrukog) smanjilo težinu.

2. Većinom se na temi govori o gubitku topline i zagrijavanju po zimi, a mene zanima obrnut problem. Kako postići što bolju izolaciju od vrućine? Budući da grijanje nije kritično, zbog klime i orjentacije, već je fokus na tome da ljeti bude podnošljivo unutra. Ima li smisla okretati low-e premaz obrnuto, to sam pročitala negdje na ovo temi? Što se općenito radi u ovoj situaciji?

3. Prikupili smo nekoliko ponuda, otprilike su podjednake cijenom, pa me zanima što je najbolje od slijedećeg:
  1. Rehau Ecosol 70
    HAUTAU za klizne stijene
    ROTO okovi za ostalo
  2. Salamander Streamline 76
    WINKHAUS activPilot
  3. Rehau Ecosol 70
    WINKHAUS activPilot

4. Zna li netko na koji profil se misli ako u ponudi piše Rehau BT 70?

5. Molila bi sugestije za neke pouzdane firme, jer sam svjesna da je kvalitetna ugradnja jednako važna kao i specifikacija stolarije.
@nchi is offline  
Old 10.08.2015., 16:58   #6592
Razlika izmedju obicnog dvostrukog stakla i dvostrukog stakla sa low-e je malo veca pa se osjeti.

Razlika izmedju dvostrukog low-e i trostrukog low-e nije velika......to su nijanse......trostruko je bolje vise radi zvucne izolacije.

Low-e je premaz koji se nanosi na unutrasnje staklo sa spoljne strane.......sluzi da toplotu iznutra ne propusta prema vani.

Ako ne zelis da ti sunce ulazi unutra onda ne trazis low-e nego trazis nesto drugo sto ne propusta sunce unutra.......nisam siguran kako se zove (stopsol ili nesto slicno).......taj premaz se nanosi na spoljnje staklo sa unutrasnje strane.

Mozes da stavis oboje.......na unutrasnje low-e a na vanjsko to protiv sunca......onda imas obje funkcije.

Znam covjeka koji ima ta stakla protiv sunca......zalio se da u proljece se mora grijat.......dok kod drugih sunce ugrije unutra.........isto tako preko zime se manje trosi na grijanje kad ti sunce ulazi kroz prozor.......dok sa tim staklima ces vise trosit na grijanje.

Sve varijante su moguce......samo treba izabrati pravu
rovaccccc is offline  
Old 10.08.2015., 17:00   #6593
PVC i ALU stolarija

1. Ne smatraju, za starogradnju dapače.
Za mnoge novogradnje, naročito pasivne kuće, logičniji su izbor 3-slojna.

2. Pojasnio već kolega.

3. Nisam te baš razumio, bolje malo pojasni te ponude.

4. Sve može biti, Euro Design 70, Brillant Design 70 i Ecosol 70.

5. Ne bi bilo korektno vizavi reklamiranja isticati ikoga javno, a i ne znamo za gdje točno ti to treba...


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 11.08.2015., 13:20   #6594
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Ako ne zelis da ti sunce ulazi unutra onda ne trazis low-e nego trazis nesto drugo sto ne propusta sunce unutra.......nisam siguran kako se zove (stopsol ili nesto slicno).......taj premaz se nanosi na spoljnje staklo sa unutrasnje strane.
Da li je taj Stopsol onaj premaz koji zamrači stakla? jer to ne želim.


Mogu li još dobiti komentar od forumaša na ponude oko kojih se dvoumimo. Evo ih malo detaljnije, kao što rekoh, cijenom su tu negdje sve tri:


Ponuda br.1
PROFILI: Rehau Ecosol 70
OKOV: HAUTAU (za klizne stijene)
ROTO (za prozore)
ISPUNA: Staklo 4 low-e-argon-4 float-argon-4 low-e
0,7w/m2
ROLETE: Dvodjelna roleta 2G - BIJELO - DEKOR
Kutija rolete 195 bijela-dekor
LAMELE: ALU lamela antracit


Ponuda br.2
PROFILI: Salamander STREAMLINE 76
ISPUNA: *4-14-4-14-4 FLOAT Low-e + ARGON + FLOAT
+ ARGON + FLOAT Low-e (40mm) 0,7
OKOV: activPilot okov za PZO [Signalgrau RAL 7004 MAT]
POLUOLIVA ATLANTA TITAN SIVA F9 7/35
WINKHAUS activPilot sivi
ROLETE: Jednodjelna roleta jedan pogon - Bijelo
ROLETA ALUKON PREDPROZORSKA - POLUPODŽBUKNA
Gurtna
LAMELE: ALUMINIJSKA LAMELA BOJA - PALETA
DOD.OPREMA: dodatak za podžbuknu kutiju

Ponuda br.3
PROFILI: REHAU Euro Design 70
OKOV: WINKHAUS activPilot
ISPUNA: 4 LowE-12 Arg + 4 Float - 12 Arg - 4 LowE TGI
ROLETE: KUTIJA STANDARD 210x190 SIMPLA
LAMELE: ALU LAMELA 39mm SVJETLO SIVA RAL7038 (10)
@nchi is offline  
Old 11.08.2015., 13:46   #6595
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
5. Ne bi bilo korektno vizavi reklamiranja isticati ikoga javno, a i ne znamo za gdje točno ti to treba...
Ok, može i na PM. Što se tiče lokacije, malo je veća narudžba tako da lokacija firme nije bitna (do sad niti jednoj koju smo zatražili ponudu nije bio problem).
@nchi is offline  
Old 11.08.2015., 16:47   #6596
Ja bih ponudu pod #1.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 13.08.2015., 02:48   #6597
Quote:
SasaCH kaže: Pogledaj post
Imam kratko pitanje, jel bolje da stavim ALU ili PVC stolariju kod stare kuće. Neki mi čak savjetuju da stavim drvenu. Tražim jeftinu soluciju, ne previše skupo.. al naravno da bude barem par godina držalo to. I može odmah preporuka gdje kupiti negdje u ZG ili okolici? Ima hrpa dućana, znam, al koji da odem?
______________________
Okovi za grilje
Sam si otpisao alu.......ona je sve samo ne jeftina...........par godina ce trajat svaka..........dobra pvc ce trajat jako dugo.........samo ne turski pvc

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
rovaccccc is offline  
Old 13.08.2015., 07:15   #6598
[QUOTE=SasaCH;55138970]Imam kratko pitanje, jel bolje da stavim ALU ili PVC stolariju kod stare kuće. Neki mi čak savjetuju da stavim drvenu. Tražim jeftinu soluciju, ne previše skupo.. al naravno da bude barem par godina držalo to. I može odmah preporuka gdje kupiti negdje u ZG ili okolici? Ima hrpa dućana, znam, al koji da odem?
Najbolja je drvena, ali i duplo skuplja od plastične. Između ti je ALU (cjenovno).
Jeftina solucija je plastična, zatraži ponudu od par dobavljača i to ti je to!
Prelistaj thread par stranica unazad, sve ti piše.
Tunjica is offline  
Old 13.08.2015., 12:58   #6599
Ima li netko PVC stolariju smeđe boje? Da li se radi o foliji ili o nečemu drugome? Koliko je to kvalitetno i dugotrajno? Hvala na odgovorima.

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 14.08.2015., 07:54   #6600
Pozdrav,
Imam par pitanja vezana za pvc stolariju.
1. Ugradio bi pvc stolariju klase REHAU Euro Design 70.
Koji modeli drugih proivodjaca su te klase? (Napr Aluplast Ideal 5000?, Salamander Streamline?, Veka Softline 70AD?, Gealan S8000?)
Treba mi ta informacija za usporedbu ponuda.

2. Zna li netko za neke prosjecne pvc prozore (solidne i ne preskupe), kojima je profil uzi tako da mi vise stakla ostane.
Imam jedan prozor koji je jako uzak, pa kad stavim siroke okvire jako malo ce mi stakla ostati.

Hvala vam.

Zadnje uređivanje danielpubmail : 14.08.2015. at 08:09.
danielpubmail is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.