Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 11:31   #1
Genitalne bradavice - kondilomi

Cure pomagajte

Na intimnom dijelu su mi se pojavile neke sitne bradavice. Bila sam kod ginekologa i rekao mi je da se to može zaraditi svakako, od stresa, WC-a pa do spolnog odnosa. Znam da od ovog zadnjeg nije jer ih moj dečko nema, ali me ginekolog uplašio jer je rekao da se to može skinuti kirurškim putem ili laserom.

Boli u svakom slučaju, pa vas lijepo molim da mi kažete da li postoje kakve kreme, masti ili slično čime bi to mogla skinuti a da ne idem "pod nož"

Pooooomagajte


Thanks
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 11:45   #2
To shto tvoj dragi nema bradavice nije recheno da nema jedan od virusa hpv-a koji je uzrochnih tih kondiloma (condyloma acuminata - shiljate, ili condyloma plana - plosnate bradavice).

Bradavice su najmanji problem...

Tvoj je problem hpv virus chija su one manifestacija.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 11:48   #3
Nisam sigurna za intimne dijelove,al znam da se inače možeš rješiti bradavica odlaskom kod dermatologa koji ti ih smrzne tekućim dušikom (ja mislim) natopljenim na vaticu nečega što izgleda kao veliki štapić za uho.Bezbolno je i možeš se normalno prati,a bradavice za neko kratko vrijeme potamne i otpadnu same.
Samo ti treba uputnica za dermatologa.
Još jednom naglašavam da nisam sigurna da li se te bradavice tretiraju kao one na drugim dijelovima tijela.
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 11:53   #4
Quote:
magic kaže:
To shto tvoj dragi nema bradavice nije recheno da nema jedan od virusa hpv-a koji je uzrochnih tih kondiloma (condyloma acuminata - shiljate, ili condyloma plana - plosnate bradavice).

Bradavice su najmanji problem...

Tvoj je problem hpv virus chija su one manifestacija.
Misliš da su je to bas uvijek tako, jer mi ginekolog nije ništa rekao o hpv virusu????
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:03   #5
Za pochetak prosurfaj malo na ovom vrlo kvalitetnom, struchnom i razumljivom sajtu - klikni pod HPV infekcija.

Ne zhelim te plashiti, ali bash i nisam chula za manifestaciju bradavichastih spolovila iz nekog drugog razloga.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:11   #6
Bogme si me dobro splašila!!!!

K vragu!!! Da li je to uopće izlječivo?????
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:14   #7
Nije mi jasno kako ginekolog nije znao reći da li je to što imaš spolno ili nije
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:29   #8
Pa rekao je da se može spolno prenesti, ali me je uvjerio da sam to mogla dobiti na bilo koji drugi način a ne samo spolnim putem.

To mi je potvrdila i jedna prijateljica a i još jedan ginekolog.

Jedino što mi nitko nije, osim Magic , spominjao hpv virus.

Sad me je ulovila panika!!!
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:35   #9
Pa čuj, kondilomi i jesu manifestacija nekih vrsta HPV virusa - na to ginekolog i misli kad kaže spolno - jedino što bi ginekolog valjda trebao moći razlikovati kondilome uzrokovane HPV-om od nekakvih drugih pojava.

I što ti je ginekolog rekao - mislim, da li je propisao kakvu terapiju?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:41   #10
Nema mjesta panici.

Ukoliko su to doista kondilomi, njih uzrokuje tip hpv virusa niskog rizika.

I ja nisam ginekolog, valjda su oni ipak struchniji.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:50   #11
Question

Meni je isto prva asocijacija bila hpv.

Odi se testirati, za svaki slucaj.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 13:00   #12
Jedini razlog koji mi se chini donekle prihvatljiv, zashto ti nisu prichali o hpv-u, jest mozhda taj shto kondilome uzrokuju tipovi hpv virusa niskoga rizika, shto znachi da uglavnom prolaze samoizljechenjem. A ostaju samo te vanjske manifestacije u obliku bradavica.

No meni to svejedno izgleda prilichno neozbiljno i neprofesionalno ponashanje ginekologa.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 13:19   #13
Kad se samo sjetim koliko me je prije bilo strah da ne ostanem trudna to je izgleda najmanji problem ....

Mislim da je neozbiljno to što mi ginekolog nije rekao za hpv. I nazvat ću ga danas i otići na iscrpan razgovor.

Magic, na onoj stranici su stvarno super sve objasnili i puno mi je pomogla. HVALA

Ginekolog mi je preporučio lasersko odstranjivanje ali sada vidim da se u 70% slučajeva kondilomi vraćaju i izgleda da je najbolja nekakva nova krema. Probat ću sa tim.
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 14:00   #14
Je sve je to točno,ali dobro joj je doktor rekao. Ne moraju to biti uvijek bradavice uzrokovane HPV virusom. Sve ovisi koliko ih je i kako izgledaju. Jer bradavice uzrokovane HPV virusom imaju specifičan izgled, mogu biti bolne, brzo se množe, rastu blabla... Govorim to ne iz vlastitog iskustva nego iz primjera moje jako dobre prijateljice. Imala je jednu bradavicu negdje na samom ulazu u vaginu (nis' vidjela ) i to jednu jedinu, koja je vrlo sporo rasla i tek nakon 10 mjeseci se ona odlučila to ukloniti. Čak joj je ginekolog sugerirao da je ni ne dira ako joj ne smeta. Ok tada nije imala odnose pa joj nije ni smetalo Uglavnom, na kraju je to odstranila, spaljivanjem, bezbolno. Ginekolog je to dao na (mislim) citološku pretragu i utvrđeno je da nije uzrokovana HPV virusom nego onim virusom koji izaziva bradavice na bilo kojem dijelu tijela, one na rukama....i sl. Papa test joj je također cijelo to vrijeme bio odličan.

Tako da ako taj ginekolog nije izričito rekao da je to HPV, možda ima razloga.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 14:06   #15
Quote:
LadyInRed kaže:
Je sve je to točno,ali dobro joj je doktor rekao. Ne moraju to biti uvijek bradavice uzrokovane HPV virusom.
Jest. Ali to se ne utvrdjuje pregledom okom, vec testiranjem na hpv, odnosno tipizacijom tkiva.

A koliko je napisala, nije joj nitko niti spomenuo hpv.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 14:17   #16
Quote:
sassy1 kaže:
Kad se samo sjetim koliko me je prije bilo strah da ne ostanem trudna to je izgleda najmanji problem ....

Mislim da je neozbiljno to što mi ginekolog nije rekao za hpv. I nazvat ću ga danas i otići na iscrpan razgovor.

Magic, na onoj stranici su stvarno super sve objasnili i puno mi je pomogla. HVALA

Ginekolog mi je preporučio lasersko odstranjivanje ali sada vidim da se u 70% slučajeva kondilomi vraćaju i izgleda da je najbolja nekakva nova krema. Probat ću sa tim.

kao sto su i drugi rekli svaka bradavica oko spolovila je uzrokovana HPV virusom kojeg ima preko stotinu sojeva.

neki su vise a neki manje opasni.

prenose se ISKLJUCIVO sexualnim putem.(sve druge fore su gluposti-jako neozbiljno od tvog ginekologa).
promiskuitet je glavni razlog explozije tog virusa u cijelom svijetu!

bradavice se odstranjuju gore navedenim nacinima (necu ponavljati).

od prije nekoliko godina postoji krema "ALDARA" koja je relativno skupa ali efikasna za odstranjenje bradavica.

niti jedan od tih nacina ne rjesava uzrok tj. HPV virus.
njega rjesava imunoloski sustav tijela (ako je dovoljno jak), pusenje cigareta i cesto mijenjanje partnera otezava tijelu borbu protiv tog virusa.

sve u svemu puno posla za ginekologe.

ako zelite jos neko pojasnjenje, pitajte.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 04:35   #17
Quote:
bronco kaže: Pogledaj post
kao sto su i drugi rekli svaka bradavica oko spolovila je uzrokovana HPV virusom kojeg ima preko stotinu sojeva.

neki su vise a neki manje opasni.

prenose se ISKLJUCIVO sexualnim putem.(sve druge fore su gluposti-jako neozbiljno od tvog ginekologa).
promiskuitet je glavni razlog explozije tog virusa u cijelom svijetu!

bradavice se odstranjuju gore navedenim nacinima (necu ponavljati).

od prije nekoliko godina postoji krema "ALDARA" koja je relativno skupa ali efikasna za odstranjenje bradavica.

niti jedan od tih nacina ne rjesava uzrok tj. HPV virus.
njega rjesava imunoloski sustav tijela (ako je dovoljno jak), pusenje cigareta i cesto mijenjanje partnera otezava tijelu borbu protiv tog virusa.

sve u svemu puno posla za ginekologe.

ako zelite jos neko pojasnjenje, pitajte.
Neznam od kud ti informacija da se kondilomi prenose isključivo sexualnim putem.. nije točno... događa se i ne promiskuitetnim ljudima.... ako nisi znao ima slučajeva u kojima to imaju i djevojčice koje još nisu stupile u sexualne odnose... to mi nije rekao jedan ginekolog i jedan doktor već više njih... valjda ljudi ipak neki klinac znaju. Isto tako nisu sve bradavice koje se nalaze na genitalno-analinim područjima kondilome, odnosno uzrokovane HPV - virusom... ja sam imala na tom području najobičnije bradavice. Eto, toliko.
Elejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 18:31   #18
Ćao..ja ih imam i ginek.mi je dao podofilin da sama mažem i ok je..polako se smanjuju Zanimaju me vaša iskustva, znam da sve ovisi od osbe do osobe, ali kakva su vaša iskustva s podofilinom??
micka26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 14:20   #19
Bože mili, ovo je prilično nevjerojatna priča, i znam da mi nećete vjerovati ali moram ju podijeliti sa vama. Ima tome par godina, bio sam sa jednom djevojkom u vezi, i odjednom, reče ona meni da su joj počele rasti bradavice. Otišla je nakon toga kod ginekologa, a on se nešto dvoumio, uglavnom, nije rekao ništa konkretno, kao i u ovom slučaju. Dobro, pomislismo, ako on tako kaže, izgleda da situacija nije problematična. Međutim, te bradavice i dalje su rasle. A ja sam morao ići na poslovno putovanje. I tako, vratim se ja nakon tjedan dana s puta, kupih joj ružu te bajadere maksi pakiranje, ekskluziv, kad ono - ona se pretvorila u bradavičastu svinju! Mojem čuđenju nije bilo kraja. Došao sa s tog puta, a ona rokće li ga rokće, brusi kljove na antikni namještaj, pustila vodu u kupaonici, napravila si blato u dnevnom boravku...
Te bradavice treba liječiti prije nego što postane prekasno!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 14:31   #20
Quote:
LadyInRed kaže:
Je sve je to točno,ali dobro joj je doktor rekao. Ne moraju to biti uvijek bradavice uzrokovane HPV virusom. Sve ovisi koliko ih je i kako izgledaju. Jer bradavice uzrokovane HPV virusom imaju specifičan izgled, mogu biti bolne, brzo se množe, rastu blabla... Govorim to ne iz vlastitog iskustva nego iz primjera moje jako dobre prijateljice. Imala je jednu bradavicu negdje na samom ulazu u vaginu (nis' vidjela ) i to jednu jedinu, koja je vrlo sporo rasla i tek nakon 10 mjeseci se ona odlučila to ukloniti. Čak joj je ginekolog sugerirao da je ni ne dira ako joj ne smeta. Ok tada nije imala odnose pa joj nije ni smetalo Uglavnom, na kraju je to odstranila, spaljivanjem, bezbolno. Ginekolog je to dao na (mislim) citološku pretragu i utvrđeno je da nije uzrokovana HPV virusom nego onim virusom koji izaziva bradavice na bilo kojem dijelu tijela, one na rukama....i sl. Papa test joj je također cijelo to vrijeme bio odličan.

Tako da ako taj ginekolog nije izričito rekao da je to HPV, možda ima razloga.
mislim da ovdje ima dosta nesporazuma oko HPV-a.
a i ja sam se lose izrazio.

SVE bradavice na tijelu (bez obzira na kom dijelu) su uzrokovane HPV.
neko stvaraju vise a neki manje problema (zavisno od soja) sto se moze vidjeti tipizacijom (skupo i za sada nepotrebno).

ako netko ima "normalnu" bradavicu na spolovilu, vjerojatno je presla sa ruku na spolovilo (tocan mehanizam ostavljam forumu da odluci).
ostale bradavice/kondilomi su bezopasni (ali se mogu prenijeti na ostale dijelove tijela) ako se ne drzi do striktne cistoce tijela, ruku itd.

opasvi su sojevi koji stvaraju promjene na grlicu maternice.

ovo je najkrace sto sam mogao napisati.

mislim da je Vilko na podforumu zdravlje dosta tu temu opsirno opisao.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.