Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 11:45   #2001
Preslatka je. Ko i svi samojedi.

Mi imamo i češalj i četku (nije ta, al na tu fintu) plus furminator (za samojede je veličina M i na slici je baš samojed) koji baš ne koristimo, al koji put zna biti ok. Kupili u Zoo Cityju, tamo bilo jeftinije nego u Pet centru.

Dečko je četka, ja je češljam. Super su i svaki zasebno, al kad ih s oboje onda dosta dlake skineš. Pa ti furmi nije potreban.

Nemoj je nikako kupati sa šamponom barem do 6. mjeseca, a nakon toga 2 ili 3 puta godišnje. Mi svoju samo s vodom peremo i čista je, bijela, a često se valja po svemu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:02   #2002
Pozdrav svimaaaa ))))))))

Molim vas da mi kažete kako operete vaše bijele pahuljice kad se zaprljaju od zemlje?
Tu gdje ja živim je zemlja dosta crvenkasta,i na šapicama joj nikako ne mogu potpuno ukloniti tu žućkastu
nijansu od zemlje.Inace je cetkam normalno i sve,i obrišem sa vlažnim rucnikom,ali nikako ne ide dollje boja...
I usput još nešto...Kakva su vaša iskustva sa morem?Dali je netko vodio vec na kupanje?Pitam jer mi nitko ne zna
tocno reci,zbog djelovanja soli na dlaku itd.

Iscekujem vaše odgovore,hvala
marry11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:50   #2003
Da ne čitam sada cijeli forum, nikada nisam imala psića ali namjeravam nabavit samojeda.Koliko im sati dnevno treba šetnje?
Oriah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:26   #2004
Pa samo sacekajte da se osusi i iscetkate i to je to

Imate i onaj sampon za suho pranje u obliku pjene i to isto pomaze iako ga ne vole ...pozzz
Nemam iskustva sa morem...
Elvir93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 10:14   #2005
Quote:
Oriah kaže: Pogledaj post
Da ne čitam sada cijeli forum, nikada nisam imala psića ali namjeravam nabavit samojeda.Koliko im sati dnevno treba šetnje?
To je indivudualno kod svakog psa. Neki vole odmarati cijelo vrijeme, neki laganu šetnju, a neki moraju imati jako puno aktivnosti.

Moja konkretno, ujutro oko 6 idemo u šumu na barem sat vremena gdje trči, vikendom smo barem 2 sata. Navečer barem 1 sat, šetnjica plus igranje s drugim pesekima.

Barem 3 do 4 sata. Kada biraš psa, jako je bitno da odabereš onog koji odgovara tvojoj razini aktivnosti. Jer ako pas nema dovoljno toga, postane destruktivan i laje jer negdje mora potrošiti tu energiju.

A ponavljam, to nema veze s pasminom, već sa psom individualno... samo ti čitaj cijeli forum, ako nikad nisi imala psa bit će ti i više nego korisno.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 14:21   #2006
Quote:
marry11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svimaaaa ))))))))

Molim vas da mi kažete kako operete vaše bijele pahuljice kad se zaprljaju od zemlje?
Tu gdje ja živim je zemlja dosta crvenkasta,i na šapicama joj nikako ne mogu potpuno ukloniti tu žućkastu
nijansu od zemlje.Inace je cetkam normalno i sve,i obrišem sa vlažnim rucnikom,ali nikako ne ide dollje boja...
I usput još nešto...Kakva su vaša iskustva sa morem?Dali je netko vodio vec na kupanje?Pitam jer mi nitko ne zna
tocno reci,zbog djelovanja soli na dlaku itd.

Iscekujem vaše odgovore,hvala
samojedi su ti kao mace, oni ciste svoje krzno sami . recimo moja harambasa se redovito baci u fontanu pa trci po zemlji, pa bude kao prasica, ja pustim samo da se osusi i kad je idem početkati ona je opet sva bijela ko snjeguljica. šapice im prije nego udu u stan obrišem sa vlažnim maramicama, to je ok. na kupanje ujutro i navecer, kao kad je vrijeme za setnju. moja se voli kupati, a sad imam jos jednu. sudeci po "bacanju" u fontanu, mislim da ce i druga htjeti plivati.

Quote:
Oriah kaže: Pogledaj post
Da ne čitam sada cijeli forum, nikada nisam imala psića ali namjeravam nabavit samojeda.Koliko im sati dnevno treba šetnje?
vec su ti rekli, individualno je. njima ti je u biti najvaznije da nisu sami, to ih "ubija", placu ako su sami, cvile, cak sam cula od jednog covjeka da si znaju odgrist capu. jako vole ljude, privrzeni su i za njih ti je veca kazna da ih pustis dugo same, nego da ih manje setas. moja starija zna biti na miru satima lezati na mojim nogama dok nesto radim, samo da je samnom. ali dok je ostavim samu onda mi nered pravi i place, cvili. samojedu moras biti u stanju dati puno sebe, jer u suprotnom ih mucis. ja sam se vodila mislju da svoju dam jer kako me nema doma po pol dana, bude joj dosadno, cvili zapomaze ili mi ordinira po stanu, ali nisam mogla bez nje. tako da sam joj nabavila drustvo za igru
a setnje su ti ujutro kod mene po bar 1h istrcavanje, navecer isto duga setnja, nekad i oko podneva kad stignem.

Zadnje uređivanje Cleoperla : 29.06.2013. at 14:29.
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 15:06   #2007
Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
samojedu moras biti u stanju dati puno sebe, jer u suprotnom ih mucis.
To je praktički najbitnije za ovu pasminu. Nemojte uzimati samojede zato što su SLATKI, morate znati da su jako zahtjevni kako psihički, tako i fizički. Sve se to naravno vraća, ali ako mu niste u mogućnosti posvetiti praktički 100% sebe, nemojte ga uzimat zbog njegove dobrobiti.

A i vaše zato što ćete si umislit da imate zločestog, neposlušnog psa, a ona jadan pati...

EDIT
Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
a setnje su ti ujutro kod mene po bar 1h istrcavanje, navecer isto duga setnja, nekad i oko podneva kad stignem.
Mi smo danas bili u šumi oko 2 sata, kao može ona još, idemo doma, jao tužna je jer VEĆ idemo, a otkad smo se vratili (prije 9), samo spava.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 18:44   #2008
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
To je praktički najbitnije za ovu pasminu. Nemojte uzimati samojede zato što su SLATKI, morate znati da su jako zahtjevni kako psihički, tako i fizički. Sve se to naravno vraća, ali ako mu niste u mogućnosti posvetiti praktički 100% sebe, nemojte ga uzimat zbog njegove dobrobiti.
samo to ljudi zaboravljaju. sve povede to sto su oni pravi mali lionkings medu psima i onda ih dozivljavaju kao pufaste medeke. sto oni i jesu i pogotovo engleski tip ostaje mekan kao stene i kad odraste i jednako zaigrani. samojedi nisu psi koji se kao uozbilje. to su mi odmah rekli uzgajivaci, da ostaju znatiezljni, zaigrani,veseli, razdragani i u odrasloj dobi. i vidim ja po svojima imam jednu malu skroz i drugu u pubertetu i ta je ko stene skroz.
treba ih i cesljati ali to je par min posla, samo ljudima se ne da bas ni to pa sam bas nema dugo vidjela samojeda kojeg je vlasnik obrijao jel su mu se kao zapetljali grumeni dlake i jos mene ide uvjeravati kako je to i dobro za njih jer da im je vruce.


Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
A i vaše zato što ćete si umislit da imate zločestog, neposlušnog psa, a ona jadan pati...

EDIT
upravo to. ja tocno znam kad sam sama kriva za njeno ponasanje, jednom mi je sve knjige povadila sa donjih polica i poslagala ih po tepihu, onda sam je znala staviti po zimi da bude na balkonu (velik je) dok me nema, ja dodem -povadena zemlja iz svijeca, obrsti svo cvijece, okrene teglice, jede zemlju i sl. i znam da nije ona kriva.

dakle samojedi zbilja nisu za nekoga tko puno izbiva iz kuce, a ako je bas zelja velika onda je dobro da su to dva psa da se druze. sve ostalo je svojevrstno zlostavljanje zivotinje.


Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Mi smo danas bili u šumi oko 2 sata, kao može ona još, idemo doma, jao tužna je jer VEĆ idemo, a otkad smo se vratili (prije 9), samo spava.
i ja svoju znala tako i onda bi mi samo legla na put i nece dalje, al s tim da sam ja svoju vodila po sumi vec kao stene od 4 mjeseca sto je ipak premalo pa nije imala ni snage, sad je to druga pjesma, al opet to sto kazes kad dode doma crkotina
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 22:26   #2009
Hahahaha, mi smo u pola 7 izasli na igraliste i tek se sad vratili doma... I mrtav je umoran, jedva se popeo po stepenicama, al da mu sad naidje neki pas, opet bi otrcao i igrao se
Neumoran je
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 22:36   #2010
Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
i ja svoju znala tako i onda bi mi samo legla na put i nece dalje, al s tim da sam ja svoju vodila po sumi vec kao stene od 4 mjeseca sto je ipak premalo pa nije imala ni snage, sad je to druga pjesma, al opet to sto kazes kad dode doma crkotina
Moja ima 6 i pol mjeseci. Bojali smo se da joj je to previše aktivnosti, ali ako ne idemo tako, onda je nervozna, točno se vidi to veselje kad smo vani i kako voli trčati i njuškati. A i kaj je najbolje, nama dođe i više nego korisno što smo sve aktivniji.

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Hahahaha, mi smo u pola 7 izasli na igraliste i tek se sad vratili doma... I mrtav je umoran, jedva se popeo po stepenicama, al da mu sad naidje neki pas, opet bi otrcao i igrao se
Neumoran je
Baš to, možeš bit sto godina vani s njim, idete doma jer je umoran i onda pes naiđe i eto još malo.

Eto sad opet spava. Došli doma nakon još 2 sata sad navečer, klopanje i do jutra.

Da ponovim još jednom za sve koji čitaju temu i žele samojeda: šanse da ćete se morati s njime puuuuuuno šetati i trčati su JAKO velike. Barem 4 sata na dan.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 22:42   #2011
Hvala na informaciji ) ma da krenula sam citat forum pa dođem do pola pa vidim prepucavanja neka jer se uvijek nađe neka iznimkica koja voli pametovat pa odustanem od daljnjeg čitanja ali eto ova mi je informacija bila zapravo i najbitnija da znam koliko se vremena treba odvajat na šetnje zbog obaveza koje imam da mi pesek nebude zakinut
Oriah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 09:46   #2012
Moja je u setnji ujutro i navecer i uziva u tome Ali kako da ju naucimo da ne prolijeva vodu iz posude,znam da joj je vruce i da se tako rashladi ali mi je sav hodnik mokar non stop Spava u najhladnijoj sobi u kuci i radimo sve sto je moguce da joj nije previse vruce. Najvise voli pospremati po kuci kada nas nema doma,uvijek nadjemo stvari tamo gdje se njoj svidja tako da imamo cleaning dog
__________________
-Believe-
HanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 09:48   #2013
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Preslatka je. Ko i svi samojedi.

Mi imamo i češalj i četku (nije ta, al na tu fintu) plus furminator (za samojede je veličina M i na slici je baš samojed) koji baš ne koristimo, al koji put zna biti ok. Kupili u Zoo Cityju, tamo bilo jeftinije nego u Pet centru.

Dečko je četka, ja je češljam. Super su i svaki zasebno, al kad ih s oboje onda dosta dlake skineš. Pa ti furmi nije potreban.

Nemoj je nikako kupati sa šamponom barem do 6. mjeseca, a nakon toga 2 ili 3 puta godišnje. Mi svoju samo s vodom peremo i čista je, bijela, a često se valja po svemu.



Planirala sam samo uzeti za ubuduce,jos ju nismo okupali,sama se ocisti nakon igranja u blatu Hvala na savjetu za cesalj i cetku,nabavit cemo ih
__________________
-Believe-
HanaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 10:25   #2014
Quote:
HanaM kaže: Pogledaj post
Moja je u setnji ujutro i navecer i uziva u tome Ali kako da ju naucimo da ne prolijeva vodu iz posude,znam da joj je vruce i da se tako rashladi ali mi je sav hodnik mokar non stop
Ne znam kako da ti pomognem, moja ne prevrće posudicu s vodom. A kakva vam je posudica? Mi imamo od nehrđajućeg čelika, jedna voda joj stoji gdje i papa na ovakvom stalku tak da ne može prevrnuti ni da hoće (hm ), a druga voda je u istoj takvoj zdjelici u jednom kutu i nikad nisam primjetila da ima takve navike.

Meni se čini da je nešto drugo u pitanju, pogotovo kad kažeš da voli 'pospremati', očito joj je dosadno, ne bi to trebala raditi. Jel ima igračke u hodniku? Ili neke grickalice?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 11:33   #2015
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Moja ima 6 i pol mjeseci. Bojali smo se da joj je to previše aktivnosti, ali ako ne idemo tako, onda je nervozna, točno se vidi to veselje kad smo vani i kako voli trčati i njuškati. A i kaj je najbolje, nama dođe i više nego korisno što smo sve aktivniji.
Da ponovim još jednom za sve koji čitaju temu i žele samojeda: šanse da ćete se morati s njime puuuuuuno šetati i trčati su JAKO velike. Barem 4 sata na dan.
ja sam svoju kao štene već od tri mjeseca vodila kao veliku. i onda bi jadna samo klipsala, obično na povratku. samo bi mi se ispružila na putu i ni koraka dalje. e onda bi ja to malo podmitila sa hranom, npr vrećica kikirikija i ide odmah . ne preporučam takve metode, no i ja baš nisam znala u početku kako sa psima. bila sam nadobudna pa sam računala da mi i pas bude

Quote:
HanaM kaže: Pogledaj post
Moja je u setnji ujutro i navecer i uziva u tome Ali kako da ju naucimo da ne prolijeva vodu iz posude,znam da joj je vruce i da se tako rashladi ali mi je sav hodnik mokar non stop Spava u najhladnijoj sobi u kuci i radimo sve sto je moguce da joj nije previse vruce. Najvise voli pospremati po kuci kada nas nema doma,uvijek nadjemo stvari tamo gdje se njoj svidja tako da imamo cleaning dog
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Meni se čini da je nešto drugo u pitanju, pogotovo kad kažeš da voli 'pospremati', očito joj je dosadno, ne bi to trebala raditi. Jel ima igračke u hodniku? Ili neke grickalice?
i ja mislim da to radi jel joj je dosadno. privlači pažnju. moja kad bi napravila neki nered, onda bi se zavukla ispod stola i sa nasmijesenim izrazom lica mahala repom. dobro oni uvijek imaju taj smijesak

i to su toliko razigrani stvorovi da je nevjerojatno. ja sam poslala svoju na godišnji na more, pa cujem jucer da dok je mama isla baciti smjeće ma na sekundu samo ova joj je nestala, nema je. a kad mama ima sta vidjeti: ona se zavukla medju neke turiste u restoranu do stana i milki li se milki
jedva ju je dovukla sebi pa ispsovala i mene i moje pse
i jos dok se sjetim da sam htjela obje poslati na odmor, a jedva su mi ovu jednu pristali povest. zbilja se ne cudim. oni su strasno razigrani i ne mozes se ljuti na njih. dobro se moja mama uzrujavala jer dok je isla iz ducana s njom odjednom se cijeli sadrzaj iz vrecise nasao na podu: ova mala izgrickala vrecicu u hodu. a nije da je zubi muce. ma to je ludo s njima !
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 11:58   #2016
Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
dobro se moja mama uzrujavala jer dok je isla iz ducana s njom odjednom se cijeli sadrzaj iz vrecise nasao na podu: ova mala izgrickala vrecicu u hodu.
Sorry, al ovo je presmiješno!

Moja ak nekaj krene uništavat joj je ili dosadno ili treba na wc. Tako da ništa nije uništila jer to na vrijeme prepoznamo i napravimo što treba.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 12:37   #2017
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Sorry, al ovo je presmiješno!

Moja ak nekaj krene uništavat joj je ili dosadno ili treba na wc. Tako da ništa nije uništila jer to na vrijeme prepoznamo i napravimo što treba.
mislim da će još biti urenebes situacija s obzirom da moja mama baš ne zna s psima i cijela je zbunjena s tim "što sam joj to uvalila"

tu u zg neće ni da je prošeta, a kad je čula da sam prvu nabavila, svečano je izjavila da mi neće uć u stan.

a tata mi je još smiješnija priča, on mi nekad zna uletit i prošetat je kad ne stignem, pa je uvjeren da s psima treba kao s malom djecom i to stalno ponavlja kao neku mantru ponosan kak on zna kao s psima
i ta moja starija je luda za igrom, i to bi se igrala sve s onim malim psicima na baterije, onako se sva pruzi dole da i ona bude mala. pa su je neki dan tri mala zivcenjaka napala, a tata upozorio vlasnicu kako su joj psi nervozni

samojedi su uglavnom blesavi dobrocudni, nista cudno da se svima zivima zaletavaju na milkenje i naprosto meni cesto bude neugodno koliko znaju biti presrdačne. mislim ljudi to vole većinom. a opet mi zna biti bas glupo, kao da takvo ponašanje nešto govori i o meni
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:19   #2018
Ah samojedi...štenci u duši do duboke starosti...moja sada ima 4 i pol godina i ko štenac se ponaša, zaigrana, ma blento mali...Ako mi prilike daju budem si nabavila još jednu samojedicu...
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:58   #2019
pozz,kupaju li se vaši samojedi u moru? ovaj moj bi plivaoooo, samo da nađem neku plažu za pse.. sad je sve krcato ljudi,i bune se kad vide psa :O Ako netko slučajno zna gdje u Istri (Poreč) postoji pseća plaža, molim neka javi hvala.
vitacorleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 21:38   #2020
Belina

Moja susjeda je kupila Samojeda, točnije ženku i stara je 4 mjeseca. Prije kupnje, malena je bila u štali na betonu i ondje je obavljala nuždu. Međutim, na to se očito naučila te i onda kada ju se šeće, obavlja nuždu na betonu, asfaltu, nikada na travi. Pas je sa susjedom u stanu i, iako ga ona dovoljno šeće i izvodi van, svejedno obavlja nuždu gdje god stigne. U 20 min pojavi se pet lokvica. Je li to normalno? Kako odučiti štete da obavlja nuždu u stanu i sve ono što treba obavi tijekom dnevnih šetnji? Napominjem da je susjeda već pokušala one primjere odvike kako se psu treba njuška prisloniti na izmet ili mokraću kako bi prestao. Ima li nešto specifično za tu pasminu?

Zadnje uređivanje Jesdin : 13.07.2013. at 22:02.
Jesdin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.