Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2012., 15:57   #1201
Negdje tu na forumu je netko rekao, da se moze dogovoriti sa uzgajateljem samojeda, obrocna otplata za stenca.
Dali netko zna koliko gdje kostaju???
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:00   #1202
Probajte štediti godinu dana za njega. Ako ne možete to financijski podnijeti, onda je bolje da ne nabavljate takvog psa.
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 18:08   #1203
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
U pravu ste! Ali recite mi kako kupiti samojeda sa pedigreom od penzije, a kosta 1000eura? A žarko ga želite!
štediš
kao kad kupuješ bilo što drugo

Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
mosorka slažem se,nemamo svi novaca na "bacanje"
bubi-nismo toliko nepametni da ne možemo primjetit kuju koja je okotila štence?
Pimpinell@-evo recimo primjer,živim u Splitu,želim samojeda s predigreom,on košta "samo" 600€,plus put do najbliže uzgajivačnice,niša ispod 10000 kuna,a trenutno mi ni mama ni tata nemaju te novce!!!
štediš, kao kad kupuješ bilo što drugo
i ja bi golfa ali nemam para ...kad budem imala ću ga imat
ako nešto hoćeš odmah i sad idi pa kupi plišanca

i nemoj nastavljat ovu besmislenu raspravu jer ću ti prijaviti postove..NIJE dopušteno podržavanje nelegalnih uzgoja ni propagiranje KUPNJE pasa uzgojenig na crno.

a ako baš hoćeš---pas se čeka, pas se bira..za pasa se polomiš kontaktiraš sve uzgajivače i UVIJEK ali zaista uvijek možeš s njima postići dogovor.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 18:33   #1204
Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
mosorka slažem se,nemamo svi novaca na "bacanje"
bubi-nismo toliko nepametni da ne možemo primjetit kuju koja je okotila štence?
Pimpinell@-evo recimo primjer,živim u Splitu,želim samojeda s predigreom,on košta "samo" 600€,plus put do najbliže uzgajivačnice,niša ispod 10000 kuna,a trenutno mi ni mama ni tata nemaju te novce!!!

Nisu nepametni ljudi koji znaju sa psima, a toliko ih je u Hrvatskoj koliko?
A koliko je pasa sa vlasnicima?


Pas se ne kupuje "eto odoh kupit psa". Prvo se sa samim sobom vidi kakvog hoces psa, procitas o psima na internetu, pronadjes iskustva vlasnika npr na forumima, kad sretnes nekog sa odredjenom pasminom popricas snjim...

Ako uvidis da je pas za tebe, onda ako imas novac kupit ces, ako nemas, skupljat ces.

Pa ljudi cekaju po 2-3 godine da nabave stene iz kvalitetnog legla, a neki bi samo najednom "bum" i evo ga pas za 500 kuna, punog buha, gnojnih upala, krvavih iscjedaka i sto ja znam sa cime sve ne.

I onda cjepiva, cipiranje i hrana... odakle novac za lijecenje plus sve sto treba naknadno uzet od jedne mirovine ili roditelja koji nemaju novaca?


EDIT: Nisam vidio postove napisane prije mene :/
Ugl svi su napisali isto sto i ja sad, pa sad ako je netko pametniji od nas troje cetvero koji smo isto napisali...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 18:42   #1205
Mosorka...kao i kod svake druga pasmine, prvi korak je nazvati hrvatski kinološki savez i pitati za uzgajivačnice i tko ima prijaveljno leglo ili se sprema u parerenj..odlučiti se za uzgajivačnicu kontaktirati i pokušati se dogovoriti o načinu plaćanja..
svaki iole normalan uzgajivač kojem je stalno du budućnosti legla radije će dati i na rate nekome tko mu se dopadne nego po punoj cijeni nekome tko mu se ne dopadne kao budući vlasnik..

dakle...eto..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 20:51   #1206
http://www.hks.hr/web/index.php?str=28

ili klikom na riječ OVDJE skineš popis dostupnih legala u excell tablici
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 22:16   #1207
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
U pravu ste! Ali recite mi kako kupiti samojeda sa pedigreom od penzije, a kosta 1000eura? A žarko ga želite!
Ako živite od penzije i jedva krpate kraj s krajem ne vidim smisao uzimanja psa uopce. Ako ga zarko želiš udomi ga, radi dodatan posao...snađi se! Ako jos nisi u mogućnosti radit, cekaj vrijeme kada ces biti.

Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
Pimpinell@-evo recimo primjer,živim u Splitu,želim samojeda s predigreom,on košta "samo" 600€,plus put do najbliže uzgajivačnice,niša ispod 10000 kuna,a trenutno mi ni mama ni tata nemaju te novce!!!
Želim i ja puno toga pa si ne mogu priuštit! Ako nešto stvarno želiš štedit ces... Ako ti ni mama ni tata nemaju novaca, a ni ti...kako mislite financirat psa?!?

Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Negdje tu na forumu je netko rekao, da se moze dogovoriti sa uzgajateljem samojeda, obrocna otplata za stenca.
Dali netko zna koliko gdje kostaju???
Evo vam moj primjer

Cilj mi je bio nabaviti određenu pasminu koja ce me sa svim troškovima i cijenom samog psa koštati oko 1200eura! Prvo sam nekoliko mjeseci radio plan kako ga ostvariti. Pošto sam student kad god bi imao pauze od ispita radio bi poslove preko student servisa i novac stavljao sa strane...smanjio sam sa izlascima i kupnjom gluposti... U međuvremenu sam se raspitivao, kontaktirao i posjećivao sve uzgajivacnice u HR i šire. Tek nakon 6mj sam odabrao uzgajivacnicu i jos neko vrijeme cekao određeno leglo. Evo sad nakon vec vise od godine dana plan je pri kraju, drugi tjedan mi stiže pas . Sa uzgajivacima se možeš dogovorit o nacinu placanja kao što sam se i ja dogovorio. Pola sada, ostatak kroz par mjeseci...ili kako god ti paše.

Ako nešto stvarno hoćete, naći cete nacin kako do toga doći, ali nema ništa na brzaka i bez žrtvovanja!
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 00:48   #1208
Ali taj pas mora bit odmah i sad Tko ce cekat ajme...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 00:58   #1209
klasično tinejđersko razmišljanje
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 01:34   #1210
evo na njuškalu se poklanja samojedica stara 4 mj.
http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...-oglas-5236715
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:44   #1211
Tabby,rado,ali moj mi je dosta xD
mosorka,ako te baš zanimaju samojedi nox poli ima leglo,oštenjeni su 31.4,kontaktiraj ih i pitaj detalje,i da,ja kao učenik nemam nikakvih primanja da bi imao psa samojeda koji me koštao 1500 kn,svaki dan što sam dobiao džeparac "gladovao sam" i ostavljao novce sa strane i za to mi je trebalo preko godinu dana.Pimpinell ne podržajem ja preprodavače,i meni bi bilo drago kad bi imao psa iz prave uzgajivačnice,također u Hrvatskoj imaju samo 2 uzgajivačnice samojeda koje su aktivne,a ni jedna u dalmaciji
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:03   #1212
SepI drag si mi ali čitanje ti nije jača strana...

Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
ja kao učenik nemam nikakvih primanja da bi imao psa samojeda koji me koštao 1500 kn, svaki dan što sam dobiao džeparac "gladovao sam" i ostavljao novce sa strane i za to mi je trebalo preko godinu dana
Vec sam ti u postu iznad napisao, ako si učenik i nemaš primanja, a roditelji ti ne mogu priuštiti psa sa pedigreom mogao si udomiti kao što se sad udomljava pas sto ga je Tabby spomenuo ili cekati kada ces biti sposoban raditi.

Ja sam bio isto u situaciji kao i ti, jako sam htio psa, no roditelji nisu dali, ne toliko radi financijskih razloga koliko zbog veličine odgovornosti. I tek kada sam upisao faks i poceo raditi sam si ga priuštio...

No dobro, šta je tu je...
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 15:59   #1213
Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
Tabby,rado,ali moj mi je dosta xD
mosorka,ako te baš zanimaju samojedi nox poli ima leglo,oštenjeni su 31.4,kontaktiraj ih i pitaj detalje,i da,ja kao učenik nemam nikakvih primanja da bi imao psa samojeda koji me koštao 1500 kn,svaki dan što sam dobiao džeparac "gladovao sam" i ostavljao novce sa strane i za to mi je trebalo preko godinu dana.Pimpinell ne podržajem ja preprodavače,i meni bi bilo drago kad bi imao psa iz prave uzgajivačnice,također u Hrvatskoj imaju samo 2 uzgajivačnice samojeda koje su aktivne,a ni jedna u dalmaciji
Hvala ti sta se trudis pomoci, vec sam kontaktirala nox poli, rekli su da ce mi se javiti. Vjerojatno, ako ne uspiju sve prodati, pa bude neka kombinacija.
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:57   #1214
Držim fige za Nox Poli, znam da imaju neke jako kvalitetne pse. No, možda se dogodi da vide da neko štene nije neki posebni izložbeni potencijal, pa ga prodaju i po nižoj cijeni.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 20:02   #1215
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Hvala ti sta se trudis pomoci, vec sam kontaktirala nox poli, rekli su da ce mi se javiti. Vjerojatno, ako ne uspiju sve prodati, pa bude neka kombinacija.
i da ako ga želiš samo kao kućnog ljubimca,a ne i izložbenog psa,reci to,onda je nešto niža cijena,i da majka psića je preljepa,ljepšu ženku samojeda nisam vidio
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:40   #1216
Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
i da ako ga želiš samo kao kućnog ljubimca,a ne i izložbenog psa,reci to,onda je nešto niža cijena,i da majka psića je preljepa,ljepšu ženku samojeda nisam vidio
Zelim samo ljubimca, izlozbe me ne zanimaju, a u pravu si, mama je prekrasna!
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 16:24   #1217
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Zelim samo ljubimca, izlozbe me ne zanimaju, a u pravu si, mama je prekrasna!
Onda im to reci,trebat ćeš ga samo kastrirat,držim ti fige
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:22   #1218
Ljudi, imam štene samojeda staro 2,5 mjeseca (ženku). Ima 5,5 kg. Trebao bi mi neki naputak u vezi toga koliko često ju valja hraniti, jer ona stalno laje i prosjači kada skuži hranu na vidiku. Trenutno joj dajem obrok 3 do 4 puta dnevno...

Uz to me još zanima koji broj šetnji je dovoljan za nju (ja ju idem prošetati, naravno, ujutro oko 7 a kasnije tijekom dana nakon spavanja ili nedugo nakon jela)?
__________________
Jedina rješenja fizikalnih zakona koja se mogu dogoditi lokalno u realnom univerzumu jesu ona koja su globalno samosuglasna.
Bliss7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 23:23   #1219
Talking

Quote:
Bliss7 kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam štene samojeda staro 2,5 mjeseca (ženku). Ima 5,5 kg. Trebao bi mi neki naputak u vezi toga koliko često ju valja hraniti, jer ona stalno laje i prosjači kada skuži hranu na vidiku. Trenutno joj dajem obrok 3 do 4 puta dnevno...

Uz to me još zanima koji broj šetnji je dovoljan za nju (ja ju idem prošetati, naravno, ujutro oko 7 a kasnije tijekom dana nakon spavanja ili nedugo nakon jela)?
Tako malo štene bi trebalo imati,koliko znam,4-5 obroka dnevno(mali obroci),a onda se postupno obroci smanjuju...npr. moj samy sad ima 8 i pol mjeseci i jede 2,nekad 3 obroka dnevno,on sam traži kad je gladan .Što se tiče šetnji,još je premala za neke duge šetnje, desetak minuta s njom malo oko kuće,ili kvarta dva -tri puta dnevno joj je zasad dovoljno i,još nešto,nemoj je ni u ludilu još natjeravati da trči jer joj još nisu razvijeni kukovi i može doći do deformacija,to možeš tek kad navrši 6,5-7 mjeseci...eto,nadam se da sam makar mrvicu pomogla.
wallythejolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 16:42   #1220
Quote:
wallythejolly kaže: Pogledaj post
Tako malo štene bi trebalo imati,koliko znam,4-5 obroka dnevno(mali obroci),a onda se postupno obroci smanjuju...npr. moj samy sad ima 8 i pol mjeseci i jede 2,nekad 3 obroka dnevno,on sam traži kad je gladan .Što se tiče šetnji,još je premala za neke duge šetnje, desetak minuta s njom malo oko kuće,ili kvarta dva -tri puta dnevno joj je zasad dovoljno i,još nešto,nemoj je ni u ludilu još natjeravati da trči jer joj još nisu razvijeni kukovi i može doći do deformacija,to možeš tek kad navrši 6,5-7 mjeseci...eto,nadam se da sam makar mrvicu pomogla.
ljudi stavite malo slika vaših ljepotana,slike moga stižu večeras
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.