Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 20:15   #1061
Bok ekipa, jel zna netko kako ide postupak dalje nakon što se uplati učešće?
Zadnje što sam čuo je da se čeka dok APN ne pošalje ugovor u banku i onda banka zove
Tompinho89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 00:16   #1062
Quote:
Tompinho89 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, jel zna netko kako ide postupak dalje nakon što se uplati učešće?
Zadnje što sam čuo je da se čeka dok APN ne pošalje ugovor u banku i onda banka zove
Nakon potpisa predugovora, APN šalje u banku primjerak predugovora i kalkulaciju po kojoj banka izrađuje kredit. Zatim ide prikupljanje dokumentacije koja je potrebna banci za odobravanje kredita. Bankarica je tražila potvrdu da sam uplatio učešće da bi mogla završit obradu kredita. Zatim se ugovor šalje u APN na potpis i onda sljedi isplata kredita. Za ovu zadnju rečenicu prenosim kako mi je bankarica rekla, nisam to obavio.
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 08:41   #1063
Ima li netko iz lamela c,d ili e da je pozvan na potpisivanje predugovora?
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 09:41   #1064
Quote:
lastavicah kaže: Pogledaj post
znaci,nisam kreten,pitam jel ima kakvih dodatnih troskova sta se tice samog stana,jer se tu prica o nekakvim dodatnim razvodnicima i slicnim stvarima za koje ljudi pisu da moraju dodatno platiti...





Opremanje,hrana i ostali troskovi vezani za sa zivot su posve druga kategorija...

Ko to pise? Ako je nova zgrada onda se nema vise kaj dogradjivat osim namjestanja stana. Razdjelnici se ugradjuju u stare zgrade koje nemaju zasebna brojila i mjerace.

Quote:
špalatrin-matan kaže: Pogledaj post
Ima li netko iz lamela c,d ili e da je pozvan na potpisivanje predugovora?
Poznanica je pisala lamelu C kad i ja A i nije jos nista dobila kad rijese A i B onda ce ic dalje.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 10:01   #1065
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Ko to pise? Ako je nova zgrada onda se nema vise kaj dogradjivat osim namjestanja stana. Razdjelnici se ugradjuju u stare zgrade koje nemaju zasebna brojila i mjerace.



Poznanica je pisala lamelu C kad i ja A i nije jos nista dobila kad rijese A i B onda ce ic dalje.
pišemo o izmjenama u stanu koje želimo... znači netko želi još utičnica, netko ne želi pločice, netko ne želi bide... i sve se to plaća, na neki način. Na to je mislio, a krivo nas je shvatio.
naravno, to se odnosi na nas koji kupujemo stan pa imamo pravo na neke promjene u njemu, uz pare koje treba dati za iste.
janiej0nes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 10:31   #1066
Quote:
NapuniMeStank0 kaže: Pogledaj post
Nakon potpisa predugovora, APN šalje u banku primjerak predugovora i kalkulaciju po kojoj banka izrađuje kredit. Zatim ide prikupljanje dokumentacije koja je potrebna banci za odobravanje kredita. Bankarica je tražila potvrdu da sam uplatio učešće da bi mogla završit obradu kredita. Zatim se ugovor šalje u APN na potpis i onda sljedi isplata kredita. Za ovu zadnju rečenicu prenosim kako mi je bankarica rekla, nisam to obavio.
Hvala, znači sada mi preostaje čekanje da me zovnu iz banke
Tompinho89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 14:56   #1067
Quote:
janiej0nes kaže: Pogledaj post
pišemo o izmjenama u stanu koje želimo... znači netko želi još utičnica, netko ne želi pločice, netko ne želi bide... i sve se to plaća, na neki način. Na to je mislio, a krivo nas je shvatio.
naravno, to se odnosi na nas koji kupujemo stan pa imamo pravo na neke promjene u njemu, uz pare koje treba dati za iste.
Onda tak reci.


Vidio sam pločice u kuhinji, izgledaju solidno
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:31   #1068
plocice na balkonu

Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Onda tak reci.


Vidio sam pločice u kuhinji, izgledaju solidno
e, a vezano za plocice na balkonu to su neke crne
kad ih sunce upece preko ljeta, vjerojatno se nece moci hodati bos po njima.

htio sam to mijenjati ali mi nisu htjeli dati - jer je to izvana.

a kad sam isao u obilazak i ljudi iz kamgrada nisu bas bili najsretniji s odabirom tih plocica...

e sad, obzirom da je balkon napravljen kao toplinski most (sto je dobra stvar)
onda se nadam da necemo imati previse problema barem s prijenosom te topline u stanove.
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:16   #1069
Quote:
trolaslavonska kaže: Pogledaj post
e, a vezano za plocice na balkonu to su neke crne
kad ih sunce upece preko ljeta, vjerojatno se nece moci hodati bos po njima.

htio sam to mijenjati ali mi nisu htjeli dati - jer je to izvana.

a kad sam isao u obilazak i ljudi iz kamgrada nisu bas bili najsretniji s odabirom tih plocica...

e sad, obzirom da je balkon napravljen kao toplinski most (sto je dobra stvar)
onda se nadam da necemo imati previse problema barem s prijenosom te topline u stanove.
LamelaA gleda na zapad pa kada tamo upece sunce iza 14h bit ce veselo. Trenutno živim u stanu koji gleda na zapad i od 14h nema druge nego spuštaj rolete i pali klimu. Na balkon zaboravi do navečer, a i kada izađeš na njega isijava toplina iz keramike na podu! Još ako je crna kako veliš bit ce veselo. No, ti problemi su samo preko ljeta!
skt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:53   #1070
Može li se osoba koja je tek završila fakultet i zaposlila se, dakle radi kojih mjesec dana, prijaviti za najam stana? Ugovor je na određeno godinu dana, a nakon toga na neodređeno... Utječe li to na mogućnost najma?

I nisam baš shvatila za slučaj kada se iznajmljuje stan, u Zapruđu, kako se redom odvija - čekaju li se prvo sve prijave i onda će tek nakon 10og mjeseca kad završe prijave, prema listi reda prvenstva, odrediti tko može iznajmiti stan? Kada se bira/gleda stan?
anjaa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 21:09   #1071
http://www.pohrani.com/f/2y/2v/1ht9AxYj/pos.jpg



Evo da vidite
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 23:33   #1072
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
PowerG, to kuhinja?
Tompinho89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 07:50   #1073
Loše složene pločice. Fuge zidnih pločica nisu u liniji s fugama podnih, treba prijaviti APN-u, jer to je jedna od osnovnih stvari na koju treba paziti prilikom postavljanja.
Vranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:47   #1074
Poštovanje!
U kakvom je to stanu kuhinja, dvosobni, dvoipolsobni, kakve su dimenzije?
Hvala!
Sinky 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:55   #1075
primjer tan je cca 45,garaža 8,jel znači plačam 53 kvadrata ili se garaža računa umanjeno?
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:58   #1076
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
primjer tan je cca 45,garaža 8,jel znači plačam 53 kvadrata ili se garaža računa umanjeno?
Sve se plaća skupa
Tompinho89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:59   #1077
hvala,nabili mi garaže po 10-ak kvadrata majku im
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:10   #1078
Quote:
Tompinho89 kaže: Pogledaj post
PowerG, to kuhinja?
da kuhinja

Quote:
Vranica kaže: Pogledaj post
Loše složene pločice. Fuge zidnih pločica nisu u liniji s fugama podnih, treba prijaviti APN-u, jer to je jedna od osnovnih stvari na koju treba paziti prilikom postavljanja.
Tu dolazi kuhnja to se nece ni vidjet
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:19   #1079
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
da kuhinja


Tu dolazi kuhnja to se nece ni vidjet
Poštovanje!
U kakvom je to stanu kuhinja, dvosobni, dvoipolsobni, kakve su dimenzije?
Hvala!
Sinky 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:13   #1080
Quote:
Tompinho89 kaže: Pogledaj post
Sve se plaća skupa
Ne plaća se isto, stambena površina se plaća 1.0 koeficijent dok je garaža 0.70mislim. Sve se vidi u opisu prostorrija stana.

Npr ovako 8 Garažno mjesto 154, -1 (16.40x0.7) 11.48
mazivo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.