Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Da li bi ste napravili predbracni ugovor
Da, naravno, mislim da to korisno i moze da resi dosta problema 12 35.29%
Mozda, ako bi to moj partner zahtevao, ali bih dodao/la par tacaka 7 20.59%
Ne, smatram da taj nacin razmisljanja moze samo da pokvari ljubav 15 44.12%
Glasovatelji: 34. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2003., 13:41   #1
Question Predracni ugovor

Eto nesto se mislim...koje to stvari ne bih nikako dozvolila da mi se dese u braku ili pri razvodu i to me je asociralo na predbracni ugovor.

Sta vi mislite o tome?
Koje bi tacke navele pod obavezno u tom ugovoru?
Da li mislite da bracni ugovor kvari ljubav?
Da li mislite da je potrebno pozvati strucne osobe, advokate, savetnike pri sastavljanju tog ugovora?


Licno mislim da citava ta ideja ima nekog smisla ali nisam za to da se u njemu ide u detalje tipa "Ako me prevari mora da plati 1 000 000 eura..bla bla.." kao sto je jedna svima nama poznata pevacica uradila..

Mislim da je pametno na vreme razmisliti i o mogucnosti razvoda i neke probleme resiti pre nego sto i nastanu...npr. podela imovine, kome ce deca pripasti, sta se desava u slucaju zlostavljanja nego od partnera ili dece...

Moj ugovor bi sadrzao sigurno sledece tri tacke:

1.Svako moze da iznese iz braka ono sto je od imovine i uneo.
2.Sve sto je zaradjeno u braku se deli na pola.
3.Deca pripadaju meni na staranje a otac dobija sva prava koja pozeli osim toga njemu pripadnu...


E sad, ovo sve zvuci verovatno naivno mnogima koji su stariji od mene i znaju da se neke stvari ipak ne resavaju tako lako kad dodje do razvoda...ali ipak..
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 13:54   #2
Minam ...odavno nije bilo bolje teme...

Protiv ugovora sam,ako se za nekog udajem,u tu osobu imam onda i cvrsto povjerenje da me nece prevariti...
Vjerujem u vjecnu ljubav,i prema tome ako sam pronasla covjeka u kojeg vjerujem i zelim provest cijeli zivot s njim ne zelim razmisljat o razvodu i kome ce sta ostati iza njega.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:07   #3
Re: Predracni ugovor

Quote:
Minam kaže:

Moj ugovor bi sadrzao sigurno sledece tri tacke:

1.Svako moze da iznese iz braka ono sto je od imovine i uneo.
2.Sve sto je zaradjeno u braku se deli na pola.
3.Deca pripadaju meni na staranje a otac dobija sva prava koja pozeli osim toga njemu pripadnu...
mislim da su prve dvije točke već riješene zakonski, a što se tiče djece mislim da je najbitnija njihova dobrobit, pa da se u skladu tim treba odlučiti kome će pripasti, a ne ugovarati to unaprijed.
Osobno sam protiv takvih ugovora, no tko zna kako bi razmišljala da sam imala par miliončeka prije braka (novac kvari ljude)
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:09   #4
Odavno, točnije rečeno, od prvog mjeseca o.g.
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=2599

Evo vam, kokoši, poklon od LJES-a.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:10   #5
iako sam s covjekom s kojim zelim biti do smrti (moze i poslije), iz principa (cisto filozofski razlozi) ne vjerujem u vjecnu ljubav (jer bi to impliciralo i vjerovanje u razne stvari koje jednostavno ne podnosim).

nemam predbracni ugovor jer mi osobno nije od nikakve koristi. ne zna sto bi u njemu hipotetski pisalo (nikad nisam razmisljala). da ga radim, dala bih pravnim osobama da to srede...

dakle, meni osobno predbracni ugovor ne sluzi nicemu, ali mislim da bi mnogi ljudi imali koristi od toga
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:12   #6
Re: Predracni ugovor

Quote:
Minam kaže:
3.Deca pripadaju meni na staranje a otac dobija sva prava koja pozeli osim toga njemu pripadnu...
kako smo fair

predbracni ugovor je nesto fantasticno... ljudima stvarno nije dosta potpisivanja, svi volimo dijeliti autograme pa i na takve gluposti...

istina je zato da zene uglavnom upadnu u brak s tipom (koji da zivot za karijeru), istrose ga i odnesu mu pola imovine... s te strane, svaka cast zenama... ko uragan... dolaze vlazne i divlje, a odnesu kucu i auto...

osobno sam protiv bracnog ugovora jer ako moja buduca bolja polovica odluci iskociti iz tog vlaka, necu joj dopustiti... za kaznu cu ju muciti seksom... a da budem siguran da ce prezivjeti cu ju na isti nacin muciti i prije samog braka... zapravo cu ju non stop muciti seksom...
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:12   #7
Quote:
lebowski kaže:
A topic je, ako izuzmeš zajebanciju, prilično iskren i informativan.
Jedino je možda preintektualan za ovdašnje kokošje stanovništvo...
kada je topic bio iskren reci ti nama kokoškama jesi li ispunio obećanje jer Janica je ipak nešto jestivo skuhala u kuhinji, a jesi li ti omastio brk
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:14   #8
Re: Re: Predracni ugovor

Quote:
Antarius kaže:
kako smo fair
Nismo fer? Hajde mi pokazi jednog muskarca koji bi svojevoljno uzeo klince kod sebe...a da ne mora..
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:25   #9
Re: Re: Predracni ugovor

Quote:
Antarius kaže:
svaka cast zenama... ko uragan... dolaze vlazne i divlje, a odnesu kucu i auto...
ovo moram zapamtit
da sam bogato musko, ocito bih radila ugovor ali kao siromasno zensko koje je udato za siromasno musko, fakat nema smisla
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:27   #10
Quote:
Minam kaže:
Nismo fer? Hajde mi pokazi jednog muskarca koji bi svojevoljno uzeo klince kod sebe...a da ne mora..
evo vidis onog tamo, eto taj

kaj brijes ti? sta, zene su svetice i one bi sve to mazile i pazile? ma da, dogodi se da ponekad umijesto jaja bace klinca u kantu za smece pa ga zaborave na otpadu...

"pretjerujes"

naravno da pretjerujem, kao sto i ti pretjerujes s tezom da nema muskarca koji bi uzeo svog klinca i bio mu roditelj... ja sam odrastao bez oca i iz prve ruke znam kako je to i prvi cu reci da mi je stari kukavica na kvadrat i da bi ga izcipelario da ga vidim...

nemres generalizirat ovdje... to je kao da postavis pitanje tko je bolji roditelj, mama ili tata...
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:33   #11
nisam za ugovor, ali to je možda zato što nemam toliko para i imovine da bi me bilo strah da će mi to netko oteti. Ne vjerujem ni u obostranu vječnu ljubav pa bi možda, da sam bogata i tražila predbračni ....ah da mi je ta dilema


znam da je glupo pitanje ali za svaki slučaj: u braku si i naslijediš neku imovinu, to se i u slučaju rastave tretira kao tvoja imovina ili kao zajednička?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:33   #12
ne bih trazila da moj muz takvo sto potpisuje niti bih ja htjela potpisati
meni to znaci da ipak racunamo s mogucnoscu razvoda - a da na to racunam u buducnosti ne bih se udala za njega a znam da se ni on ne bi zenio

nismo valjda ovoliko birali (ja do svoje 29-te a on do svoje 35-te) da bi se na kraju zajebali...

po meni je to nedostatak povjerenja u partnera s kojim namjeravas dijeliti zivot

a ako tog povjerenja nema cemu onda i brak


mi smo i prije vjencanja postali jedno , a sad smo to sve sve "ozakonili"...od sad sve sto se dogodi meni ili njemu dogadja se nama zajedno...sreca, nesreca, bolest, ljubav, besparica

a ako ljubavi medju nama nestane jednog dana i odlucimo krenuti razlicitim putevima nece nam biti ni na kraj pameti navlaciti se oko novca i gluposti.....
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:33   #13
Quote:
nemres generalizirat ovdje... to je kao da postavis pitanje tko je bolji roditelj, mama ili tata...
Ma i necu da generalizujem, bas me zanima sta ljudi misle o tome, kod koga je bolje da su deca, cak i ako su oba roditelja sjajna..
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:36   #14
Quote:
lebowski kaže:

Evo vam, kokoši, poklon od LJES-a.
Reče kokoš wannabe...i uteče

Ali, Lebe....naslov ti je genijalan

"predbračni ugovor... šta Ljes veli" :klap: :klap:

Nikad ne bih prva povukla pitanje predbračnog ugovora, to mi dođe kao da ljubav pokušavam ograničit pravilima i odredbama
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:39   #15
Naslov je od Sandre October, ne od mene. A topic je, ako izuzmeš zajebanciju, prilično iskren i informativan.
Jedino je možda preintektualan za ovdašnje kokošje stanovništvo...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 14:40   #16
Re: Predracni ugovor

Quote:
Minam kaže:

Moj ugovor bi sadrzao sigurno sledece tri tacke:

1.Svako moze da iznese iz braka ono sto je od imovine i uneo.
2.Sve sto je zaradjeno u braku se deli na pola.
3.Deca pripadaju meni na staranje a otac dobija sva prava koja pozeli osim toga njemu pripadnu...


E sad, ovo sve zvuci verovatno naivno mnogima koji su stariji od mene i znaju da se neke stvari ipak ne resavaju tako lako kad dodje do razvoda...ali ipak..
mislim da donekle kvari... ali sve je individualno...

prve dvije tocke ionako vrijede po zakonu koliko ja znam... ovisi kako u kojoj drzavi...

a djecu nikad nebih djelio...
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 16:18   #17
Quote:
lady croft kaže:
ako se za nekog udajem,u tu osobu imam onda i cvrsto povjerenje da me nece prevariti...

Vjerujem u vjecnu ljubav,i prema tome ako sam pronasla covjeka u kojeg vjerujem i zelim provest cijeli zivot s njim ne zelim razmisljat o razvodu i kome ce sta ostati iza njega.
hehe to su mislile i SVE razvedene zene jednom davno...
i ja medju njima
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 16:27   #18
Quote:
Septembar kaže:
hehe to su mislile i SVE razvedene zene jednom davno...
i ja medju njima

takaj... zato kliknuh 1
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 16:28   #19
ne vjerujem u vjecnu ljubav.
Nista nije vjecno.

Daleko od toga da ne vjerujem u ljubav.

Ne bi potpisala ( niti nisam) predbracni ugovor.

Za ovo ti ne treba predb.ugovor
Quote:
Sve sto je zaradjeno u braku se deli na pola.
to ionako pise u zakonu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 16:39   #20
Quote:
Septembar kaže:
hehe to su mislile i SVE razvedene zene jednom davno...
i ja medju njima

Sept,ne izazivaj nesricu!
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.