Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2008., 15:50   #21
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
s obzirom da sam rodila dečkića, a sada stiže curica mogu reći da su obje trudnoće potpuno različite ... da li to ima veze sa spolom djeteta ili s mojim godinama

u glavnom ....

S Lukom sam imala vrlo malo mučnina (malo ujutro i to je to), jela sam što sa vidjela, sve mi je bilo fino , udebljala se cca 25 kg ... trbuh nije bio veliki, nosila ga (kako kažu) iza i imala "onu" crtu (za sada ju nemam)

Sada ... mučnine su bile grozne, tako jake da sam jedva ustajala iz kreveta, ništa mi se nije jelo niti mi se sada jede osim pečenih jaja, zelene salate i hrpe čokolade i nutele (kombijacije ) ... sada sam 4 i pol mjeseca trudna te sam u zadnji mjesec dana dobila malo manje 2 kg s time da sam u prva 3 izgubila cca 4 kg ... trbuh je drugačiji od prve trudnoće, više se vidi i niže je ... užasno sam umorna, samo bi spavala ... i lice mi je katastrofa (dok je s Lukom sve bilo ok) ...

sve u svemu potpuno različite trudnoće ...

e, da ... od početka trudnoće sam znala što nosim i bez dr.

Potpisujem Lavicu, s tim da bih dodala još da sam ja za razliku od nje bila umornija u prvoj trudnoći, a i u prvoj i u drugoj mi se jelo sve, tj. u ovoj isto više slatko.

I jedan biser - budući još dojim -mali je 17 mj., i ne da se skinuti s cice -NJEMU je izbila lagana linea nigra, meni još nije!

Zadnje uređivanje moonyena : 13.09.2008. at 16:49.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 16:24   #22
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
I ja . Iako mi je svejedno jer je prvo dijete... Jesi imala mučnine u početku trudnoće? Negdje sam čitala da je i to znak. Izostanak mučnine - dečko, jake mučnine - curica. ili obratno !? Meni za sada uopće nije mučno .
ma imala sam mučnine,i sada se nekad jave al kad se dobroo najedem,niti jednom nisam povraćala,ma ništa...
joj milion je tih priča,svat ima neku svoju...u biti meni je sevedno šta je,samo nek sve uredu bude
bebica_82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:10   #23
Ja sam imala uzasne mucnine, od jutra do mraka, mislila sam da cu poludjeti. I lice puno pristicaOsjecala sam da nosim decka, i na uzv su mi potvrdili da je deckoPotvrdjeno vise puta tjekom trudnoce, mada dok ne izadje, sta ja znam))
__________________
26.10. stigao nas David:)
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:03   #24
Po meni su to bapske price...Ja bi onda po vecini simptoma (uopce nisam imala mucnine) trebala nosit curicu, a nosim decka... Moja sestra je skoro cijelu trudnocu provela u mucnini, a rodila je decka... Tako da mislim da te sve price ne drze vodu...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:09   #25
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Po meni su to bapske price...Ja bi onda po vecini simptoma (uopce nisam imala mucnine) trebala nosit curicu, a nosim decka... Moja sestra je skoro cijelu trudnocu provela u mucnini, a rodila je decka... Tako da mislim da te sve price ne drze vodu...
Jesi li imala želju za određenom hranom u trudnoći ?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:21   #26
nosim dečka, a imala sam grozne mučnine do 4 mj. svi su govorili da je curica. linea negra jako slaba samo do pupka, imam mali trbuh, tj.više nosim prema unutra, imam laganu žgaravicu, valjda beba već ima kosu?! tko će ga znati.
nekak sam si željela curicu, ali mi je podsvijest govorila da je dečko. u početku sam samo jela kruh i maslac, trešnje ko luda , sada tamanim grožđe.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:41   #27
Sad u trudnoci jedem isto ono sto sam jela i prije nje...Nista mi se nije zgadilo, a ni nista postalo posebno drago...Osim mozda sto pijem hektolitre vode i sto sam ove godine pojela lubenice kao nikad do sad Ali, opet to ne mora imati veze s trudnocom, mozda mi je jednostavno odgovarala zbog silnih vrucina...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 08:45   #28
mene je ponekad strah kad pročitam koliko ovdje ima neinformiranih...




"Tamnija crta koja se proteže uzduž vašeg trbuha je uvijek bila tamo, inače je u boji kože i zove se «linea alba». Tijekom trudnoće, posebice u trećem tromjesečju, potamni zbog hormona, na primjer estrogena, koji se gomilaju u tom razdoblju. Kao i kod drugih problema s kožom koji se mogu javiti u trudnoći, ne možete utjecati na njezinu pojavu, no ako vam jako smeta pokušajte se kloniti jakog sunca i uzimati dovoljno folne kiseline koja spriječava diskoloraciju. U svakom slučaju i ona će izblijedjeti najkasnije nekoliko mjeseci nakon poroda.

Hiperpigmentacija, tj. tamnjenje kože, najčešća je promjena u trudnoći. Javlja se zbog velike razine raznih hormona, na način da još više tamne ona područja koja su i prije bila tamnija. Na primjer, madeži, pjegice, na dojkama bradavice kao i aureola, koža genitalija i pazuh, a ponekad čak i koža lica. Također se mogu pojaviti i novi madeži."
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 09:56   #29
Ja sam uvjerena da ću imati curicu...
Kad sam ostala trudna dan prije nego sam i ja saznala mama je sanjala ružičastu sobu, ja sam danas sanjala da sam rodila curicu, lice mi puno sitnih prištića, imam mučnine, ne širim se u stomaku nego u bokovima, nemam želja za određenom hranom...
Jedino me malo gin pomutila zadnji put jer je rekla da se nešto vidi ali da je sve to presitno pa da ćemo vidjeti idući put!
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:09   #30
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Ja sam uvjerena da ću imati curicu...
Kad sam ostala trudna dan prije nego sam i ja saznala mama je sanjala ružičastu sobu, ja sam danas sanjala da sam rodila curicu, lice mi puno sitnih prištića, imam mučnine, ne širim se u stomaku nego u bokovima, nemam želja za određenom hranom...
Jedino me malo gin pomutila zadnji put jer je rekla da se nešto vidi ali da je sve to presitno pa da ćemo vidjeti idući put!
ja ti želim da rodiš curicu ali nekako imam feeling da nosiš dečka.

ti i škorpionka dečke a nova curu

e sad vidjeti ćemo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 17:12   #31
Evo i mog primjera, pa da potucem sve bapske price:
-nisam imala NIKAKVE mucnine
-nemam pristice po licu (dapace, izgledam svjezije no ikad)
-nemam lineu negru
-nisam imala nikakve posebne zelje za hranom
-imala sam intuitivni osjecaj da je decko....

...medjutim, prava je pravcata CURICA!
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 18:18   #32
idem vam i ja uništit temu
oba puta dobila skoro isto kg
oba puta izgledaal identično
oba puta linea izgledala jednako
nikad mučnine
nikad prištići
nikad posebne želje za hranom
oba puta bila uvjerena da je cura....ali klinac-
prvi put cura, drugi put dečko

ali-oba puta ljudi mi spontano prilazili na cesti i ničim potaknuti govorili mi šta ću rodit-prvi put su rekli da će bit CURA , drugi put DEČKO!!!!

a di ste sad?

kako baba s puta može znat? otkud skitnica, polualkoholičar zna?

imaju uzv u očima??? možda....
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 18:39   #33
ja sam od samog pocetka imala predosjecaj da ce biti decko, i kad nam je u 18 tjednu dr. rekao da misli da je cura, i mm i ja smo bili sokirani ali za 30-ak sekundi je dr. promijenio misljenje i ispravio se i rekao da je decko.
ja sam se od pocetka pocela debljati u guzi i bokovima, a i trbuh mi je sav sirok
nikakve posebne zelje sto se tice hrane nisam imala niti nemam
mucnine sam imala (bez povracanja)
pristice sam imala mozda prvih tjedan dana, poslije je sve nestalo
lineu negru nemam
kosa mi ne opada
i svi mi vele da sam prelijepa trudnica i da konacno izgledam kao prava zena
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 21:58   #34
A, šta reći za mene?
mučnine tri mjeseca, malo se udebljala, trbuh imam, nije prevelik
beba svaki put okrenuta na zadak - 20 dana do poroda, a je ne znam je li on ili ona!
jednom sanjala i čak niti u snu nisam vidjela kojeg je spola
drugi put sanjala, nakon što sam završila u bolnici, i tada je bio on
intuicija mi govori da je on, ali tko zna
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 23:07   #35
Ja nemam intuiciju... I jedan dan bih curu, drugi dan bih dečka... Zapravo... Mislim da mi je svejedno!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 23:15   #36
po meni,nema teorije da se pomoću ikakvih simptoma skuži jeli curica ili dečko
mrzim te bapske priče,neke ljude to zabavlja ,mene raspižđuje
ja nisam imala mučnine,ten mi se poboljša, kile nedobivam puno, nemam lineu nigru itd...
može meni svak govorit šta oće ali ja sam uvjerena da je muško,čisto po nekoj mojoj intuiciji
možda se varam...
__________________
I shall never forget you..
the best of all there is
I lick your cold lips,
I embrace your coffin as I sigh in woe...
winter day is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 00:33   #37
Ma sve su to šuplje price.Ja nisam imala mucnine,lice bilo ljepo ,koza nikad ljepsa,liniju tamnu preko trbuha nisam imala uopce-bio je decko.
Prijateljica isto nije imala mucnine koza perfektna-curica evo vec drugi put
A taj filing kad imate u to vjerujem.Ja sam imala filing otpocetka da je decko,a htjela sam curicu ,birala ime za curu al znala sam od prvog dana da je decko.Nisam se ni malo iznenadila kad mi je gin rekao da je decko.
Al to da se na zeni vidi to su puste price.Svaka zena je drukcije gradje i svaka nosi drukcije i deblja se drukcije ili se uopce nedeblja....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 01:25   #38
Ja sam bila shvatila da je tema razlika simptoma između trudnoća sa curicom, i s dečkom, pa sam tako i odgovorila. Tj. meni su se doista trudnoće međusobno razlikovale, i po tim simptomima sam eto bila skoro sigurna da je ovaj put beba drugog spola, što se i pokazalo točnim. Nisam uopće imala na umu te "babske priče", koje su me i samu dosta nanervirale.

Zadnje uređivanje moonyena : 15.09.2008. at 02:10.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 09:22   #39
Meni je ovo zanimljiva tema, ALI nemojte uzimati te babske priče zdravo za gotovo jer nisu točne baš..
Dakle prva trudnoća curica - plakala sam na sve živo (ono reklame, filmove, gluposti..), trbuh mi je bio dosta visoko, jela sam normalno slatko, pila sam mineralne po 3 litre dnevno minimum
Sada druga trudnoća dečko - teškom mukom zaplačem, trbuh mi je jako nisko, slatko ne mogu smislit (pojedem zbog želje, ali vrlo brzo povratim ili požalim zbog mučnina), dobila sam lineu negru (crtu po sredini pupka s dlačicama, popizdila sam kad sam vidjela dlake), od mineralne mogu odmah povartit, ali mi zato paše šveps biter lemon

Obje trudnoće - znala sam spol od prvog dana doslovce i nisam pogriješila (iako su želje bile drugačije od filinga), mučnine oba puta grozne (ovaj put malo gore s više povraćanja, ali mislim da su ljetne vrućine napravile svoje), grozan osjet na mirise osobito parfeme fuj fuj fuj, oba puta sam bila prištava (mislim sad sam još uvijek) iako inače imam čisto lice skroz, oba puta mi se gadilo na običnu vodu grozno...

chiqita pa mi ne govorimo o linei albi, nego o linei negri, ja znam za ovu prvu i imam ju oduvijek, ali linea negra prema onome što ja znam označava dlakavu crtu po sredini trbuha i meni se pojavila u prvom tromjesječju ili nekima se ne pojave dlake ali linea alba jako potamni..
A to da neke žene zbog estrogena dobiju fleke, to znam i to koliko znam ima veze samo s tim hormonom.. hm, jedino pošto je estrogen ženski hormon, pa ako nosite curicu pretpostavlja se da ga imate više pa možda.. bla.. to je moja sad izmišljena teorija
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:56   #40
ajme, zar iko vjeruje u sve ovo???

kod mene je onda sve drugacije...

meni svi od 1 x dana govorili da je musko, a ja sam znala da je cura...

ja imam i sad pristice, i nosim curicu

ali nisam imala neke teske mucnine s povracanjem.. vise zgravice uvecer od odredjene hrane... nista pretjerano...

slatko nisam mogla do nedavno nikako, odmah mucnina.. meso mi se trazilo od 1 x dana ( a rekli su mi da se meso trazi kad je musko), i prije neg sam saznala da sam trudna , plus ljuto, tijesto.. ma meni se sve jelo, ali meso najvise... i to rostilj .. zato sam debela..

smrdjela su mi samo sredstva za ciscenje , dezedorasni i sl., cigarete nesto kasnije.. a hrana samo urijetko kad se przi, inace ne...

trbuh dosta nisko, jer nosim nize bebu...

isprva je bio malo spicast , a sad je vec okruglast
uzasno sam se udebljala premda nisam imala neki apetit

grozno sam placljiva i osjetljiva, planem u sec..


ja sam se sva rasirila.. od mojih uskih kostiju ostale su samo slike

et, ne znam sta jos da napisem...
osim sto sam znala da je cura po osjecaju a i mislila sam da je i po danima kad smo se dragi i ja sexali, a ovo je bilo nekih 1- 2 dana prije O

nikakve posebne simptome nisam imala , osim cestog mokrenja , pojacanog apetita..

linea negra mi se pojavila oko 14. tj . vec... i to samo kao jako svijetla linija od pupka do stidne kosti, a u nekoliko zadnjih tjedana (mislim u zadnjem mjesecu ) da se prosirila i iznad pupka.. dlaka nemam...naprotiv, mislim da su mi cak i oslabile po nogama, bikini zoni...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.