Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 17:02   #61
Ja se isto registrirala da se javim u vezi brazilskog.. koja pošast, ha?
iako je mozda i kancerogeno, sve za ravnu kosu.
bila sam danas u studiu ljepote na jarunu, i napravila taj tretman. imam kosu do ramena, i došlo me 600 kn, s tim da me frizerka još i ošišala onim vrućim škarama. I cura je stvarno preljubazna, pre super. Što se tiče samog tretmana, naporan je, peče za oči i nos dok vas pegla preko tog keratina, ali ako nije opasno po zdravlje, već samo neugodno, a rezultati stvarno budu kao što frizeri obećavaju, vrijedi malo potrpit. u četvrtak navečer imam prvo pranje, pa ću javit stanje. inače imam slamastu kosu koja se,pogotovo u prijednjem dijelu kovrča. i vrhovi su mi uništeni od pegle. za sad izgleda predivno mi kosa, ali kao i nakog oničnog peglanja, pa ćemo vidjet ako će s pranjem ostat ista.

što se tiče šampona bez klorida i sulfata, našla sam u dm od marke babylove, dječji, ne sadrži zlu ekipu. košta nekih 14 kn. i regenerator od Alverde s rozim čepom isto nema sulfata i klorida, kosta 17 kn.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:50   #62
ja sam isto radila u studiu ljepote prije tjedan dana ,,, i ja sam kupila taj sampon za bebe u dm-u osusila sam je fenom i cesljala i stvarno mi je bila super al ne bas ko kad sam dosla iz salona ,,, inace je i meni kosa suha i napuhnuta ,, zeznula sam samo sto nisam dobro oprala kosu, neki dijelovi su mi ostali malo masni ,, skuzila sam da tog bejbi sampona ipak treba dosta stavit na glavu ,, jel se ne pjeni -- nema sulfata ,, tak da je malo teze oprat glavu
Minimouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:16   #63
znači ok ti je poslje prvog pranja, ravna je i nije toliko napuhna? ono, jesi zadovoljna?

mene strah oprat kosu od straha da mi neće valjat..
predobro zvuči da bi bilo istinito, i uvijek mislim da cu bas ja bit baksuz kome to neće valjat.

btw, kako si se tuširala tih para dana dok se ne smije podizat i vezivat kosu?
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:49   #64
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Ja sam nasla na netu ovo od negativnih strana:

Ako se ipak odlučite za tretman ponesite sa sobom gas masku, a evo šta treba da znate pre nego što donesete takvu odluku:

1. - Moraćete da kupite nove šampone i balzame koji ne sadrže Sodium Hlorid (šta god to bilo)

2. - Ako želite da se kupate u moru ili bazenu treba da operete kosu pre ulaska u bazen i da stavite balzam, kao i posle bazena naravno

3. - Tretman se bolje prima i duže traje na farbanoj i tretiranoj kosi

4. - Ne smete da koristite blanš za kosu nakon tretmana (zato ako niste prirodna plavuša dobro razmislite šta da radite)

5. - Treba da nosite svilenu maramu koja će Vašu kosu držati podalje od lica dva dana nakon tretmana (valjda dok formaldehid ne ispari)

6. - Ne smete vezivati kosu u rep, kačiti šnalice ili stavljati traku za kosu nekoliko dana nakon tretmana, a preporučljivo je da to uopšte ne radite,

i što je najvažnije

NE SMETE STAVLJATI KOSU IZA UŠIJU DVA DANA nakon tretmana (stvarno sam se trudila ali nisam našla odgovor na pitanje zašto)

Pa tako, pre nego što se odlučite da li ćete uraditi tretman ili ne, uzmite u obzir sve činjenice kako biste doneli pravu odluku!
super radioaktivan tretman
KimmyKey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:48   #65
cure koje ste bile na tretmanu je li znate koji su vam preparat stavljali. meni su stavili QOD MAX i sada me prpa hvata jer me tjeme lagano pecka! je li tko imao takve nuspojave ili ja to umiišljam u svojoj glavi ?
jeeleenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 09:45   #66
Mene je svrbilo i općenito nekako smetalo.

Što se šampona tiče, postoji i Schwartzkopf BC Color Save koji je isto Sulfate-Free. Košta 85 kn, 250 ml. I prekrasno miriši .

Inače, ja sam u međuvremenu saznala da postoji još jedna metoda trajnog ravnanja. Koriste se Schwartzkopf proizdvodi. Ta metoda je jeftinija, nema toliko štetnih kemikalija i formaldehid. Jedina predonost brazilskog feniranja bi bilo to što ne oštećuje kosu, već upravo suprotno.

Cure, please nastavljajte javljati stanje nakon pranja...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:03   #67
Quote:
jeeleenaa kaže: Pogledaj post
cure koje ste bile na tretmanu je li znate koji su vam preparat stavljali. meni su stavili QOD MAX i sada me prpa hvata jer me tjeme lagano pecka! je li tko imao takve nuspojave ili ja to umiišljam u svojoj glavi ?
Super da si uspjela saznati koji proizvod koriste. Evo što sam našla na njihovoj službenoj stranici --> http://qodusa.com/notes-formaldehyde.shtml. Za one kojima se neda čitati, priznaju da je Brasilian Keratin Treatment nemoguć bez formaldehida ili drugih aldehida, pri čemu se ti drugi aldehidi prilikom zagrijavanja pretvaraju u formaldehid iako on nije naveden na popisu sastojaka. I zato se odbijaju reklamirati kao formaldehyde-free proizvod jer ne žele da se frizeri previše "opuste" i prestanu koristiti propisanu zaštitu.

Prije par dana sam zvala Exclusive da im kažem da njihov proizvod sadrži formaldehid i da to znam jer sam dobila alergiju. Vlasnica mi je rekla da ne sadrži jer ona radi u laboratoriju u Plivi i testirala je proizvod. Možda bi joj bilo pametnije da je prvo pročitala što piše na službenoj stranici proizvoda kojem se svakodnevno izlažu njene zaposlenice i klijentice.

Da ne pričam da mi je frizerka sama rekla da ju uvijek peku nos i oči kad radi brazilsko feniranje.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:07   #68
Quote:
KimmyKey kaže: Pogledaj post
super radioaktivan tretman
Pola toga sto je Iva_na napisla nije istina, tj meni je frizerka rekla obrnuto..

rezultati tretmana se najbolje vide na suhoj i oštećenoj kosi iz razloga što je to PRVENSTVENO tretman koji revitalizira i hidratizira i zaglađuje kosu, a ravnanje je "nusprodukt". stoga je vrlo logično da će se popravak nečega bolje vidjeti na oštećenoj stvari.

frizerka kaže da bi meni učinak trebao trajati i dulje od 3 mj upravo zato što se ne farbam, mada se može farbati najnormalnije, samo što svako farbanje skida sloj keratina, pa učinak kraće traje.

što se tiče stavljanja kose iza uha prva tri dana, to nije zabranjeno jer su ti šiške radioaktivne pa da uši ne otpadnu, već zbog prelamanja kose- u prva tri dana ona se oblikuje, tj poprima oblik (zbog intezivnog punjenja keratinom) u koji je staviš, pa s kopčicama, vezivanje i slično, ona na određenom mjestu može ostati prelomljena odnosno utisnuta. kao poslje pletenice npr.
kasnije se kosa može vezivati najnormalnije, pa taman ako ćeš i u gordijski čvor. ona se nakon pranja vraća u prvobitno stanje, koje ti je frizerka namjestila prilikom tretmana.
na meni su se koristili brazilian blowout proizvodi.
danas mi je drugi dan, niš ne svrbi i ne peče.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:12   #69
btw, mislim da je kancerogenost tretmana, u prncipu problem zaposlenika koji to rade svaki dan, a ne nekog tko to napravi 2 puta godišnje na sebi.. sve je kancerogno, kad malo bolje pogledas.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:14   #70
Quote:
JackBlack kaže: Pogledaj post
btw, mislim da je kancerogenost tretmana, u prncipu problem zaposlenika koji to rade svaki dan, a ne nekog tko to napravi 2 puta godišnje na sebi.. sve je kancerogno, kad malo bolje pogledas.
Hm
Napravis 2 puta godišnje, da, al to stoji na tvojoj glavi, khm..


Sent from my iPhone using Tapatalk
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:20   #71
Quote:
ana_renata kaže: Pogledaj post
Hm
Napravis 2 puta godišnje, da, al to stoji na tvojoj glavi, khm..
ne stoji. nije kancerogen keratin, već plin koji se oslobađa dok frizerka prelazi vrućom peglom preko tog napackanog sloja, da ti se upije u dlaku. keratin je dapače, zdrav.
mada ne bih voljela bit na mjestu frizerke i te plinove udisat svaki dan, čak ni s maskom.

nije bed za korisnika, već za davatelja usluge.

ali bude se vec s vremenom to malo vise istražilo. mada, da je to ipak toliko štetno, sumnjam da bi moglo preći u širu uporabu po salonima, pa ipak nekakvo mjerodavno tijelo to treba odobrit. uporabu, mislim.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:35   #72
SVE NAVEDENO GORE JE TOČNO, FORMALDEHID JE ŠTETAN ALI AKO SI MU STALNO IZLOŽEN, A NA BRAZILSKOM FENIRANJU TO JE SAMO PRI SUŠENJU PREPARATA NA KOSI KADA ISPARAVA (ŠTO I NIJE NEKA VELIKA IZLOŽENOST ZA KORISNIKE) ali definitivno nije u redu prodavati proizvod kao bez tog sastojka jer se velika šteta nanosi osobama koje imaju alergije!

SADA ZA VAS CURE KOJE STE ISTO BILE NA TRETMANU .
Rekla sam vam kako mi je frizerka preporučila TIGI šampon bez sulfata i da dode oko 100kn, i eto danas sam prelazila preko trga kad u IRIS PARFUMERIJI 50% SNIŽENI SVI TIGI PROIZVODI, tak da sam kupila šampon i regenerator za 90kn !!! jeeeeeej !!!! izgledaju ovak :

http://img3.prosperent.com/images/25...43500large.jpg
jeeleenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:39   #73
Quote:
jeeleenaa kaže:
FORMALDEHID JE ŠTETAN ALI AKO SI MU STALNO IZLOŽEN, A NA BRAZILSKOM FENIRANJU TO JE SAMO PRI SUŠENJU PREPARATA NA KOSI KADA ISPARAVA
E sad ne znam jel to sto posto točno. U članku koji sam citirala piše da se ti drugi aldehidi pretvaraju u formaldehid prilikom zagrijavanja. Da li se nakon hlađenja vrate u početno stanje ili ostaju formaldehid? Ako ostaju formaldehid, onda ga imaš 3 dana na glavi. A mislim da je to slučaj jer sam ja alergijsku reakciju dobila tek treći dan.

Zadnje uređivanje Mushmula : 04.01.2011. at 13:48.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:33   #74
koja je cijena za dugu kosu? jel se moze proc za ispod 1000? to mi je ipak malo previse za takvo eksperimentiranje
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:56   #75
Quote:
darkilla kaže: Pogledaj post
koja je cijena za dugu kosu? jel se moze proc za ispod 1000? to mi je ipak malo previse za takvo eksperimentiranje
u studiu ljepote ti je 600 kn za dugu kosu. još me zena i osisala vrućim škarama i nije mi htjela naplatit!
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:19   #76
Quote:
JackBlack kaže: Pogledaj post
u studiu ljepote ti je 600 kn za dugu kosu. još me zena i osisala vrućim škarama i nije mi htjela naplatit!
super...a jesi vec oprala kosu? javi dojmove molim te
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:22   #77
Quote:
darkilla kaže: Pogledaj post
super...a jesi vec oprala kosu? javi dojmove molim te
nisam, tek u četvr5tak je smijem oprat.

i ja sam sva na iglama, strah me da će mi se vratit na staro, a sad uživam u glatkoći!

valjda će sve bit ok, javit ću.

a zasto ove cure sto su se prale nis ne javljaju?
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 13:09   #78
Quote:
jeeleenaa kaže: Pogledaj post
danas sam prelazila preko trga kad u IRIS PARFUMERIJI 50% SNIŽENI SVI TIGI PROIZVODI, tak da sam kupila šampon i regenerator za 90kn !!! jeeeeeej !!!![/url]
Ja sam jučer uzela zadnji s police u Ilici, platila 44 kn Hvala za info!
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 11:45   #79
jackblack javi danas rezultat nakon pranja
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:34   #80
Quote:
darkilla kaže: Pogledaj post
jackblack javi danas rezultat nakon pranja
evo, ovaj minut oprala i ošušila kosu.. OVO JE JE--ENO SAVRŠENO!!!!

samo sam je posušila s fenom, bez češljanja maltene, bez ičega, a kosa izgleda kao da sam se ispeglala, samo ne onako spljošteno nego ravno, glatko i kao da me frizerka isfenirala!! moja kosa je inače nakon sušenja fenom izgledala kao od onih iz grupe Kiss, slama polukovrčava! ovo je.. nema riječi.. plakala bih od sreće.

netko ko nema tolike jebade s kosom vjerojatno misli da sam luda, ali nadam se da će bit i onih koji me razumiju i dijele iste muke po kosi.

ako ovako potraje barem 2 mjeseca, mislim da se isplati, i radit ću to opet!

Zadnje uređivanje JackBlack : 06.01.2011. at 12:40.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.