Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2007., 03:21   #141
Ima još jedna zanimljiva slika koju sam našao, a prikazuje polukružne oblike jedne od "terasa":


A ovo je nacrt jednog dijela tih ruševina:
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 08:04   #142
Vi stvarno mislite ako su to nestale civilizacije da se tako zovu jer ima arheoloških ostataka?
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 12:58   #143
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Ima još jedna zanimljiva slika koju sam našao, a prikazuje polukružne oblike jedne od "terasa":


A ovo je nacrt jednog dijela tih ruševina:
Meni ovo ne liči na ništa, a znam da Priroda može napraviti i veće i ljepše stvari. Recimo, prvi nuklearni reaktor nastao je u Oklu negdje u južnoj Africi i to sasvim slučajno; jedina građevina vidljiva s Mjeseca je Veliki koraljni greben istočno od Australije. Zapravo to i nije građevina, jer je nastalo od koralja.
U svakom slučaju, nagađanje da se radi o ljudskoj građevini jako je nategnuto. Dok se ne iznađu otvori ili prolazi (koji kristalizacijom rastaljenog stijenja neće baš lako nastati, stvar će biti krajnje sumnjiva.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:00   #144
Nuklearni reaktor?
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:04   #145
To sam čuo par puta.
Mislim da je Splićo na satovima fizike par puta to spomenuo.

U nekakvoj rijeci se stvorili nanosi urana ili tako nešto...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:12   #146
Ok nađoh http://en.wikipedia.org/wiki/Natural...ission_reactor
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 15:02   #147
oklo je zakon
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 01:27   #148
Quote:
Meni ovo ne liči na ništa, a znam da Priroda može napraviti i veće i ljepše stvari. Recimo, prvi nuklearni reaktor nastao je u Oklu negdje u južnoj Africi i to sasvim slučajno; jedina građevina vidljiva s Mjeseca je Veliki koraljni greben istočno od Australije. Zapravo to i nije građevina, jer je nastalo od koralja.
U svakom slučaju, nagađanje da se radi o ljudskoj građevini jako je nategnuto. Dok se ne iznađu otvori ili prolazi (koji kristalizacijom rastaljenog stijenja neće baš lako nastati, stvar će biti krajnje sumnjiva.
Evo me...
Svašta je moguće, pa čak i da su to prirodne tvorevine, jer kao što rekoh, ja nisam geolog, ali dva ugledna "meštra" koji su osobno posjetili to mjesto, valjda mogu značiti nekakvu preporuku.
Btw, ona shema prikazuje samo dio cijelog podvodnog kompleksa koji se proteže na duljini od 500-tinjak km.
Iako je taj kompleks pouzdano lociran prije 12 godina, nije mi jasno zašto nema vijesti o nekom većem istraživanju na tom području. Da li je to samo nedostatak zanimanja ili ja nisam uspio pronaći neke daljnje informacije vezano uz to, ne znam, ali nadam se da će u budućnosti biti više iscrpnijih izvještaja iz tog područja.


Ludo, nisam znao da postoji tako nešto.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.