Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2008., 16:10   #61
da li mi može ko reci koji su ovlašteni arhitekti u rijeci i adresu stanovanja
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:02   #62
...da li mi može ko reci koji su ovlašteni arhitekti u rijeci i adresu stanovanja...

http://www.arhitekti-hkaig.com/
goran75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:52   #63
Quote:
alfred stokes kaže: Pogledaj post
Ova cijena koju sam gore napisao od 10 ojrića je za glavni projekt koji je potreban za ishodjenje gradjevinske dozvole
U to su uključeni projekti arhitektonski , gradjevinski, projekt elektroinstalacija i hidroinstalacija
Ja platija 3000€ za 120 m² Prizemnica...
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:45   #64
Još malo o opravdanosti cijene kvadrata projektiranja. Troškovi jedne projektantske kuće:

- poslovni prostor ( najam ili amortizacija kupljenog )
- mjesečni troškovi prostora
- računovođa koji vodi financije
- telefonski troškovi
- jedan projektant=jedan pc
- software za projektiranje
- ploter koji će printati nacrte (ne mislim na printere A4 več plotere A0 )
- kopiranje i slaganje projekata u desetak primjeraka
- doprinosi na plače projektanata
- godišnja članarina u komori za ovlaštenog projektanata
- itd....

E sad još računajte da su za jedan objekt potrebni projektanti (projektne kuće) arhitekture , statike, vode i kanalizacije, strojarske instalacije ...
Što znači da su oni gore troškovi za svaku djelatnost zasebni ( osim za velike projektne biroe kojih više gotovo da i nema).

Dokaz o isplativost projektiranja je deficit u ovoj struci i da taj posao (kvaliteno ili ne) počinju raditi nestručne i nekvalificirane osobe.
Još jedan dokaz je da jaguare i mercedese na voze projektanti več advokati , građevinci , bankari.
Kada dođete kod advokata ili javnog bilježnika ne pita se koliko on naplačuje svoj sat ili jedan šprancani dokument.
Ili recimo dođete na servis auta i tamo vas uzmu 200 do 250 kn za sat rada.
zamislite kad bi projektant tražio 250 kn po satu rada.
Na kraju m2 stana košta na tržištu cca 1800-4500 eura. Troškovi same gradnje cca 800-1000 eura. Koliki bi trebao biti onda dio zarade projektanta (stupa) cijele izgradnje.
motorola user is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 10:43   #65
Po preporuci prijatelja dobih ponudu jedne arhitektice u Zagrebu:

1. Idejni projekt i ishađanje rješenja o uvjetima gradnje >> 4500 kn
2. Glavni projekt >>> 12500 kn
3. Stručni nadzor, prijava gradnje, pisano završno izvješće, priprema za upis uporabne dozvole u z.k. >>> 3000 kn

Radi se o podrumu tj. garaži, prizemlje i potkrovlje (mjere kuće 8,5x13m, podrum/garaža 8,5x4m) Kako vam se prema tim podacima čini cijena arhitekte?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 02:09   #66
Dobra vecer
Ja vec tri godine ludujen s nacrtimaPrvo,nitko nije htio uzeti projek jer se radi o samo 65m2 nadogradnje potkrovlja,a sad kad smo napokon nasli arhitetku.Kaze zena ja Vam naplacujem 15evra po m2))Mi sritni ka' prasci u koritu))...Medjutua....Ta nam sad trazi 800evrica na rukice i 5.800kunov na racuncic.E pa...kad se procita prvi dija i nije lose ali sad sljedi ono famozno "ALI"...Kaze arhitektica da joj nakon sta se dobije odgovor s lokacijske i nakon sta uplatimo komunalne,vodne,slivne i pitaj Boga koje sve naknade,onda joj tribamo na racun OPET uplatiti 700evrica + 5.600kn na ruke???? Sta bi prostom racunicom znacilo da bi tribali za 65m2 idejnog nacrta platiti 800+700=1500evrica i 5.800+5600kunov na racun??? Kad to sve preracunamo u kunov onda imamo cifricu od 22.800kn!!!!E sad ..ni to ne bija problem..ok,fala lipa gospojo odosmo mi opet na cekanje ALI))...Mi vec uplatili 5.800kunov jerbo smo isli po onoj ...ok,15eura po m2,valjda zena oce dio,a ostatak poslje, kad se sve frne s lokacijske....)))....
Eto kako se radi i gradi u 'rvatskoj))...Kako ce sve to na kraju ispasti i sta ce se platiti i sta nece????Tko zna....Jedino sta znam je to da u Hrvatskoj "GRADJEVINSKA MAFIJA" 100% nisu investitori ili oni sta rade apartmane,'otele ili bilo sta.Prava i jedina GRADJEVINSKA MAFIJA se nalazi u uredima VODOVODA,ELEKTRE,KATASTRA,LOKACIJSKIH I GRADJEVNIH DOZVOLA!!!! Onda ih u stopu sljede ARHITEKTI,GEODETI,NADZORNI ORGANI GRADNJE!!!! Tu se nalazi prava,organizirana i jako dobro UMREZENA MAFIJA.Sve ovo dosada sta se moglo cuti za naprimjer grunovnice i mito od 100Eura???)) je itekako smijesno..Naime,1000 evrica je samo pristupnica.Ne zezan se)...Mito se vrti oko 10 pa i vise tisucica eura.Nema sanse da se ikoga ikad za to osudi.Zasto?E pa ako zelite nekoga tuziti da je od Vas trazija mito,onda prvo morate od sudca ishoditi nalog koji Vam daje pravo da cijeli razgovor snimate,a cim se pojavite na sudu i zatrazite tako nesto....momentalno ce onaj koga tuzite,on ce momentalno saznati za taj zahtjev i sve dalje je jos jedna predstava za svekoliko 'rvatsko pucanstvo)))
Sta bi reka Sranader ..."IDJEMO DALJE",a ja kazen ...."IDEMO DUBLJE I DUBLJE PA DOK SVE NAPOKON NE ODE U TRI PI.KE LICKE!!!!!

Kako to ide...ko' podmazano
binodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:13   #67
Draga moja, ako želiš biti od pomoći ljudima na forumu, molim te ne stavljaj te smajliće nepotrebno, koristi interpukcije pravilno (tj. stavljaj razmak nakon svake i jedna u nizu je sasvim dovoljna), ne piši velikim slovima, i svakih par rečenica stisni enter. Za pravopis neću ništa reći, jer to svi fulavamo.

Možda ti tekst sadrži i dobitnu kombinaciju za loto u sljedeću srijedu, ali teško da će ga netko detaljno pročitati.
McNulty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:25   #68
ok skuzajte.
binodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 11:07   #69
dxer, ja imam nevolje po arhitektonskom uredu, pa ako nije problem da posaljes kontakt od te svoje arhitektice, bila bih jako zahvalna
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:54   #70
Projekt koji su meni napravili arhitekti je za baciti. Radili su sve iz početka, od idejnog rješenja do glavnog projekta. Uspjeli su svaku sitnicu fulati, a sve sam MASNO platio! Nakon svega ishodio sam na temelju tih papira (uz tonu izmjena) papire za gradnju, a prije nego li sam krenuo u gradnju radio sam reviziju svih dijelova projekata što je bio dodatni toršak. Dakle, imam nešto što sam masno platio, a što mi služi ni za što.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 20:40   #71
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Po preporuci prijatelja dobih ponudu jedne arhitektice u Zagrebu:

1. Idejni projekt i ishađanje rješenja o uvjetima gradnje >> 4500 kn
2. Glavni projekt >>> 12500 kn
3. Stručni nadzor, prijava gradnje, pisano završno izvješće, priprema za upis uporabne dozvole u z.k. >>> 3000 kn



Radi se o podrumu tj. garaži, prizemlje i potkrovlje (mjere kuće 8,5x13m, podrum/garaža 8,5x4m) Kako vam se prema tim podacima čini cijena arhitekte?
molim i ja podatke na p.m
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:53   #72
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Projekt koji su meni napravili arhitekti je za baciti. Radili su sve iz početka, od idejnog rješenja do glavnog projekta. Uspjeli su svaku sitnicu fulati, a sve sam MASNO platio! Nakon svega ishodio sam na temelju tih papira (uz tonu izmjena) papire za gradnju, a prije nego li sam krenuo u gradnju radio sam reviziju svih dijelova projekata što je bio dodatni toršak. Dakle, imam nešto što sam masno platio, a što mi služi ni za što.
uzas
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:09   #73
ja sam našao na netu sliku kuće koja mi se svidjela, našao i nekakav raspored prostorija za koje su pisali samo kvadrati, dimenzija nije bilo, dao čovjeku i rekao "hoću ovo", i on sve rješava, ja mu samo dam punomoć da on može raditi umjesto mene
kuća je prizemnica 15x12m, a dosadašnji troškovi su mi bili:
geodetska podloga - 3000kn
izrada projekta i svih gluposti - 12000kn
rad na ishodovanju dokumentacije - 2000kn
iskolčenje objekta - 1000kn
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 16:37   #74
Da li tko zna koliko bi me dosla izrada projekta za tavan u kojem bi napravili samo jednu spavacu sobu? Radi se o prostoru od 55 m2 od kojih je samo 20-25m2 iskoristivo. Ne namjeravamo traziti nikakve dozvole, niti podizati potkrovlje ili nesto slicno.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 09:44   #75
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Da li tko zna koliko bi me dosla izrada projekta za tavan u kojem bi napravili samo jednu spavacu sobu? Radi se o prostoru od 55 m2 od kojih je samo 20-25m2 iskoristivo. Ne namjeravamo traziti nikakve dozvole, niti podizati potkrovlje ili nesto slicno.
Zar ti se isplati zbog toga uzimati nekoga i placati projektiranje sobe na tavanu ? Kupite ciglu i pocnite graditi sobu, sigurno imate nekakvu ideju kako bi mogla izgledati.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 10:01   #76
pa zato i pitam koliko bi me to stajalo...htjela bih da nam to ipak netko strucan sve izmjeri i stavi na papir, tavan je dosta nizak i krov se spusta do poda, grede po sredini dosta nisko, uopce se ne kuzimo u to i ne bih htjela potrositi pare u uredjenje tipa "uradi sam" i nesto zeznuti...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:38   #77
poštovanje!

slučajno sam naletio na ovu temu i jako mi je drago zbog tog! naime, u početnoj sam fazi izgradnje kuće, što znači da mi je jedna arhitektica poslala svoj prijedlog kuće, a uz njega i svoju ponudu (cjenik).. ja sam ostao zaprepašten kad sam to vidio!! kuća je katnica 151 m2, cca 7x11, kosi krov...
po cijenama koje ovdje vidim ispadam idiot, evo mojih:

idejni projekt - 12350 kn
glavni projekt - 12150 kn
UKUPNO - 24500 kn

to mi se čini too much kad vidim cijene ovdje! e, da, i geodetsku podlogu sam napravio, to nije uključeno u ovu cijenu....
još me je jedna stvar jako razljutila, to što mi je žena rekla da će sve skupa koštat 15000-20000 kn, a sad mi kaže 25000!!

dajte mi ljudi, molim vas, neki savjet, ako može i kontakt vaših arhitekata pa da vidim jel bi me taj projekt koštao manje kod nekog drugog...

hvala!!!
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:09   #78
Nekakve od komore propisane cijene su 15 ojra odnosno 110 kuna po m2( mislim na glavni projekt,odnosno po novom za kuće do 400 m2 rješenje),nadzor 2% ukupnih troškova gradnje.Na to platiti sve one doprinose koji sad više nemaju veze sa arhitektom nego sa organima lokalne uprave.To što netko radi ispod stola druga je priča.
Ove cijene projektiranja su realne što god netko mislio o tome jer iza toga ipak stoji visokostručan rad.Investitori najčešće slušaju zidare koji niti ne znaju pročitati nacrt,a onda popljuju projekt a ovaj im ko bogu vjeruje.
cas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 15:32   #79


dajte meni broj te arhitektice! jer ova moja ima duple cijene pa mi se ovo sve čini suuuuper!
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 17:52   #80
Quote:
Još malo o opravdanosti cijene kvadrata projektiranja. Troškovi jedne projektantske kuće:

- poslovni prostor ( najam ili amortizacija kupljenog )
- mjesečni troškovi prostora
- računovođa koji vodi financije
- telefonski troškovi
- jedan projektant=jedan pc
- software za projektiranje
- ploter koji će printati nacrte (ne mislim na printere A4 več plotere A0 )
- kopiranje i slaganje projekata u desetak primjeraka
- doprinosi na plače projektanata
- godišnja članarina u komori za ovlaštenog projektanata
- itd....

E sad još računajte da su za jedan objekt potrebni projektanti (projektne kuće) arhitekture , statike, vode i kanalizacije, strojarske instalacije ...
Što znači da su oni gore troškovi za svaku djelatnost zasebni ( osim za velike projektne biroe kojih više gotovo da i nema).
Upravo tako

I kad vi ugovorite projekt za kuću računajte da 3 €/m2 ode na strojara, 1 €/m2 na vodovod i kanalizaciju, statika oko 2 €/m2, struja isto toliko... plus svi ostali gore nabrojani troškovi. Na kraju matematika kaže da projekt mora koštati oko 15-20 €/m2, ovisno o zahtjevnosti građevine. Sve ostalo je pušiona za projektante.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.