Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 19:36   #201
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post


čuo sam da su ljekoviti sokovi od dotičnog kaktuščića
je ? i drugi su to čuli , nebuš vjeroval, ali čak i dečki iz odjela za borbu protiv narkotika
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 19:40   #202
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
je ? i drugi su to čuli , nebuš vjeroval, ali čak i dečki iz odjela za borbu protiv narkotika
...ah, na što ti odmah pomišljaš
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:36   #203
Saljem vam slicicu jedne biljcice koju ne mogu naci u knjigama o biljkama koje imam kuci. Any idea anyone? Neki sukulent? Kako se brinuti za nju?

Evo i biljicice:
http://s235.photobucket.com/albums/e...ent=biljka.jpg
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:47   #204
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Saljem vam slicicu jedne biljcice koju ne mogu naci u knjigama o biljkama koje imam kuci. Any idea anyone? Neki sukulent? Kako se brinuti za nju?

Evo i biljicice:
http://s235.photobucket.com/albums/e...ent=biljka.jpg
Rekao bih da je to jedna od brojnih vrsta žednjaka,seduma. To su skromne biljke,idealne za uzgoj u kamenjarima, a kao i svi sukulenti vole sunčani položaj i ne pretjeranu vlagu.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:26   #205
Quote:
dejo_vu kaže: Pogledaj post
Evo vidi ova 3 sam otsekao skalperom ..sad da ih ostavim da stoje malo....koliko trebaju da se osuse? onako da izgledaju pomalo smezurano?



Nadam se da ce od ova 3 pelcera jedan da uspe izniknit...ubi vise kaktus sa pokusajem presadjivanja
Hy! Sori što ti nisam prije odgovorila. Ovaj u sredni (srednje veličine) mi izgleda da bi se mogao primiti. Držim ti fige! Ja sam ti jednog ostavila 10 dana vani jer sam zaboravila da ga imam u torbi ...i primio se bez greške. Ma kaktusi ti mogu dugo bez vode, ne brini. Nema veze ako se malo smežurao, kad ga staviš u zemlju oporavit će se, glavno da mu se posuši onaj rez jer mu tu počinje truljenje. Velike katuse ti uvoze tako da ih narežu na komade i zatim opet spoje kao slagalicu...i onda opet zarastu i nastave gdje su stali. Čuda...ha!?

Javiš kak napreduju ti tvoji. Baš me sad zanima.
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:38   #206
zanima me dali ima za kupit neki prah ili sprej univerzalni vidin sada kad sam počeo stavljat kaktuse iz terase u zatvoreni prostor po nekima imam paukova sitni a u nikima kao neke male muhe volio bi ih našpricat snečim jer sad u toploj kući namnožit će se sigurno
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:17   #207
Quote:
vanilija kaže: Pogledaj post
ljudi ja imam hrpu kaktusa, evo ovo im je druga godina da su kod mene, uglavnom bilo bi mi jako drago kad bi vi malo poslikali te svoje kaktuse, pogotovo u vrijeme cvatnje
Mali ali pali...svake godine cvjeta i to po 3 cvijeta odjednom.


Smrdiiiiiiii!!!!!


Standard -vidjeh ovdje i mnogo ljepših primjeraka



i poslijednji za ovo ljeto...


lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 14:05   #208
Molim vas za savjet.
Prije 3 godine kupila sam dva mala, slatka kaktusića.
Sada su oni otišli „u nebo“ – uski, visoki , bez izboja - a rastu iz minijaturne vazice sa malo zemlje. Bojim se da se jednostavno ne prevale jer se već naginju u stranu.
Ne znam što da im radim?
Ako ih i presadim u veću posudu, opet se bojim prevaljivanja jer imaju mali korijen.
Da ih narežem ko salamu – uginut će!?
Što bi vi učinili?
houseneder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:34   #209
Quote:
houseneder kaže: Pogledaj post
Da ih narežem ko salamu
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:35   #210
koliko sa mojim isustvom ja ih presadin svakih 2godine pa nemam problema
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 23:52   #211
Visoki i tanki su zbog toga što su najvjerojatnije u zimskom mirovanju u toploj prostoriji, a možda su i preko ljeta unutra. Kad bih znala o kojoj se vrsti radi bilo bi mi lakše odgovoriti jer ima kaktusa koji se smiju i sjeckati.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 12:10   #212
Presadi ih u teglu koja je šira i niža (zbog stabilnosti) i stavi im potporanj (imaš za kupiti štapiće, ogradice, lotrice koji ti pridržavaju biljke), a prek ljeta ih iznosi van, premda ako je to neka vrsta kaktusa koja raste u vis tako će rasti i vani ali će ljepše izgledati.

Pozdrav!
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 18:27   #213
Quote:
houseneder kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet.
Prije 3 godine kupila sam dva mala, slatka kaktusića.
Sada su oni otišli „u nebo“ – uski, visoki , bez izboja - a rastu iz minijaturne vazice sa malo zemlje. Bojim se da se jednostavno ne prevale jer se već naginju u stranu.
Ne znam što da im radim?
Ako ih i presadim u veću posudu, opet se bojim prevaljivanja jer imaju mali korijen.
Da ih narežem ko salamu – uginut će!?
Što bi vi učinili?
Premalo svjetla a previše vlage i topline, naročito zimi. Kaktusi traže ljeti puno svjetla ( ne nužno svi i direktnog sunca ) a zimi miruju na 8 - 12 C. uz zalijevanje jednom mjesečno i to vrlo, vrlo skromno.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:24   #214
hej taj bas u sredini se primio URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
HVALA PUNO
dejo_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 11:30   #215
btw cylindropuntia spinosior
al nije pretjerano bitno
Jana31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:10   #216
Zaboravih ti reći...bilo bi dobro da ga prek ljeta iznosiš van, ljepše će ti izgledati. Ovako mi izgleda kao da nije bio vani. Možda griješim.
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 09:54   #217
Smijem li ih odnijeti u podrum sa ostalim biljkama koje tamo prezimljavaju (hladnije, mračnije) ili ih moram unositi u kuću (pretoplo)!?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:19   #218
Za prezimljavanje im treba hladno s dosta svjetla. U podrum ugradi sijalicu za biljke i bit će im savršeno. Na toplom će se previše izdužiti i deformirati.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 20:23   #219
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Za prezimljavanje im treba hladno s dosta svjetla. U podrum ugradi sijalicu za biljke i bit će im savršeno. Na toplom će se previše izdužiti i deformirati.
Iz vlastitog iskustva : kaktuse možeš u studenom izvaditi iz zemlje / supstrata, eventualno očistiti od korjenovih uši i umotati u novine te odložiti na hladno mjesto ( 6-10 C ). U ožujku ih se može posaditi u svježi supstrat te nastaviti uzgoj prema pravilima.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 10:50   #220
Ciao ljudi! Ima netko iz Zagreba tko zeli razmijeniti svoje kaktusice (visak sjemena, pelcera itd)?
sasa-f is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.