Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2015., 20:47   #1461
Nemaju si oni šta uračunati, ako je recimo karikiram u ugovoru napisano da najam završava 31.8., onda oni tebi za taj tekući osmi mjesec plaćaju početkom mjeseca stanarinu i točka, tako stoji u ugovoru, ako ne stoji dodaj točku koja se tiče toga.

Kada dođe kraj mjeseca, imaš polog kojem oduzmeš zbroj režijskih troškova, jer neki računi tipa holding i internet ako ga imaš dođu tek idući mjesec, prije toga odeš u plinaru, elektru i tražiš ispis računa/obračuna na temelju stanja brojila koja doneseš ti osobno, ne oni, naravno zamoliš ih da uđeš u stan i zapišeš stanja brojila, da nebi bilo muljanja s njihove strane.

Usput plinara i hep imaju korisničke stranice na webu (registriraj se)

PLINARA https://mojracun.gpz-opskrba.hr/login.aspx
HEP https://mojracun.hep.hr/ods/default.aspx

tako da u svakom trenutku možeš provjeriti online da li su i prethodni računi podmireni, pa prema tome već nakon mjesec-dva od ulaska u stan možeš reagirati ako ne krenu s plaćanjem režija, prvo pristojnim razgovorom, ako to ne prolazi, pokrećeš otkazni rok.

U svakom slučaju, na prvu mi zvučiš pre fino. Po meni je dovoljno dva mjeseca da dobiješ dojam s kakvim podstanarima imaš posla i ako se jedne stavke iz ugovora ne pridržavaju (a svaka stavka je bitna jer da nije nebi ju niti stavili u ugovor), pokrećeš otkazni rok, to isto stavi u ugovor ako nisi.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 22:45   #1462
Kod tebe ne bi ni jedan ostao ni 2 mjeseca . A ja mislio da sam ja tvrd. Meni je zadnji rekao ,kada sam ga uhvatio nakon 2 mjeseca da sam bezobrazan, da je on bio na moru i kako bi mi platio. Jedan je rekao da je curi kupio Samsung mobitel za 5000 pa mi ne može taj mjesec platiti. Jedni su me zvali da im dođem žarulju promjeniti koja je pregorila jer to nije njihova dužnost. Ma jednom ču napisati knjigu o doživljajima sa podstanarima.
bego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 23:45   #1463
Ovo su specijalni slučajevi, doživio sam svašta, ali ne baš takav bezobrazluk i navlačenje.
Trenutno imam najbolje podstanare u 15 godina rentanja, a prije njih je bilo svačega, ali niti jedan slučaj kao tvoji.
Da se to dogodi za 30 dana bi morali otići iz stana.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:06   #1464
Quote:
Krevet kaže: Pogledaj post
Za kaj se daje polog? To je ako se ne varam još jedna stanarina koja ostaje kod gazde? Kaj kad se jednog dana odlučim iseliti? nadam se da se polog vraća!
Polog ti najmodavac vraca prilikom iseljenja ako je takav dogovor, ili ti sluzi kao zadnja stanarina za mjesec na kraju kojega ces iseliti.
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:29   #1465
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
Polog ti najmodavac vraca prilikom iseljenja ako je takav dogovor, ili ti sluzi kao zadnja stanarina za mjesec na kraju kojega ces iseliti.
a fućkaš naknadu za eventualne štete na stanu i plaćanje zadnjih režija, jel
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:08   #1466
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
Polog ti najmodavac vraca prilikom iseljenja ako je takav dogovor, ili ti sluzi kao zadnja stanarina za mjesec na kraju kojega ces iseliti.
upravo tako. 10 godina sam živjela u unajmljenim stanovima, u tri grada, i nikad nikome nije palo na pamet da uzme polog. ili se vraća ili služi kao zadnja stanarina.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:29   #1467
Eventualnih šteta neće biti Što ak pukne kakva cijev, dođe do kvara na instalacijama, znači kvar koji nije nastao ničijom krivnjom?
Krevet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 08:32   #1468
Quote:
Krevet kaže: Pogledaj post
Eventualnih šteta neće biti Što ak pukne kakva cijev, dođe do kvara na instalacijama, znači kvar koji nije nastao ničijom krivnjom?
sitne štete se dogode i vrlo pažljivim i opreznim ljudima, činjenica života koju treba prihvatiti i pripremiti rezervu za nju, a ne pričati, ne, MENI se to neće dogoditi. kako to možeš znati? znaju samo oni koji namjerno uništavaju da BUDU uništili, suprotno ne vrijedi. ako se nezgoda ne dogodi super, ako se dogodi - opet nije problem, plaćeno je.

oštećenja i kvarovi na stvarima koja su dio instalacija kuće uvijek su problem vlasnika nekretnine a ne podstanara. za takve kvarove stanodavcu je pametno uzeti policu osiguranja.

kvarovi na većim aparatima također su trošak vlasnika, ali tu već nije loše potvrditi to u ugovoru, s obzirom da zna biti rasprava ko je kriv, je li nešto krivo korišteno i slično.

zanimljivo mi je da ovdje ljudi tvrde da su desetke godina podstanari i da nikad nisu napravili nikakvu štetu u stanu, baš me zanima što bi njihovi bivši stanodavci na to rekli. ali možda su sve sredili sami prije odlaska, pofarbali zidove, zamijenili brtve, sredili parkete ili kupili nove tepihe... šta. moguće je. meni je pri zadnjoj selidbi bilo lakše platiti (a vjerojatno i jeftinije) nego se baktati još i pituranjem stana iz kojeg odlazim.

a zašto preskaču pitanje iznosa zaostalih režija? valjda im se čini nebitnom stavkom.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 08:40   #1469
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a fućkaš naknadu za eventualne štete na stanu i plaćanje zadnjih režija, jel
Nisam nikada ostecivala tudje stanove, tako da polog za to nije ni sluzio. A sto se rezija tice, ja po dogovoru platim one koje prve dodju za prethodni mjesec kada nisam bila u stanu tako da me se ne zove 2 tjedna nakon iseljenja za zadnje rezije.
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 08:42   #1470
Quote:
Krevet kaže: Pogledaj post
Eventualnih šteta neće biti Što ak pukne kakva cijev, dođe do kvara na instalacijama, znači kvar koji nije nastao ničijom krivnjom?
Zoves stanodavca da to sredi. Isto kao i za kvarove dotrajalih kucanskih aparata.
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 09:03   #1471
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
Nisam nikada ostecivala tudje stanove, tako da polog za to nije ni sluzio. A sto se rezija tice, ja po dogovoru platim one koje prve dodju za prethodni mjesec kada nisam bila u stanu tako da me se ne zove 2 tjedna nakon iseljenja za zadnje rezije.
baš dobro da nisi nikad imala štete - 'eventualne' štete uključuju i tu mogućnost, da ih možda ima a možda i nema

to ne znači da se princip pologa mijenja. ako nema štete, neće se ni naplatiti iz pologa, očito.

za režije: što ako je stan prije tebe bio prazan, pa su režije bile na osnovnom paušalu? kako si mogla platiti svoju potrošenu struju, vodu i plin prvog mjeseca tamo?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 11:46   #1472
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
baš dobro da nisi nikad imala štete - 'eventualne' štete uključuju i tu mogućnost, da ih možda ima a možda i nema

to ne znači da se princip pologa mijenja. ako nema štete, neće se ni naplatiti iz pologa, očito.

za režije: što ako je stan prije tebe bio prazan, pa su režije bile na osnovnom paušalu? kako si mogla platiti svoju potrošenu struju, vodu i plin prvog mjeseca tamo?
Aha, znaci ostavljas si polog i za "eventualne" stete, bas lijepo. I posteno. Ne znam tko bi na to pristao.
Nazalost, nisam bila u toj situaciji pa ti ne mogu odgovoriti. Platim holding i toplanu, struju od dana kada udjem u stan do dana kada izadjem, po ocitanom brojilu. S plinom nemam iskustva ali vjerujem da bi bila ista situacija kao i sa strujom. Dosta dugo sam podstanar i jos nije bilo nikakvih problema, kazem, sve je stvar dogovora.
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 12:07   #1473
ostavljam si polog? imaš problema s razumijevanjem pročitanog teksta, ako si ga uopće pročitala.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 12:17   #1474
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ostavljam si polog? imaš problema s razumijevanjem pročitanog teksta, ako si ga uopće pročitala.
Istina, nisam ni procitala
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 08:50   #1475
za koliko se može naći neki mali stan za samca u Splitu?
bilo bi super da ima veš mašinu.
lokacija nebitna.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 14:12   #1476
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
za koliko se može naći neki mali stan za samca u Splitu?
bilo bi super da ima veš mašinu.
lokacija nebitna.
naći ćeš u 10.mj. kad završi sezona pa do 5. u gradu di ti srce poželi. a za duže po visokoj i daljim kvartovima po privatnim kućama ima po 1000 kn garsonjera...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 16:25   #1477
zanima me, da li može stanodavcu doći nešto vezano za porez, ako mi je prijavio boravište, ali nemamo nikakav ugovor potpisan - jednostavno je prijava obavljena osobno na šalteru MUP-a uz potpisivanje one izjave da je on vlasnik stana?
jer ako mu dođe nešto za porez, naravno da će taj trošak prebaciti meni, ....
a i temeljem čega će porezna obračunati porez kad nigdje nije naveden iznos najamnine... ?
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 16:44   #1478
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
naći ćeš u 10.mj. kad završi sezona pa do 5. u gradu di ti srce poželi. a za duže po visokoj i daljim kvartovima po privatnim kućama ima po 1000 kn garsonjera...
visoka je u qrcu , živio sam na visokoj.
tamo su svi iz istog sela, svi su bespravno izgradili kuće i vlaški mentalitet gdje svako vodi brigu o tuđim poslovima.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 17:24   #1479
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
zanima me, da li može stanodavcu doći nešto vezano za porez, ako mi je prijavio boravište, ali nemamo nikakav ugovor potpisan
Ne može jer policija tu informaciju ne šalje poreznoj. Uostalom, MUP ni ne zna jesi li ti tamo u podstanarstvu ili živiš besplatno kod prijatelja/rođaka. Koliko je meni poznato, ni porezna ni općina nemaju načina da nanjuše da je netko u podstanarstvu na crno.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 23:45   #1480
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
visoka je u qrcu , živio sam na visokoj.
tamo su svi iz istog sela, svi su bespravno izgradili kuće i vlaški mentalitet gdje svako vodi brigu o tuđim poslovima.
a jbg, napisa si da je lokacija nebitna. Ja nebi na visoku ili pujanke, brda ni mukte išla. Bit će ti po gradu apartmana u 10.misec, ne brini. Ali u 5. misec kifla
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.