Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 23:09   #1
Arrow Klima - vol. 2

Link na temu Klima


S obzirom da kad hodam gradom ili po naselju ponekad i pogledam što se sve vješa na zgrade,stanove i kuće a pogotovo firme i državne institucije gdje dominiraju jeftiniji uređaji(neznaći i da su time lošiji ali su sigurno povoljniji na količinu ugradbe) dominira Gree,Korel,Haier naravno to nije pravilo ali uglavnom vjerujem da postoji razlog osim same cijene tih uređaja jer državne institucije uglavnom nebrinu za energetski razred i potrošnju.
Dok korisnici koji mogu i vode o tome računa ipak gledaju i na isplativost u što kračem vremenu kao i samu efikasnost uređaja, a naravno i sam marketing čini čuda

Imam i kolegu koji se bavi klima uređajima i ima firmu te sam i od njega tražio ponudu za opcije koje ima, a radi sa Haier-om,Korelom,Mitsubishi i Toshiba te pošto sam prvotno razmišljao proči jeftinije gledao sam Haier i Korel kao opciju ali kad mi je dao ponudu i još kao popust 10% na kupnju i ugradnju izašlo me skoro kao i sa Mitsubishijem i drugim ponuđivačem dakle jeftinijih 300KN i s obzirom na sve ponude odluka je pala s obzirom i na cijenu naravno ipak Mitsubishi jedini razlog nevelika razlika u cijeni ponuđenih uređaja, a ipak je japanac en japanac nbr.1

Od ponuda sam imao još izbor Gree EOS i Samsung isto nevelika razlika u cijeni od max. 500kn zavisno od uređaja što iskreno i nije puno ali ni malo i s obzirom da sam se grijao cijelu zimu samom uštedom sam već pola klime isplatio u 1. godini a slijedi i ljeto pa čemo vidjeti kako će se pokazati.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.04.2015. at 14:13. Reason: umetanje linka u post
Smille is offline  
Old 29.03.2015., 23:26   #2
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
OK ali mi onda logika Gree-a nije jasna da pozicionira svoje uredjaje svega sa simbolicno nizom cijenom ako zna da zbog tako male razlike svi ce kupiti konkurenciju. Nema mi logike. Da je tako firma bi propala jer nema nikom prodati svoje proizvode.
ma logika gree i haiera je ok, neće oni propasti
problem ima izgleda mitsubishi koji nemože prodati svoje klime, pa spušta cijene da rasproda
valjda su nabavljači domaćih zastupnika previše čitali ovaj forum, navukli zalihe i sad evo već je mjesecima akcija....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 29.03.2015., 23:31   #3
Quote:
Smille kaže: Pogledaj post
S obzirom da kad hodam gradom ili po naselju ponekad i pogledam što se sve vješa na zgrade,stanove i kuće a pogotovo firme i državne institucije gdje dominiraju jeftiniji uređaji(neznaći i da su time lošiji ali su sigurno povoljniji na količinu ugradbe) dominira Gree,Korel,Haier naravno to nije pravilo ali uglavnom vjerujem da postoji razlog osim same cijene tih uređaja jer državne institucije uglavnom nebrinu za energetski razred i potrošnju.
pa razlog je taj kaj oni moraju robu nabavljati putem tendera ili pak bar xy ponuda, a prolazi najniža cijena. Nekad da se izbjegnu kinezi postavljaju se neki tehnički uvjeti, ali izgleda da ne mogu izigrati ove kineze koji su suviše dobri da bi ih mogli deplasirati nekom tehničkom specifikacijom koji samo japanci ili neznam tko zadovoljava.
Čini se da i gree, i haier i korel imaju dosat lufta u cijeni, pa prolaze radi najniže cijene. Mitsubishi je izgleda već sa ovom akcijskom cijenom suviše bilzu ulazne cijene, pa nemože niže ni na tenderima, izgleda da fakat imaju problem plasirati svoju robu

a ovi kaj imaju novaca i koji znaju kaj vrijedi, i još kupuju za svoje pare a ne za državne, kao todorić npr, oni kupuju toshibu....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.03.2015., 09:02   #4
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a ovi kaj imaju novaca i koji znaju kaj vrijedi, i još kupuju za svoje pare a ne za državne, kao todorić npr, oni kupuju toshibu....
Da naprimjer ti. A da ti frend nije nudio toshibu neg mitsu ili fujitsu sada bi njima ode skladao. A ne ovak debilno isključivao i pljuvao. Pogotovo s obzirom na tvoje bogato iskustvo s nula mitsubishia.
farfan is offline  
Old 30.03.2015., 13:42   #5
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Da naprimjer ti. A da ti frend nije nudio toshibu neg mitsu ili fujitsu sada bi njima ode skladao. A ne ovak debilno isključivao i pljuvao. Pogotovo s obzirom na tvoje bogato iskustvo s nula mitsubishia.
ne, nisam uopće mislio na sebe.

gledam, po konzumima su toshibe i daikini, a g po novoobnovljenim inim benzinskim postajama su daikini..a evo kao što kaže Smile, po institucijama javne naravi su kinezi ala gree i haier.
nigdje mitsubishija

budući da je konzum privtna firma,kao i INA; pitam se zašto plaćaju više kad džab emogu dobiti mitsubisihja?


s druge strane, rasprodaja mitsubishija na razini cijene haier i gree traje cijelu zimu....
dodje opet na ono moje, da mitsubishija ne bi nitko ni pogledao da je skuplji
dakle ovdje se ne radi uopće o skladanju oda i pljuvanju po nečemu nego o čini se, činjeničnom stanju na tržištu

e sad, jel bi ti nešto prodavao za 100 ak možeš za to dobiti 120?
Neznam kak ti, ali ja nebi ak nemoram.

zaključak izvedi sam
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.03.2015., 14:01   #6
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
rekao sam dapače, da je toshiba broj 3, iza daikina i fujitsu-a
Kod nas u BiH fujitsu jeftiniji od mitsubishi.....a mits jeftiniji od toshibe.......ja sad nista ne kontam ko je ustvari bolji od koga.

Daj edgar reci nam jednom ko je bolji,mi smo zbunjeni
rovaccccc is offline  
Old 30.03.2015., 14:42   #7
rovac, ti navodiš cijene iz Bosne Srbije, Makedonije i neznam kuda
Niti jedna od tih država nije članica EU i nije dio zajedničkog tržišta EU
Svaka od njih ima svoje carinske zakone i propise, koji pitanje je, da li su usklađeni s EU tj da li su 'preslikali' carinske tarife i stope.
Jedna je stopa carine ak se roba uvozi iz EU a porijeko je iz Kine, drugo ako je porijeklo EU a uvozi se iz držav nečlanice itd itd

Stoga usporedba takovih cijena meni ne znači ništa
Tebi možda, jer živiš tamo pa se normalno i ravnaš po njima
A i koliko znam kod nas je fujistu cjenovno u rangu ili niži od toshibe pa ga osobno kvalitativno stavljam ispred toshibe

možemo i ti i ja trkeljati koliko hoćemo ali u uređenim ekonomijama jedini sudac šta vrijedi i koliko vrijedi je - tržište.

Pa tako se kreira i cijena - na temelju ponude i potražnje, očigledno da je ponuda mitsu na tržištu veća od potražnje što za posljedicu ima - pad cijene

e sad pitanje je, zašto je potražnja za mitsu - mala?

šteta kaj nema nekih statističkih pokazatelja kolik se čega proda kao za aute, onda bi bili pametnije

i da začudno, jutros vidjeh jednog mitsubishi lancera, i sad mi je jasno zakaj se ne prodaju, pa ružniji je od mene
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.03.2015., 14:50   #8
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
e sad pitanje je, zašto je potražnja za mitsu - mala?
Pogledaj u svedskoj ili finskoj sta se najvise koristi za grijanje......cudno da je mitsubishi gore najtrazeniji najprodavaniji i ljudi su najzadovoljniji njime.

I to bas skandinavija gdje je po hladno heh.

Ili ni njihovo trziste ne valja,mozda se trebaju ravnat po tebi

Oni gore imaju i institucije koje testiraju sve uredjaje bez obzira sta napisao proizvodjac o svom uredjaju.

Zanimljivo da i na tim testovima bolje radi mitsubishi od toshibe .

Ja bi stvarno volio da si ti u pravu......jer vidim koliko ti toshiba znaci......ali ne ide protiv mitsubishija ni naopako
rovaccccc is offline  
Old 30.03.2015., 15:55   #9
a odakle ti znaš koliko čega ima u finskoj?
ima nekih službenih statistčkih podataka ili sudiš po par linkova na forumu na jeziku ungrofinske skupine?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.03.2015., 15:59   #10
Moze preporuka za klimu?
Stavili bi ju u dnevni koji je u komadu povezan s blagavaonom i kuhinjom. Nekih 40 kvadrata. 2 sobe su u produzetku pa kad im otvoris vrata zrak lagano prostruji i ohladi i taj dio. Sve skupa oko 65 kvadrata.

Sto bi preporucili, a da nije bas preko 3500-3700?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 30.03.2015., 16:10   #11
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
s druge strane, rasprodaja mitsubishija na razini cijene haier i gree traje cijelu zimu....
dodje opet na ono moje, da mitsubishija ne bi nitko ni pogledao da je skuplji
dakle ovdje se ne radi uopće o skladanju oda i pljuvanju po nečemu nego o čini se, činjeničnom stanju na tržištu
zaključak izvedi sam
Pa zaključak je da ti prilagođavaš tu teoriju sebi. Harvey norman svako ljeto nudi i daikin po 4000kn. A i evo ti cijene http://www.ferlez.hr/daikin-klima-uredjaji/atxv-ab
http://www.klima-uredaji.com.hr/deta...v35-arxv35/349
Ali oni u grupaciji i imaju gree pa imaju i low cost i high end klime i vjerojatno će ubuduće raditi tu razliku.
Mitsubishi nema neku podmarku i zato nudi taj model da se bore s kinezima. Uostalom mitsu parapetna jedinica je skuplja i od toshibe i od fujitsu, znači da očito mogu.
I danas baš gledao tisak, a i moj konzum ima general electric.

Ukratko, šta to sve govori, o kvaliteti daikina, apsolutno ništa. Ali ti sebi formiraj mišljanje i dalje. Poprilično sam siguran da nećeš odsad pisat da su mitsubihi i daikin sranje od uređaja jer koštaju ko kinezi, i dalje ćeš to tupit samo za mitsu.

EDIT;bitchy a ovaj gore daikin ti je blizu buđeta, prvi link. Uz to mitsubishi osnovna serija. Vjerojatno ćeš gledat i gree koji je ok, samo pazi na točnu oznaku vanjske i unutarnje jer jedno slovo radi veliku razliku, prvenstveno u buci. Performanse su im slične.
farfan is offline  
Old 30.03.2015., 20:25   #12
Meni se nekak cini po ovoj raspravi da ako kupis Gree / Haier u klasi 4000 kuna i nekog Japanca u klasi 4000 kuna da si kupio cca istu kvalitetu.
A ako kupis Japanca od 8-10 tisuca kuna to je druga prica.

No frendica mi ima Vailant klimu iz 2005-te godine i normalno se ljeti hladi, po zimi u prijelaznom razdoblju temperira i sve 5.

P.S Klima uredjaj Korel je robna marka Frigo-Kor firme. Isto sto je klima ili bilo sto marke Terma robna marka Fero Term-a. A K-Plus robna marka Konzuma.
europe2seoul is offline  
Old 30.03.2015., 20:42   #13
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Meni se nekak cini po ovoj raspravi da ako kupis Gree / Haier u klasi 4000 kuna i nekog Japanca u klasi 4000 kuna da si kupio cca istu kvalitetu.
A ako kupis Japanca od 8-10 tisuca kuna to je druga prica.
Vrlo,vjerojatno.
Pa stvavljao sam tu link prije mjesec dva gdje se mitsu hvali s poratom prodaje - i to, prvenstveno, radi ugovora s haierom kojem isporucuju svoje kompresore....dakle, haier koristi mitsu kompresore....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.03.2015., 20:43   #14
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
No frendica mi ima Vailant klimu iz 2005-te godine i normalno se ljeti hladi, po zimi u prijelaznom razdoblju temperira i sve 5.
Svaka najjeftinija klima od 200€ normalno hladi ljeti i dogrijava u prelaznom periodu.

Problem je kad zelis da se grijes samo klimom,onda trazis da sto manje trosi,da se ne kvari,da sto brze rjesava defrost,da bude sto ugodnije.......jer to koristis tokom cijele godine.....i grijanje i hladjenje.

Onda dolaze inverteri,koji su inace po skupi,pa onda dodas bar jos malo pa kupis japanca da te manje boli glava.

U pravu si najjeftiniji japanci nisu neka mustra......ali ja nebi mogao dat pare za kineza ako imam japanca za slicnu cijenu.
rovaccccc is offline  
Old 30.03.2015., 20:55   #15
@ bitchy-as-usual

Za taj prostor ti nije dostatna klima od 3,5kw koju bi jedino mogla kupiti za navedenu lovu npr. Gree EOS model se taman smjestio u tu cijenovnu grupu, a imaš i Haier za tu cijenu ali kako sam naveo nije dovoljno ni za hlađenje ni za možebitno grijanje.

Ispod 5 tisučica ništa glede tolikog prostora i zahtjeva nažalost, jer trebaš najmanje 4-5kw u tvom slučaju.
Smille is offline  
Old 30.03.2015., 21:09   #16
"ali ja nebi mogao dat pare za kineza ako imam japanca za slicnu cijenu."

Ovako sam i ja razmišljao, naravno da je u toj cijeni bio neki drugi japanac nebi bilo dvoumljenja glede kupnje pogotovo što sam tražio uređaj koji može i grijati što i je bio prioritet u odnosu na hlađenje naravno.
A mislim da ulazni uređaji glede Gree,Haier,Korel ipak zaostaju u odnosu na Mitsupuši, a i nije velika razlika u cijeni.
Smille is offline  
Old 30.03.2015., 21:17   #17
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Vrlo,vjerojatno.
Pa stvavljao sam tu link prije mjesec dva gdje se mitsu hvali s poratom prodaje - i to, prvenstveno, radi ugovora s haierom kojem isporucuju svoje kompresore....dakle, haier koristi mitsu kompresore....
Kompresor jeste mozda najvaznija komponenta uredjaja.....ali nije ni to sve.
Pored toga sto haier koristi mits kompresora ja ne vjerujem da kompletan uredjaj radi dobro kao mits.

Isto tako quadro i elit se hvale toshiba kompresorom......ali ja ne mogu nesto da povjerujem da ta smeca rade kao toshiba.

I dalje ne kontam zasto bi neko kupio haier.......ako za razliko 200-500kn moze kupit daikin,mitsubishi,fujitsu.....mozda jednostavno nisu upuceni ........bar danas kad nam je svima dostupno puno informacija,foruma,iskustava.
rovaccccc is offline  
Old 30.03.2015., 23:41   #18
ma dobro, sigurno je kod kineza lošija 'završna obrada, ono neke sitnice, vjerojatno plastika više škirpi s vremenom, možda manje opcija na daljinskom i takve stvari....
ali ni japanci u tom cjenovnom razredu sigurno ne rade čuda, kad se spuštaju cjenovno na razinu kineza

i vjeorjatno japanci za tih 200-500 kuna naplaćuju svoje ime, a ne kvalitetu...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 31.03.2015., 00:31   #19
Meni uopce ne izgledaju impresivno ulazni modeli japanaca......mits hj,toshiba avant,fujitsu llc......ali posto sam jednom kupio lg i vidio kakvo je smece,nebi vise uzimao ni lg a jos gore neke kineze.......a vidim ljudi koji su uzimali i te jeftine modele japanaca imaju pozitivne kritike.....ok rade.

Ja sam po prirodi takav da volim detaljisat.......uporedjivao sam fujitsu ove modele od prvog do zadnjeg .

Osim sto u jeftinim modelima je slabiji kompresor pa je i cop slabiji.......manja i laksa je vanjska jedinica,manji je izmjenjivac,opet utice na cop........kompletna llc serija ima jednoredi isparivac u vanjskoj jedinici opet utice na cop........dalje standardna serija lec kod velicine 7 i 9 ima jednoredi izmjenjivac,pa tek od velicine 12 na dalje je dvoredi izmjenjivac.......dalje serija luca koje je nesto izmedju standard i top serije u velicini 7 ima jednoredi izmjenjivac,a od devetke pa na vise dvoredi ......zato je luca efikasnija......osim vanjske jedinice slicna je situacija i sa unutarnjom......svugdje se primijeti napredak sa boljom serijom.

I kod toshibe slicna situacija.......cini mi se da kod kompletne serije suzumi plus sve vanjske jedinice imaju iste dimenzije.....od sedmice do 22-ke.......s tim sto od 16-ke pa na vise imaju twin rotary kompresor dok kod manjih je single......naravno prednost ovim vecim sa twin.......i opet suzumi plus ima jednoredi izmjenjivac dok daisekai ima dvoredi u vanjskoj.

Znaci sve sto jaca serija i bolja je,nije to dzaba,samo je pitanje dal je svima to potrebno......onaj ko se grije samo na klime vjerovatno se isplati jer koristi to tokom cijele godine,dok ostali bacaju pare.

I onda mi dodje jedan serviser klima i kaze da je to sve isto,dzaba kupujes skupu klimu sve je isto samo druga naljepnica
rovaccccc is offline  
Old 31.03.2015., 00:35   #20
Smille meni nije potrebno da se te dvije sobe hlade jer im je orijentacija sjever i sobe su ljeti ugodne

Klima mi cak ni za grijanje ne treba jer sam ovu zimu imala ugasene radijatore i otvorene prozore a u stanu vruce.

Potrebno mi je jedino za hladenje cca 30 kvadrata
Preporuka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.