Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 22:56   #81
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ne. Znam točno što je mislila:"Prepustiti se paničnom napadu" .Ponavljam, probao i nebi nikom preporučio.
Ako se uspiješ prepusti, vrlo je teško, ali ako uspiješ, možeš pobjedit... To je i jedini pravi način... Govorim iz iskustva... Ali ne uspijevam svaki put prepustit se
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:57   #82
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
Pa ne mislis ga valjda kontrolirat pobogu, znas da se nemozes boriti protiv toga jer on uvijek pobjedjuje....
Istina

Mislim da panični napad priguši svijest i razum... A u takvom stanju se ne možeš borit... Možeš samo dolijevat ulje na vatru
__________________
_-_Help yourself_-_

Zadnje uređivanje Logicus : 10.01.2009. at 00:02.
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:58   #83
mišljenja sam da u svemu ovome treba naći neku zlatnu sredinu.ona koja će pomoći nama samima du budemo dobro i krenemo dalje.ne volim ekstremitete.sama znam po vlastitom primjeru da nekada nije samo dovoljna vjera-to je bilo ono na što sam se ja oslanjala sve ove godine.kod mene se radilo o vjeri u Boga,kod nekog će to biti vjera u samoga sebe,u nekakve joge,čakre šta ti ga ja znam. isto tako znam da nekada i samo lijekovi nisu dovoljni.već sam navela svoje borbe.AD mi nije rješio OKP niti depresiju,njih rješavam sama,uz pomoć vjere,ljudi pored mene,novih spoznaja,rada na sebi..znači ostati otvoren za nove mogućnosti ne generalizirati tipa meni ne trebaju tablete bacajte ih svi.ljudi moji da samo znate kako trebate biti sretni jer još se možete sami izboriti bez njih!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:59   #84
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
Pa jebemu mora ti nesto biti uzrok tom tvom PA...koji je...jel strah od straha ili....sam od sebe nemoze doc
Imam socijalnu fobiju, agorafobiju i strah od autoriteta. Uglavnom me u takvim situacijama čopi PA.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:00   #85
Dakle, kada panika napadne, u tom trentku, izgleda da nije ničim iniciran, možda i nije, ali sigurno radi preopterećenja, ili raznih psihičkih trauma i stresića koji su se nagomilali u nama... Mislim da je PN odušni ventil, tako ispada... [/QUOTE]





sa ovim bi se donekle složila.... sva loša iskustva, traume se akumuliraju i PN nastupi naizgled ničim ili banalnošću izazvan, ali zapravo je odraz kumulativnog psihičkog preoptetrećenja koje onda fokusiramo na naizgled bezazlene stresiće tipa- dijete koje kašlje.... svojevtstan PTSP, usudila bi se reći....
stjugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:02   #86
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Imam socijalnu fobiju, agorafobiju i strah od autoriteta. Uglavnom me u takvim situacijama čopi PA.
zašto onda mene čopi pod tušem ili dok perem suđe ili jedem juhu
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:03   #87
To je kvaka svega...sto u tom trenutku pogotovo vama koji imate jake napadaje nije do niceg i samo razmisljate o napadu i da sto prije prestane(ja sam imala lagan napad izgleda) i bilo mi je strasno, a nemogu ni zamislit sto je vama. Ali to je kljuc. Evo kad vas sljedeci put krene šorati govorite si ovo: zelim da me strefis najjjace sto mozes, zelim to svim srcem, napravi samnom sto imas, prepustam ti se i radi od mene sto zelis, prihvacam te(ali probajte zeljeti to SVIM SRCEM)....najgore je razmisljati: ajde prodji, poludit cu, molim te prestani, sta da radim..........umjesto toga sprijateljite se s njim...to ce mu biti dovoljan znak da ste ga prihvatili kao dio sebe i onda ce i on popustiti......a neznam ni sama vise jel se isplati vise tu prdit jedno te isto....ko hoce neka proba, ko misli da mu to ne valja neka gura svoje...
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:04   #88
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Istina

Mislim da panični napad priguši svijest i razum... A u takvom stanu se ne možeš borit... Možeš samo dolijevat ulje na vatru
Znaš kad se mogu prepustiti. Kad legnem i zatvorim oči. Tad sam na sigurnom. Teško da ću pasti s kreveta. Odspavam si i PA je prošao. Prepustiti se dok me drma PA i sjediti je nemoguća misija.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:05   #89
Quote:
stjugo kaže: Pogledaj post
Dakle, kada panika napadne, u tom trentku, izgleda da nije ničim iniciran, možda i nije, ali sigurno radi preopterećenja, ili raznih psihičkih trauma i stresića koji su se nagomilali u nama... Mislim da je PN odušni ventil, tako ispada...




sa ovim bi se donekle složila.... sva loša iskustva, traume se akumuliraju i PN nastupi naizgled ničim ili banalnošću izazvan, ali zapravo je odraz kumulativnog psihičkog preoptetrećenja koje onda fokusiramo na naizgled bezazlene stresiće tipa- dijete koje kašlje.... svojevtstan PTSP, usudila bi se reći....[/QUOTE]

Da... PN je maskiran, naizgled odnikud dolazi, ali sve ima svoj izvor, pa tako i PN
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:06   #90
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
zašto onda mene čopi pod tušem ili dok perem suđe ili jedem juhu
Ti imaš PA koji naizgled nemaju svoj uzrok. Isto kao i moja mama.
Samo bi trebala malo razmisliti. Netko je spomenuo ispušni ventil.Možda si introvertna osoba koja trpi i šuti, a kad pukne to se manifestira kao PA.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:07   #91
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
S ovim se jednim dijelom slažem... Ali ne potpuno... Jer ne može se ustvrdit što je uzrok kojih promjena... Misliš da samo oscilacije hormona i neurona utječu na ljudsko ponašanje? Bez daljnjega da to nije čvrsto povezano... Ali što izaizva što, to nitko nikad neće dokazat... Kako bilo.... Zbog čega neće... Sad bi mogo puno o tome...

Pitanje, da li promjene na biokemijskom i neuronskom sustavu izazivaju PN i ostale smetnje, ili te smetnje iniciraju promjene na navedenim sustavima??

E, ja mislim da je ovo drugo... A sada, ja imam svoj stav, ti svoj... Tvoj poštujem i očekujem da i ti poštuješ moj.... Ja sam ga samo iznio... I niko ga promjenit nemože ni da oće... Stoga, u slučaju da to pokušavaš uzalud ti...
A što se mene tiče, ja poštujem svačiji stav pa tako i tvoj
to ti je isto kao da pitaš što je prije, kokoš ili jaje. jedno utječe na drugo, ponekad ne možemo utvrditi jeli neka trauma izazvala promjene, ili je sama struktura mozga, kak smo se rodili, uvjetovala našu reakciju na vanjske događaje, pa ih doživljavamo drugačije. to je zadatak psihoterapeuta i tebe samog da iskopaš. ponekad se uzrok ne može naći. ali zato možeš djelovati na sebe i svoje ponašanje, emocije i sve ostalo, uz pomoć lijekova i misaonim procesima. što više razmišljaš, stvaraš više interneuronskih veza, što znači da mozak šljaka!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:09   #92
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
To je kvaka svega...sto u tom trenutku pogotovo vama koji imate jake napadaje nije do niceg i samo razmisljate o napadu i da sto prije prestane(ja sam imala lagan napad izgleda) i bilo mi je strasno, a nemogu ni zamislit sto je vama. Ali to je kljuc. Evo kad vas sljedeci put krene šorati govorite si ovo: zelim da me strefis najjjace sto mozes, zelim to svim srcem, napravi samnom sto imas, prepustam ti se i radi od mene sto zelis, prihvacam te(ali probajte zeljeti to SVIM SRCEM)....najgore je razmisljati: ajde prodji, poludit cu, molim te prestani, sta da radim..........umjesto toga sprijateljite se s njim...to ce mu biti dovoljan znak da ste ga prihvatili kao dio sebe i onda ce i on popustiti......a neznam ni sama vise jel se isplati vise tu prdit jedno te isto....ko hoce neka proba, ko misli da mu to ne valja neka gura svoje...
Koliko još moram ponovit puta da se slažem s tobom po tom pitanu Ovo je živa istina ljudi, govorim iz iskustva... Eto, ona priznaje da nema iskustvo s najsnažnijim napadima, ja imam, i ova metoda je jedina efikasna... Bar po meni

Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Znaš kad se mogu prepustiti. Kad legnem i zatvorim oči. Tad sam na sigurnom. Teško da ću pasti s kreveta. Odspavam si i PA je prošao. Prepustiti se dok me drma PA i sjediti je nemoguća misija.
Svak ima različit doživljaj svijeta oko sebe, okoline itd... Samim time, svak ima i drugačiji način koji mu olakšava panično stanje, neko ko što si reko, legne u krevet, neko trči, neko pjeva, neko hoda.... Individualno
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:09   #93
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Možda si introvertna osoba koja trpi i šuti
upravo tako...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:11   #94
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
to ti je isto kao da pitaš što je prije, kokoš ili jaje. jedno utječe na drugo, ponekad ne možemo utvrditi jeli neka trauma izazvala promjene, ili je sama struktura mozga, kak smo se rodili, uvjetovala našu reakciju na vanjske događaje, pa ih doživljavamo drugačije. to je zadatak psihoterapeuta i tebe samog da iskopaš. ponekad se uzrok ne može naći. ali zato možeš djelovati na sebe i svoje ponašanje, emocije i sve ostalo, uz pomoć lijekova i misaonim procesima. što više razmišljaš, stvaraš više interneuronskih veza, što znači da mozak šljaka!
S ovim se 100% slažem... Ali pobornik sam misaonih procesa, kako ih ti nazivaš, a lijekove izbjegavam maksimalno... Jednostavno... Imam averziju prema njima... Neuništivu
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:11   #95
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
upravo tako...
Ali znaš i sama da je to na tvoju štetu. Moraš misliti na sebe i dijete. Znači in the face svakome što ga ide.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:13   #96
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ti imaš PA koji naizgled nemaju svoj uzrok. Isto kao i moja mama.
Samo bi trebala malo razmisliti. Netko je spomenuo ispušni ventil.Možda si introvertna osoba koja trpi i šuti, a kad pukne to se manifestira kao PA.
Ja sam spomenuo ispušni ventil

Al mislim da stvarno PN to i jest... Nakon određenog vremena akumuliranja stresova i inih stanja i problema, negdje mora izać sve to
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:14   #97
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ali znaš i sama da je to na tvoju štetu. Moraš misliti na sebe i dijete. Znači in the face svakome što ga ide.
sad to i praksiram, samo mi treba da sa ufuram u to
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:15   #98
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Ja sam spomenuo ispušni ventil

Al mislim da stvarno PN to i jest... Nakon određenog vremena akumuliranja stresova i inih stanja i problema, negdje mora izać sve to
Da. U tome se potpuno slažem s tobom.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:16   #99
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
sad to i praksiram, samo mi treba da sa ufuram u to
Tu ima nekakav topić za izbacivanje bijesa. .Dobro za početak
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:19   #100
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Znaš kad se mogu prepustiti. Kad legnem i zatvorim oči. Tad sam na sigurnom. Teško da ću pasti s kreveta. Odspavam si i PA je prošao. Prepustiti se dok me drma PA i sjediti je nemoguća misija.
Slažem se... U slučaju da smo u okolnostima u kojima se ne možemo opustiti... U gužvi, stistci, galami... Još ako smo sociofobi ili bilo kakvi fobi u situaciji gdje naša fobija dolazi do na vidjelo , nema šanse opustit se...
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.